С документи и чанта в ръка , отивам ФЕВРУАРЧЕ смело да родя !!!

  • 16 401
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 60
здравейте мами!

честито на зузу! да е жив и зрав малкият Борис!

нямах нет няколко дни и доста съм изпуснала очевидно. освен това ме тръшна най-противния грип на света и мога да кажа, че едва днес прогледнах. пък се и бях поуплашила, че бая температура вдигах. но успяхме да минем без антибиотик. сега кашлям като за световно, обаче и се притеснявам дали това кашляне няма да спомогне за започването на контракции? че нищо не сме взели още. бяхме планирали пазаруването за този уикенд, но носа си навън няма да подам поне още 2-3 дни.

дали някой случайно има телефон на 7-ма поликлиника в софия? че ме пратиха там на очен преглед в някакъв център Светлина, но аз телефон нямам, че да се обадя и да питам кога да ида на преглед. търсих в нета, но никак не съм сигурна, че телефоните, които намерих са актуални.

относно сънищата - аз сънувам по принцип много откачени неща. но откакто съм бременна определено сънувам сексуални сънища Embarassed. или че раждам тризнаци или котки. абе, страшна работа.

хубав ден на всички

# 76
  • Мнения: 668
fiforina - за сънищата, аз сънувах че съм родила кученце, и на сън много ревах, как може всички около мен да родят нормални дечица, а аз кученце?!?! Това беше преди около месец сигурно.  Embarassed А сексуални съм имала няколко пъти, и единия път будих таткото да правим "упражнения", но после ми ставаше жал, защото все ми идва музата към 3-4ч сутринта... И после се разминавахме с мераците, когато на него му се иска на мен не и обратното. А сега с тези контракции не смея въобще. С едното ставане до тоалетната да се разходя и ми се стяга корема  Sad Не че много ме притеснява, ама всички около мен са луднали да не се разраждам по-рано.
evelinar - мойта госпожица е по-добре. Сега проблема ни е кашлицата,обикновено когато става от сън е най-зле, после през деня утихва. През нощта въобще не е кашляла. Обаче сутринта в 6 пак започна, и като й дадох от сиропчето и след 1-2 минути пак повърна като вчера. Та ще се лекуваме още известно време у дома.
Сега съм решила само да ме откара мъжлето само до 1-2 магазина, да си взема "еднократни" гащи и сакче по-голямо за багажа. И друго май си имам у дома. При нас в родилното дават стерилизиран лигнин, не не нужно да нося, нощници (подходящи за кърмене) също оттам дават, покриват си леглата с еднократни чаршафи и тн. За бебето също те поемат първите дни обличането, памперсите, имат шишенца и за вода и ако се наложи за АМ. Обстановката е прилична, а персонала ми се видя свестен. Пожелаха ми следващия път като отида да си тръгна с бебе  Laughing и се надявам точно това да стане. Мамата само да си носи лични хигиенни принадлежности, четка, паста, за всеки случай сапун (въпреки че там има), кърпички мокри, чехли, джапанки, кърпи за ръце и тяло. Топло е доста, така че елечето което си носех не ми потрябва изобщо.
Искам и да набележа какво да ми купят като се роди бебата, боденца с дълго ръкавче и 1-2 нови гащеризончета, а утре като взема прах за пране се заемам с прането и сушенето на бебешките дрешки от Вики.
Усмихнат ден от мен.  Hug

# 77
  • Мнения: 23
добро утро и от мен!нищо че е 12 часа аз сега ставам Simple Smile.понеже и аз вечер не мога да спя и то от мисли как ще мине раждането и такива работи и заспивам чак кам 7 сутринта и спя до обяд. Cry.кошмари и аз имам но понякога.ох айде вече да раждаме че ще се побъркам от мисли ooooh!

# 78
  • Мнения: 8 984
thedragonbg какви са тия еднократни гащи ,  аз питах в аптеките ,  не са чували?

 Hug

# 79
  • Мнения: 122
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ИЗАБЕЛКА
ПОЖЕЛАВАМ ТИ ВСИЧКО НАЙ-ПРЕКРАСНО, ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, КЪСМЕТ, УСПЕХИ ВЪВ ВСИЧКО
И ЕДНА ВЕЛИКОЛЕПНА КУКЛИЧКА ПРЕЗ ФЕВРУАРИ

# 80
  • Мнения: 307
Честит рожден ден на Изабелка!!!Много здраве,щастие и любов и сладко бебенце да гушка скоро!!!
Честито и на всички именници днес!!!Днес празнуват Таня и Татяна!!!

thedragonbg какви са тия еднократни гащи ,  аз питах в аптеките ,  не са чували?

 Hug
Има такива еднократни гащи на Канпол в интернет магазините,само че и аз обиколих няколко аптеки и никъде не бяха чували за такива newsm78Момичетата от Бургас ако някъде са успели да намерят да пишат.Четох че били много удобни за след раждане.http://family-bg.com/prX_2512.htm

# 81
  • Мнения: 8 984
Честит Рожден Ден на Изабела

Пожелавам ти да имаш най прекрасното бебе, най лекото раждане и щастливи мигове после мама и бебе!


mama avi благодаря за информацията ,  не бях ги виждала само съм чувала! Ще търся!

 Hug

# 82
  • София
  • Мнения: 1 185
 newsm59 Честит рожден ден, Изабелка!!!  newsm59

# 83
  • Мнения: 1 671
Изабелка, честит рожден ден! Пожелавам ти скоро, освен най-обичана и уважавана жена, да бъдеш и най-прекрасната майка на едно малко вързопче!

Алина, еднократните гащи мисля, че ги има по магазините за бременни и струваха около 5 лв. - 3 бр. Пак ще питам, аз миналия път минах без тях, сега пак мисля да не купувам, но така или иначе имам скоро родила приятелка, която да питам. Още довечера ще ти пиша откъде ги е купила и колко струват.

# 84
  • Мнения: 4 242
Илинка, мама Ави благодаря за милите пожелания, дано устискам наистина, имам нагласа за февруари чак.
За стерилизатора, пак ще кажа, на мен не ми беше нужен изобщо, предлагала съм вода най- много веднъж седмично (за което шишето може да се извари и в тенджера или кана), залъгалка не ползвахме почти никак. Така че, имах стерилизатор но съм го ползвала 15-20 пъти. После като захраних вече нямаше нужда да се стерилизира, това се прави до 4-6 месец най много, после само се мият прибори и шишета.
За баня аз ползвах и ще ползвам един ден сапун Нивеа, един ден душ-гел от глава до пети Бюбхен, като миех цялото бебе всяка вечер. Според мен трябва да се отстраняват мъртвите клетки, така кожата диша, бебето се калява, а и топлообмена е далеч по добър. (Чистата кожа държи повече топлина!)
За мазането, мисля както Евелинка, мазах Ива до годинката с олио, защото кожата е по суха на малките бебета а олиото подхранва много по добре, задържа влага и омекотява повече. После минах на мляко, та до скоро.
Илинка хич да не ти минават такива мисли за коластрата. Миличка, коластрата започва да се отделя едва когато се отлепи и роди плацентата, тогава се задейства пролактина и окситоцина и тръгва безценното млекце. Това че някои майки имат от по рано коластра просто е признак че имат по високи нива на пролактин в организма, (което в повечето случаи не е ни вредно ни полезно) но и не е гаранция че ще кърмят успешно, това зависи от съвсем други правила  Peace А гърдите се напрягат (не при всички разбира се) когато слиза преходното мляко, това става между 3-я и 7-я ден.
Мама Ави, нямам идея за смрадликата, знам че е противовъзпалително средство нали, но защо да се ползва за водата на бебето? newsm78 Ползват я мамите със секцио или шевове някакви, но за бебе ако няма индикации за промивки... А ти внимавай с излизането, знам колко е коварен леда. Слава Богу че не си се помляла много!  bouquet
Дездемонка определено Лансинох-а е по добър, не се нуждае от отмиване, бързо възстановява цялостта на кожата и облекчава болката (Гармастан съм си купувала с Ива за 15лв, а Лансинох сестра ми взе преди два дни за 12лв) . Дори само това, че не се отмива непрекъснато преди всяко кърмене е достатъчен плюс, ако майката кърми на поискване това означава да търчи до банята 8-12 пъти в денонощието да си мие гърдите, вместо само да смъкне сутиена и да подаде гърда веднага. А и миенето изсушава ужасно зърната и те се пукат и разраняват много лесно.
Щастливка добре дошла сред финалистките  Hug Joy
Mariam777 радвам се за неразположенията ти (колко странно звучи, все едно щастлива съм за нещастието ти  Mr. Green), но наистина си заслужават!   Peace Hug
Радвам се че мъниците ни са добре вече! Heart Eyes
Сега баща ми е болен и кашля яко+ Т, сестра ми също заминава май, кашляла днес, дано и се размине на малката поне  Praynig, но тя се кърми така че предполагам няма да я засегне. Отивам да ги видя как са и да нагуша малкото съкровище. Че и до ТВ сервиза трябва да тичам в тоя лед с Ива за ръка  Confused, още сме без ТВ, гледаме през интернет от 3 дни, но не е същото.
Ехааа къде блея
Изабелка честит рожден ден мила! Да си ни жива и здрава, много усмихната и щастлива, обичана и уважавана и скоро да се похвалиш с най- прекрасното същество в ръцете си!

# 85
  • Мнения: 4 242
Сетих се какво щях да казвам още. Гледам много от мамите пишат за сапунчето на Тео бебе, аз си мия дупарата само с бебешки сапуни от години, теото ми щипе обаче, значи не е толкова неутрален  Rolling Eyes

Понеже много от нас а вече в 9 месец, а много са и първескините, ще предупредя, ако нещо ви зацапа, ръждиво примесено със слуз (не чиста кръв!!!), а може да е прозрачна слуз, не повече от супена лъжица като количество (но може да пада на части), това е тапата, или слузестата запушалка, тя затваря отвора на шийката, и така 9 месеца пази бебето от бактерии, инфекции и всякакви "нападатели". Тапата може да падне 2 седмици преди раждането, старите хора казват че така се бележи че скоро ще има бебе, и това е вярно.
Със сина не знам кога е паднала, с Ива изтече по време на разкритието, при сестра ми тече по мъничко цял ден пак по време на разкритието. Разказвам това, да не се шашнете и да хукнете по лекари, че и от тревога да си докарате преждевременно раждане!  Hug

Айде излизаме вече, като гледам и да чакам повече няма да се вдигне мъглата нито да се размразят клоните на дърветата, цял ден ще си е кочан навън.

# 86
  • Мнения: 23
изабелка честит рожден ден и от мен!хайде едно прекрасно бебе скоро!

# 87
  • Мнения: 3 022
Изабелка, честит рожден ден.
Желая ти толкова много любов, че да бъдеш обгръщана всеки ден от живота си с нея! Бъди здрава! Желая ти да бъдеш все така слънчева, чаровна и забавна!!! И скоро да имаш едно малко злато, което да ти дарява много радост и любов.  Heart Eyes



# 88
  • Мнения: 663
ЧРД на Изабела! Пожелавам ти по много от всичко най-прекрасно на този свят и разбира се едно здраво и щастливо февруарско бебче!

# 89
  • София
  • Мнения: 137
Честит Рожден Ден на Изабелка! Ето това са моите пожелания + най-прекрасното, здраво и пухкаво същество февруари!



П.П. Alina_si и аз бях претърсих всички аптеки и ме гледаха странно като питах за тези еднократни гащи, но накрая търсенето се увенча с успех:). Просто трябва аптеката да е санитарна...а може и в бебешките магазини предполагам (където има продукти на Канпол). Има ги на бул.Христо Ботев 133 (срещу 2-ра градска по диагонал). А иначе разбрах, че това е сравнително нов артикул и за това има неведение по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт