Кога се върнахте на работа?

  • 2 567
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
Върнах се, когато малката беше на 1г. и 8 мес. всъщност върнах се не е точно казано, защото напуснах старата ми работа и започнах нова, която много ми харесва. Направих го единствено и само заради себе си, парите не бяха фактор в случая. Мъчно ми е, но така се чувствам по-добре, макар и да се уморявам от усилието да огрея навсякъде. Майка ми гледа детето, справя се прекрасно. Не мога обаче да кажа, че Али преживява леко раздялата, много плаче сутрин като излизам и това е единственото нещо, което ме кара на моменти да съжалявам за взетото решение.

# 16
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Върнах се на работа когата Иван беше на 1г. и 5м.

# 17
  • Мнения: 2 614
Когато Калина беше на 1г и 6м. - тя тръгна на година и четири месеца тръгна на ясла, и два месеца след нея и аз...

# 18
  • Мнения: 4 965
Всъщност, не съм прекъсвала работа /освен за времето в болницата/, но пък работех вкъщи. Това е идеален вариант, ако работата на майката го позволява - хем си до детето/децата, хем си на заплата, хем не се откъсваш от работата и от служебните контакти. Само за срещи и излизания виках бавачка или баба ми за по няколко часа.
На работното си място се върнах, когато децата ми бяха на 2 г. и 1-2 месеца. Децата ми тръгнаха на градина и се адаптираха много бързо и лесно.

# 19
  • Мнения: 581
Върнах се когато детето беше на 2г. и 2м.
Мислех да е по-рано, но изчаквахме яслата. В началото постоянно мислех за детето и как се чувства без мен, защото преди това не се бяхме разделяли изобщо, но той малко по малко свикна с лелите в яслата и като започнах да го оставям и вземам усмихнат и аз се успокоих  Peace
Стискам ти палци да вземете правилното за Вас решение!

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Като ми свърши майчинството-на 2г.

# 21
  • Мнения: 522

   Върнах се когато синът ми беше на 2г.8м.Чувствах се щастлива на работа.Но не съжалявам, че си го гледах толкова време.Все пак видях най-хубавите моменти в изразстването на детето ми.

И аз така. Работих до последния ден, на следващия родих и си я гледах максимално дълго. Смятам че изградихме една страхотна връзка майка-дъщеря и не изпуснах най- красивите моменти от живота и.

# 22
  • софия
  • Мнения: 636
можеш да добавиш още опции за отговори - след навършване на 2г. и след навършване на 3г. например.  Hug

# 23
  • Мнения: 367
можеш да добавиш още опции за отговори - след навършване на 2г. и след навършване на 3г. например.  Hug

По-скоро ме интересуват тези, които са тръгнали на работа по-рано, тъй като аз при всички положения няма да изчакам до 2-рата година.

# 24
  • Мнения: 1 701
Още не съм.
Не ми се иска да се връщам на работа, но не знам до кога ще издържим финансово...  Confused Пък и както се очертава с тия ясли...  #Crazy няма и кой да я гледа...
С една дума - мъгла!  Rolling Eyes

# 25
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Когато дъщеря ми беше на 6 месеца и заменихме обедното кърмене с пюре. Известно време ходех на половин ден, защото и сутрин я кърмех, после - на пълен. Но ние сме баровци - с много баби и все около нас, та не се е налагало да свиква с някого, по-скоро да свиква без мен.

# 26
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
На 1г. и 10м.
До тази година щерка ми я гледаха последователно - майка ми, бабата на мъжа ми и свекърва ми.
Сега вече ходи на градина.

# 27
  • Мнения: 3 929
Първия път, когато се върнах на работа, синът ми беше на 5 месеца. Гледаше го една жена долу-горе на моята възраст. Обаче се случи злополука с детето ми и останах да си го гледам до 2-год. възраст, когато тръгна на ясла. Много боледува обаче и не знам, докога ще издържим така.

# 28
  • sofia
  • Мнения: 482
Върнах се когато детето стана на 1,8 години, тогава си намерих работа, която ме удовлетворяваше. Докато тръгна на ясла я гледаха бабите и бях супер спокойна, макар че беше в друг град. Като тръгна на ясли и се почна с безкрайните болести, и детето го е гледала една комшийка се чувстах възможно най-зле в живота си, че то е в къщи болничко и само пита за мама, а аз трябва да се съобразявам с настроенията на 100 души около мен,  и да бъда перфектния работник. Close НО ако имаш сигурен човек да ти гледа детето, някъде към  две години си е нормално да тръгнеш на работа, според мен.
Сега с номер 2 -живот и здраве - имам желанието да си стоя в поне до две години, ама дали ще ме угрее. НО, каквото и да става ще си остана минимум година и половина!

# 29
  • Мнения: 5 362
Калина беше на 1г.и 9мес.,когато започнах работа.

Общи условия

Активация на акаунт