Как да се борим с бездомните кучета?

  • 11 929
  • 308
  •   1
Отговори
# 285
Да, за ред говорим, но май само аз и няколко души. Другите говореха за кайми и отрови, което не ми се вижда в реда на нещата, нито хуманно, нито безопасно.
И на мен, но ситуацията с бездомните животни отдавна не е в реда на нещата, съгласи се.
Ситуацията в държавата не е наред, но и няма да бъде, ако сме толкова импулсивни и даваме воля на омразата си.

# 286
Добре, бях решила да пиша тук, но вие много бързо ме разубедихте...
Доста от потребителите, които пишат в тази тема използват прекалено груб език, който въобщте не ми се нрави...
Много от хората тук не виждат по далеч от носа си. Решили са " кучетата са виновни за всичко, да ги изтребим до едно.."
Да, прави сте има и много агресивни кучета по улиците, но не всички са такива...
Била съм свидетел на милярди случай, когато някое детенце отива и рита нищо не направилото куче...
Един път едно дете беше намерило едно малко кученце - бебе то се беше сгушило и трепереше... детето отиде при него и почна много яростно да го рита и настъпва по корема. Тогава аз просто отидох и взех кученцето, а майката на детето ме изгледа пренебрежително. Защо?
Да и на мен ми е неприятно, когато излезна кучета да тичат след мен и да ме лаят... Но съм напълно против вашите начини за "изтребване".
Но каквото и да говоря, някои ще продължават да повтарят едно и също и да не признават чуждото мнение...
Надявам се думите ми да са били за някого от полза...
И само да кажа - по този груб начин по които пишете тук не само, че не привличате нови членове за дискусия ами отблъсквате и старите...
С най- добри чувства!
 55
Видях това и реших да го сложа:
http://slovo.bg/old/vazov/zvukove/pse.htm

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 23:33 от Siracusa

# 287
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 890
http://www.bezdom.info/index.php?option=com_content&task=vie … 763&Itemid=95

Нямам коментар

# 288
  • Мнения: 46 573
... Доста от потребителите, които пишат в тази тема използват прекалено груб език, който въобщте не ми се нрави...

Би ли ги послочила.

...
Била съм свидетел на милярди случай, когато някое детенце отива и рита нищо не направилото куче ... Защо?

Аз съм била свидетел и на същото отношение на дете към друго дете. Защо? Вината е в родителите. Но каква е връзката  Thinking заради това, че има дете, което би наранило друго дете или куче, трябва да живеем сред глутници, така ли newsm78


...
И само да кажа - по този груб начин по които пишете тук не само, че не привличате нови членове за дискусия ами отблъсквате и старите ...

Повярвай ми, точно пък в тези теми хич не ни се иска да привличаме нови членове, даже си мечтая веднъж да обсъдим темата за кучетата, без да се намесват членовете от кучешките форуми ...

И хич не е лесно да възпиташ у едно дете любов към кучетата, когато то види на какво са способни такива, оставени без надзор.

С най - добри чувства!

# 289
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 890
Аз си мисля...така среднощно...за да изпъкна като по-различна жена да взема да се занимавам само МОЛове и за разнообразие да ида да сваля правителството. Явно, че докато се мотам из моловете, не съм разбрала от кога хуманността се счита за порок....

Виждам, че тук има няколко нечетящи, а само пишещи майки, които мелят едно и също и дори да видят написано това, което се припокрива с тяхното мнение за агресивните кучета на 100% или 50%...пак си мелят. Явно те са решили да изпъкнат с мелене!!!

Виждам, че има жени, които в крайна сметка казаха, че отровата и поголовното избиване не са решение....май лагерите станаха 3!

Време е темата да се затвори!!!

# 290
  • Мнения: 953

Аз имам коментар - ИЗРОДИ, това са. Тия не са хора.
Само на ненормалник би му харесало такова нещо.

# 291
  • Мнения: 47
Да, за ред говорим, но май само аз и няколко души. Другите говореха за кайми и отрови, което не ми се вижда в реда на нещата, нито хуманно, нито безопасно.

Ако държавата си свърши работата, няма да се налага хората да прибягват до тези мерки. Човек чака до едно време, после започва да мисли само за собственото си оцеляване.
Само да направя едно уточнение, че към понятието "държава" /щом държите на това определение/ се причисляваме и ние, не само "Екоравновесие", други подобни организации, общината....

# 292
  • Мнения: 47
Приложението на киселина се превърна в модна тенденция, прекалено евтинка, колкото са и страданията, хуманността, трезвеността, злобата, справедливостта и живота /заслужено на последно място/!

# 293
  • Мнения: 143
Ot niakolko dena zapochnah da razhojdam malkoto si kuche bebe navun. Ne moga da go izveda obache, zashtoto pred bloka me chakat 3 bezdomni kucheta, koito vsushtnost si imat dom - edna izostavena kushta - i se opitvat da mi iziadat kucheto. Ideia niamam kakvo da pravia i kak da si razhojdam kucheto. Ne mi se struva normalno da si plashtam danutsite, a da ne moga da si polzvam jilishteto kato horata i da se dvija po ulitsite.
Nikoi ne moje da me obvini, che ne obichjam jivotnite - poela sum otgovornost za edno ot tiah, gledam go, chistia sled nego iiskam da go izvejdam navum. Tova obache da hranish pomiarite po ulitsite ne e obich kum jivotnite, nito e poemane na otgovornost.

# 294
  • Мнения: 48 052
аз лично не смятам че кайма с отрова е решение, това е толкова опасно, колкото и глутниците кучета, да не говорим че е ужасно
единствения начин е събиране, кастриране, обезпаразитяване, евентуално осиновяване в някакъв срок и след това евтаназия, но не и пускане по улиците обратно
за домашните- яки глоби, за неугледно отглеждане, липса на ваксини и документи, несъбиране на екстременти и въобще да се отглеждат хем животните добре, хем да не пречат на другите хора
за тия неща трябват няколко наредби и помощ от природозащитниците, пари е ясно че има
след като се реши проблема с огромното количество бездомни кучета, природозащитниците могат спокойно да си насочат усилията в намиране на дом на вече малкия брой случайно изхвърлени кучета, контрол на условията на отглеждане на домашните животни/ защото има много стопани, които не спазват законите и не се и грижат добре за животните/ както и всякакви подобни неща

# 295
  • Мнения: 1 294
Като чуя за кастрирането на кучета все се сещам за лафа на една жена по ТВ пак при една подобна дискусия, която беше казала:
<Мен не ме е страх, че кучетата ще ме изнасилят, страх ме е, че ще ме ухапят. >

Иначе по темата. Давате им на тези дето ги хранят от блока по една метличка и лопатка и да почистват изпражненията. Може и да им мине мерака да ги хранят толкова усърдно тогава.

# 296
  • Мнения: X
Моля, модераторите да заключат тази тема.
Всички методи за борба с бездомните кучета бяха обсъдени, сподели се изключително полезен челен опит.
Темата причинява вече само излишно сърцебиене и повишаване на адреналина.

# 297
  • Мнения: 431

Иначе по темата. Давате им на тези дето ги хранят от блока по една метличка и лопатка и да почистват изпражненията. Може и да им мине мерака да ги хранят толкова усърдно тогава.

По-скоро метличката и лопатката е за стопаните на домашните кучета. Само домашни кучета съм виждала да цапат по асфалт и плочки. Бездомните търсят пръст - заради инстинкта за заравяне. Из центъра минират пуделите на бабичките, тях как ще научиш да събират, не знам. Сложни са нещата с почистването. Аз досегане съм виждала стопанин да почиства след кучето си. Сигурно има такива, но бих се радвала да стане масово.

# 298
  • Мнения: 1 294
Иначе по темата. Давате им на тези дето ги хранят от блока по една метличка и лопатка и да почистват изпражненията. Може и да им мине мерака да ги хранят толкова усърдно тогава.
По-скоро метличката и лопатката е за стопаните на домашните кучета. Само домашни кучета съм виждала да цапат по асфалт и плочки. Бездомните търсят пръст - заради инстинкта за заравяне. Из центъра минират пуделите на бабичките, тях как ще научиш да събират, не знам. Сложни са нещата с почистването. Аз досегане съм виждала стопанин да почиства след кучето си. Сигурно има такива, но бих се радвала да стане масово.
Сигурно е така, не съм имала куче никога и не знам подробности от фекалния реализъм, ама да ти кажа и в градинките да акат, на мен пак не ми се струва примливо. Пък сигурно  и в пясъчниците заравят.

# 299
Повярвай ми, точно пък в тези теми хич не ни се иска да привличаме нови членове, даже си мечтая веднъж да обсъдим темата за кучетата, без да се намесват членовете от кучешките форуми ...
Ето за това казвам, че повечето хора тук не виждат по далеч от носа си... Как по този начин може да се води дискусия?!
Точно така, правилно затворете тази тема и си отворете нова, в която да пишете само Вие и да си обменяте безценни съвети от типа:
"най мъчително унищожение на мърсните псета". Че защо трябва да зачитате и чуждото мнение?! Thinking
Ама като гледам Вие май вече се задействахте - онзи ден даваха репортажи за отровени кучета в кв. Борово.
Предполагам, че някоя от Вас е от Борово нали?!
Разпръсквайте отрова на всякъде, само ми е интересно какво ще стане ако отровата не отиде при куче, а при дете?!  newsm78
А относно кучешките "отпадъци" в една Америка през няколко метра има кошчета с пликчета специално за тези отпадъци.
Тук аз не съм се натъквала на този лукс... Но ние не можем да се сравняваме с Америка Sad
 А какво ще кажете например за памперсите разпръснати ей така " без да искам" по градините? Или те предполагам не Ви пречат...

Общи условия

Активация на акаунт