Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 20

  • 42 531
  • 297
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 163
имам питане за маршмелоуза и аз. Може ли основата да не е маслен крем а шоколад?

# 31
  • Мнения: 5 877
Дайте ми идея за торта-трепач за офиса - след две седмици имам рожден ден. Ще ми се да опитам нещо ново, че отдавна не съм имала повод - по рождените дни на детето наблягам на експериментите с украсата, а вътре все едно и също слагам, че да се получи.
Знам морковената, лунната, желираната, торта мюсли и чийзкейк, както естествено и традиционна торта с пандишпанов блат и белтъчен крем. "Павлова" ту ми се получава, ту - не.
Правила съм един път шоколадова еспресо торта, беше станала добре, но не беше чак ошашавен народът.
Та! Препоръчайте ми нещо ново и ефектно, да изглежда шик.

# 32
  • Мнения: 6 243
За мен най-шик тортата е "Трюфел"-а.
Лошото на тоя проект е, че става мини торта с диаметър 18 см, в която има половин кило шоколад. Зависи колко хора сте в офиса. Ако сте много народ, ще трябва да си кусат по лъжичка. Но тя и без друго се сервира в миниатюрни порции, защото е с доста интензивен вкус. Най-добре е да я предлагаш с топка сметанов шоколад и така ще стигне за повече хора - няма да прави впечатление, че парченцата са нюню.

# 33
  • Мнения: 729
Хайде и аз запис и да питам Emsy а може и друг да ми обясни.
не разбрах крема на Йоткер къде е - в пърнежа на Дядо коледа или цялата торта си заляла с него. ooooh!Сигурно тука като четете майсторките кво ли викате аман от аматьорки #Crazy.
И за трансфера на картинките - четох четох но аз ли съм тъпа newsm78
След като изпринтя картинката на лист очертавам с молив или нещо друго, после правя контура и ей сега нататък нещо не ми е ясно - как местя картинката върху тортата-Ако е шоколад стяга в хладилник и после ooooh! #Crazy........
Бъни, втората ми торта изцяло е покрита  и отвътре крема е на Йоткер. Просто, защото нямах друго под ръка, нито пък миксер, както казах вече.
Що се отнася до трансфера, аз действам така:
1. Принтя картинката
2. Очертавам я от обратната страна с черен фулмастер
3. Слагам в джоб
4. Очертавам контурите с разтопения шоколад върху джоба
5. Оставям за малко да стегне, после запълвам с белия шоколад, който може да ти е оцветен
6. Може най-накрая да залееш цялата картинка с шоколад да е по-здрава /аз не заливам/.
7. Стяга в хладилника или просто я оставяш на равно място /моята стоя на масата в кухнята през нощта и на сутринта беше стегнала/
8. Обръщаш картинката върху тортата

Ето малко снимки, как съм правила трансфера друг път:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=80622&photo=24 - рисунката в джоб
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=80622&photo=25 - контурите с шоколад
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=80622&photo=26 - запълване с оцветен шоколад
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=80622&photo=31 - обръщане върху тортата

Дано не пропускам нещо, съвсем не съм добра в трансферите, но досега съм правила около 6 и винаги така са се получавали.
Другите момичета имат и по-добри техники.

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 13:36 от emsy

# 34
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Дайте ми идея за торта-трепач за офиса - след две седмици имам рожден ден. Ще ми се да опитам нещо ново, че отдавна не съм имала повод - по рождените дни на детето наблягам на експериментите с украсата, а вътре все едно и също слагам, че да се получи.
Знам морковената, лунната, желираната, торта мюсли и чийзкейк, както естествено и традиционна торта с пандишпанов блат и белтъчен крем. "Павлова" ту ми се получава, ту - не.
Правила съм един път шоколадова еспресо торта, беше станала добре, но не беше чак ошашавен народът.
Та! Препоръчайте ми нещо ново и ефектно, да изглежда шик.


Анда, Трюфела е добър вариант!(аз още не съм го правила, защото не сме много по шоколада Blush).
Мога да ти препоръчам и Рафаело - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109141.msg1970476;topicseen#msg1970476  става много вкусна а и е голяма!

Иначе, аз до сега се мъчих с една торта за една позната. Бях толкова нервна(а иначе тортите правени за семейството ми ме разтоварват) и разбира се като напук нещата не се получиха така както исках. За млечния марципан вече писах, че този път не се получи(а съм го правила поне 5 пъти). Пробвах бонбоните маршмелоуз - за цветя беше малко твърдо тестото, но пък за покриване(чаршаф) беше перфектно и снежно бяло.  Идеята за тортата беше да я направя като леко открехната кутия пълна с цветя, но не съобразих, че капака трябва да е от много твърдо тесто, а исках всичко в тортата да се яде. Така че капака легна и целия ефект се загуби.

та ето я  тортата - в крайна сметка нищо особено :



ПС. Момичета, забравих да ви поздравя за разкошните торти!

Atalanta, на мен ми изглежда много добре! Hug
Mucunka, патето е разкошно - много ми харесва!  bouquet

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 14:23 от natalyna

# 35
  • София
  • Мнения: 2 671
Поздравления и от мен за новите товрения!

Пепи, тези маршмелоуз на розови и бели сърца от Пикадили са без захар /с някакъв подсладител/ и предполагам, че затова не са се "държали" като обикновените маршмелоуз. Жалко  Confused а аз тъкмо им се бях наканила да ги пробвам...

# 36
  • Карнобат
  • Мнения: 177
И аз да се запиша в новата тема.

Анда-Направих всичко както си го написала .....ооообаче на ''точка 7.'' пълен провал smile3514.Оплесках нещата с отлепянето на фолиото.Позамаскирах я колкото да не личи Mr. Green
Ето и резултата....


# 37
  • Мнения: 5 877
Много ти е красива тортата!
Не знам защо така се е получило. Какво стана - обърна тортата, а фолиото не искаше да се отлепя ли? Или имаше проблем още при обръщането?
Да не би да е протекло под фолиото и да се е залепило за формата?  Thinking

# 38
  • Мнения: 36
Привет на всички които обичат да правят торти.Имам нужда от помощ-синът ми на 18ти става на 9години той е голям фен на ЛЕВСКИ и аз искам да го изненадам с торта с някакъв такъв футболен мотив, напр. знамето на отбора или някаква друга идея.Ще ви бъда много благодарна ако ми покажите нещо.  bouquet

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Пепи, тези маршмелоуз на розови и бели сърца от Пикадили са без захар /с някакъв подсладител/ и предполагам, че затова не са се "държали" като обикновените маршмелоуз. Жалко  Confused а аз тъкмо им се бях наканила да ги пробвам...

Руми, сигурно в това е проблема. И докато няма в БГ бели маршмелоуз ще си правя розови торти или ще покривам с готова моделираща маса, а за фигурки в кухарката ме светнаха да ползвам захарно покритие с желатин, глюкоза и глицерин  Simple Smile

Момичета, пак виждам много хубави торти.
Наталина, не се ядосвай за капака, за другият път ще знаеш  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 255
Здравейте на вси4ки, страхотни торти правите. Бихте ли ми дали рецептата на торта трюфел? Благодаря ви предварително  Crazy

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Привет на всички които обичат да правят торти.Имам нужда от помощ-синът ми на 18ти става на 9години той е голям фен на ЛЕВСКИ и аз искам да го изненадам с торта с някакъв такъв футболен мотив, напр. знамето на отбора или някаква друга идея.Ще ви бъда много благодарна ако ми покажите нещо.  bouquet

Мила, виж оттук нататък 4-те поредни снимки. Тортата е във формата на логото на Арсенал. Може да направиш нещо подобно. След като я сглобиш я изрязваш по формата на предварително направен (разпечатан) от теб шаблон, да я покриеш с моделираща маса оцветена в синьо и отгоре да направиш с бяло апликация от буквите. Поне аз процедирах по този начин. Другия вариант е да направиш трансфер. По-горе Емси е описала как става.

# 42
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Mucunka, много сладка тортичка!
natalyna, много нежна тортичка! И аз исках да не прекалявам с боята, но ми стана по-тъмна украсата.
Elena K. , на мен много ми харесва!

Та, ако имаме експерт в правенето на цветя от маслен крем, да дава съвет, моля Praynig

# 43
  • София
  • Мнения: 2 671
Здравейте на вси4ки, страхотни торти правите. Бихте ли ми дали рецептата на торта трюфел? Благодаря ви предварително  Crazy
Заповядай: http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.2489.html

# 44
  • Мнения: 1 485
Mucunka,много е сладко патето!
Natalyna на мен тортата ми харесва,нищо,че за теб не е нищо особено PeaceВпрочем всичките ти торти ми харесват многоооо!  bouquet

Та, ако имаме експерт в правенето на цветя от маслен крем, да дава съвет, моля Praynig
И аз моля за същото Praynig
Atalanta,а тези цветя не разбрах с маслен крем ли са или с роял айсинг?

Общи условия

Активация на акаунт