Замразяване на стволови клетки

  • 46 169
  • 206
  •   1
Отговори
# 45
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Много исках да го направя, но за съжаление нямахме финансова възможност. Confused
И аз бих го направила, ако имах финансова възможност. Peace

# 46
  • Мнения: 1 049
Според мен както казваше и моя гинеколог по-добре вземи и сложи тези пари в спестовна книжка на детето, отколкото да ги даваш за това. Действителната употреба на такива клетки е още прекалено в начален етап на развитие и докато напреднат нещата след 20 год. вероятно сега замразените клетки вече няма да са толкова годни...  Peace

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 23:10 от Ciao_bella

# 47
  • Мнения: 9 814
Ако имам второ дете със сигурност ще го направя.

# 48
  • Мнения: 5 255
Ако имаш възможност - направи го  Peace

# 49
  • Мнения: 326
На мен пък ми казаха, че и да имаш замръзени стволови клетки, самата операция по тяхното имплантиране е доста скъпа, около 150 000 лв. 200 000 лв и нагоре. Така че ми се струва още много нереална цялата тази процедура и въобще малко съм скептично настроена. Не зннам може и да греша. Ще следя темата. Имате ли координати на такива банки???

# 50
# 51
  • Мнения: 183
Наскоро родих и замразих стволови клетки на моето детенце (дано никога не ги ползвам), но това ми дава няква сигурност! Направи го ако имаш възможност, 3000 лв струва като цена - пазят се 20 години, след това се подновяват и така ... А, има и годишна такса от 120 евро след третата година Hug Успех в избора и дано никога не прибегнем до тях. Praynig

# 52
  • Мнения: 511
Аз също замразих стволови клетки. Живот и здраве за следващо детенце ще го направя пак. Тази своеобразна "застраховка" за здравето на детето за мен няма цена.

# 53
В действителност, освен, че не знам дали изобщо би имало ефект ако потрябват, ме е страх да не би да си правят експерименти със тях? Защото за да върви медицината напред трябва от някъде да има матерял за експериментите.

Ох, много надълбоко съм се замислила, но не знам какво да правя наистина. Рових из форумите, за да видя дали има такива, които са се възползвали при заболяване от това, но 100% не намерих.  newsm78 newsm78 newsm78

 

# 54
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Въпреки, че не съм особен привърженик на традиционната медицина, имах много голямо желание за тази процедура, но нямах пари Confused
Минавало е през ума ми, че може да е поредната медицинска измама, поредният експеримент, поредното печелене на пари на гърба на някой...и все пак ми се искаше да имам възможността да се възползвам от тази услуга...
Каквото било било Confused

# 55
  • Мнения: 183
Абе , я стига с тези глупости... "медицински експерименти", точно тези експерименти ти дават сигурност или по -точно "застраховка" за детето! Дано не ги ползваме НИКОГА! Живи и здрави всички да сме. Аз съм за със двете ръце Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 529
Преди да родя втория път бях убедена, че искам. Един вид застраховка и за двете ми деца. В Шейново се работи само с една банка - като им прочетох договора се отказах...  Rolling Eyes Имаше доста притеснителни факти...

По света практиката е по-различна. Освен частни банки има и обществени. В обществените банки - ставаш донор безвъзмездно. Твоите стволови клетки са на разположение на банката и не се пазят персонално. Ако недай-боже ти се наложи да ползваш -  намират съвместим донор.

# 57
  • Мнения: 1 049
Хайде сега, за каква застраховка става вьпрос...  newsm78 Човек никога не може напьлно да се застрахова в живота си, винаги може да се случи нещо и точно от това мислене на много хора се вьзползват някои. Специално тези клетки могат да се използват при толкова малко и редки случаи, че докато се наложи не се знае колко ще са от помощ... никаква сигурност не е това. По-скоро хората не са наясно за какво биха им потрябвали, но предпочитат да се "подсигурят". Ако наистина се наложи винаги могат да се намерят все пак такива стволови клетки, нали почти всички се даряват след раждането и се сьхраняват пак за нуждите на хората...    Wink

# 58
  • Мнения: 1 900
По света практиката е по-различна. Освен частни банки има и обществени. В обществените банки - ставаш донор безвъзмездно. Твоите стволови клетки са на разположение на банката и не се пазят персонално. Ако недай-боже ти се наложи да ползваш -  намират съвместим донор.
Да точно така е, дано скоро време и у нас се създадат такива. Peace

# 59
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Абе , я стига с тези глупости... "медицински експерименти", точно тези експерименти ти дават сигурност или по -точно "застраховка" за детето! Дано не ги ползваме НИКОГА! Живи и здрави всички да сме. Аз съм за със двете ръце Hug
Брей, брей глупости, а  Tired
За каква точно застраховка говорите Tired
Това изказване звучи като "Ваксинирайте се против рак на маточната шийка, за да не заболеете".Засега изследванията на учените в действителност са нищо повече от експерименти.След 20 - 30 - 50 години ще се види ясният резултат от тези експерименти, но за момента ние сме си опитни зайци!Така, че не виждам какво застраховате Tired
Не е зле преди да "Абе"йосвате да погледнете тази тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10593.0
 Tired
Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт