Израел 3

  • 38 901
  • 265
  •   1
Отговори
# 75
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Добро утро ,момичета! HugПетя,гледам сладките и костенурката особено ме изкуши. Simple SmileЩе кажете ли израелските жени как поддържат външния си вид,каква козметика предпочитат да използват?Сега си изтеглих едно филмче ,но след като го гледам ще ви попитам ,какво е отношението на евреите към тази версия за Соломонови храм ,рицарите тамплиери ,тялото на Исус и свещения граал. Wink

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
А, те това за тамплиерите и Граала и на мен ще ми е интересно. Тъкмо съм на такава вълна. От един месец чета "Светата кръв и Свещеният Граал". Ама бавничко ми върви.
То от висене из форума как няма Joy

# 77
  • Мнения: 2 952
Пете, а и за другите, гледам пише се непрекъснато Яман, ама е грешно. У наше село, бугарско,  Mr. Green му викаме на туй нещо Йемен   Peace

   hahaha  веднага го поправих....то аман с моите интернационални преводни и доста пъти на усет преведени думи ....ама чак цяла държава да сбъркам -  Embarassed УжасТТТ!!! ЗасТрАмИх сА !

  Жените тука удрят крачка  по  алеите за ходене , ходят на  фитнес , на бели денс уроци вечер (по-горе там писах за това , та и клип дадох  hahaha) , ходят на козметик, на кола маска , на маникюр , педикюр....с  две думи - жени като жени.....Само , че по-масово  ходят на фитнес със  членство за 1 година да речем в клуба.....По-масово се ходи на ноктопластика отколкото в БГ, всяка  втора израелка сигурно е с ноктопластика, възрастните също....На  фризьор масово ходят , защото са малко   Whistling сапъци  Whistling  да се  боядисват вкъщи и да се  сушат , да си изправят косите де ... Повечето обаче не са  кой знае колко  слаби...разбира се има ....ама такава слабост като българските момичета не  се вижда често масово....Малко по-надаренки са и в гърди.... , но не  че  масово са дебели , ц....не  Смесена хубост , всички цветове има тука както знаете .....Рускините обаче  разбиват всички  Flutter, кокони са , няма какво.....баш израелките са малко по-неглиже в  дрехите и изобщо....ей така по- 5  за 4 ходят ....Нищо обаче не е 100 % -  ово като си говорим разбира се...има и такива , и такива ...аз  като цяло казвам...Пък да не  забравя , че българките сме най-красотни да кажа  за заключение  Flutter

  Минаваме с количката днеска покрай една спирка и гледам маршрутка спира и едно  голямо куче - хоп , в маршрутката със  стопанката си и аз -  #Crazy  То като се  загледах - куче водач  за слепи.....Добре , че се загледах , че щах да наплюя маршрутките във  форума  Mr. Green

  Отивам да полегна аз - обеден сън , бюти слип  hahaha до скоро ви .... соломонки , темплиерки , граалки и тям подобни  Joy 
 

# 78
  • Мнения: 2 952
Сега си изтеглих едно филмче ,......Соломонови храм ,рицарите тамплиери ,тялото на Исус и свещения граал. Wink

да не е "Шифътът на Леонардо" с  Том Хенкс ?Там се нищи пак тоя  въпрос ....Той си е общо взето християнски , църквите спорят по тия  въпроси ,та на евреите не  им е много в работата ....

Я виж к.а.л.и.  цяла книга чете .... тя може да каже  ....., но може би това не  е мнението на евреите в нейната книга ....Те са повече  християнски теории и спорове  за божествеността на Христос , за  граала .....за Темплиерите - християни пак ....

Пиши , пак да видим ....може да поговорим ,кой каквото знае по въпроса......

 Peace

# 79
  • Мнения: 2 952
   Ние се наспахме , гледам никой не  е почнал по тая тема, затова ето нещо от мен.

   Темплиеритеhttp://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B … D0%B5%D1%80%D0%B8

   Ето тук има  галерия  вляво в сайта -  http://search.aol.com/aol/imageDetails?invocationType=imageDetai … displayCount%3D20

  Ето знакът , символът им , пръстен -    Това е символа на пръстена  по-отблизо -

 Ето Главната квартира на Темплиерите през 12 век - Франция.Те са били преследвани и наказвани по обвинения дори в  сатанизъм ....във  Франция...Изгаряни  близо до Нотердам , катедралата.

  Петък  , 13  ноември , 1307 г.  всички темплиери били обградени и заловени - от тогава е тази дата - петък 13-ти .....

  Ето още -  http://search.aol.com/aol/imageDetails?invocationType=imageDetai … 85686143142242470


   Малко не е по темата Израел , но нали се отвори приказка за връзката с Ерусалим и т.н..... (уикипедията там обяснява в първия ми линк).Разширяваме си мирогледа  Mr. Green

   До скоро ви  Wink
 




 

# 80
  • Мнения: 720
Сега си изтеглих едно филмче ,......Соломонови храм ,рицарите тамплиери ,тялото на Исус и свещения граал. Wink

да не е "Шифътът на Леонардо" с  Том Хенкс ?Там се нищи пак тоя  въпрос ....Той си е общо взето християнски , църквите спорят по тия  въпроси ,та на евреите не  им е много в работата ....

Я виж к.а.л.и.  цяла книга чете .... тя може да каже  ....., но може би това не  е мнението на евреите в нейната книга ....Те са повече  християнски теории и спорове  за божествеността на Христос , за  граала .....за Темплиерите - християни пак ....

Пиши , пак да видим ....може да поговорим ,кой каквото знае по въпроса......

 Peace



да се обадя и аз....това филмче ,няма нищо общо с истината за Исус и истинското християнство.  това е нещо като торта със сол,няма такова нещо...плод на всичко друго само не и на  Истината. Да не се засяга никой ей,това си е моето мнение и няма нищо общо с вас ,а с авторите на подобни книги и филми. Peace 

# 81
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Очаквах друг сюжет на филма,но определено с ,,Кръвта на тамплиерите,,(заглавието на филма),измествам много темата за Израел,единственото нещо свързано по нея е твърдението,че гробницата на Исус е намерена под храма на Соломон и преместена с Граала и реликвите незнайно къде от последния останал жив девети рицар Рене Анжу .

# 82
  • Мнения: 2 952
   Не е ли обосновано с исторически факти и някакви доказателства или е само художествен филм ....понеже не съм го гледала.....А нали гроба на Христос  е   в  днешната църква  "Божи гроб"(както му казваме на български)   в Ерусалим ...там е и  надгробния камък ,който се докосва за късмет , за чудо...за здраве Много говорихме и снимки имаше в предните теми ..... Или това е поредния филм - уж изторически ,а  всъщност повече романтичен и приключенски ?Колкото до   връзката  с  Израел - ето я : Ерусалим , личността на Христос ...има я връзката де , не сме се отплеснали  съвсем Mr. Green

  Ето малко за Граалът , за тези , за които е малко чуждо за какво става  въпрос -  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%89%D0%B5%D0%B … D0%B0%D0%B0%D0%BB



# 83
  • Мнения: 2 952
  Мале ,хора,  минус 9 градуса на север, северен Израел....  от  1972 г. не е било такова чудо както в  Европа студ казват по новините.......... бая бе ....... брей ...
  Бива , бива - днеска темата е посетена към 200 пъти....няма нищо , че малко пишем....много се чете....Добре дошли на всички четящи , заповядайте и да участвате с въпроси, коментари , каквото  и да било свързано с темата.

  Лека нощ от мен, лека и спокойна ..... почивка хубава и утре на ведра глава - всеки по задачите си!Да ни е плодотворен и утрешният ден!
 
  От мен - хвърлете по един поглед на  Стената на Плача  в Ерусалим - на живо http://www.aish.com/wallcam/#comments

   Wink

# 84
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Действието се развива в днешно време и на откъси дават случки от миналото...... Simple SmileНаблягат  и на разделението на рицарите тамплиери в два ордена.Според тази версия Свещения Граал(абсолютната сила-безсмъртието) е преместен от Рене в  катакомбите(там ,където римския папа в знак на благодарност построил гробница на император Константин)под Ватикана,но в края на филма обявиха ,че тялото,Граала и реликвите още не са открити.Преди време гледах един документален филм ,че са открили тяло ,но само се предполага ,че е на Исус-още няма доказателства.Е,хайде да млъквам,че много се отплеснах........,за което се извинявам......все още съм в търсене на истината и светлината...... Embarassed

# 85
  • Мнения: 323
Здравейте и от мен.Аз днес имах доста работа и един наистина успешен ден,дано да продължи така.Понеже съм чела доста древна литература,учила съм и това,мисля че напоследък се търсят всякакви сензации,без много да си дават сметка затова.Разбира се допускам,че може да има някаква истина в тези писания,но да ги приема човек за истина вижда ми се прекалено.
Всичките тези истории за граала,рицарите тамплиери и гроба на Хрисос почиват на ситорически факти,но доколко може да им се вярва на знам.
Петя,мреси за рецептата ще я изпробвам.

# 86
  • Мнения: 2 952
   Добро утро на всички!Хайде все така успешно да върви и днеска!

    "Цветя" , картина на Натан Брутски , израелски художник .... Ето още негови творби -  http://www.shergallery.com/searchresults.php?artistId=1068&start=1

   Още  цветя от  Давид Герщайн -

   И още от Янкел Гинсбург - "В цветята" -   

    Картините са от тази галерия - http://www.shergallery.com/index.php

   От мен - по-скромни цветя  hahaha    bouquet

   

# 87
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Добро утро и успешен ден и от мен!
Пете, последната картина, като я гледам талково хубаво  и весело ми става на сърцето  bouquet

# 88
  • Мнения: 2 952
   И на мен ми е любима от изброените ....някак пренася в друг  свят, приказно такова...

   Няколко пъти ме молят на личен да  пусна историята на ЕСТЕР от  книгата "Естер" от  стария завет.....Незнам  защо не пишете тук , а на личен....после да не стане , че сама си търся работа ....   Joy  Скоро  ще  го направя.Естер- името на Мадона , еврейското след като изкара курс  Кабалла и си смени религията на юдейка , името на много възрастни жени тук.......не е подходящо много за малки деца ....малко старомодно звучи ...като  Пенка да речем .....Въпреки това аз харесвам това име много.....Та царица Естер....ще пусна историята  скоро.  -  рисувана 1865 ..

 В резултат на влиянието на Естер иранските евреи остават да живеят в Персия 2400   години след  нея...Това е нейният дядо по майчина линия -  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/9/94/Webcyrus.jpg - Сирус  Велики ( Кир Втори по български превод  ).527 година преди н.ера той побеждава Вавилонците и слага край на Вавилонското влияние (робство, окупация)  върху  евреите. Ето за него  -  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B8%D1%80_II_%28%D0%9F%D0% … 81%D0%B8%D1%8F%29

Ето я гробницата на Естер в днешен Иран - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/bd/Esther-morde … her-mordechai.jpg

До ден днешен  иранските евреи се наричат "децата на Естер" .... понякога в литературата.

После библейския разказ ...  Wink
 
 

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 22:16 от Дивиана

# 89
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
По край написаното за Естер се сетих за друго нещо,което много ми харесва в Израел.
За празника Пурим ,каква веселба пада по цяла седмица.При нас затваряха за коли цялата крайбрежна улица, а и други по-малки улици и на едно място театър, на друго някакви игри, естради и сергии, хората маскирани особено децата.
Трябва да се разровя за снимки и да се опитам да ги кача, да ви покажа.

Общи условия

Активация на акаунт