С колко пръста пишете

  • 7 115
  • 122
  •   1
Отговори
# 90
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Фонетика с няколко пръста  Blush Tрудно пиша, да не кажа, че не мога на БДС.

# 91
  • Мнения: 4 965
БДС - с 10 пръста.
Фонетика - с 8 пръста.

# 92
  • Мнения: 187
БДС с 10 пръста. Учиха ни в училище в продължение на една учебна година. За повечето хора около мен(приятели, колеги в университета и в офиса) е атракция. На мен лично ми е много полезно.

# 93
  • Мнения: 5 940
с десет

# 94
  • Мнения: 3 569
Фонетика 10 пръста.

# 95
  • Мнения: 53
БДС с десет пръста, даже имам и квалификация за бързина - 250 удара в минута.
Завършила съм икономически техникум, специалност "бизнес секретар" и машинопис и стенография бяха специалните предмети, които изучавахме усилено. Дори полагахме държавен изпит по тези предмети. Сега са ми доста полезни в много отношения.

# 96
  • Мнения: 2 013
БДС с десет пръста, даже имам и квалификация за бързина - 250 удара в минута.

И аз така, даже бързината ми е по-голяма. УПК беше, но не стигнах до стенографията и 10 пръста на латиница. И аз съм голяма атракция за околните, мъжът ми редовно ме ползва, ако има да пише нещо по-дълго.
Много ми е полезно, вадя си хляба с писане.
Мога да гледам телевизия и прочие, само да имам начална позиция на пръстите. 
Сега искам да се науча да пиша десетопръстно и на латиница.

# 97
  • София
  • Мнения: 2 271
Пиша на БДС с десет пръста - учила съм машинопис във втори, или трети курс в техникума и от тогава не съм прекъсвала. Демек, имам около 10 годишен стаж  bowuu

# 98
  • Мнения: 5 622
С почти всички. Но не там, където им се полага да бъдат. Напаснла съм си ги така, както ми е удобно на мен.
Същото беше и с пианото, никога не см гледала като разучавам дадено произведение, с кой пръст е редно да се изсвири даден клавиш. Никога не ми е било удобно да бъдат така, както трябва по принцип. Преподаваелката ми се изумяваше как е възможно да свиря така бързо и да бъда такъв виртуоз, ползвайки "грешните" пръсти  Crazy

# 99
  • Мнения: 488
БДС с десет пръста, от време на време благославям добрата стара Хуманитарна гимназия.
Фонетична не понасям. На всеки компютър, на който седна, инсталирам БДС.
На латиница пиша доволно бързо с около 8 пръста, по едно време бях свалила програма да се науча да пиша и с десетте, но много започнах да се бъркам с БДС-а и я зарязах.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 252
С 4 пръста на фонетична.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 686
с 10 пръста по БДС - доста бързо пиша
учих в училище машинопис

# 102
  • София
  • Мнения: 672
С 10 пръста Фонетична Simple Smile Ама още правя малко грешки  Joy Joy Joy Joy

# 103
  • Мнения: 1 080
фонетика с 6 пръста!!!

# 104
  • tardis
  • Мнения: 329
Фонетична, преброих 6  пръста ... понякога стават и 8, но само като се вдъхновя  Laughing

Ама на БДС-то съм точно по системата "орел-кълвач" Blush

Общи условия

Активация на акаунт