Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси

  • 134 487
  • 346
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 163
ARCO IRIS да така е.
 Моля ви кажете къде пише, че при доход от граждански договор  се представя осигурителна книжка. Писна ми вече все за нещо да ме връщат.

# 121
  • София
  • Мнения: 1 352
искам да попитам при спирането на детските добавки, социалните органи длъжни ли са да ме уведомят?Блгодаря предварително!!! newsm78
Да

# 122
  • София
  • Мнения: 1 352
Сигурно питането ми е тъпо, ама аз за всеки случай...
Детските са ми отпуснати до 30.04.2008г. Април ли трябва да подам новата декларация? Дохода от април 2007 до март 2008 ли да описвам?
Благодаря предварително за отговора Hug
След като заповедта ти е до края на април, за април ще ти изплатят детски. Трябва да подадеш молба - декларация през месец май, с доход май 2007 - април 2008 г.

# 123
Моля Ви - отговорете ми - в удостоверението, което подавам за получаване на детски само доходите по трудов договор ли да вписвам или и от граждански /понеже имам и такъв/?Благодаря Ви!

# 124
  • Мнения: 394
Върнах се три-четери странички назад но не видях отговор на моя въпрос. а той е -докато шътах из кухнята нещо ми се дочу от телевизора от хола че ще имало увеличение на детските надбавки -вярно ли съм чула и колко ще станат или нещо както винаги съм неразбрала и недочула? newsm78

# 125
i az tova se pitam kazaha go po novinite no i az nerazbrah ot koga i kolko 6te stanat

# 126
  • Мнения: 6 442
Да и аз снощи чух нещо,но не успях да разбера за какво точно става дума  Rolling Eyes

# 127
  • Мнения: 3 929
Мерси,супер си!
На мен по-принцип проблема ми беше че мъжът ми не работи-на трудов договор,а и не е регистриран на борсата.И мислих че при това положение не мога да взимам детските,но една съседка ме светна,че никой не може да го задължи,да се запише на борсата и сега ще пробвам така.
Дано да стане-за 2 деца 50лв.не са за изтърване.

Между другото,преди време като казах на една приятелка,че са 18лв.помощите,тя мислеше,че я лъжа.После и стана смешно.
EVLORA, би ли споделила, какво стана с тебе? Защото и моят съпруг е в същото положение, но лошото е, че няма трудова книжка, изгубиха му я от една фирма, в която работеше преди 8 - 9 години и така и не я възстановиха. А четох, че в такива случаи искали трудови книжки. Та успя ли да се "класираш"? Да знам, струва ли си да си губя времето да подавам документи или да "преглътна" тези детски.

# 128
  • Мнения: 1 152
БРЗ на моя съпруг е 350 лв, моята е 320 лв., но мисля да я променя на 700 лв. последните 6 месеца преди 45 дни термин, за да получавам по-високо майчинство. По мои изчисления брутен месечен доход се получава 860 лв. Ще имам право на детски надбавки?

# 129
  • София
  • Мнения: 1 352
БРЗ на моя съпруг е 350 лв, моята е 320 лв., но мисля да я променя на 700 лв. последните 6 месеца преди 45 дни термин, за да получавам по-високо майчинство. По мои изчисления брутен месечен доход се получава 860 лв. Ще имам право на детски надбавки?
Да. Месечният доход на член от семейството трябва да е по-нисък или равен на 300 лв. за 2008 г.

# 130
  • София
  • Мнения: 346
Страхотно е,че има такава тема!За съжаление в момента не мога да я прочета цялата,а имам едно питане и ще бъда много благодарна да ми отговорите!Вчера мъжът ми е ходил да вземе служебната бележка за брутният ми доход  за предходните 12 месеца,която трябва да занеса с молба-декларацията в соц. служба.Само че,в нея са ми нанесени сумите от момента,в който е почнато да ми се плаща майчинството,а графите за петте месеца болнични,които влизат в годината са празни.Така ли трябва да бъде?Или пък да искам нова служ. бележка със вписани болнични?много моля,който е подавал такава декларация скоро да каже,че да не ходя до там два пъти.във офиса няма смисъл да се обаждам.Там вечно нищо не знаят...А,и в първият пост прочетох за бележката,че детето ученик посещава у-ще.Трябва ли и такава да представя +др.документи?Дами,благодаря Ви предварително!!!

# 131
  • София
  • Мнения: 1 352
По принцип, ако има месеци, в който си била на работа трябва да вземеш служебна бележка от работодателя. Предполагам, че си искала да напишеш "в нея са ми нанесени сумите до момента, в който е почнато да ми се плаща майчинството". Ако е така бележката си е вярна. За времето през, което си била в болнични или отпуск по майчинство и си получавала обезщетение от НОИ информацията се получава по служебен път от Национален осигурителен институт до дирекциите “Социално подпомагане”.
Основните документи са:
1. удостоверение за брутните месечни доходи на семейството за последните 12 календарни месеца
2. удостоверение от учебното заведение, че детето е записано като ученик/ученичка, а за новата учебна година - в срок до 31 октомври т.е ако сега подаваш документи трябва след това да занесеш бележка и за новата учебна година.
3. удостоверения за раждане на децата, отглеждани в семейството - за справка
4. лични карти за справка
Има и други документи, но те са за по специфични случай, предполагам че вие не сте такъв.
Вземи и трудовите ви книжки, понякога ги искат, ако има прекратяване на договор през 12 те месеца или някой от вас е бил без работа.
Също, ако искаш по банков път да ти се превеждат и документ за банковата сметка.
 Peace
 

# 132
  • Мнения: 22
"бележката,че детето ученик посещава у-ще"--Да

"нанесени сумите от момента,в който е почнато да ми се плаща майчинството,а графите за петте месеца болнични,които влизат в годината са празни" -те ще си ги видях от НОИ(като сума)..ще ти свърши работа тази служебна бележка...

# 133
  • Мнения: 22
zuki       Защото и моят съпруг е в същото положение, но лошото е, че няма трудова книжка, изгубиха му я от една фирма, в която работеше преди 8 - 9 години и така и не я възстановиха. А четох, че в такива случаи искали трудови книжки.

Твоят съпруг работи или не работи в момента??

# 134
  • София
  • Мнения: 346
Благодаря за отговорите!

Предполагам, че си искала да напишеш "в нея са ми нанесени сумите до момента, в който е почнато да ми се плаща майчинството".
 

Не!Нанесени са ми само сумите от самото майчинство,а преди да почне отпускът по майчинство нали ми се изплащаха болнични!?!Те не са вписани,а доколкото успях да схвана от писаното в нета,трябва да ги има,защото ние в "завареното положение" продължихме да си получаваме болничните/до навършване на 9 месеца на детето/ чрез работодателя!

Общи условия

Активация на акаунт