Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 2 896

Офф: майките, които знаят: кажете къде в нета търсите евтини самолетни билети, може и чартъри, освен skyeurope  и germanwings?

Зависи за къде ще пътуваш, аз за майка ми вече повече от година купувам за Рим и обратно, за 60-70 евро тотал, от Wizzair. Имат полети и до Валенсия и Барселона, Лондон, Дортмунд и Милано.

# 271
  • Мнения: 4 329

Франкфурт (на Майн).
Може  до Дортмунд, но оттам си е далеч, защото крайнта дестинация е Хайделберг...
Може и някой чартър от Варна/Бургас.
Дано и Кременхен пише.

# 272
  • Мнения: 302
Мартеа, виж тук http://www.flybulgaria.bg/bg/discounted_tickets.html. Не съм купувала обаче, само гледах преди НГ за билети до Мадрид...

# 273
  • Варна
  • Мнения: 5 594
Момичета, един много тъп въпрос, ама как се ядат скариди. Никога не бях купувала или яла такова нещо. Днес обаче мъжа ми купил малко, защото Ивчо е на тема раци и той решил да му купи да пробва вместо рак скарида. Сварихме ги и им нарязахме лук, магданоз и ги заляхме със сметана. Това по рецепта от нета. Да ама сега как се ядат, целите ли или нещо се маха. Мъжът ми ги лапа изцяло но на мен все ми се струва че би трябвало нещо да се маха от тях.  Честно казано трудно ще се прежаля да ям такова нещо, но искам като дам на малкия да пробва да е както трябва.

# 274
  • Мнения: 2 407
Катка ние в недля бяхме на детски чрд,може и от там да е.
Мартеа не мога да ти помогна.
Деспинке незнам как да ти обясня,разтваряш скаридата и вътре има съвсем малко месце и го изсмукваш.Незнам дали ме разбра.

# 275
  • Мнения: 4 329
Благодаря ви.

Зарадваха ме сега, че и днес Теа е имала разстройство. Притеснена съм, става седмица вече. Пак готвя ориз с картофи и моркови, без мазнина Tired Горкото дете, как да яде Confused

# 276
  • Мнения: 2 407
А на наща хубостница и излизат 2 зъба,явно от това е температурата!

# 277
  • Мнения: 4 329
Ей, Камий, точно щях да пиша дали и зъбите нямат пръст в разстройството на Теа Laughing
Явно още не са излезли всички, венците са побелели...
Въпреки че не ми харесват очичките - лъщят, влажни са...

Дали вит. С е противопоказен при разстройство?
А някой давал ли е таблетки - нямам ампули в момента, отнове сме си самички, а най-близката аптека е в Люлин Confused

# 278
  • Мнения: 888
здравейте мацки  Hug
Нищо ново при нас  Whistling имахме си татко за неделя- ходихме на разходка; иначе всеки ден е като останалите...хранене, гимнастики, хранене, гимнастики, разходка, хранене...и аз на компа понякога  Tired, ама вече не ми се и сяда  Crossing Arms...зарязах си дипломната работа изцяло...някой ден може и да се дипломирам като магистър  Embarassed...Лора разкърти детската  ooooh!; Теа и помогна в последвалото  разхвърляне  hahaha; колата нещо се Е...Ва с мен- май съм минала през голяма локва и съм понамокрила това- онова  newsm78; очилата на Теа се разпаднаха...забравих и днес чаршафчето и крема за ултразувка за рехабилитацията- изобщо днес не ми е ден  Cry- луда работа  Joy...иначе уж сме добре  Hug
изчезвам
Гушнете съкровищата! Hug

# 279
  • Мнения: 449
Иви, ако това ще те успокои по някакъв начин-не си сама. Навлизаме в зона на "висока турбулентност" - така ги наричам аз тези периоди. Просто нищо не върви, или ако случайно върви-то все е накриво  Joy Нооо, какво да се прави-нали сме живи и здрави  Simple Smile За дипломната работа-не се коси, за всичко си има време. ти си ни смело момиче, ще се справиш  Peace
Камий, може и да е от зъби, ние сме ги правили тези работи  Peace
Дианка, хади стига с тез сополи, де  Tired Душички златни  Hug
Мартеа, съжалявам, че теа пак се е разболяла така. Милото дете и милата майчица-много се измъчихте.
Вит.Ц на хапче не съм давала, Гуш беше давала стрит парацетамол, ама за вит.Ц-не знам. И как действа при разстройство-не знам. Абе тъпо парче съм и това е  Embarassed
Иначе аз давам на Ники ампули по 2 мг(дали е ок тази доза, или вече е малка-и това не знам newsm78)
КаТка, за пари не ми говори, че съм в голям преразход  ooooh!
Деси, за скаридите-зависи какви са. Ако са от малките-чупиш на две, там има малко месце-изсмукваш. Ако са от големите-кралските и не са почистени предварително, пак пречупваш, то излиза бяло месо  и отделяш тия...люспи ли, как да ги обясня, които предпазват коремчето.
Ама най-добре е да се включи Котарана, тя е гръцка снаха, има опит в тия работи  Wink

# 280
  • Мнения: 4 329
За скаридите - да не ми се смеете - ама аз явно съм взимала само от почистените, замразени - директно ги изсипвам в тефлонов тиган, задушавам малко  и заливам с малко сметана и копър... затова си затраях, като чух за разтваряне на скариди и т.н. Embarassed викам си - бе ние  да не сме яли нещо друго Embarassed А, да, и много отдавна купувах някакви в консерва и ги правех на салата...

# 281
  • Варна
  • Мнения: 5 594
Иви, не се ядосвай за дипломната, вие да сте живи и здрави с куклите, на всяко нещо ще му дойде времето.
Много ги обичам такива дни. Точно както казва Августя сякъш нещо ме е завъртяло и откъдето мина става свърти, върти, пух.
Да оздравяват всичките болни дечица. Hug
Мартеа, не съм давала витамин Ц при разстройство.  Иначе съм давала таблетки. Не е имало проблем. Иво ги хрупа като бонбони.
Приключихме ги скаридите. По-точно мъжът ми ги изяде. Благодарение на камий, ги яде без люспи и останали части и каза, че така било по-добре.  bouquet
Ивчо близна, каза че било вкусно и после остави парчето в чинията си и отказа да го яде.
Нашите бяха едни такива дребни и цели както са си. Втори път скоро няма да купим такова нещо.

# 282
  • Мнения: 2 407
Martea,witCможе да даваш на хапчета,аз така и давам.
Какво да дам за тия зъбки?Дадох хамомила15.

# 283
  • Мнения: 948
Привет!

Мартеа, спокойно можеш да даваш и сокчето на Хип против диария с ориз и морков. Peace
Днес колежката ми сподели и друг лек против разстройство/действало безотказно/ - кората на нар се вари с вода като чай.Дава се обаче само по една чаена лъжичка, защото ставал много силно концентриран.Не съм го пробвала, но наистина съм чувала, че нара действа затягащо.

На всички болни - бързо оздравяване!
Лека и спокойна нощ! Heart Eyes

# 284
  • Мнения: 995
Някой няма ли да се похвали с оздравяване бе, хора Tired

Деспина, късно се включвам, но аз ситните скариди не ги беля- хващам за главата и отхапвам опашката, другото го хвърлям. Големите скариди се белят, защото месото в опашката е доста.
Обаче ако е за детето и малките ги беля.

При нас одисеята със зъбите отдавна приключи, но помня че Ава имаше разстройство и се подсичаше при зъбоникнене.
Иви, аз съм известен карък, вече не обръщам внимание. Здраве да е, другото е бели кахъри HugЧестит ви неделен татко- тази седмица за повече Wink


У нас пък се леят реки от сополи...Любомир с неговите постоянни секрети от сливицата, аз с някакви остатъчни от миналата седмица, а Павел със стафилококови превъзходни.
Вие ще се удавите в сополи бе, душо. Усещам, че си крива, но не вярвам да подминеш празника.
Работна и страхотна булка си ти Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт