41 Американска тема

  • 13 765
  • 323
  •   1
Отговори
# 255
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз влизам набързо да пусна една антиреклама. за тези, които купуват билети до бг от бг туристически агенции - заобикаляйте калифорнийската internet tours. на моя приятелка и се наложи спешно да пътува до българия и си купи билет от тях. за последната отсечка от виена до варна се налагало да пътува с хартиен билет, за който те имаха една седмица да и изпратят. тя два пъти им се обажда да провери дали са го изпратили, двата пъти я уверяваха, че са го изпратили и че ще го получи на време. когато тя не го получи два дена преди да замине, се обади на федекс да провери къде е пратката. е, нямали пратка за такова име, такъв адрес и изобщо за нейния зипкод. тя реши да тръгне въпреки всичко и на място във виена да търси начин да реши проблема с хартиения билет. надявам се всичко да се е развило благополучно, но пак да кажа ИЗБЯГВАЙТЕ INTERNET TOURS! коректността им липсва изцяло.

# 256
  • Мнения: 2 563
Ирка, ама вие много добре се справяте - училище, работа! Радвам ви се.  Grinning

Не се притеснявай да си смениш доктора, ако не ти харесва. Ползвай си интуицията!

Тина, на първия въпрос имало два възможни отговора! Няма да ги издавам обаче!  Laughing

# 257
  • Мнения: 1 800
миз,  да бяха само те. Като се прибирах от Б-я последния път, нямах резервация от Германия до тук Shocked ДОбре, че имаше свободни места и не беше проблем. Бях или с Юнайтед или с Делта, не си спомням в момента.

Пролетта не успях да си отида и ми казаха, че имам кредит от стария билет, но вече 5 месеца мислят дали да ми го дадат гадовете от Аirfare.

# 258
  • Мнения: 810
Бубка, Дани е голяма скица  Laughing Хареса ми как си избира какво да пее  Laughing

Джена, камък ми падна и на мен от сърцето като писа, че малкия акробат е добре  Grinning  Hug Голяма забава с твоите снимки! Интересно си ги надписала, една зимна приказка Simple Smile Гледам ги от снощи през ноща /четох в другата тема/ и чак сега в 8.30пм ги изгледах. Красота, та красота, но най-много се радвах на снимките с Ноли.  Любими- където сте тримата, където ти целуваш Ноли на терасата и където Ноли реве гладен  Laughing Класика! Ти изглеждаш чудесно! А като ви видях якето веднага се забих в ебей да гледам  Laughing еее много готино!!! Наблюдавам еднакав вкус с теб  Wink Sunglasses

Уф, аз да ви питам... Само моето бебе ли е така или съм в голяма заблуда. На 3м 2седмици е и още реве, мрънка... Сутрин ставаме и се почва миене на бутилки, едвам смогвам да закуся /гълтам като мисирка/ и да изпомпам, всъщност вече непрекъснато е проблем да му помпам ядене.и А той ако не му говоря непрекъснато само мрънка и реве. Към 11ч вече е каталясал от стойки и заспива и ако имам късмет спи цял следобяд, като само се събужда да яде. Напоследък обаче през деня като яде се дърпа и реве?! Вечер пак рев, само ако му говоря е голям кеф и гука и се смее и еврика в 8ч е легнал успях да направя режим. Но аз съм тотално изтощена и за форум например имам време само като помпам, да не говорим за 10 други неща, които трябва да направя... Не знам аз ли някъде бъркам, трябва ли да го оставям да реве, въобще какво да го правя не знам. Все ми се струва, че не правя нещо както трябва и си създавам повече трудности от необходимото. Приемам съвети всякакви  Laughing

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 06:59 от Пумпал

# 259
  • Мнения: 393
Здравйте момичета,
От време на време успявам да се добера до комп-а.
Jenna не се безпокой за Ноли. Аз с моята банда бях на постоянен абонамент към Пирогов. Голямата ми щерка падна от раменете на тати....на паважа (таткото е "само" 1.90м), естествено по глава. След преглед в Пирогов, казаха да я наблюдваме (това беше в далечната... 1990). Главите на дребосъците -каскадьори са ДЕБЕЛИ.
Малката ми щерка решила да "слиза" по стълбите с проходилката (гледаше я кръстницата и в Банско). Когато пристигнах беше като боксьор след 10-ти рунд. Хорицата бяха по-зле нея (трябваше тях да ги успокоявам). 
Да не говорим за 3-те комоция на голямата (от ски, в срок от около 6 месеца). Последното гарнирано със спукан прешлен(бяхме се зарекли тогава да преключи със сътезанията...ама не стана) . Това е от БГ. Има и продължения от САЩ-ACL реконструкшън  (скъсни връзки на коляното и операция)-спомен  от Junior olimpics. Това не и пречи пак да се съзтезава (за колежа)
Irka  и аз изпаднах в потрес, когато на бебока ми му набиха в двете крачета по ДВЕ ваксини. Така му се падна (не знам защо). Не съм давала НИКОГА антипиретици след ваксини в САЩ (за разлика от БГ).

# 260
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Арая съжеление нямам бг имунизационния календар. Ако попадна на него ще ти го пратя, Но когато тръгвахме от Бг исках да съм сигурна че децата имат всички ваксини, за да ги избегнем тук, но уви!

Tandoori те децата варицелата я изкараха миналата година пролетта, така че оттърваха една ваксина! А противоменингитни аз в Бг си им слагах, така че ги имат всичките. Сложих на Дени дори и противогрипна преди да тръгнем, ама пак се намери какво да й бият! Иначе си имаха всички полио и ДТК които се слагат в БГ като последната реимунизация мисля им беше на 2г и 1м.. Амам карай, тя Дени вече не го споменава, само аз още съм възмутена, ама ще мине! Wink

А за лекарката въобще не съм решила тя да им е педиатърка. Просто отидахме в кабинет където имаше българка, уж да се разберем по-добре, че още не съм много в час с лекарските термини на английски. Та жената ни обясни нещата, и каза, че в детската градина без ваксините няма да ги пуснат, та щем не щем трябваше да я набодът Дени.
 
Сега се оплака, че я боли гърлото и дано не се разболее, че направо не знам вече какво ще правим!

Jenna , снимките са супер. Сега ги разгледах и искренно ви завидях! Така ми се карат скииииии! Ама така като гледам скоро няма да е! Sad






# 261
  • Мнения: 1 800
Зора, при нас помагаше само люлката на тази възраст и baby Einstein - Mozart. Знам, че има много мами против тези филмчета, но аз с тях се родих за по час на ден. Иначе беше, къщата наопаки, къпех се, когато мъжа ми си дойдеше следобед, не готвех. И сега мрънка като ме види да излизам или влизам в стаята, мисли, че съм клоун и това ми е работата да го забавлявам нон-стоп. Май трябва да се игнорират за малко, но още работя над това, нещо сърце не ми дава. Аз си купих достатъчно бутилки и имах за целия ден да карам без да мия. Така миех веднъж -вечер след като той е заспал.
Също го успокоява когато сме навън. Почти винаги е доволен и след това лесно заспива.
Бъмбото също помага (става за след 3 месеца). Нося го навсякъде с него, да се облека, до банята, в кухнята ... Оставям го на пода да ме гледа, аз нареждам, той слуша  Mr. Green

Не претендирам, че правилно се гледаме, тези неща работят за нас до момента, ако съм разбрала правилно въпроса. Peace

# 262
  • Мнения: 384
Ирка бързо да се оправя Дани. До колкото знам и в нашия щат на 4 години ги ваксинират с 4 ваксини / една колежка си беше взела отпуска от 3 дена т.к. дъщеря и я ваксинираха / Плами за сега са го боли най много по 3 наведнъж / две сестри едновременно в двете крачета/. Вчера го водихме на контролен преглед, ами тежи само 20 паунда. абе хора това нормално ли или само на мен ми се струва че е слаб newsm78.
Пумпал мисля че е нормално. Плами не само че обичаше да му говорим ами и да го носим и да му гукаме. а и досега като се събуди и има нужда от формула рев, та рев. Няма да изчака 2 минути трябва веднага. Ама да си похваля сина вече 4 вечер заспива сам в креватчето си около 22-23 часа. това си е направо рекорд т.к. той има навик да ни държи будни да 1 часа през нощта а после спи до 11 на обяд #Crazy / аз също т.к. работя след обяд и вечер/

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 16:22 от MVK

# 263
  • Мнения: 1 783
Пумпал, аз съм писала и преди за реването, че си е до бебе и аз имах един голям ревльо в къщи до .... 9 месец. Ама не всички са така, освен това Иван е роден по-раничко (макар и да не му личи), така че може и това да оказва влияние... При Марти разходки навън успокояваха, всички паркове и молове обикаляхме, като луди и приберяхме ли се в къщи се започваше рева. Баунси сийт много помогна, там прекарваше повечето време и в люлка - имах на заем една дървена старовремска, в която аз го люлеех. После купих едно нещо дето не го използвах много, защото не исках да привиква, ама като се видех в чудо го включвах - ей това, http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2476633. Ама като гледам, той няма проблем със спането, тъй че може да е само носене дундуркане и много забавления - четеш, рецитираш, пееш играчки и пр .... Направо ти се възхищавам, че още помпиш, пробваш ли го пак от време на време да видиш дали ще просуче?

По повод забавленията, поръчах си последно тази книга, много съм доволна The Toddler Busy Book

Арая, аз скоро ще разбера какви са ваксините тук и ще пиша. Нали ще записвам на градина момчето, че е станал малко мамино дете - днес ми каза, "мамо обичам те, не заминавай на работа"  Shocked Това е, колкото повече време е с мен, толкова повече иска, трябва вече да се връща на градина. Не че не се разтопих де... Flutter

Ирка, наистина, добре се справяте, браво.

# 264
  • Мнения: 810
Бенсън и аз бях против люлката, мисля си че му люлям мозъка  Crazy но сега като се видя в чудо,или ако по друг начин не мога да си осигуря 2мин време да ям /за да има той какво да яде  Laughing/ го мяткам там. Ти си ме объркала със Зори, но както се вика все сме в кюпа  Laughing

МВК , Пухкавелчо добре ви е наредил в 22-23 да се събужда  ooooh!. Честито, дано скоро да стане 8-9ч  Peace

Бистре, добре че някой пусна линка с песните и стихотворенията, че и това което си припомних ми омръзна. Сега ще науча нови рецитали, поне мозъка да си упражнявам, така и така на затъпяване съм го ударила Laughing Помпам, какво да правя...Пробвам го на цица, но къде ти, той е на бързи биберони сега. Засуква, но спре ли бързата струя, настава края на света и давам шише, т.е. нищо не правим в крайна сметка. Научил се е да пищи като заклан, ако не влиза мляко в устата.  А с тая помпа имам чувстовото, че ще го откарам до пластична хирургия   Confused Иначе на него на размери май не му личи, но на акъл си е 5-6седмици назад.

# 265
  • Мнения: 1 783
Пумпал, радикално може да ти се стори, ама го остави гладен един път и може и да засуче... а за пластичната операция не се коси - с кърменето е същата работа Simple Smile
а ти защо не спиш?

# 266
  • Мнения: 3 367
http://members.tripod.com/~sotirmarchev/imuniz.htm

имунизационен бг календар за Арая
*
Пумпале -тъми тайм,музика,смяна на стаите,в леглото с въртящ се мобил, в банята с теб-дори не се чува като вика като си под душа Grinning, подир малко бънджи гащите и екзерсайзъра като вземе да е по-стабилен и не-лутане около него (децата се напрягат от хаос в родителите,затова щуране пред тях не е препоръчително);точно това е възрастта в к се учат на "аз викна-мама тича" или обратното,с повечко упорство нещата си идват по-местата..

# 267
  • Мнения: 7 837
Пумпале, това дърпане и нежелание да яде, е признак на "стачките", които правят. Има статии и съвети в Библиотеката в кърмаческия форум. Периода минава за около седмица. Храни го на затъмнено, тихо място... Аз хранех Сами дори и в банята  Laughing
Анет е права, сменяй му местоположението често. И не се впечатлявай много. Вече можеш да изправяш малко гърба на количката и да го оставяш в полулегнало положение.
За кърменето, помпането и пр., помниш, нали - не самоцел, а удоволствие. Никой няма да те изправи до стената, сочейки те с пръст  Simple Smile Предполагам какво ти е...


# 268
  • Мнения: 948
пумпалче, подкрепям  Simple Smile Върти го на "уредите:" малко в шезлонга (вече поизправен), малко да поритка на гимнастиката, на пода го оставям (докато я няма каката...), в кошчето да позяпка мобила, гушкане, памперс - и то това му е (или става време за спане, или за ядене).

И най-важното: да му хванеш цикъла как върви, те са като часовничета от един момент нататък (ядене; веселба - риткане - гугукане 1 час; сън; и после пак...) Антон се нервира, ако не го усетя, че му се спи и не го оставя на мира. Очаквай да има два по-дълги периода на будуване - сутрин, и надвечер преди баня...Растат!

Имаш ли детегледачка вече? От както започнахме пак да излизаме сами, поне веднъж седмично, ми се пооправи светогледа значително  Blush

# 269
  • Мнения: 1 783
Мишолина честит ти именник!

Общи условия

Активация на акаунт