За ПАП 3 - 2 тема

  • 116 138
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Зитка стискам палци,всичко ще е наред мила Hug

# 16
# 17
  • Мнения: 80
Благодаря за добрите пожелания.Конизацията е правих в Торакс в Пловдив, заслужава си ако можеж да си го позволиш.Да е жив и здрав моя приятел, че с моята заплата на детс.учителка ще видя Торакс през крив макарон

# 18
  • Мнения: 179
Ей голяма съм шматка не видях че си от Пловдив.Пиши после за резултата.

# 19
  • София
  • Мнения: 642
да се запиша да следя и новата темичка.  Wink
Още ми е рано да докладвам за нови резултати, но на всички ви стискам палци!

# 20
  • Мнения: 6 243
zitka, стискам палци по-скоро да се похвалиш с чудесните резултати!

# 21
  • Мнения: 80
Благодаря отново за пожеланията.Утре или в петък ще са готови резултатите и ще пиша сега като мина операцията започнах да се притеснявам за резултатите въпреки че моят лекар казва че раничката е била малка, но никога нищо не се знае. newsm78

# 22
  • Мнения: 216
Здравейте!Предстои ми типизация на вируса.Искам да попитам как точно се извършва манипулацията,дали е болезнена,каква е цената ,къде ще ми я направят и др.информация,която би ми била полезна.Благодаря предварително!

# 23
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Здравейте, както писах по-рано вчера бях на преглед при д-р Хранов в МД. Взе ми нова цитонамазка и биопсия. Във вторник ще са готови резултаите! За сега чакам, стискайте палци  Praynig Hug

# 24
  • Мнения: 40
Здравейте!Предстои ми типизация на вируса.Искам да попитам как точно се извършва манипулацията,дали е болезнена,каква е цената ,къде ще ми я направят и др.информация,която би ми била полезна.Благодаря предварително!

Типизацията се прави в генетична лаборатория, а материалът който се взема е както при цитонамазките. Поне доколкото съм запозната е така. На мен също ми предстои типизация. Късмет! Пиши какво е станало. При кой лекар ще ходиш?

# 25
  • Мнения: 216
По принцип имам уговорка с доктор от МВР болница,но нищо не ми пречи да се консултирам и с още един.Ще видя какво ще ми каже и ще реша.

# 26
  • Мнения: 40
По принцип имам уговорка с доктор от МВР болница,но нищо не ми пречи да се консултирам и с още един.Ще видя какво ще ми каже и ще реша.

Ами няма да се плашиш, ако е както съм чувала като вземането на цитонамазка значи е безболезнено.

# 27
  • Мнения: 179
Да ви пиша днес какво стана в онкологията.Занесох си стъкалцата с пробите от абразиото в Шейново да ги види доцент Хаджиолов.Дотук добре но по негово мнение дисплазията е ЦИН 2. А ОТ Шейново в епикризата е 3.И започвам да се чудя на какво да вярвам newsm78.

# 28
  • Мнения: 2 070
Да ви пиша днес какво стана в онкологията.Занесох си стъкалцата с пробите от абразиото в Шейново да ги види доцент Хаджиолов.Дотук добре но по негово мнение дисплазията е ЦИН 2. А ОТ Шейново в епикризата е 3.И започвам да се чудя на какво да вярвам newsm78.
потърси трето мнение.пожелавам ти доцента да е прав. Peace

# 29
  • Мнения: 40
Да ви пиша днес какво стана в онкологията.Занесох си стъкалцата с пробите от абразиото в Шейново да ги види доцент Хаджиолов.Дотук добре но по негово мнение дисплазията е ЦИН 2. А ОТ Шейново в епикризата е 3.И започвам да се чудя на какво да вярвам newsm78.

Значи моят случай е подобен. Първата ми биопсия е правена в провинцията и резултата е: плоскоклетъчен папилом с лека дисплазия. След това ми правиха друга биопсия в Майчин дом - София и  резултата беше: тежка дисплазия и карцинома ин ситу. Взех стъкълцата на този резултат и го занесох в Онкологията точно при доц. Хаджийолов. Това, което той видя беше: плоскоклетъчен папилом без атипични клетки. Фрапираща разлика. Резултатът при него повече се доближаваше до този от провинцията. Но неговият съвет и в двата случая беше, че най-вероятно ще трябва да се направи конизация. Тогава съвсем се обърках на кого да вярвам. Но това се случи точно в деня, когато имах час при д-р Славчев в частния му център. Той видя всичките резултати, но повече сякаш се довери на най-лошия от Майчин дом, а той всъщност работи и там. Но на това, което е видял на колпоскопа според него по-верен е бил наистина лошия резултат.
Съветът ми е да потърсиш второ, трето мнение. Вярно, че повечето мнения доста объркват, но на мен прегледа при д-р Славчев ми беше вече четвърто мнение и реших да му се доверя и сега ми предстои конизация, която той ще прави.
А ако носиш материал за ревизия на друго място както си направила май е най-добре да се занесе парафиновото блокче, в което се намира самата тъкън, а не стъклата както и аз направих. По-точни биха били резултатите най-вероятно.
Ако има нещо питай. 

Общи условия

Активация на акаунт