Защо на всяка цена в София?

  • 10 405
  • 257
  •   1
Отговори
# 150
  • на село
  • Мнения: 844
 Пари да ми дават,няма да отида да живея в София!Имам хубава къща,с изглед към морето.Никой не си хвърля боклука през прозорците,почти не се мярка бездомно куче,клошари пък-хич.Защо,моля да искам да живея в София?!

 П.П.И аз много се дразня като се изсипете лятото тук и почнете да ми паркирате най-нагло в двора,ама ви трая!

# 151
  • Мнения: 4 362
Нали се сещаш, че ако за да отидеш до "нужника" си обувал обувки, няма как да не си хвърляш боклука през прозореца.

 Joy благодаря ти за това велико прозрение  Joy  всъщност в провинцията и прозорци нямат, не знаеше ли?

Е ,Тити,какви прозорци,врати нема,на свещи сме,събираме клонки да си запалим огън,а и  ние тук ядем доматите с колците както беше казала една обща приятелка /Хера/

# 152
  • Мнения: 6 417
О, как мечтая да отида да живея в някое село... Да си насадя доматки, марулки, туй-онуй. Ама на! Детето кариеристче излезе, влече го светския живот от бебе още. Crossing Arms

# 153
  • Мнения: 4 362
О, как мечтая да отида да живея в някое село... Да си насадя доматки, марулки, туй-онуй. Ама на! Детето кариеристче излезе, влече го светския живот от бебе още. Crossing Arms

Ще си признеш ти  Mr. Green

# 154
  • София
  • Мнения: 3 471
Аз също съм се учудвала безкрайно понякога от самочувствието на хора, чиито отци и до ден днешен ходят с цървули. И именно от такива съм чувала най-крайните и разсистки изказвания на тема София-провинция.
Не понасям простотията и ганьовщината под никаква форма, без значение дали има жълтоплочков или цъвулански произход.
Интересувам се от произхода на даден индивид до степен домашно възпитание, което да не нарушава собственият ми градски комфорт.
Защото ако нещо наистина ме ядосва, това не е фактът, че доста хора предпочитат голямият град пред малкото селце, а опитите им да превърнат града в селце.

# 155
  • Мнения: 3 569
аз си имам мнение по въпроса, но ще обидя много хора дошли от провинцията да живеят в София и затова ще го спестя.

И аз така.

# 156
  • Мнения: 46 594
Друго имах пред вид.
Имаш например разкошен апартамент или дори къща в родното си място. Дори и няколко апартамента.

Те пустеят, а ти си тук, плащаш наем, заблуждаваш се че изкарваш пари, а те отиват в алчни хазяи (като мен например - двата ми апартамента са под наем). Или плащаш ипотека на банка.

Е при някои е така, при други не е Wink други нямат нищо и тук, и там, трети пък продават 2-3 имота в провинцията и си купуват в София, не слагай всички под един знаменател  Peace

Само да кажа, че повечето така наречени софиянци имат доста апартаменти, и децата им рядко живеят под наем. Не говоря тези които са дошли през последните 20 години, а тези които са поколения в София.

Имам доста примери около себе си, е не може главната цел в живота да ти е да си купиш жилище в София.


E, аз имам други наблюдения, и в София, и в провинцията хората са едни и същи - някои имат, други не, ако говорим само за определена класа, тогава ок  Peace

# 157
  • Мнения: 3 569
Нямам нищо против хората от прованса да идват да живеят в София, ама да не им дават да карат коли бе мама му де*а.... Тия задръствания са ми скъсили живота с няколко години .... И дръжте се моля ви се като истински софиянци - искайте заплати по-високи от 250 лв. Не ни правете сечено, моля ви....

# 158
  • Мнения: 6 417
Нямам нищо против хората от прованса да идват да живеят в София, ама да не им дават да карат коли бе мама му де*а.... Тия задръствания са ми скъсили живота с няколко години .... И дръжте се моля ви се като истински софиянци - искайте заплати по-високи от 250 лв. Не ни правете сечено, моля ви....
Седмично, нали?  Joy

# 159
  • Мнения: 3 569
Шушон, мога ли да вмъкна цитат на написаното от теб ?

# 160
  • Мнения: 4 362
Нямам нищо против хората от прованса да идват да живеят в София, ама да не им дават да карат коли бе мама му де*а.... Тия задръствания са ми скъсили живота с няколко години

Не мислиш ли,че важи същото и за Софианци идващи лятото на морето?Щото аз имам такива наблюдения.Разликата е само,че идват само за сезона,ама и аз съм за да не им се дават коли да карат тук,предвид арогантното им държание на пътя.
Без да искам да обиждам някого!

# 161
  • Мнения: 5 370
Нямам нищо против хората от прованса да идват да живеят в София, ама да не им дават да карат коли бе мама му де*а.... Тия задръствания са ми скъсили живота с няколко години .... И дръжте се моля ви се като истински софиянци - искайте заплати по-високи от 250 лв. Не ни правете сечено, моля ви....
Ай стига дрънкал глупости, а, комши?
Да ти ги кажа ли в прав текст нещата? Наш колко "софийски" народ го мъъъързииии, ама мързииииии??? Имах една екс-колежка, която преди време напусна, а после ми викаше " Що бъхтиш път чак дотам, мааааа, я си ела в центъра, може за по-малко пари, ама на центъра"(запазила съм "оригиналното"произношение.
Друг пример-здрав, прав, як мъжага, не глупав, на възраст над 35 години, да речем. С огрооомен апартамент на "кУреняк". Работи , колкоот да не стои у тях. Домързяло го да учи на времето, ако и Софийския да му е кажи-речи под носа. Сега....не смее да се ожени, щото....нямало пАрЕ.
И спри се с това истински софиянци, че ставаш смешен.  ooooh!   ТИ във Варна държиш ли се като истински варненец? Mr. Green

# 162
  • Мнения: 3 569
Нямам нищо против хората от прованса да идват да живеят в София, ама да не им дават да карат коли бе мама му де*а.... Тия задръствания са ми скъсили живота с няколко години

Не мислиш ли,че важи същото и за Софианци идващи лятото на морето?Щото аз имам такива наблюдения.Разликата е само,че идват само за сезона,ама и аз съм за да не им се дават коли да карат тук,предвид арогантното им държание на пътя.
Без да искам да обиждам някого!

Чакай, че докато разбера какво си написала ...  newsm78
За да идват да работят на морето явно изкарват повече отколкото биха изкарали ако седят в София, т.е. не подбиват пазара.
За арогантното държание на пътя не знам какво да ти кажа ... В София ако не караш арогантно никога няма да стигнеш там, за където си се запътил ...

# 163
  • Мнения: 3 569
И спри се с това истински софиянци, че ставаш смешен.  ooooh!   ТИ във Варна държиш ли се като истински варненец? Mr. Green

Как се държи истинския варненец ?

# 164
  • Мнения: 5 370

За арогантното държание на пътя не знам какво да ти кажа ... В София ако не караш арогантно никога няма да стигнеш там, за където си се запътил ...[/b]
Пирогов или Военна имаш предвид като дестинация, да се уточним? Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт