Отговори
# 15
  • Мнения: 734
Затова на притежаващите PVC дограма препоръчват често да се проветрява, но колко е точно ефектът от това - нямам идея...


И как да се проветрява като отвьн е по-влажно отвьтре. Тая мьгла няма как да проветри. И при нас се появи мухьл точно като сложихме новата дограма преди 3 години.И сега 2 те стени на спалянта ни са в мухьл Cry Направо са черни. Преди малко прьсках всички стени с белина,дано поизчензе за малко. Аз от познат ,които се занимва с поставянето на изолации знам ,че изолацията не оправя мухьла,би помогнала в извеснта степен,ако жилището е тухла.

Хм..нямам представа...Странното е, че за сега мухъл има в единствената стая, която сме обзавели и пригодили за живеене - тя е южна. В двете спални, които са северни няма за сега мухъл. Те са си на цимент и замазка, но пък са много влажни, защото горките цветя, които поседяха там известно време хванаха нещо като бял мухъл, пръстта се покри с нея, а впоследствие налази и цветята, които останаха там...

# 16
  • Мнения: 512
No_name, произвеждаме влага и като дишаме, няма толкова голямо значение южното или северно изложение според мен.
В стаята, в която живеете, е естествено да има повече влага. Дори, когато нямам простряно пране из къщи, в спалнята ни кондензира страшно - аз си го обяснявам, че е защото там спим двама, а стаята е най-малката в жилището (не ни трябва повече за едното спане). В детската примерно, която е по-голяма и там спи само 1 мъничък човек - конденз няма.
Но четох, че влагата вървяла към по-хладните помещения, а в нашия случай това е северната ни спалня.

# 17
  • Мнения: 3 216
Не-мухьла избива по вьншните стени на жилището.Без значение дали са северни или южни.

# 18
  • Мнения: 512
Момичета, няма ли още някой да сподели опит с тези влагоуловители?

На сайта на Практикер трудно се намира каквото и да било, такова нещо не видях, но още довечера ще отидем на място. Просто искам да придобия предствава за какво иде реч.

Хайде, похвалете се, че сте си решили проблема така, че вече взех да се притеснявам какво ще правя.

 Hug

# 19
  • Мнения: 3 216
ansam ти си от София,а аз говоря за пловдивския Практикер. Embarassed

# 20
  • Мнения: 512
ansam ти си от София,а аз говоря за пловдивския Практикер. Embarassed

Много поздрави на Пловдив, майка ми е оттам, обожавам го това място!

Обаче какво като сме в различни градове - нали са магазини от една верига, а и в интернет страницата им нямаше опция "изберете град", явно важи за навсякъде... newsm78

# 21
  • Мнения: 3 216
ansam ти си от София,а аз говоря за пловдивския Практикер. Embarassed

Много поздрави на Пловдив, майка ми е оттам, обожавам го това място!

Обаче какво като сме в различни градове - нали са магазини от една верига, а и в интернет страницата им нямаше опция "изберете град", явно важи за навсякъде... newsm78

Дано,дано,пьк и като са голяма верига би трябвало ако нещо го няма в момента в магазина да ти го доставят.Успех Peace

# 22
  • Мнения: 734
Дори, когато нямам простряно пране из къщи, в спалнята ни кондензира страшно - аз си го обяснявам, че е защото там спим двама, а стаята е най-малката в жилището (не ни трябва повече за едното спане). В детската примерно, която е по-голяма и там спи само 1 мъничък човек - конденз няма.
Но четох, че влагата вървяла към по-хладните помещения, а в нашия случай това е северната ни спалня.

В жилището на майка ми и баща ми няма малки стаи..единствено кухнята е мъничка, но и бившата детска стая на мен и сестра ми, както и спалнята на родителите ми са големи и са с много високи тавани (може би над 3м на око) и пак изби мухъл в единия ъгъл до тавана - в стаята на нашите доста, а от тази година и в детската стая (сестра ми стана студентка и тази стая вече рядко се отоплява). Така че явно и големината на стаите не е критерий....
А това с простряното пране наистина си е кофти..Sad Пък нямам място за сушилня зимата поне от дрехите влагата да си я спестя...
 Confused

# 23
  • Мнения: 3 216
Е супер ще е ,ако влагоуловителя се ползва за сушилня Wink

# 24
  • Мнения: 4 546
аз съм доволна от влагоуловителя. миналата година стената под прозореца освен, че мухлясваше, направо подгизна  ooooh! влагоуловителят реши проблема. разбира се, като го включихме пръскахме и със Саво да мхнем мухъла. повече не се появи. в началото изхвърляхме по резервояр и половина на ден. след това - по един резервоар на ден.

от време на време сушим дрехи в кухнята и го слагаме там. изсъхват бързо.

сега, обаче има мухъл в детската ooooh! влагоуловителя все пак си е шумничък и въпреки, че на мен не ми пречи, притеснявам се за бебето. просто незнам какво да правим в тая стая.

мисля, че проблемът е точно в дограмата. имам познат архитект. казвал ми е, че когато се строи сграда се взима предвид от какъв материал е направена дадена стена,колко е дебела, с какво е облицована, какво е положението /изток-запад и т.н./, какъв ще е стъклопакета и още разни други работи и се правят изчисления за конкретен  вид и дебелина на изолацията. пък ние тука - прас дограмата и после.... ooooh!

# 25
# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз намерих мухъл в гардеробното Sad Тъпа работа...Проветрявам, поддържам топло, изолация има външна, влагоуловител също, и пак гадините се завъдили Twisted Evil Ужасно съм притеснена! Ако не се справя с проблема, всичките ни дрехи ще се вмиришат, да не говорим колко е вредно да се диша тая гадост Close В крайна сметка може да се наложи да се развали цялото обзавеждане в дрешника, за да се почисти евентуално мухъл зад плоскостите на гардеробите. А като се сетя колко пари дадохме ooooh!

# 27
  • Мнения: 2 774
Извинявай за глупавия въпрос, но какво е "фибран"?
... имаше парче от нещо синьо - явно остатък от изолацията, какво ли е? newsm78
Точно фибран си видяла.И се ползва за изолация ( Joy сама си си отговорила без да знаеш)
По темата и ние си имаме  мухъл - то кой ли няма  Thinking пръскахме със Саво - намаля.
Когато правихме ремонта на част от жилището преди 3 години(банята и кухнята ремонтираме сега  ooooh!)мъжо запуши комините с фибрана и замаската.Миналата година ги отворихме- мухъла драстично намаля.
И ние обсъждахме че трябва да вземем обезвлажнител (влагоуловител),но може би наесен.Докато се приберем вкъщи то лято ще дойде  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 16:08 от polly

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 571
ansam, polly ти е отговорила какво е фибран. По-точното му име е XPS и е пригоден за изолация на основи, колони и плочи. На стените трябва се слага EPS (т.н. стиропор) и то отвън. От вътре най-добре е гипскартон с вата...Поне така казват специалистите....
От един човек се отделя около 400мл вода на нощ, чрез дишане, потене. И когато дограмата уплътнява достатъчно добре, за да не може тази влага да излиза на вън, тя кондензира по най-студените части в стаята - външни стени и прозорци и мухъла е на лице. За това трябва да се борим с влагата.

# 29
Здравейте .Нито Саво ,нито този обезвлажнител ,ще помогнат .Аз живея в тухлено жилище на последен етаж, и в къщи е ужас от мммммммммммухал на тавана.Чух за някакъв препарат ,довечера ,ще питам за името и утре ще ви го напиша .Това премахвало мухала и повече не се появява.

Общи условия

Активация на акаунт