Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 2

  • 21 542
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • у дома
  • Мнения: 7 153
Извинявам се че се намесвам в темата ви,защото нямам близнаци,но и двамата ми разбойника съм ги родила със серклаж...Само че при мен имаше разширение на матката и затова се налагаше,а така без проблем и никакви оплаквания направо ми е чудно...Ако все пак се навиеш и се наложи серклаж и раждаш секцио-един съвет от мен:поискай да ти свалят серклажа докато си под упойката за секциото...

# 31
  • Мнения: 517
Здравейте всички,

искам да споделя, че при нас чичо доктор видя на 3.1. една девойка, а вторият мушморок се крие...  Laughing
Честит Иордановден на всички праЗнувасти...

# 32
  • Мнения: 139
Добро утро и от нас мамита. Нели много ти благодаря за списака много е хубав и няма нищо излишно в него. Благодаря мнго. Можеш да помогнеш на много моми4ета като мен който се 4удят какво да купуват и какво е необходимо. Искам да попитам за помпата за кърма, може да ви се струва тъп въпро са ми ама на мен ми е много 4удно. Една моя приятелка роди на скоро в 2 грацка болница и не са и искали помпа за кърма визможно ли е? И по принцип за какво я искат в болницата? Ами ако нямам карма? Благодаря ви много мамите.
На празнуващите честит имен ден, да сте живи и здрави.

# 33
  • Мнения: 3 926
Ани, така или иначе пиша в темата Blush ще взема да ти отговоря. Помпа за кърма никой не изисква в болницата. Майките си взимат по собствено желание. Кърма е много малко вероятно да нямаш. Де факто само 3% от жените на планетата имат реална невъзможност да кърмят и тя е свързана по-скоро с хормонални проблеми. В мемнта, в който се отдели плацентата мозъкът започва да получава сигнали и да произвежда нужните за нормална лактация хормони.
Помпа ще ти е нужна ако притокът на зрялото мляко, което става около 3-тия ден след раждането е много силен. Така или иначе време имаш още и все ще се намери кой да ти покаже как да цедиш на ръка (ако не си от София) Ако си тук можеш да заповядаш при нас или просто да се обадиш на телефона на консултативния кабинет. Така или иначе в момента аз отговарям на него, така че дали във форума или по телефон - питай каквото те интересува. Може и на лични, разбира се, въпраки, че тук е пълно с успешно кърмили и кърмещи двойни мамета, та те ще са ти много по-полезни с реални съвети от мен Grinning

# 34
  • София
  • Мнения: 12 241
  Асинка, а и всички останали бъдещи мами, има отделна закована темичка за въпроси и отговори свързани с кърменето на близнаци. Много ще се радвам ако задавате всички въпроси които ви вълнуват. Там ще може повече мами да отговорят. Там също така може да откриете вече отговори на някои от въпросите ви, и да прочетете част от историите на кърмещите близнашки мами  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 139
Благодаря много моми4ета за отговорите. Зна4и няма да си купя още от сега помпа ще уставя за после когато родя да видим какво ще стане с кармата.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 241
  Аз вече неколкократно съм отговаряла, на на мен лично ми трябваше именно в болницата. Малките не бяха при мен само през ноща и за тогава им оставях изцедена кърма. Ти къде мислиш да раждаш? Ако през цялото време са при теб може изобщо да нямаш нужда от нея наистина.
  Хубава статия за кърменето - http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-bebe/p6427.html

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 13:52 от Aila

# 37
  • Мнения: 291
Нели благодаря за списачето Hug
? за мами раждали сексио HELP Трябва да раждам със секцио та моя ? е към мами раждали близнаци.Трябва да си избера сексио с пълна упойка,епидурална испинална.Коя мили мамчета ще ми препоръчате?Да знаете много съм страхлива:( Бях решила да раждам с пълна но навсякъде пишат за това майче дето е в кома а аз нали искам да раждам в МД Варна .Моля ви споделете с мен кое е по добре  Praynig
 
П.ПЧестит имен ден на всички именници  bouquet

# 38
  • Мнения: 2 950
ani-r, аз раждах в Тина Киркова и бях по няколко дни и в обикновена, и във ВИП стая. И в двата случая бебетата са при теб постоянно, ако си родила по нормален път. Ако си секцио, ги даваш за през нощта. Моите не бяха при мен първите три нощи, защото имах проблеми, но това е друга тема. След това си бях с тях постоянно и си ги кърмех на поискване. Нямах нужда от помпа. А и в къщи не съм я ползвала много много.

plampetq
, точно това си говорехме с мъжа ми онзи ден, че хем е хубаво да се показват такива неща по телевизията, защото само така ще се решат проблемите в страната ни, но в същото време хиляди майки ще се паникьосат и ще си изкарат бременността в страх и тревоги. А това е лошо за бебетата. Не се притеснявай - всичко ще е наред! Само да не поправя, че тази мама е раждала със спинална, поне аз така разбрах от новините по БТВ. newsm78

Съвет не мога да ти дам, защото и двата пъти раждах нормално. Но първият път раждах със спинална и нямах абсолютно НИКАКВИ проблеми! Дори сега, след раждането на близнаците, което беше без упойка, кръстът ме боли много повече от преди. #Cussing out

# 39
понеже сравнително скоро родих,аз ли4но ще си нося с мен помпата за кърма  ( на авент съм купила този път) защото аз от сега,всяка сутрин забелязвам 4е съм мокра отпред. Александра я кърмих 6 месеца и мога да кажа 4е имам опит,но без помпа съм загубена. децата ако са малко ще лежат в кувиоз..........следователно аз ще трябва да се цедя с помпата. Нямате идея колко ме боля преди 2 години ,когато трябваше да се нау4а да кърмя голямата ми дъщеря,не бях и 4увала за помпа.едвам си отпуших каналите..........абеее зор голям,а аз отсега поти4ам нощем и цялата лепма сутрин от кърма newsm78
ааа и 4етох в съседната тема колко излиза АМ на месец + памперсите..........ами ние ще се разорим,нямам толкова пари,а и знам колко е лесно с кърменето=ВИНАГИ ГОТОВО И ТОПЛО МЛЯКО Joy Joy

# 40
  • София
  • Мнения: 12 241
  Румялка има голям шанс бебчетата да се родят достатъчно големи и да няма нужда да стоят в кувъози изобщо. Отделно може би този път няма да имаш никакъв проблем със запушени канали, защото все пак това ти е втора бременност и кърмене и обикновенно в този случай отпушването на каналите и установяването на лактацията става по-бързо и по-лесно. Самите бебчета са много по-добра помпа от каквато и да е дори  и Авент  Wink Наистина при доносено бебе няма никаква нужда всъщност от помпа за кърма,ако майката и бебчо са постоянно заедно и се кърмят на поискване.

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 17:49 от Aila

# 41
  • Мнения: 1 069
Нели благодаря за списачето Hug
? за мами раждали сексио HELP Трябва да раждам със секцио та моя ? е към мами раждали близнаци.Трябва да си избера сексио с пълна упойка,епидурална испинална.Коя мили мамчета ще ми препоръчате?Да знаете много съм страхлива:( Бях решила да раждам с пълна но навсякъде пишат за това майче дето е в кома а аз нали искам да раждам в МД Варна .Моля ви споделете с мен кое е по добре  Praynig

Упойката би трябвало да ти я препоръча анестезиолога. Поне при мен беше така. Но за пълна упойка - според мен няма смисъл... По-приятно е като си в съзнание и виждаш всичко, говориш си с доктора, с анестезиолога... За това която точно да е - епидурална или спинална - аз не си спомням моята каква беше... Май спинална ама не съм сигурна - биха ми я в гърба (първо обезболяващо и после упойката, която се бие между прешлените). Довери се на анестезиолога - нека той/тя да ти я избере  Hug УСПЕХ и стискам палци

# 42
  • Мнения: 3 638
Нелка, вземи пусни една темичка за списъка, и аз ще се включа с моя. Може и закована да помолим да я направят, като знам и аз колко се чудех и маех какво точно трябва да се купува  newsm78

Лале 32, честита девойчица? Другото бебче какво искаш да е?  Flutter

# 43
  • Мнения: 517
Благодаря, искам да е момченце, да има "равновесие" между половете във фамилията, но и друга дама да е, пак сте им се радваме много... АЗ много исках да има поне едно момиченце... Embarassed

# 44
  • Мнения: 139
  Аз вече неколкократно съм отговаряла, на на мен лично ми трябваше именно в болницата. Малките не бяха при мен само през ноща и за тогава им оставях изцедена кърма. Ти къде мислиш да раждаш? Ако през цялото време са при теб може изобщо да нямаш нужда от нея наистина.
  Хубава статия за кърменето - http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-bebe/p6427.html
Аз ще раждам в окръжна болница-София. Мисля 4е там бебоците са постояно при майката, но не съм сигорна.

Общи условия

Активация на акаунт