Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 20

  • 42 493
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 188
momi4eta,
moze li da pomolj za linka kam tortite Alkazar i Napoleon! nesto nikva me njma s tarsa4kata:(
mersi

# 46
  • Мнения: 484
Natalyna,тортата ти е прекрасна,както всички останали.И аз да се похваля,синът ми днес има рожден ден и благодарение на Barsela и Пепи,които ми дадоха идеи и на Medunka,от която си откраднах .Та накрая се получи това и пак,а разрез по-късно

# 47
  • У дома
  • Мнения: 1 741
fior, моите са с роял айсинг, но принципа е същия. Аз изгледах всички снимки и клипове, които са пускани тук, но не ми помогна. Даже пробвах да направя розичка на върха на пръчка за китайска храна, както съветва една майсторка, но пак нищо. Май ще се придържам към фондан и маршмелоус засега, но много ми се иска да се науча и с другите накрайници да работя. Ето един пример http://youtube.com/watch?v=I1x2pkILr_g&feature=related

# 48
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Atalanta, нямам голям опит в правенето на розички от крем, но доколкото знам е много важно първо, айсинга да е с правилна консистенция, а освен това когато се прави, има едно специфично рязко издърпване на поша не много бързо, но пък по-рязко, за да може да се получи връх. Мисля, че Танита има повече опит, дано се включи! Peace

irinka28, много добре се е получила тортичката! Честит рожден на синчето ти! Да расте жив, здрав и много да ви радва!   bouquet

# 49
  • Мнения: 1 485
Atalanta, нямам голям опит в правенето на розички от крем, но доколкото знам е много важно първо, айсинга да е с правилна консистенция, а освен това когато се прави, има едно специфично рязко издърпване на поша не много бързо, но пък по-рязко, за да може да се получи връх. Мисля, че Танита има повече опит, дано се включи! Peace
Ей в това с издърпването на поша е май майсторлъка,само,че незнам с колко опит се постига ooooh! Веднъж се мъчих с едни листа ,обаче не можах да ги докарам.А за рози-изобщо не мога и да си помисля,че ще успея някога.
То ако кучето ставало касапин само с гледане...... Joy Joy Joy

# 50
  • Мнения: 972
Аз се опитвам да пробвам различните накрайници, но нещо не случвах на крем. Последния път правих маслен крем и беше голямо удоволствие да се работи с него, но правих само листенца http://www.snimka.bg/album.php?album_id=109755&photo=39
Другия ми опит е при клоуните, там пробвах няколко накрайника http://www.snimka.bg/album.php?album_id=109755&photo=34
УСтанових, че най-важно е да е подходящ крема!
При следващата торта ще пробвам и аз с розички, да видим как ще се получи.

# 51
  • Мнения: 484
Ето и разрез на тортата.Natalyna,благодаря за пожеланията

# 52
  • У дома
  • Мнения: 1 741
irinka28, честит празник и от мен! Много вкусно изглежда, разкошна торта!
Аз нали съм упорита...току що разбих малко бяло сирене и крема сирене и пробвах розичките пак. Жалко, че се осветиха много и изчезнаха веднага, но беше сполучливо като начало. Ето-



Айсинга е капризен. Аз винаги слагам по-малко захар, защото става много гъсто, а се оказва в един момент, че не е достатъчно. Но и миксера ми прегря вчера и едва въртеше. Явно с маслен крем ще е по-лесно.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Здравейте и от мен! Simple Smile
Направили сте чудесни торти, браво!
И аз се включвам да покажа двете торти, които направих за РД на сина ми:

Тази беше за детското парти. Вътре е торта Медовик, много е вкусна! Успях да я покрия с ганаш. Покритието и фигурките са от марципан Варна. Облаците са от сметана.  Съжалявам, че не можах да снимам парче.

Тази е за домашния празник. Вътре е тортата с рула на Лео. Покритието е марципан Варна. Прасчо стана доста едричък.  Wink А Мечо Пух доста ме измъчи, много трудно му направих муцунката. Правих ги основно по този начин.
Още снимки тук. Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 255
Опитах се да направя марципан " Варна" и ниЩо не стана от него, къде греша? Рецептата е от 1_ва станица, кипнах водата с маслото, изсипах брашното и като запо4на да се отделя от съда го изсипах на плота. Из4аках го да изстине и запо4нах да го меся със пудра захар и колкото пове4е захар слагах толкова по лепкаво ставаше тестото, не знам какво да правя, сложих пове4е от 1/2 кг. захар, сега съм го сложила във хладилника и 4акам да си дадете мненията и препоръките. Ако ниЩо не стане от него, утре пак Ще опитам.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 846
На мен щеше да ми се случи същото, но ето какво направих аз: когато изстина тестото, започнах да го меся. Бавно сипвах пудрата захар. Като изсипах цялата първа чаша, тестото започна да се размеква и втечнява. Аз пак го сложих вън, на терасата, за 30 мин. Пак се стегна. Тогава прибавих първо половин пакетче пшеничено нишесте и после втората чаша пудра захар. Тестото си стана хубаво. Така направих 3 пъти, защото ми се наложи да правя 3 дози марципан Варна.
Просто не трябва да се добавя още и още пудра захар, а трябва да се остави тестото да се охлади наново.  Peace

# 56
  • Мнения: 541
Gushanka  тортите много ми харесаха, вчера точно се опитвах от марципан Варна да направя фигури, но явно си е до майсторлък и сръчни ръце, моите нещо не се получиха. Да те питам как съедини ръцете и краката, главата видях че е забодена на клечка за зъби. А очите им как направи и съответно съедини? Такива какво на магарето се опитвах да направя , но уви  Sad надявам се ти да ми кажеш как станаха твоите.
Много хубави цветове са се получили, как ги постигна?

# 57
  • Мнения: 461
Привет на всички които обичат да правят торти.Имам нужда от помощ-синът ми на 18ти става на 9години той е голям фен на ЛЕВСКИ и аз искам да го изненадам с торта с някакъв такъв футболен мотив, напр. знамето на отбора или някаква друга идея.Ще ви бъда много благодарна ако ми покажите нещо.  bouquet

Вчера случайно попаднах на тези


# 58
  • Мнения: 505
Прекрасни торти момичета! Много са красиви! Аз не съм правила , няма повод , но ....скоро!  bouquet  bouquet

# 59
  • у дома
  • Мнения: 1 581
momi4eta,
moze li da pomolj za linka kam tortite Alkazar i Napoleon! nesto nikva me njma s tarsa4kata:(
mersi
Алказар

Наполеон 1

Наполеон 2

Привет на всички които обичат да правят торти.Имам нужда от помощ-синът ми на 18ти става на 9години той е голям фен на ЛЕВСКИ и аз искам да го изненадам с торта с някакъв такъв футболен мотив, напр. знамето на отбора или някаква друга идея.Ще ви бъда много благодарна ако ми покажите нещо.  bouquet

може да направиш трансфер с емблемата на ПФК Левски

Общи условия

Активация на акаунт