хормони-проблема сериозен ли е?

  • 5 040
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 453
Стискам палци изследванията да са добри! Praynig
Имай доверие на лекаря си и всичко ще е наред! Peace Успех!  bouquet

# 16
  • Мнения: 342
hope благодаря за стискането на палци newsm51 помогнали са-всичко е в норма Grinning
 пролактин 256.97 /127-637/,
ТСХ-1.96 /0.27-4.2/ ;
СУЕ-5 и кръвната картина е ок(само един от показателите и е леко нисък ама незнам какво ознчава съкращението и ще питам в четвъртък док Wink!
сега обаче ми стана любопитно защо ми е ниско ЛХ-то,тъкмо бях решила,че сигурно е висок пролактина(и даже реших,че и инсулина ми е висок Laughing,преди още да съм ги видяла..щото звучеше логично..),а то се оказа че е в норми newsm78!!странна работа..в четвъртък ще тормозя док. да каже вече нещо за това съотношение на ЛХ и  ФСХ от какво може да е..
и ще пиша как е минала снимката!!
п.п. много-много прегръдки на момичета,благодаря ви безкрайно за подкрепата и ви стискам силноооо палци да гушкате и вие скоро вашите бебчета  Praynig Hug

# 17
dzraveite momi4eta,

mn se nadiavam niakoi da moje da kometira slednite izsledvania
estradiol-0.19           /0.11 - 0.79/
progesteron- 5.01      /0.3 - 4/
 
FSH - 18.1              /2.4 - 9.3/
LH -2.93                  /1.6 - 9.3/
Prolactin -183.3          /98 - 502/
testosteron -1.18          /0.24 - 2.25

pritesnqvat me visokite stinosti na fsh, a ginekologut mi me naso4i kum endokrinolog, ne bil za nego problema.

molq vi za komentar

# 18
  • Мнения: 3 376
SIRENA SUBOTA, на кой ден от цикъла са правени тези изследвания? Малко странни ми се виждат референтните граници на естрадиола и прогестерона, ама явно е от мерните единици  newsm78

# 19
  • Мнения: 524
Момичета, искам и аз да ви питам за моите резултати.
Estradiol - 27 pg/ml,
Prolactin - 23.06 ng/ml,
LH - 5.70 U/L,
FSH - 6.80 U/L.
Изследването е на 3-ти ден от цикъла. Тук е мястото да попитам  - има ли различни мерни единици при изследванията, защото в повечето таблици с референтни граници на Estradiol и Prolactin дават мерна единица в pmol/l и съответно в mIU/L
Лекарката ми каза, че са в норма. Но като гледам повечето таблици с референти стойности, има разминаване при Estradiol и Prolactin, но и мерните единици са различни.
Благодаря ви предварително!

# 20
  • Мнения: 939
е, ти в резултатите нямаш ли референтните стойности? Щото за някои лаборатории границите са различни....

# 21
  • Мнения: 524
Мишинка там е работата, че резултатите ми ги казаха по телефона. И да, права си, че някой лаборатории използват различни граници. Затова реших да ви попитам. Изследването е правено в клиниката на д-р Щерев. В крайна сметка лекарката ми каза, че са в норма, но нали знаеш - притеснението е доста голямо.

# 22
  • Мнения: 157
Да ви попитам и вас, тъй като в главната тема ми отговори само един човек:
Имам Хашимото. След лечение от половин година с еутирокс, цефазел и аспирин протект резултатите от последните изследвания са ми:

FT 3 - 2.76 pmol/l     3.10-6.30
FT 4 - 15.09 pmol/l   11.00-22.60
TSH - 2.283 mlU/l      0.35-5.00

TAT - 95.7 lU/ml           до 34
МАТ - 830.1 lU/ml        до 12

Лечението ми е по схема на д-р Тодорова. Естествено ще се консултирам пак с нея, но изключително ме притеснява МАТ.
Все расте и расте - септември беше 560, а сега-830.... направо съм отчаяна!  Cry Има ли шанс тези антитела да се спрат?



# 23
  • Мнения: 4 700
 elli_g, а каквио са твоите реф. стойности. ЗаЩото специално zа пролактина има раzлични. Може да са 1 до 25, може да са 80 до 600. Само така не може да се каже дали пролактинът ти е в норма. Трябва да ти дадат реф. стойности, дори и по телефона да попитаШ.

# 24
  • Мнения: 524
Миле, в крайна сметка ще се обадя в клиниката и ще питам за референтните стойности. но първо попитах във форума, като мислех, че може да има някое момиче с такива стойности. Преди време изследвах хормони в друга лаборатория и там референтните граници бяха нещо от рода на тези, за които пишеш между 80-600. Явно става дума за друга скала при изследването. Но се надявам, че всичко е наред.

# 25
здравейте и аз имам подобен проблем стойностите ми са :                   
progesterone-10.35
lh-8.76
fsh-2.38
prolaktin-51.95
estradiol-327
testosterone-1.56
dhea-17.55
гинекологът ми назначи бромокриптин за пролактина но и останалите хормони не са в норма  newsm78.
много се притеснявам а много искаме да си имиме бебче
може ли някой да коментира тези стойности

# 26
  • Мнения: 160
Мисля, че сиотношението ЛХ:ФСХ не е никак хубаво - около 3,5. И с този висок естрадиол... При мен с такива стойности беше ПОТВЪРДЕНА (подчертавам) поликистоза на яйчниците. Първо видяха кистите ми на ехограф.
Няма да е лошо обаче да дадеш и референтните стойности на изследването Simple Smile Това ще поискат и другите момичета  Peace
Бебчето ще дойде  Hug Не се притеснявай и важното е да вкаращ хормончетата в норма   Simple Smile

# 27
благодаря за отговора но за мое успокоение нямам кисти вчера ходих на фоликулометрия и за сега фоликула е 23мм но не се знае дали ще се пукне и кога.Съжалявам за кистите но сам чувала че са лечими както с лекарства така и оперативнол .Желая ти касмет.

# 28
  • Мнения: 4 700
Bub@, напълно е въzможно съотноШението на ЛФ и ФСХ да се оправи, когато свалиШ пролактина. Поне при мен беШе така.  Peace

# 29
  • Мнения: 3 459
Хайде и аз да публикувам моите:

FSH - 8.61 (3.5 - 12.5)
Естрадиол - 90.77 (12.5 - 166)
Тестостерон - 1.39 (0.22 - 2.9)
DHEAS - 9.22 (4.29 - 11.2)
Тези са правени на 7-ми ден от цикъла!

LH - 10.19 (14.0 - 95.6)
Естрадиол - 53.45 (85.8 - 498)
Тези на 14-ти ден!

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 10:56 от Джей

Общи условия

Активация на акаунт