"Великолепната шесторка"

  • 21 041
  • 414
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 62 595
Давам шанс на предаването, въпреки че в Могилино не живеят само 15 деца... Какво ще стане с останалите, там има деца, които от раждането си не са ставали от леглото...
А не ви ли хрумна, че тази идея за предаване всъщност цели да отвлече вниманието от предстоящото по Нова "Пей с мен"?   bouquet

Снощи и аз това си помислих.

-----------------------

guest06
А за недоволството - не съм доволна, защото проблемите се прехвърлят от болната глава на здравата. Този дом не съществува от вчера и има достатъчно много други такива домове, в които още не е влязла камера и не е станал скандал. Ако за всяко дете и за всеки дом ще се правят концерти и кампании, защо тогава защо има назначени хора по разните институции, на които им е работата да се грижат за отглеждането на изоставените болни деца? Те сливи ли имат в устата, превръзки на очите и тапи в ушите ли и ръцете им ли са вързани с въже, че да не си свършат работата?
Разбирам да се помага с благотворителни кампании, а не да се върши работата на хора, които получават заплата за това и в длъжностните им характеристики е написано какви са им задълженията. Цялата работа ми напомня на разни теми тук във форума за дипломни и курсови работи "имам да пиша n на брой страници, "помогнете" ми като ми го напишете вие, защото аз нямам време и имам по-важна работа, пък после оценката е за мен".

# 91
  • Мнения: 639
Абе какви интересни хора сме...Досега - защо не се говорело, сега - защо бил такъв формата, роклята каква била, стайлинга, PR си правели, държавата къде е... Ами няма я - много е лошо това, ама факт - няма я. Значи трябва да се търсят други начини. И след като народът иска шоу - ето му шоу. Ако поне малко се помогне, поне на няколко деца, поне от един дом, все е крачка напред, а според мен това е важното.
И аз не съм особено впечатлена от роклята на Ани, но ми се струва, че тя се справи много добре с ролята на водеща. Още повече, че Ани наистина се интересува от проблемите на деца, социално слаби и т.н. Работила съм с нея още навремето в Нова телевизия и тя се занимаваше с такива репортажи. Така че не мисля, че е "изкуствена". Същото важи за Тити и за Мариана Векилска. Евала на Свинаров, че не му пука как ще изглежда пеенето му и се е включил заради каузата. Рени и Веселин Маринов и аз не ги харесвам, ама пък има хора, които ги харесват и аудиторията ще се увеличи заради тях. Имаше едно мнение нагоре от рода на "още не са ме накарали да пращам смс-и" - ако не ти идва отвътре, като гледаш кадрите от филма и ако не искаш да си допринесъл поне малко за евентуална промяна - няма кой и как да те накара, ако ще и на клоун да се направи. И малко офф - Тити е култов Joy Joy Joy

# 92
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Великолепната шесторка трае шест седмици. А Пей с мен още не е започнало. Не виждам като как ще си делят аудиториите, след като форматът не е еднакъв. Тези хора не желаят да покажат пеенето си. Те не се състезават с другите певци. Състезават се с бездушието ни.

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво толкова има да пеят 6 седмици?! Вече започва да прилича на сериал, а не на благотворителен концерт.
И това, което също много ме издразни - заглавието е "великолепната шесторка", насочващо вниманието на хората към шесторката, а не към благотворителността или децата в Могилино. Със същия успех утре може да бъде пак същото заглавие, но да сменят Могилино с нещо друго, може и с предизборна кампания, дори.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 271
Ами, 6 седмици ще ни напомнят да изпращаме смс-и и да превеждаме парички. Иначе, ако свърши за две седмици, на третата вече  проблема ще отшуми...

# 95
  • Мнения: 6 648
Напълно съм съгласна с mamaGabi  Hug

# 96
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Разочарована съм от коментарите.
На всички ни е ясно, че държавата не може да се справи с проблема. Причините-много са и не са по темата.
Конкретно за предаването - ако този начин за набиране за средства работи - евала, нека така да бъде. В крайна сметка и аз съм съгласна, че за леля X и чичо Y от село Z е по-лесно да цъкнат по един СМС, отколкото да тичат до най-близката банка да превеждат парички.
Другото-за решаването на въпроса на парче-ами като няма друг начин, капка по капка - вир.
Без значение какви са подбудите на участници, водещи и телевизията, която го излъчва, важен е крайният получател. С това предаване 15 дечица, с друго още 15, не е като само да седиш и да коментираш проблема. И да се вайкаш как държавата нищо не прави и  абдикира от проблема. Ние също сме част от тази държава.

# 97
  • София
  • Мнения: 2 271
Ние също сме част от тази държава.

И то основната!

# 98
  • София
  • Мнения: 3 421
Добре де - факт държавата не се грижи както трябва, факт - много хора не си вършат работа и т.н. -това трябва ли да ни спира да помогнем.

Можем да го направим по този начин - сега.

А това което искаме да променим в държавната политика може да се променя с години или въобще да не се промени.

Евала на участниците!(въобще не коментирам кой ми харесва и кой не) Едва ли повечето нехаресващи идеята ще се престрашат да отидат безвъздмезно да направят това.

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
Ама то все така се получава, на некадърния някой друг му върши работата, защото онзи, другият го удря на съвест и иска да помогне. А некадърният - шапка на тояга, ако работата е толкова спешна, някой друг ще я свърши.

# 100
  • София
  • Мнения: 15 514
Само да попитам, защото не го гледам: Телефона непрекъснато ли ще работи или само по време на предаването?Да пратя смс сега.

# 101
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Ама то все така се получава, на некадърния някой друг му върши работата, защото го удря на съвест и иска да помогне. А некадърният - шапка на тояга, ако работата е толкова спешна, някой друг ще я свърши.
И какво? Да оставим некадърниците да се сепнат, че е дошло време да си вършат работата ли?
Некадърници винаги ще има навсякъде. По всички етажи на властта. Това не означава, че обществото трябва да стои и да им гледа сеира.

# 102
  • Мнения: 3 268
Аман от вечно недоволни,критикуващи и мрънкащи хора в този форум!!!Роклята била пищна,водещата била лоша,форматът също,държавата била виновна... ooooh!Вместо да дуднете,вземете да пуснете смс-и и си помислете как с тези пари ще се помогне на няколко деца.Да,на няколко,но и това е нещо.Днес едно дете да нахраниш,не си живял напразно.

# 103
  • София
  • Мнения: 15 514
Току що се опитах да пратя, не стана, май телефона не работи сега.

# 104
  • Мнения: 4 841
Не гледах.
Няма да пусна СМС.
Имам твърде особено мнение за бтв, за да се включа в каквото и да е, организирано от тази телевизия. Като чета мненията, се убеждавам все повече и повече в правотата си.
Някой находчиво беше препоръчал по-нагоре - защо не отидат да пеят пред децата? Пред тях да развяват роклите си...
Аман...

Общи условия

Активация на акаунт