Първолак 2008-2009, записване

  • 16 902
  • 245
  •   1
Отговори
# 90
  • София,
  • Мнения: 4 267
О, много е рано в 16 часа, как ще го прибираме толкова рано, в 11 е поне до 17 часа! Питай и утре ми пиши, може и на лични! Благодаря! Hug А Вие днес ще сте на родителска среща нали! Там при вас е записано и едно от момиченцата от нашта група, казва се Виолина, може да сте заедно с тях в един клас! Успех и на вас!

# 91
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
О, много е рано в 16 часа, как ще го прибираме толкова рано, в 11 е поне до 17 часа! Питай и утре ми пиши, може и на лични! Благодаря! Hug А Вие днес ще сте на родителска среща нали! Там при вас е записано и едно от момиченцата от нашта група, казва се Виолина, може да сте заедно с тях в един клас! Успех и на вас!

 Ми не знам как са го записали.
 Резултатите още не са излезли,днес ще разберем.Поне така ми казаха. newsm78
 Докато чакахме да подаваме молби се запознах с майката на едно момченце от вашата градина,но не запомних името му. Embarassed

# 92
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ами да те поне пет - шест дечица са подали документи там!

# 93
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 А как са го записали като не са обявени резултатите?
 Стана ми любопитно. Thinking

# 94
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ама много съм отнесена, не са го записали, а само са подали документите и днес са на родителска среща и чакат резултатите. То нали по документи ще е приема и после ще имате тест, чрез който ще разпределят децата по паралелките. Те просто се надяват да ги приемат, защото другаде не са подавали документи!  Hug извинявам се нещо не съм се изразила правилно!

# 95
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 newsm10 Припотих се 10 пъти за половин час,реших,че съм изтървала нещо. ooooh!

# 96
  • София,
  • Мнения: 4 267
Извинявай още веднъж, Ама и аз съм една овца! Хайде успех стискам Ви палци!

# 97
Благодаря за мненията. Имам чувството, че ако скоро не го запиша някъде направо ще  #Crazy. Говорих с позната на която детето и сега учи в 108-мо и не е особено очарована, а една позната учителка ми каза изобщо да не го записвам в Дружба, защото нямало читави у-ща. Днес излиза класирането в 38-мо и ще видим дали сме класирани за там. Не знам кое ще изберем накрая, тъй като в 119-то има възможност за транспорт и занималнията е до 18ч. така че и то си има неговите предимства, а в момента тече и записването.
Някой може ли да препоръча учителка там newsm78
Успех на всички в записването

# 98
  • София
  • Мнения: 11 135
Здравейте !
Имам един въпрос, чета за класирания и пр., по какви критерии се класират децата ?
В училището което съм избрала (143 ОУ), се оказа, че няма никакъв критерий, никакъв ред... Снощи беше първата родителска среща, на която очаквах да съобщят кои деца са приети и т.н. подробности ... Но нищо подобно не се случи!
Днес в 14 ч. започва "борба свободен стил" за записване, който се пребори - печели, другите ...
Та се чудя това редно ли е ? Няма ли някакъв регламент за всички училища ?
Ей такива въпроси ме вълнуват ...

# 99
  • София,
  • Мнения: 4 267
жгмъц какво да ти кажа, всяко училище само си определя критериите. В повечето важат децата да са от района - т. е. те са с предимство. В някои имат приемен изпит, но те са рядкост, а в останалите занясяш удостоверението , ако си подал документи и се записваш, докато има места естествено!

# 100
жгмъц, ето какво аз разбрах засега. След като си подал молба в съответното у-ще, явно това още нищо не означава (нищо че съм потала молба в 119-то още през март), сега ми казват че трябва да отида и много скоро да го запиша защото бройките се запълват (записването е започнало в понеделник, а днес сме сряда), а представи си от дестката градина където беше на пред училища, на ми дават удостоверението, защото трябва първо да си платя таксата, а това още не мога да сторя защото те още не се си изчислили таксите #2gunfire. Дано не се се объркала, защото аз вече се обърквам доста. На всичкото отгоре, в това у-ще родителската среща е след края на срока за записване, т.е. и нещо после да не ти съвсем хареса е късно.
Така че, пълна лудница и побъркване Joy Joy Joy
Май трябва да си много бърз, да не ходиш на работа или да имаш много свободно вриме за да се занимаеш с всичките глупасти, и най - вече да имаш здрави нерви. Ние когато бяхме деца все си мисля, че не беше така.

Някой по нагоре беше питал за 31-во до руманското посолстово, познати ми казаха, че изискват от децата в първи клас да могат и да четат и да пишат сами, ако не могт по някое време приканват родителите да се преместят децата, защото не се справяли....а и самоувереноста на детето след това е доста пострадала.
Желая успех на всички, и споделете ако научите нещо

# 101
  • Мнения: 656
Вече сме записани в 105-то при г-жа Тодорова.
Тъй като и моето дете ще е първи клас тази година, можеш ли да ми дадеш отзиви, или поне защо избра това училище и госпожа. Може и на лични.

# 102
  • Мнения: 224
Който ще се записва за 31-во училище, е време да потегля натам, защото вече има списък! Laughing

# 103
  • София
  • Мнения: 11 135
mama muminka , и аз разбрах същото, че всъщност няма значение кога си подал молбата... Аз я подадох още през януари и имам вх. номер 61! При подаването ми казаха, че ще бъдат приети 82 деца т.е. 4 паралелки и аз си направих сметката (очевидно без кръчмар), че има реален шанс да се класира детето. Отивам в определения ден за изнасяне на списъците (мислейки, че това са приетите деца), оказва се че този списък е на всички подали молби. На следващия ден на родителската среща, приличаща на митинг  Wink, бяхме уведомени, че предимства за записване няма да има. Няма никакво значение кой номер си взел при подаване и т.н. И така вчера подадох и удостоверението, сега ще чакам поредния списък на 10-ти юни, който вече ще е само за приетите деца по паралелки ...
В нашата ДГ за щастие няма такива неуредици, получихме удостоверенията на касата след, като си платихме таксите ...

Пожелавам на всички успех, здрави нерви и търпение !  Hug

# 104
  • Мнения: 432
напълно те разбирам и мен миналата година ме тресеше треска по това време. От миналата година се пуснаха указания, училищата да определят две дати за записване, първата да е за деца с предимство, а след това дата, да допълни свободните места. Аз записах моята дъщеря в 32 СОУ и там беше голямо чакане 24 часа, но деца с предимство заради района бяха много малко, защото влизаха много малко улици. Така че трябва да провериш дали вашата улица влиза към района на училището.

Доволна ли си от 32ро?

Общи условия

Активация на акаунт