Замразяване на стволови клетки

  • 46 131
  • 206
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 672
Дел, и аз като теб проучих и изучих опциите. Много се лутах, но в крайна сметка реших "ЗА" Малинов. Ако имаш възможност иди някоя събота (че им е по-спокойно) и има една мацка - Силвия Стефанова, ще ви обясни кое как и защо се прави. Даже може да ви свали и да ви покаже къде се пазят сакчетата.

Също така договорът им е много добър - ако искаш да го погледнеш ми пиши на лични ще ти пратя едно сканирано копие. По-добър договор аз не съм чела, а да не говорим, че в Свети Лазар искаха 200 лева (ако си спомням правилно) давзема договора за вкъщи да го изчета и да се запозная. Ако все пак има нещо, което те притеснява, можеш да им кажеш и ще го променят.

Изборът си правиш ти сама - не те агитирам - просто искам да помогна, защото решението не е никак малко както и да го погледнеш.   bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 183
Аз замразих в клиниката, където раждах- МБАЛ Св София (на Мазнейкова).

И аз Peace Дано не ни се налага никога Praynig

# 17
  • Мнения: 53
M_face,аз също избрах Малинов. Wink

# 18
  • Мнения: 183
При Мазнейкова е 3000лв съхранението на стволови клетки , а самата такса на година е след третата година 120 евро.

# 19
  • Мнения: 592
Аз много се колебах м/у Крио Сейф и Малинов и накрая замразих стволови клетки в клиника Малинов.

# 20
  • Мнения: 865
мился,че си струва да се запазят стволови клеки,ние също го направихме,но в Св.Лазар.точно за това не мога да те посъветвам коя от двете банки да предпочетеш,макар по едно време доста да критикуваха тези от Крио Сейф Peace

# 21
  • Мнения: 10
Ние също се спряхме на Малинов. Даже бяхме първите в отделението по стерилитет в МБАЛ Пловдив. Трябва да ви кажа, че от Малинов не ни поискаха нито капаро нито нищо. Подписахме договорите, всичко мина нормално и след седмица чак ни върнаха договора и платихме сумата. Ако имате възможност съвета ми е да се застраховате от лоши болести и дано никога да не ползваме тези клетки. Нас ни наплашиха още в 6м. и решихме, че от всичко друго можем да се лишим за сметка на здравето на детето. Желая ви здрави бебчета.

# 22
  • Мнения: 553
Като адвокат по ред причини смятам че не дават никакви гаранции за нищо, отказват да поемат отговорност за нищо и не ти предлагат дори договор под който да стои подпис от тяхна страна... има само нашия подпис под информираното ни съгласие, което тях не ги обвързва с нищо.... и за капак след 20г стволовите клетки стават тяхна собственост...
След като проучих нещата се отказах заради правните им неуредици...
Иначе идеята е добра, НОООО

# 23
  • София
  • Мнения: 718
Ние замразихм в Крио Сейф - оволна съм, не сме имали никаъв прблем и дано не с налага а ги използваме.

# 24
Здравейте, от известно време се "ровя" по темата за замразяването на стволови клетки от пъпната връв. Срещнах и ЗА и много против. Повечето ми познати казват, че всичко за сега е във сферата на "научната фантастика".Сега се чудя какво да правя, защото парите не се никак малко.
Въпросът ми е : някоя от вас ползвала ли е тази "услуга" и защо ?
 И има ли такива, които са ползвали вече замразените клетки и са се възползвали от тях ?

Момичета, пуснала съм 2 теми в бързината, другата е на 2ра страница.Извинявам се!

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 09:38 от мармашутка

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не съм замразила, защото нямах възможност. Но ако имах бих го направила. Дано на никого не се налага, но ако не могат да помогнат, при всички случаи няма да навредят  Peace Peace

# 26
  • Мнения: 493
Много ми се искаше да замразим стволови клетки,но точно в този период нямахме финансова възможност.Моя приятелка замразиха в клиника Малинов.Тя раждаше тук в Бургас и екип от клиниката дойдоха и взеха клетките в Бургаската болница.Тя лично е доволна и от цената и от екипа.Много е хубаво според мен да се замразят,но дано никога на никой да не се наложи да ги използва!

# 27
  • Мнения: 2 746
И аз не знам дали си струва.Не съм чувала досега за случаи, в които са били използвани такива замразени стволови клетки  за лечение newsm78

# 28
  • Мнения: 481
Аз родих на 22.05.07 и тогава замразихме стволови клетки...като за начало мисля че сумата беше около 1500-2000лв....сега като изтече 1 година-тоест на 22.05.08..се плаща всяка година по 300лв(от Цибалаб дойдоха лаборантки направо в клиниката ,където родих).В началото бях против това,тоест не ми се искаше да даваме толкова пари,но после размислих!Решили сме да ги пазим до 18год.възраст.

# 29
  • София
  • Мнения: 271
Ако имате възможност, по-добре замразете....При следващото раждане задължително ще искам да замразя....Дано никога да не се наложи да се използват,но ако не дай си боже се наложи, а нас ни е доскръндзавяло- няма да си го простя никога...

Общи условия

Активация на акаунт