Замразяване на стволови клетки

  • 46 206
  • 206
  •   1
Отговори
# 60
В момента съм бременна в 28 седмица и със сигурност ще замразя стволови клетки , но не заради бебето а заради дъщеричката ми , която е на 6 години и е болна от левкемия. Силно се надявам да не ни потрябват никога  Praynig, но съм длъжна да го направя.
 Преди да се разболее детето ми си мислех , че нещо толкова лошо не може да ми се случи , че това се случва само на   другите. Помнете , че никои никога не е застрахован от нищо! Съветвам всеки който може да си го позволи да го направи. Тепърва учените ще откриват за какво още могат да бъдат използвани стволовите клетки. Друг е въпросът , че в България процедурата по извличане, обработка и съхранение  е срамно и неоправдано скъпа. #2gunfire

# 61
Хайде сега, за каква застраховка става вьпрос...  newsm78 Човек никога не може напьлно да се застрахова в живота си, винаги може да се случи нещо и точно от това мислене на много хора се вьзползват някои. Специално тези клетки могат да се използват при толкова малко и редки случаи, че докато се наложи не се знае колко ще са от помощ... никаква сигурност не е това. По-скоро хората не са наясно за какво биха им потрябвали, но предпочитат да се "подсигурят". Ако наистина се наложи винаги могат да се намерят все пак такива стволови клетки, нали почти всички се даряват след раждането и се сьхраняват пак за нуждите на хората...    Wink

Дано на никого да не се наложи да търси донор , които да спаси негов близък. Това не е никак лесно , а понякога е даже невъзможно да се намери съвместимост. Така че "винаги могат да се намерят" по скоро е израз който може да се използва за търсене на мандарини или нещо друго , но не и за това. Обществена банка в България няма и скоро няма и да има , така че плацентите отиват на боклука. Ама то в България кое ли е като хората newsm78

# 62
  • Мнения: 2 498
Щом имаш финансовата възможност, не мисля, че трябва да се колебаеш Peace...

# 63
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Бих искала, но за съжаление опираме да финансовата страна на нещата и ще се откажа явно!

# 64
femina, пишеш, че момиченцето ти е болно от левкемия / дано се оправи бързо/.
Ако беше замразила клетки от него при раждането, дали сега щеше това да и помогне?

# 65
  • Мнения: 208
Имаш ли фин.възможност направи го ,дано не ти се наложи ,но е един вид застраховка.За съжаление ние нямахме пари. Peace

# 66
  • Мнения: 804
oceanid, не знам за коя клиника говориш, но в моя договор от клиника Малинов всичко си е изрядно и няма такива щуротии, че след години ставали техни Naughty
Сега има изгодни кредити от ОББ точно за тази услуга Peace За себе си не мога да приема, че имам кола и й плащам застраховка всяка година, а няма да застраховам детето си... Имаме кредити на гърба си, но и за секунда не съжалявам, че замразих клетки.

# 67
femina, пишеш, че момиченцето ти е болно от левкемия / дано се оправи бързо/.
Ако беше замразила клетки от него при раждането, дали сега щеше това да и помогне?



За щастие за сега не се налага трансплантация. Да, биха помогнали при нужда, даже са за предпочитане пред нефамилен или фамилен донор. Аз силно се надявам да се оправим само с химията и потдържащото лечение Praynig

# 68
  • Мнения: 1 900
Аз силно се надявам да се оправим.
Дано  Praynig Hug

# 69
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 964
Не е задължително собствените стволови клетки да са най-добрият вариант за трансплант - примерно, в случаи като левкемията - заради генетичния риск от левкемия в стволовите клетки. В такъв случай е необходим чужд донор.

# 70
  • Мнения: 183
bloodywhite  Със сигурност съм прочела за тези стволови клетки повече от някой хора, тъй че ни ми давайте акъл ...

# 71
  • Мнения: 183


Сега пък аз ще Ви кажа, че всеки си има мнение по въпроса, тъй че е излишно тва да ме цитирате и критикувате.
Сърдечни поздрави!  Grinning

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 12:03 от Galia_K

# 72
  • Мнения: 183
И също така , незная дали сте наясно, но аз имам познати, на които тяхното детенце бе болно от левкемия и благодарение на тва , че са взели стволови клетки от раждането на детето - го СПАСИХА... Това не е единствения случай - много са! Дано не разберем какво е това и не стигаме да там да ги ползваме. За това пак казва аз съм  ЗА СТВОЛОВИТЕ КЛЕТКИ    Peace
Останете си със здраве

# 73
  • Мнения: 183
Femina , непрестанно ще се моля за вашето детенце Praynig Аз съм с вас  Praynig Praynig Peace

# 74
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
bloodywhite  Със сигурност съм прочела за тези стволови клетки повече от някой хора, тъй че ни ми давайте акъл ...
Нямам право да напиша какво мисля ли newsm78
И ако не е тайна къде и на кого съм давала акъл newsm78
Последно - защо смятате, че другите хора не се информират за разни  неща, че да изразят мнение newsm78...Май Вие сте по напред с материала за тези работи ... и по назад за правописа им Tired

Общи условия

Активация на акаунт