Януари дойде изведнъж, ще видим кой е с мацка, кой е с мъж

  • 15 135
  • 276
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 135
Честити бебчета на Sylviaa и Viji!Да са им живи и здрави.Да папкат и слушкат мама и тати.  bouquet

# 256
  • Варна
  • Мнения: 3 262
Ох, откраднах си една минута, Мони играе с един моделин, пък Маги дремуца  Grinning
Ние днес направихме първата разходка с колата, ходихме до ортопед, защото Маги се роди с леко обърнато настрани стъпало и исках да я прегледат. Мони също се беше родила така, и правихме малко гимнастика, сега се оказва че въобще няма да има нужда. Освен стъпалото, си я прегледаха изцяло. После ходихме и на питка на едно друго бебенце, изобщо целия следобед в мероприятия  Grinning
Подадох си документите и за еднократната помощ, и след 20ти февруари ще чакам постъпления  Grinning

Микки, съжалявам за това което се е случило около вас. За темата - ако няма желаещи, ще я пусна аз, само дайте идеи за заглавия.
Жужу, за да имате успех с кърменето, трябва изцяло да спреш шишето, пък нека бебо реве. Когато види че няма алтернатива, ще засуче добре от гърдата. Но това е твое решение... Иначе за стимулиране на гърдите - слагай горещи кърпи, изцеждай се под душа. С помпата никога няма да изцедиш толкова колкото суче бебо.
Юле, аз мисля след като спрат лохиите да ида на преглед, да видим всичко дали е ок с шевовете, и тогава..

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 19:28 от Alexandra

# 257
  • Мнения: 802
Момичета- как се къпе бебето- не знам дали е правилно- първо главичката и после телцето или обратно! newsm78 #Crazy
Не знам дали е правилно, но аз така къпя моята малка госпожица .
А и себе си така къпя .
Първо главата, после останалото .

# 258
  • Мнения: 393
Честити бебчета на Sylviaa и Viji!Да са им живи и здрави.Да папкат и слушкат мама и тати.  bouquet

  Аз първо мия главичка,после тяло,все още пазим пъпчето,че не е  добре заздравяло и не я слагам да легне,ами си я държим.И моята кърма май намалява-беше хапнала малко и когато пак задряма се доизцедих-30мл SadЕ,няма ка да стигнат и дадох да си довърши от другата гърда...Ама сега не знам дали ще има за другото хранене в 12.00 newsm78И за всеки случай си поръчах Аптамил.Странно,уж съм спокойна,всичко е ок,пък ми намаля така кърмата?
  Пия чай,ям овесени ядки,течности-какво още?Уж чета и в Кърмачския,ама...
 Лека вечер и спокойна нощ!!!

# 259
  • Мнения: 145
 Честити бебчета на всички нови мами!!!
Аз все още съм си в комплект с бебчо, нещо ме мъчи нощно време, болките с всяка изминала нощ се усилват, започват като си легна и така докато се събудя по обяд, и после цял ден нищо  newsm78 До кога ли ще го карам така.
Валя дали днес е станала маминка? Мисля, че термина и беше 14 ако не се лъжа. Стискам палци!
Аз вече нямам търпение и се чудя каква домакинска работа да хвана, че да ускоря процеса, без да прекалявам разбира се, обаче при мен не е имало моменти на застой и за това мисля, че прозорци и прахосмукачки няма да помогнат.
Искам и аз бебе .....  Crossing Arms

Януари ще празнуваме, бебенцата малки ще целуваме!

Това заглавие ми харесва на мен

# 260
  • Мнения: 68
Юле- за стимулиране на кърмата пробвай- лешници, бадеми, орехи, малко бира. Моята също намаля, за това сега след всяко кърмене ям по малко, но сега имам повече кърма. Сигурно пак ще кача килограми, но здраве да е, пробвах да намаля яденето, но намаля кърмата и естествено здравето на бебо е по-важно от моето.

# 261
  • Мнения: 6 274
Честито на новите мами !!! Да са им живи и здрави бебоците !!! Да ви разкажа и аз набързо за мойто раждане . И така : Нова Година е (31.12.2007) мен ме наболва корем цял ден , но мълча и на никой не казвам . Решила съм , че ще посрещна Н.Г. с дечицата , пък после ще раждам . Стана 12.00ч . гърмяхме шампанско , гърмяхме пиратки ...Аз вече почвам бая да се поприсвивам . В 12.30 се обаждам на акуш. ми и и казвам , че "малко" ме боли и започва да ми прокапва нещо кръвенисто и малко вода . Тя ми казва да изчакам малко и като почнат "силните" контракции да тръгвам . Аз още на никой не казвам . Последния 1 час го прекарах почти в тоалетната . Най-накрая към 1.30-2.00 съобщавам тихо и спокойно , да не всявам паника "Мии , то аз май ще ви напускам " Ех , лелееее . Та като се почна :"Бързо! Тръгвай! tantrum Защо сега си стоиш така?!" Като че ли те ще раждат. Пристигаме в 02.45 в "Шейново" . Акуш. ми ме вкарва в приемно , преглежда ме и... #Crazy "А стига бе - ти ме уби !!" Що , бе ? "Ами ти си с пълно разкритие !!! " Даааа, бе ! А клизма? "Абе каква клизма , бе жена ?! Ти раждаш. Само леко да не плиснеш тука тия води , да го изтърсиш на плочките " Аз обаче не вярвам . Качвам се на третия етаж и ... направо в родилна зала !  #Crazy И докато повярвам , така , както всичко ми се струваше нереално бързо и лесно , така родих . В 04.00ч се появи на бял свят моя малък принц ЕНРИКО ! Стана дълго , но се надявам поне да ви е интересно !!!

# 262
  • Мнения: 76
Здравейте и честито на всички нови майчета,  здрави и  кротки дечица  baby_neutral!

Аз вече преносвам, и не смея да правя никакви планове.  В сряда сме на преглед  да решаваме какво да правим.  Чакането е ужасно,  защото си мислех че ще  родя и преждеврменно. Като чета, вече темите са около грижите за бебетата, като опита на вече родилите майчета е много ценен за мен Grinning Май неродилите сме малцинство.  Rolling Eyes
Ноооо ... скоро и на нашата улица ще изгрее ...няма начин да вървим срещу природата.
taila - какво  значение има че гръбнака на бебето е от дясно? в смисъл за нормално раждане.

# 263
  • Мнения: 76
kokonka сега ми става ясно защо баба ми е изпратила 3 килограма изчистени орехи да ям ... а тя е на 80 години...  Grinning

# 264
  • Мнения: 37
И аз се чудя какво става с Валя, не се е появявала 2 дни, а и не отговая на телефоните, този път не пием кафе. Дано вече да е щастлива мама и скоро да имаме новини.
Аз иначе още съм на линия, от страната на неродилите, но има време. Сега се моля майка ми да успее да излети по живо по здраво в петък и да пристигне навреме тук, после да отпразнуваме рождения ми ден и още един в събота и оттам на сетне може и да ходя да раждам, но да видим какво ще каже доктора утре,пък и какво мисли бебо по въпроса. Засега държа фронта.
Честито на всички нови майчета! Днес май доста бебенца се събраха, това е чудесно!

# 265
  • Мнения: 68
Канадската група вече си има още едно Канадче  Laughing
Честито на New Valia! Да ви е здрав, усмихнат, много да папка и много да спинка юнака Георги![/color]
Георги се е родил вчера 13 януари, в 17ч Канадско време- 3100, 50см. Вал звучеше щастлива макар и изморена от продължилото почти 24 часа раждане. И двамата с бебко са добре, довечера даже ще ги изпишат.

х х х

P.S. jovana- орехите нямат грешка, стига да ти понасят

# 266
  • Мнения: 6 274
ЧЕСТИТО бебче на Вал . Да й е живо и здраво и много радост да й носи . smile3525 smile3525 smile3525

# 267
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Ей, Валя, честит юнак !!! Да ти е жив и здрав! Разрасна се канадската бебчовска група Simple Smile

Честито на всички мами, родили тези дни и кураж и търпение на очакващите!

Щото ние чакащите вече нямаме търпение, като гледаме хубавите ви малки бебчета.

Аз днес бях на консултация. Нямам признаци за скорошно раждане. То ми е и рано де, но се чувствам доста голяма вече, а и с всеки изминал ден все по-нетърпелива.

# 268
  • Мнения: 37
Тъкмо си го помислих и новината не закъсня.
Честито на New Valia! Бързо възстановяване и много послушно бебече![/color]
Чакам с нетърпение да разкаже повече подробности около раждането след като си отпочине и намери време за форума.
Лелее моят ред иде, няма начин, ако Кафява мечка не реши да ме изпревари.

# 269
  • София
  • Мнения: 327
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ!!! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЧЕТАТА И САМО ДА ГИ РАДВАТ!!! Grinning  bouquet
Много е хубаво с толкова много бебета!!!
 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт