Защо на всяка цена в София?

  • 10 411
  • 257
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 370
А ще мине ли ден без тема-вопъл-страдание за София?? Mr. Green
Досега не видях моята причина да съм в София, но да си кажа-омъжена съм за кУреняк софиянец от жълтите павета.  Mr. GreenСправка - никога преди това не съм живяла, нито учила тук.
Ако той не беше това, което е, хич не ме е....ше за София. Щях да забегна отново за чужбина някой ден....както вече го бях направила веднъж.
В малък град реализация за мене и него-Хабсурд. Когато в малкия град някой предложи на жена на 37 почти, с дете и семейство, това, което ми предлагат сега, може и да се  замисля.
За мъжа ми е просто немислимо, никой не би му платил там цената.
Та, както казваше Дафодил, парата определя играта.

# 76
  • Мнения: 838
[quote author=тити link=topic=256230.msg6129348#msg6129348 datи където бих се върнала да живея само ако ми опрат пистолет в гърба, или ако не искам нищо повече от този живот. 1000 лв заплата не са примамливи там за мен. Половината град се изнесе чак в Испания.
[/quote]
и аз така,не държа да е София,но държа да е цивилизовано,и хайде моля къде е удоволствието  в това да бия час и половина път за да гледам пиеса или филм?

# 77
  • Мнения: 2 199
Чиста статистика за мен!
Реших да уча тук, заради специалността, а и заради друго, че ако пари се наливат от фондове в университетите, то първо се разпределят в столицата, а за България каквото остане  ooooh!
И една просто сметка, не на всяка цена исках да уча в София, просто стана   Mr. Green  Whistling
имах и друг избор, разбира се...
Само, че преди 3 години много на моята възраст не дойдоха тук в София, видиш ли корупция незнам си какво  Whistling "аз никога няма да отида там  Whistling " Да, ама не!
ей ся, всеки чака да вземе дипломата в ръце и право към СофиЯтА!
Е, аз вече ще имам преднина от 4 години  Whistling  bowuu

# 78
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Пускам това, провокиран от темата за градския транспорт. Накоро мой познат - малък фабрикант с цех за сувенири в малко грдче с когото не се бях виждал от години ми се оплака че бизнеса върви страхотно, само дето няма работна ръка. "Всичко избяга в София и чужбина" ми вика, и циганите вече не искат да бачкат. А дава заплати от по 1000 лева и нагоре - цените там са доста по ниски от София. Та в тая връзка се чудя - защо всички дойдоха тук, защо не помислят да се върнат по родните си места? Не искам темата да се обръща в спор "София-провинция" ама наистина тука вече не се живее... Ако трябва да плащам наем, да се тъпча като сардела по рейсовете, каква е файдата от това че си в София и ти е голяма заплатата - като всичко е по скъпо и живота ти е скапан?
Бреййй къде дават такава  заплата  #Crazy кажи на твоя познат, че има кандидат за работна ръка, нищо че съм с висше за такава заплата съм готова да работя и в производството. Че тук в този офис едвам си докарвам 1/3 дето дава твоя познат  #Crazy

# 79
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
На мен в провинцията...Пловдив....ми липсва културния живот...почти "просто няма какво да се случи" Whistling Тук в София им много театри, постановки се играят по няколко сезона. Тук идват западни певци, групи. Тук са големите концерти на известни български изпълнители. Има и куп други хубави неща, които се случват, а в провинцията ако се случат е събитие.

По повод на това, че хората си скъсват задните части и не им стига време за купони....аз познавам живеещи в София, които учат, работят на пълен или половин работен ден сериозна работа и не им секва мерака за купони. Всеки ден си лягат към два часа, а петъците са първа писта по клубовете. Ако наистина всеки след работа се прибира и не излиза...заведенията и дискотеките щяха отдавна да са фалирали. Имам предвид, че в София имаш възможността да избираш къде да отидеш и как да се забавляваш, а в повечето малки населени места има една дискотека селски тип и една местна пивница и времето сякаш е спряло. Скоро по телевизията даваха репортаж от някакво село и питаха децата "Какво ще правите през зимната ваканция?". Те отговориха, че в селото нямат никакви забавления и който има интернет - това ще му е заниманието. Ето за това говоря.
Добре че само в София има забавления  hahaha

# 80
  • Мнения: X
тази думичка "провинция" баш за град като Пловдив хич не ми звучи на място Crossing Arms

# 81
  • Мнения: 192
Демби, ти се направи, че не виждаш въпроса ми кое е това малко градче.
Родена съм в град, в който има квартал Република/нали го спомена по едно време/, , и където бих се върнала да живея само ако ми опрат пистолет в гърба, или ако не искам нищо повече от този живот. 1000 лв заплата не са примамливи там за мен. Половината град се изнесе чак в Испания.

Имах предвид кв. Република по пътя за Метро 2 след Караулката в София.

# 82
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 859
...след завоя на ляво и пак на ляво.

# 83
  • Мнения: 51
...Скоро по телевизията даваха репортаж от някакво село и питаха децата "Какво ще правите през зимната ваканция?". Те отговориха, че в селото нямат никакви забавления и който има интернет - това ще му е заниманието. Ето за това говоря.
Деца....зимна ваканция.....село....намат забавления?!?
Ето това не го разбирам.
Трябва да има специална фирма, за да им организира забавленията ли?
Или кафенетата са недостатъчни, за да ги поберат всичките?

# 84
  • Мнения: 192
Зависи от къде идваш Mr. Green
Като цяло дота гадно местенце за живеене "на една ръка разстояние" от фургоните с мангали.

Ама хората "не им се живеело на село в София бил купона" баси купона баси чудото.

# 85
  • Мнения: 192
...Скоро по телевизията даваха репортаж от някакво село и питаха децата "Какво ще правите през зимната ваканция?". Те отговориха, че в селото нямат никакви забавления и който има интернет - това ще му е заниманието. Ето за това говоря.
Деца....зимна ваканция.....село....намат забавления?!?
Ето това не го разбирам.
Трябва да има специална фирма, за да им организира забавленията ли?
Или кафенетата са недостатъчни, за да ги поберат всичките?


Едно време като дете с удоволствие ходех на село. Забавленията се състояха в пързаляне, четене на книги, помощ на баба и дядо.
За сегашните деца явно забавленията са влачене на шопинг с мама, киснене по парти-центровете, патиланци или Макдоналдс.
Всеки разбира различно живота, за мен нормалното е първото, така си възпитавам и децата.

# 86
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Dembi минаваш и задминаваш някои въпроси  smile3505 нещо ме съмняваш в искреността си

# 87
  • Мнения: 192
Градчето се казва Троян.
Цех за грънци (и всчкакви други сувенири от глина - междудругото - страхотни).
Поръчки за 6 месеца напред.

# 88
  • Мнения: 494
Градчето се казва Троян.
Цех за грънци (и всчкакви други сувенири от глина - междудругото - страхотни).
Поръчки за 6 месеца напред.
  Потвърждавам. Напълно възможно.В околността на Троян имам още (поне двама) познати, които дават подобни заплати. В подобен бранш.Обаче, ако знаете какво тъпо и задръстено село е Троян и каква безумна еснафщина цари там и колко е 'забавно' за младежите...А-а-а-а,сетих се какво може да ги привлече-чували ли сте легендите за малките, планински къщи из селцата над Троян(в Балкана), където в китните дворчета,до магданозчето и лучеца, преспокойно се извисява марихуанка-колкото си щеш...Еми-и-и-и, не са легенди-истина си е...
  Бягай, моля ти се с тоя Троян и 1000-та му лева...Ужас! Там само за ваканция става!

# 89
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Ей момче, грънчарството си е цял занаят бе... то ако от всеки ставаше грънчар... не знам ама нещо от минусовите температури ти е замръзнал мозъка май  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт