Защо на всяка цена в София?

  • 10 405
  • 257
  •   1
Отговори
# 210
Е да масата "софийски шофьори" са придобили практиката си в населени места дори без светофар, относно пък манталитета и лошата слава това е манталитета на Новостоличаните, точно тези новопридошлите със своята арогантност, със своето мнение че всични са им дъжни и трябва да имат всичко на всяка цена, те със своята простотия, арогантност и безхаберие към заобикалящич ги свят  създават това негативно отношение. И лошото е, че не само те се държат по този начин те налагат тожи модел на поведение и на децата си

# 211
  • Мнения: 9 908
и сега ако кажа, че бебка-краси говори глупости, значи имам комплекси, а? А?

# 212
  • Мнения: 192
....И лошото е, че не само те се държат по този начин те налагат тожи модел на поведение и на децата си

Нямаш представа колко си права!

# 213
  • Мнения: 5 370
Днес се поразходих малко из центъра. Зарязах слънцето тук на село и отидох да видя "културен живот".
Видях обичайната мъгла, мърсотия, непочистен сняг, тълпи от народ които се блъскат по моловете и арените.
Не видях радостни и усмихнати лица, не видях майки с деца, не видях хора доволни от живота.
Не обвинявам никой за нищо, просто се чудя на всички които на всяка цена стоят тук.
Не се спря да рисуваш апокалипсиси, а? Какво удоволствие откриваш в това-не ми е ясно.
Да не си таен съветник на Бойко, който има за бойна задача да промие в обратна посока мозъците на всички НЕсофиянци? Mr. Green

# 214
Демби,
Какво искаш от безумци пришълци, които смятат че е много престижно да живеят в столицата. да това е било така преди около петдесетина години, сега ситито е място за работа а не за живеене. Но благодаря че ги има и такива за да ми плащат наем.
Не може да има радостна физиономия човек който не може нищо да го зарадва, защото все е незадоволен, иска все повече и повече.
А относно блъскането и мръсотията тя пак опира до манталитета на приходящите аз не съм от тук и съм за малко, всички вие сте ми длъжни, защо да си хвърля боклука в местата за това, като мога мигновено да се освободя от него.
 

# 215
  • Мнения: 192
Днес се поразходих малко из центъра. Зарязах слънцето тук на село и отидох да видя "културен живот".
Видях обичайната мъгла, мърсотия, непочистен сняг, тълпи от народ които се блъскат по моловете и арените.
Не видях радостни и усмихнати лица, не видях майки с деца, не видях хора доволни от живота.
Не обвинявам никой за нищо, просто се чудя на всички които на всяка цена стоят тук.
Не се спря да рисуваш апокалипсиси, а? Какво удоволствие откриваш в това-не ми е ясно.
Да не си таен съветник на Бойко, който има за бойна задача да промие в обратна посока мозъците на всички НЕсофиянци? Mr. Green

Абе ти луда ли си?
Просто споделих какво видях днес по улиците!

Ако за теб това е нормално, за мен е луда работа!

# 216
  • Мнения: 192
Демби,
Какво искаш от безумци пришълци, които смятат че е много престижно да живеят в столицата. да това е било така преди около петдесетина години, сега ситито е място за работа а не за живеене. Но благодаря че ги има и такива за да ми плащат наем.
Не може да има радостна физиономия човек който не може нищо да го зарадва, защото все е незадоволен, иска все повече и повече.
А относно блъскането и мръсотията тя пак опира до манталитета на приходящите аз не съм от тук и съм за малко, всички вие сте ми длъжни, защо да си хвърля боклука в местата за това, като мога мигновено да се освободя от него.
 

Бебка, и на мен плащат, 2 апартамента съм им дал. Ще ме ядодат още малко и в понеделник ще им го дигна Mr. Green Mr. Green

# 217
  • Мнения: 1 002

Нямам нищо против хората от прованса да идват да живеят в София, ама да не им дават да карат коли бе мама му де*а.... Тия задръствания са ми скъсили живота с няколко години
направо изпълвате със смисъл приказката Дървен шоп  Laughing
да не давали коли , а ти кой си точно ? на цар Го..ьо малкия син ли си ? Laughing

# 218
  • Мнения: 984
Жозефино, много хубаво си го написала скъпа.
Искам да добавя, че в крайна сметка дали си от софето или от прованса, живота си го правиш ти! Лично. Никой не ти е виновен, че попадаш в "задръствания". Никой не ти е виновен, че не знаеш къде да си хвърляш боклука или си траеш когато видиш, че съседа мери котки с динени кори от 6-я етаж.
Дежа пере, стига врънка, момко, ами се отпусни и пий едно на голо, че си изтрещел нещо.

Апропо що за народ може да измисли подобно нещо: "И сам да съм у рейсо, пак че се бутам!". А, отговорете ми. Защо подобни сентенции и пътеводни мисли ги нЕма у Уарна, примерно?

# 219
  • Мнения: 2 755
....И ако случайно не сте обръщали внимание, ще ви припомня, че през комунистическо време още се е ходело на кандидат-студентски уроци при преподаватели от увинерситетите. И достъп до тази пътечка имаха само софиянци, защото ставаше само с препоръки от уста на уста, за да не се размирише работата. И това ако не е предимство, здраве му кажи....
Хич не мислех да се включвам в тази тема, обаче не се сдържах.
RadostinaHZ, а дали една диплома с общ бал 6,00, издадена от гимназия в село Долно нанагорнище, тежи толкова, колкото една диплома с 4,50 от елитна гимназия или техникум в София? Едното за сметка на другото. Така че, не ми говори за предимства. Да не говорим за разпределенията. ooooh!

# 220
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 921
Все пак правете разлика.....има селяни по месторождение/местоживеене....и селяни по манталитет.....има хора, които са и двете, но има и такива, които не са 2 в 1....ако ме разбирате какво искам да кажа

Най-обичам да съм змия - ем си лежим, ем си одим.

И по десет лева да направят бензина, я па че си карам колата; и без пари да е - па че го краднем

Я не сакам на мен да е добре. Я сакам на Вуте да му е зле.

Вуте, оти копаш седнал?
– Оти пробвах легнал, ама не мое.

# 221
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 921
RadostinaHZ, а дали една диплома с общ бал 6,00, издадена от гимназия в село Долно нанагорнище, тежи толкова, колкото една диплома с 4,50 от елитна гимназия или техникум в София? Едното за сметка на другото. Така че, не ми говори за предимства. Да не говорим за разпределенията. ooooh!
В крайна сметка дали имаш 6-ца или 4-ка, ако не можеш да си вършиш работата системата те изплюва или те праща на по-ниско ниво.
Що си мислиш, че във Варна, Пловдив или който и да е голям град го няма това с напомпаната диплома на някой от някое село. Не си мисли, че селските училища изкарват от 100 ученика  - 100 отличника.

# 222
  • София
  • Мнения: 62 595
Като сте се влюбили в това Долно Нанагорнище, като в тас-кебап (както се казваше в един хубав филм навремето). Да не мислите, че всички училища в София са били все каймака на образованието? И на кандидат-студентските изпити въпреки частните уроци на софиянци си личеше на кого колко му тежи дипломата.
Който може да се справя и на Луната да отиде, пак ще намери начин. София е пълна с родени тук неудачници, които за цял живот не са успяли да мръднат и на 10 метра от панелките си. Тук съсем спокойно някой може да се роди нейде в комплексите в панелката на баба си, да си изкара детската градина, училището и да се ожени за някой комшия от съседния микрорайон, да народи деца и да се спомине в същия микрорайон. Защо си мислите, че всички софиянци са успяли да напреднат в живота? Който си е мързелив, си остава мързелив цял живот. Като всички софиянци се пишат толкова ербап, защо не са всички с висше образование или не са напреднали в кариерата? Има достатъчно представители на софийско-роденото население ,което не е мръднало от придобитото насила  средно образование по соца и през живота си само веднъж е отишло на театър, а повече познава Илиянци и Женския пазар.
Писна ми от лицемерие!

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 22:03 от RadostinaHZ

# 223
  • Мнения: 1 002

А относно блъскането и мръсотията тя пак опира до манталитета на приходящите аз не съм от тук и съм за малко, всички вие сте ми длъжни, защо да си хвърля боклука в местата за това, като мога мигновено да се освободя от него.
 
точно обратното , София винаги си е била мръсничка , това си е просто шопския манталитет , ако идеш в някой малък еснафски град , там никой не хвърля боклуци по улицата , хората си чистят около блоковете , чиститота е на съвсем друго ниво
като дойдат в големия град пак са си същите  - навиците не се променят за един ден , ама  нашата столица си е едно село - без история , без култура , без нищо  - как ние от малките градове да цивилизоваме едно  село , е , големичко все пак , но село  Laughing

# 224
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
точно обратното , София винаги си е била мръсничка , това си е просто шопския манталитет , ако идеш в някой малък еснафски град , там никой не хвърля боклуци по улицата , хората си чистят около блоковете , чистотота е на съвсем друго ниво
като дойдат в големия град пак са си същите  - навиците не се променят за един ден , ама  нашата столица си е едно село - без история , без култура , без нищо  - как ние от малките градове да цивилизоваме едно  село , е , големичко все пак , но село  Laughing


Определено в нашия квартал старите софянци си чистим подържаме, ноо имаме си едни от Лом, едни от Ботевград и едни не мога да се сетя от къде, е нямам думи, но от тези райони на България знам, че и там са чисти хората, ама защо са ги пратили тия тук не знам - мнооого боклук хвърлят, път и не може човек нищо да им каже. А имаме си едни от Сирия - за децата им нямам думи драскат, хвърлят боклуци, а Сирия поне аз като съм ходила там такова нещо не съм видяла.

Имам наблюдение за един провинциален град бях на гости. Отговорник по чистотата само обикаляше, да види кой какво и как е изхвърлил и как е прибрал боклука. Та ако и в София стане под натиск, няма да е лошо. А като ми захвърлят пушачите цигарите навсякъде по тротоари и т.н.

 А като бях малка си беше чисто в София.

Общи условия

Активация на акаунт