Как да се борим с бездомните кучета?

  • 11 964
  • 308
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 990
...

За бездомните кучета писах и преди аз съм за приспиване им ако никой не ги осинови в определен срок обаче съм против отрова и други насилствени методи.



Всички трезво мислещи хора за са ЗА това.По този или сходен начин.До саморазправа  с отрови се стига рядко и когато наистина си вече сериозно пострадал и вече е кой-кого.И когато държавата, общината или който там отговаря за това не е прибрал и приспал в определен срок бездомните.Т.е.-пряко следсвтие е от невзимането на Радикални мерки.

# 271
  • Мнения: 73
Лизбет,не мисля че аз имам нужда от лекар и нямам фобия а неистов страх породен от това че съм хапана.А ти като толкова знаеш защо не прибереш всички кучета във вас.Така и аз няма да имам проблем ,и ти ще си спокойна за живота на милите кучета .Надявам се че ще докажеш любовта си към кучетата и ще ги приютиш

# 272
Още помня денят, в който бях 4 клас, в двора на училището ми и един педофил се приближи до мен и приятелката ми и си свали гащите. Преди това ни викаше да сме му покажели някаква сгарда къде била, добре че макар и малки, не бяхме толкова глупави и навреме съзнахме, че тоя "чичко" не иска помощ, а просто е с болна психика.

Още помня и мъжът, който щеше да ме нападне пред дома преди 2-3 години, когато се прибирах посред бял ден от училище, но който отблъснах с последни сили с чантата ми(за моя радост пълна с учебници).

ДА, помня перфектно хорската лошотия, помня я, защото всеки ден я виждам!!
Не отричам, че и мен са ме стряскали глутници кучета, но не и толкова, колкото хората. Не и толкова често, не и толкова жестоки!

Не всички кучета са агресивни, единици са тези, които биха ухапали. Проблемът за агресията на кучетата на всичкоот отгоре се корени в самите нас. Ние, хората имаме някаква грозна мания за величие, всеки ден виждам някакви хора, които се разминават с някое куче, което изобщо не им обръща внимание, гледа си на другата страна, а те хората се провикват с омраза "чиба" все едно ще ги хапе и го ритат в корема. Без дори да ги е погледнало....После защо ставали агресивни...


Преди 8 години едно бездомно ухапа една от най-добрите ми приятелки, баща й, който е ловец го гръмна и изпрати главата му да видят дали е болно от бяс. Не беше. Въпреки тая история тея хора не мразят кучетата и си имат у тях.

Когато човекът е станал по-зъл от животно и когато кучетата виждат зверове в овчи кожи, носещи им кайма, то агресията ще се загнезди завинаги в тях и ще хапят. Виновни са си хората!

# 273
  • Мнения: 431
Лизбет,не мисля че аз имам нужда от лекар и нямам фобия а неистов страх породен от това че съм хапана.А ти като толкова знаеш защо не прибереш всички кучета във вас.Така и аз няма да имам проблем ,и ти ще си спокойна за живота на милите кучета .Надявам се че ще докажеш любовта си към кучетата и ще ги приютиш

Да, нямаш фобия, а неистов страх. Вероятно и нещо друго, като ти чета милото и практично предложение.

# 274
Лизбет,не мисля че аз имам нужда от лекар и нямам фобия а неистов страх породен от това че съм хапана.А ти като толкова знаеш защо не прибереш всички кучета във вас.Така и аз няма да имам проблем ,и ти ще си спокойна за живота на милите кучета .Надявам се че ще докажеш любовта си към кучетата и ще ги приютиш
  По същата логика и ти можеш да влезеш в някоя болница за душевни разстройства да си лекуваш неистовия страх и през това време  ние ще сме спокоини за кучетата, а и ти няма да има от какво да се страхуваш.Извинявайте ама стига с тези ваши крайности.
И за каква Европейска столица ми говорите като първото нещо, което виждат чужденците при пристигането си в София е цигански квартал, чиито хигиена е по ниска със сигурност от което и да е улично куче.Тази сган ни излага по цял свят, а не невинните кучета.
  И друго - сърдите се за лайната по улиците ама защо не обърнете внимание на майките с деца които оставят куп боклуци след себе си след всяко посещение в парка.На малко ли пампемперси съм се натъквала.Бях свиделка веднъж на една майка чието дете й каза че му се ака и тя му събу гащичките точно пред входя ни.На това какво му се вика????Кучетата поне няма кой да ги възпитава, а на такива майки явно им липсват първите 7 години.
 
 

# 275
  • София
  • Мнения: 308
Аз лично живея в непрекъснат стрес заради кучетата. Днес 10 минути чаках на улицата за да се махнат две бройки, които обикаляха около колата. В резултат закъснях за работа и се изнервих ужасно. Все едно, че не живеем в голям град и не плащаме данъци за кво ли не, а в някаква дива джунгла.

# 276
  • Мнения: 676
Лизбет,не мисля че аз имам нужда от лекар и нямам фобия а неистов страх породен от това че съм хапана.А ти като толкова знаеш защо не прибереш всички кучета във вас.Така и аз няма да имам проблем ,и ти ще си спокойна за живота на милите кучета .Надявам се че ще докажеш любовта си към кучетата и ще ги приютиш

Малко се поувлече в предложенията, не мислиш ли?
Или в тази тема идеята е задължително да се иронизираме и дразним, щом сме на различно мнение?

Unforgotten`feeling`f   202uu
Винаги съм се учудвала на хора, които понеже ги е страх подхождат с агресия, дори животното както казваш да не ги забелязва. Типичен пример беше бившата ми шефка. Покрай нас имаше доста бездомни кучета. Минавам си покрай тях, изобщо не ме забелязват. След време ме запомниха и дори идваха да ги погаля. Капка злоба нямаше в тези животинчета. Конкретно в тези. Шефката ми пък умираше от ужас при мисълта за тях. Носеше един голям чадър и минавайки покрай тях не спираше да го размахва и да ги плаши. Нея очевидно не можеха да я понасят, защото винаги я лаеха. Не беше хапана. След време прегази с колата си съвсем умишлено 2 от тях. Това ако не е болен мозък....

# 277
Някои хора прекаляват! Пак казвам, че хората са виновни за положението, не кучетата.

Почти всеки ден чувам за хора, които зарязват новородените на своето куче навън в кашони, защото "ме им се занимава". Или за такива, на които им е писнало да имат куче и го захвърлят.

Човекът е най-злобното животно, но лошото е, че за разлика от кучетата, то не "хапе", защото са го били преди време и носи лоши спомени, а защото му прави кеф, защото иска да демонстрира превъзходство.

# 278
  • Мнения: 46 657
Unforgotten`feeling`f , правиш ли разлика м/у човек и животно?

# 279
Правя разбира се, не ме изкарвай глупава. Говорих метафорично за животните и зверовете...

# 280
  • Мнения: 46 657
Правя разбира се, не ме изкарвай глупава. Говорих метафорично за животните и зверовете...

Значи си съгласна, че трябва да има определен ред при отглеждането на животни сред хора, а не произволно пуснати и неконтролируеми? За това говорим, не за изнасилвачи и убийци, на които мястото им е в затвора.

# 281
Правя разбира се, не ме изкарвай глупава. Говорих метафорично за животните и зверовете...

Значи си съгласна, че трябва да има определен ред при отглеждането на животни сред хора, а не произволно пуснати и неконтролируеми? За това говорим, не за изнасилвачи и убийци, на които мястото им е в затвора.
Да, за ред говорим, но май само аз и няколко души. Другите говореха за кайми и отрови, което не ми се вижда в реда на нещата, нито хуманно, нито безопасно.

# 282
  • Мнения: 14 654
Да, за ред говорим, но май само аз и няколко души. Другите говореха за кайми и отрови, което не ми се вижда в реда на нещата, нито хуманно, нито безопасно.
И на мен, но ситуацията с бездомните животни отдавна не е в реда на нещата, съгласи се.

# 283
  • Мнения: 46 657
Да, за ред говорим, но май само аз и няколко души. Другите говореха за кайми и отрови, което не ми се вижда в реда на нещата, нито хуманно, нито безопасно.

Ако държавата си свърши работата, няма да се налага хората да прибягват до тези мерки. Човек чака до едно време, после започва да мисли само за собственото си оцеляване.

# 284
Не мога да се съглася, че повечето хора го правят, защото искат да оцелеят и ги е страх. Повечето го правят от омраза към "досадните помияри", които се въртят навън.

Аз казах, че ако едно куче е агресивно или много болно, то тогава съм за евтаназия, но при други случаи-не. Това, че някой му скимнало, че животните навън за гадни, че му грозят гледката са глупости за мен.

Ужасно много хора прибягват до такива крайни мерки без основателна причина!

Общи условия

Активация на акаунт