Раничка на шийката на матката - 2 част

  • 91 405
  • 561
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 3 988
Достатъчен по качество и количество материал от трансформационната зона с репаративни промени.

Т.е. зоната се възстановява ли? (съжалявам за тъпите въпроси, но наистина не ми е много ясно).
И аз не разбрах  Rolling Eyes

Няма тъпи въпроси.  Peace
Правилно си разбрала, Pepsilight. Зоната се възстановява / оздравява. Просто терминът е такъв и затова така са го написали. Все пак да не забравяме, че епикризите се пишат не за пациентите, а за информация на следващия лекар, който ще има нужда от нея.

# 541
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Благодаря за пояснението.   bouquet

# 542
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
запис,ще следя темата...

# 543
Здравейте,
искам да споделя и моя опит с раничките и пр. Преди 2 мес. ми откриха раничка (голяма) и след последвалите цито, колпоскопия и биопсия се оказа, че имам тежка дисплазия на шийката. Докторката ми препоръча да направя конизация в 5-та градска. Отидох там и след безкрайно чакане гинекологът ми каза да отида за конизация следващия ден, да си направя ЕКГ и още нещо, без дори да погледне изследванията. Пътьом трябвало да внеса 200 лв. за избор на лекарски екип, макар че такъв избор нямало. Притеснена, отидох направо във Военна болница, където ми направиха куп изследвания - кръв, алерголог и няколко други, записах си ден за операция и я направих. Хистологията показа, че със шийката всичко е наред, но имам атипична хиперплазия на лигавицата на матката, което не е характерно за жена на моята възраст-28г. Лекарят каза, че трябва да се направи абразио и ако не е успешно - хистеректомия. Сред целия ужас (още нямам деца) отидох в раковата болница при доц. Чакалова. Там ми насрочиха ден за операция в края на септември...и сега чакам и се надявам все пак да не се стига до хистеректомия...Успех на всички и се надявайте на най-хубавото!

# 544
  • Мнения: 328
Ирра,не знам какво друго да ти кажа освен успех и късмет!!!Дръж се и не се предавай!Дано всичко се развие благоприятно за теб!В много от случаите се оказва,че нещата не са точно такива,каквито изглеждат.Само не падай духом!Стискам палци и пиши пак!

# 545
  • Мнения: 23 418
Ирра,стискам палци абразиото да е решение на твоя проблем.Да си здрава ти желая и само добри резултати.Пиши в темата,ако имаш нужда от подкрепа.Сили и кураж. Hug

# 546
  • Мнения: 90
Ирра,желая ти много здраве ,късмет,стискам палци да се оправят нещата при теб :pray

# 547
  • Мнения: 14 133
Ирра,желая ти много здраве ,късмет,стискам палци да се оправят нещата при теб :pray
Късмет и от мен!!!  Praynig
Пак да попитам нещо. Нормално ли е след обгарянето на раничката да има слабо зацапване newsm78

# 548
  • Мнения: 23 418
Ирра,желая ти много здраве ,късмет,стискам палци да се оправят нещата при теб :pray
Късмет и от мен!!!  Praynig
Пак да попитам нещо. Нормално ли е след обгарянето на раничката да има слабо зацапване newsm78
Освен слабото зацапване при мен се появи и едно воднисто течение,после започнаха да пада нещо черно,примесено с течението.Лекарят ме бе предупредил

# 549
  • Мнения: 14 133
Освен слабото зацапване при мен се появи и едно воднисто течение,после започнаха да пада нещо черно,примесено с течението.Лекарят ме бе предупредил
Явно ще си изкарам с тези "екстри" до следващата менструация.  ooooh! ooooh!

# 550
  • Мнения: 36
Здравейте момичета!
Моля за съвет! Преди година ми беше направена цитонамазка и резултат ІІІ А група без да ми бъде предписано никакво лечение, сега цитото ми е І-ва група незнам на какво да вярвам и къде е грешката при първото цито или сега.А между другото имам раничка на шииката и нея също никой не и обръща внимание да я лекува! Вече незнам какво да правя, а ми предстои лапаро и хистеро и незнам дали с тази раничка д-ра ще се съгласи на операция. newsm78

# 551
  • Мнения: 14 133
4oki _ki, питай доктора, който ще те  прави лапарото. newsm78 При мен винаги са лекували раничките.

# 552
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Здравейте момичета!
Моля за съвет! Преди година ми беше направена цитонамазка и резултат ІІІ А група без да ми бъде предписано никакво лечение, сега цитото ми е І-ва група незнам на какво да вярвам и къде е грешката при първото цито или сега.А между другото имам раничка на шииката и нея също никой не и обръща внимание да я лекува! Вече незнам какво да правя, а ми предстои лапаро и хистеро и незнам дали с тази раничка д-ра ще се съгласи на операция. newsm78

Чоки,не знам колко е правилно,но на мен ми правиха и лапароскопия,и ИКСИ с наличието на раничка.Най-добре се консултирай с лекаря си Peace

# 553
  • Мнения: 54
здравейте, не намерих някъде да е споменато за лазера в Токуда  Blush и затова да кажа че вече го има, обадиха ми се да ми кажат да си записвам час, ама ще го мисля това другият месец.

# 554
  • Варна
  • Мнения: 2 036
здравейте, не намерих някъде да е споменато за лазера в Токуда  Blush и затова да кажа че вече го има, обадиха ми се да ми кажат да си записвам час, ама ще го мисля това другият месец.
Прочети темата от ТУК, LaPerla е писала за лазера в Токуда доста подробно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт