Замразяване на стволови клетки

  • 46 212
  • 206
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 91
а някой запознат ли е с факта или по точно дали е истина ,че самите стволови клетки се транспортират и се съхраняват  чак в Канада?

# 136
  • София
  • Мнения: 672
а някой запознат ли е с факта или по точно дали е истина ,че самите стволови клетки се транспортират и се съхраняват  чак в Канада?


Ами звиси къде решиш да замразиш. В Малинов се съхраняват в София, банката им е на приземния етаж в самата им болница Simple Smile В Св. Лазар също  Peace

# 137
  • Мнения: 804
В договора на Малинов на всяка страница има техен подпис. Не носят отговорност при война, защото не се знае ще може ли тогава да се доставя течен азот. Замразих там. Дано не ги използвам никога.

# 138
  • Мнения: 146
Ние избрахме Биоген, съхраняват ги в София.

# 139
  • Мнения: 11
Искам да попитам някой замразявал ли е стволови клетки в smart cells?

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 16:47 от kremenna

# 140
  • София
  • Мнения: 30
Здравейте!

Търся мнения за процедурата "Събиране и съхранение на стволови клетки" от новородено. Някой преминал ли е вече през тази процедура? Ако е възможно да сподели повече инфо. Проучих няколко болници, но договорите, които ни карат да подписваме имат доста съмнителни параграфи.

# 141
  • Мнения: 718
Аз и мъжа ми твърдо сме решили да замразим стволови клетки и аз като теб потърсих инфо за всички ,които предлагат услугата. Насочила съм се към Cryo-Save , защото ги съхраняват в Белгия и смятам ,че цената е приемлива. От юридическа гледна точка обаче не съм я проучвала процедурата, навсякъде се подписва договор. И аз се надявам някой, който вече е минал през това да сподели.  bouquet

# 142
  • Мнения: 4 753
Всъщност се оказа, че има много такива теми и майките не могат да се ориентират.....  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278308.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=217683.0


Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 13:05 от Доня Туфиня

# 143
  • Мнения: 41
... Искам да помоля майките, които са замразявали клетки при тях, да споделят дали са доволни, имали ли са проблем с това, че няма договор, а само информирано съгласие, как точно протича процедурата и т.н.

Не искам да звучи като заяждане, но какво значи да сме "доволни" от замразяването и "дали сме имали проблем с това, че няма договор, а само информирано съгласие"?
Доволни от отношението на служителите им в офиса, от екипа, който взима клетките ли? За 3350 лв. не е трудно да получиш добро отношение от тези хора.
Според мен е много по-важно да сме "доволни" от адекватна реакция и успешно развитие на нещата, в случай, ако се наложи да се ползват.
Не знам обаче, кой може да ти отговори на този въпрос, тъй като процедурата е сравнително нова и едва ли са много бебетата (или малките деца), за които се е наложило присаждане на взетите им стволови клети (и дано никога на никой не му се налага  Praynig )

И все пак частичен отговор на въпроса ти. Ние замразихме стволови клетки в Cryo-Save.
От отношението на служителите в офиса и от екипа, който взима клетките - да доволна съм, защо да не съм доволна? Както казах - за толкова пари.
Относно съхранението - знам ли, надявам се да не разбера дали наистина са ги съхранили или са ги метнали някъде  Thinking
Каквито и документи да ми представят, каквото и да ми говорят, факт е, че аз им дадох 3350, а те ми разметнаха една торбичка с кръв, след като родих и ми дадоха няколко листа хартия  Grinning

Както казва madchen, това е застраховката на детето ти. Ако имаш възможност - правиш я с надеждата да не ти се наложи да я ползваш, но пък ако се наложи -  да не си кажеш след години "можех да ги дам тези пари, но ми се досвидяха".

Лека бременност и успешно раждане, а решението "Дали?", Къде?", сама ще го вземеш!

# 144
  • Мнения: 256
Бърз запис да ви следя за малко, защото на 8-ми мисля да си внеса капарото към тях.

# 145
  • Мнения: 223
Мая ІІ ти какво друго очакваше?  Нали разбираш, че каквото и да ти дадат като документ идва момент в който този документ може да се окаже невалиден.
Ами ако банката фалира междувременно или токът спре.
Четох онзи ден в един виенски вестник - тук една банка в Грац май ще гръмне, директорът казва-трябва да имаме по 2500 проби годишно за да поддържаме стандарта, те имали по 2000.
А колко ли имат банките в които съхраняваме ние, българките и дали въобще имат възможнтост да поддържат някакъв стандарт?
Повод за размисъл, повод за преценка на плюсовете и минусите

# 146
  • Мнения: 204
Аз много проучих нещата и не искам да разстойвам никой но знам от доктори които се занимават с този тип медицина че само CryoSave е най- добрата банка за стволови клетки в европа. Казаха ми че в Б-я повечето са измислени и начина по-който ги извличат, замръзяват и съхраняват не е добър. Първо че нямат опит, второ че нямат най добрата апаратура и условия за съхранение. Надявам се на никой който е избрал българска банка да не му се наложи да ги използва, защото се очаква да не стават за нищо клетките. От 1вото дета са ми в САЩ, там раждах, от второто с Cryo Save.

# 147
  • Мнения: 10
... Искам да помоля майките, които са замразявали клетки при тях, да споделят дали са доволни, имали ли са проблем с това, че няма договор, а само информирано съгласие, как точно протича процедурата и т.н.

Не искам да звучи като заяждане, но какво значи да сме "доволни" от замразяването и "дали сме имали проблем с това, че няма договор, а само информирано съгласие"?
Доволни от отношението на служителите им в офиса, от екипа, който взима клетките ли? За 3350 лв. не е трудно да получиш добро отношение от тези хора.
Според мен е много по-важно да сме "доволни" от адекватна реакция и успешно развитие на нещата, в случай, ако се наложи да се ползват.
Не знам обаче, кой може да ти отговори на този въпрос, тъй като процедурата е сравнително нова и едва ли са много бебетата (или малките деца), за които се е наложило присаждане на взетите им стволови клети (и дано никога на никой не му се налага  Praynig )

И все пак частичен отговор на въпроса ти. Ние замразихме стволови клетки в Cryo-Save.
От отношението на служителите в офиса и от екипа, който взима клетките - да доволна съм, защо да не съм доволна? Както казах - за толкова пари.
Относно съхранението - знам ли, надявам се да не разбера дали наистина са ги съхранили или са ги метнали някъде  Thinking
Каквито и документи да ми представят, каквото и да ми говорят, факт е, че аз им дадох 3350, а те ми разметнаха една торбичка с кръв, след като родих и ми дадоха няколко листа хартия  Grinning

Както казва madchen, това е застраховката на детето ти. Ако имаш възможност - правиш я с надеждата да не ти се наложи да я ползваш, но пък ако се наложи -  да не си кажеш след години "можех да ги дам тези пари, но ми се досвидяха".

Лека бременност и успешно раждане, а решението "Дали?", Къде?", сама ще го вземеш!

Мая, дали си мислиш, че обслужването в офиса е заради 3350лв. или просто се дължи на добро възпитание!?
А що се отнася до Крио-Сейф - мисля си, че лекарите от екипа им не са денонощно на разположение, за да вземат поредната проба и да я "метнат"някъде! Това звучи малко налудничаво, не мислиш ли? Аз не разбирам какви са ти били тогава доводите, за да ги избереш, при положение че са ти "разметкали" някаква тобричка с кръв и няколко листа хартия. Или според теб договорът е със златно покритие, съхраняващ се в "Кивот"???
Съхраняването наистина е една застраховка, но родителите правят избор за мястото на съхраняване, избирайки най - добрите комплексни условия, а не защото е най - евтино и "мяткат" кръв някъде!!! Май не си много аргументирана, можеше да се запознаеш с малко повече информация за самата лаборатори, която е най- голямата тъканна банка в Европа. Или пък можеше поне да попиташ...

# 148
  • Мнения: 223
Deja vu, наистина ли се опияняваш когато стрелят по теб?
и за мисля като теб, че на места където даваш и по 40 000 лева могат да се отнасят лошо
примери за това-дал Бог, почвам със строителите измамници и стигам до продавачите на коли
но стоволовите клетки не са продавачи на коли
тези дни разбрах, че имало някаква дунанма в парламента за частните банки
искали да ги забранят, ама не успели
защо тези банки са трън в очите на всички, знае ли някой
хората си гледат работата, това се прави навсякъде в Европа
Четох, че в Гърция 15 000 деца годишно замразявали, у нас били само 1 000
много сме изостанали...

# 149
Здравейте Танита!
Аз съхраних стволови клетки на детето в Cryo - Save. Раждах в шейново при дежурен лекар и това, че нямах избран лекар не беше проблем. Комплекта за взимане ти го дават като се запишеш и само звъниш на дежурен телефон. Идва техен лекар и взима пробата.
Аз се записах се в офиса им на Любен Каравелов, където подписах и информираното съгласие. Всичко мина много добре. Сертификатът, който се издава накрая удостоверява, че детето има съхранени стволови клетки.
Пожелавам ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт