Защо на всяка цена в София?

  • 10 410
  • 257
  •   1
Отговори
# 195
Лотарийния билет, заветната целт на живота, е не е ли това емблематично. За тези от прованса София е като Елдорадо .
  

# 196
Лотарийния билет, заветната целт на живота, е не е ли това емблематично. За тези от прованса София е като Елдорадо .
  

# 197
  • Мнения: 6 417
Можеше да пуснете една анкета да видим колко софиянци и колко провинциалисти има във форума. На мен поне ми е любопитно.  Thinking

# 198
  • Мнения: 6 167
За тези от прованса София е като Елдорадо .
  

 Joy готино. защо не. ще оцелеят най-ръбестите лакти!

# 199
  • Мнения: 7 007
Леле, Елдорадо, хахахаха. Laughing

# 200
  • Мнения: 4 362
Последно пиша!
Немога да разбера хората,които си мислят,че на всяка цена трябва да живеят в София,че това е техният единствен шанс.
Не мога да разбера хората,живеещи в София,които постоянно търсят вина в някого от населението,,а не от хората които ни управляват и могат да променят нещата.
Не мога да разбера супер арогантното държание когато си по различен,в случая живееш в друг град от София,то това автоматически означава,че изпитваш комплекс.
Не искам и да ги разбирам вече,всеки търси щастието си!

Наистина се радвам,че живея в малкият град!

Предложение-Всички от провинцията БАН!

# 201
Цитат на: Tanati в петък, 11 януари 2008, 00:05
Цитат на: Dembi в четвъртък, 10 януари 2008, 23:41
Колкото до курсове, WEB дизайн и прочие - всичко това се прави по интернет, имам приятелче който си прави перфектн web дизайн, живее в Благоевград, печели си проекти от Щатите и София и си живее като цар там. Не мисли и да припари тук, само се оплаква че след всяко идване тук има ужасно главоболие.

Трудно ми е да уча португалски или норвежки по интернет. Камо ли уеб дизайн. То по тази логика и висше мога да завърша така. Има хора, които усе чат в домашни условия и стават по-добри и от вишисти, ноооо това с единици. Да ти кажа честно заплата от 1300 лв и наем 300...остават 1000лв...ами в малките градове, пък дори и в големите 1000 лв заплата дори и не се сънува. И там ще плаща ток, вода, парно и тук ще плаща същото.

Отделно от работа, учение и заплащане....има хора  които обичат големите градове, екшъна, многото заведения, магазини, забаления. И такива, които обича по-еднообразното и монотонно ежедневие. Въпрос на себеусещане.


Чак пък да не се сънува... а с 1000 лева тук като си плати бензина да ходи на работа като отчетеш и доста по високите цени на яденето, ако се ожениш и имаш деца пък не ми се мисли. С 1000 лева в малък град си цар, за какъвто тука ти трябват например 3000. За португалския и норвежкия - ОК, ама за WEB дизайна не съм съгласен... материали в нета бол.
 Ти май нещо много си се объркал с цените на яденето, а и не само. До декември живеех в София цели 12 години. От 3 седмици съм в Русе. Да не искам да живея в София и ве4е не издържах, беше крайно време да се върна и да пробвам тук, колкото и да ме е страх, 4е решението може да се окаже и най - тъпото в живота ми, защото имаме и дете. Ела виж тук цените на храната. А апартаментите???? Мислиш, 4е са по евтини или Софиянци да си живеят в собсвени наследени, другите до живот да се гърчат на квартира. Относно транспорта- да по малко е поради разстоянията, но разликата едва ли ще ти оправи живота. Заплатите са 350- 400 за квалифицан и образован персонал. Можеш да провериш колко дават дори големи софийски фирми в русе и за същото в сф. Защо ли - сигурно има разлика как работиш тук и как работиш там. Та моето семейство е едно от ния дето всички тук и всички приятели в Сф наричат "луди" да решим да се върнем в Русе. Колко са прави и дано не са ще Ви кажа след поне половин година. Не си мислете обаче, че повечето хора са в Сф, просто така и на всяка цена. Как се издържа семейство с общ доход 600 лв и на квартира. Със сигурност тук няма да си докарам 2000 лв доход като в Сф, няма да се блъскам в транспорта, но виновна да съм в сф съм не аз а правителство и прочие, които съсредот4ват всичко в сф- пари, производства. И докато не се сетят, 4е трябва и за провинцията да се мисли, не се 4удете. Малко се улях ама точно сега ме вълнува много тая тема.

# 202
  • Мнения: 3 569
Карнобат не е малък град - има светофар.

# 203
  • Мнения: X
Току що чух по ТВ-то едно бивше столично величие да казва, че София щяла да стане ПРЕКРАСЕН град след 10-15 години! На всички бивши, настоящи и бъдещи софиянци Честито!!!  Hug

Някой да знае какво ще се случи тогава?

# 204
  • София
  • Мнения: 62 595
Разбирам защо думите ми предизвикват подобни коментарии. Всъщност това, което съм написала не е много в полза на родените в София. Може би не ви идва наум, че наистина сте имали повече възможности просто, защото сте родени в София. И ако случайно не сте обръщали внимание, ще ви припомня, че през комунистическо време още се е ходело на кандидат-студентски уроци при преподаватели от увинерситетите. И достъп до тази пътечка имаха само софиянци, защото ставаше само с препоръки от уста на уста, за да не се размирише работата. И това ако не е предимство, здраве му кажи. А за разпределенията да напомням ли? Или за постъпването на работа и други подобни?
Какво се правите на ударени?! И това наистина е шанс и за много хора сега. А има достатъчно голямо количество столичани, които са толкова самовлюбени, че прецакват всичко. И може би така трябва. Оцеляват по-приспособимите.

# 205
  • Мнения: 6 167
За съжаление най-приспособимите не винаги са най-умните, образованите и  интелигентните.
Има един  филм ИДИОКРАСИ. Всичко става ясно още в началните надписи.  Laughing
В София такава простотия , селяния и цигания никога не е царила.
Градът е пълна кочина - и като стандарт, и като поведение и като отношение. Като почнеш от Бойко Борисов и свършиш в Студентски град.

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 21:42 от Lennie

# 206
  • София
  • Мнения: 62 595
Каквото и да си говорим, има достатъчно простаци и от софиянци и от несофиянци.
Където и по света да отидете, и там е шарено. Всеки си преценява. Разбирам собственическото чувство на сомфиянци, но такова чувство има човек и в село да е. И все пак не може да се поставят всички под един знаменател.

Между другото, случвало ми се е като отида някъде из България, да крия, че живея в София, защото хората имат много лошо мнение за софиянци, с които са имали работа. Обикновено са възмутени от шофьорските навици, викането, правенето на боклук, кочината, която оставят след себе си в хотелите и вечното им недоволство и високомерие.

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 20:33 от RadostinaHZ

# 207
Радостина,
По принцип всеки в родното си място е с предимство пред приходящите. Относно кандидат студентските изпити както днес така и преди ако си имал желание да учиш си можел да се подготви и да влезеш в университет и без курсове, а и да си припомним по онова врене е имало квоти отделно за Софиянци отделно за тези от прованса, но нека да не забравяне, че уни. има не само в Столицата. Относно разпределението маса Софиянци основно ги разпределяха в прованса. Твоето изказване е  типично за човек от затънтената провинция, който търси корена на проблемите си извън себе си

# 208
  • София
  • Мнения: 62 595
bebka krasi,

Ще имаш много здраве от мен! Пък нека да съм от затънтената провинция.

# 209
  • Мнения: 192
Днес се поразходих малко из центъра. Зарязах слънцето тук на село и отидох да видя "културен живот".
Видях обичайната мъгла, мърсотия, непочистен сняг, тълпи от народ които се блъскат по моловете и арените.
Не видях радостни и усмихнати лица, не видях майки с деца, не видях хора доволни от живота.
Не обвинявам никой за нищо, просто се чудя на всички които на всяка цена стоят тук.

Общи условия

Активация на акаунт