Кифлички със сирене

  • 25 766
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз да питам 1 жълтък слага ли се в тестото. Пише, че само белтъците се ползват за плънката, а 1 фълтък за мазане, а какво става с другия?

Писала съм, че се мажат с жълтък, а не с 1 жълтък. В тестото не се слага жълтък. Двата жълтъка отиват за мазане.

фълтък, това трябваше да е ж в бързината съм натиснала ф. Мерси, почвам ги сега.

# 16
  • Мнения: 3 830
Това е интересно и ще го пробвам.

По принцип правя триъгълничета от готово бутер тесто, което си взимам от магазина. Слагам сиренцето, а след като затворя, намазвам с масълце и пъхам във фурната.


# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ето ги моите:

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 13:18 от Estell

# 18
  • Мнения: 494
 Estell, ето откъде са дошли твоите кифлички от съседната тема и имам чувството,че тия кифлички ще ме преследват до живот, ако не им се поддам-страхотно изглеждат Laughing
 Ще взема да изляза (само за днес) от стриктното избягване на бяло брашно в кухнята си... Sunglasses

# 19
  • Варна
  • Мнения: 672
Звучи вкусно !
Мерси   bouquet

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell, ето откъде са дошли твоите кифлички от съседната тема и имам чувството,че тия кифлички ще ме преследват до живот, ако не им се поддам-страхотно изглеждат Laughing
 Ще взема да изляза (само за днес) от стриктното избягване на бяло брашно в кухнята си... Sunglasses

Че аз съм ги правила с типово брашно! Не се сетих да сложа и малко трици.

# 21
  • Мнения: 8 952
А аз се чудя защо са ти станали така тъмни.

Предполагам, че и типово брашно са станали вкусни.

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А аз се чудя защо са ти станали така тъмни.

Предполагам, че и типово брашно са станали вкусни.

Да, а и аз ги предпочитам по-препечени, а и фурната ми ги пече равномерно навсякъде. Станаха много мекички и вкусни.

Общи условия

Активация на акаунт