Бебета Юни 11

  • 11 462
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 13
Сега не ми се смейте много но колкото пъти си стисна мускулите за тази особена гимнастика толкова пъти на лицето ми се появява физиономия тип: #Shocked  rotfImao

# 76
  • София
  • Мнения: 389


А забелязахте ли как offioly изобщо не се е вясвала скоро... newsm08, хмммм... някой настъпва пижамата и  newsm47 smile3525






 Joy Тъкмо и аз щях да попитам, а не ви ли липсва offioly. Е, нормално - сега любовта е преди всичко  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 10
nickless® МНОГО МЕ УЧУДИ С РЕЗУЛТАТИТЕ СИ ОТ БХС.Или моите са ниски не знам newsm78, но аз имам написани 2 неща:
ОЧАКВАН ВЪЗРАСТОВ РИСК      1 към    1409
ВАШИЯТ ИЗЧИСЛЕН РИСК>>>> 1към     1008
 #Crazy newsm78 Да не би да означава че нещо не е наред???????? Това означава ли че моя риск за синдрома на Даун е с 6000 по-голям newsm78 newsm78Що за фрапиращи разлики.Моля ви и някой друг който си е правил да си напише резултатите.Аз утре съм на доктор, ама до утре не мога да издържа без да разбера нещо повече по въпроса

katentze  значи http://www.bg-mamma.com/site/content/view/15/66/ e правилното изчисляване на месеците, така ли?

# 78
  • Мнения: 60
geneva2008,  няма за какво да се притесняваш. Долната граница е 1:250. Напълно си си в норма. Днес и една приятелка се обажда за нейния резултат на същото място. Тя е с 1:999 нещо такова. Ако не се лъжа purshing беше писала, че нейния е 1:5000.
Всичко над 1:250 е ОК. Много зависело дали точно ти е изчислена седмицата и деня, които даваш при взимането на кръв.

Забравих да кажа - на мен изрично ми подчертаха, че не искат седмица и ден сметнати от последна менструация, а по замерване на ехограф.

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 15:10 от nickless®

# 79
  • варна
  • Мнения: 256
А за тия месеци да кажааа , че аз питах моята АГ и тя ми каза , че в 16 седм. се влиза в 4 месец.
Вече не знам newsm78

Затова най-лесно по лентичките на бабъ-гага.ком да се ориентира човек. Всяка книга, всеки лекар си има теория за това събитие.
Ето и една табличка пък която най-ясно илюстрира кое кога настъпва  Hug.. Дано да съм помогнала на повечето объркани мами  bouquet

Опссс..тука няма такава възможност за прикачане. Айде ще я начертая smile3534

триместър   месец      седмици
[/b]
   1                1                 1-4
                     2                 5-8
                     3                 9-13
   2                4                14-17
                     5                18-21
                     6                22-26
   3                7                27-30
                     8                31-35
                     9                36-40

Сега да не вземе да засичате, кой месец колко седмици има newsm53
Дано съм ви била полезна  bouquet

# 80
  • Мнения: 3 743
Страшно полезна информация, благодаря  bouquet!
Тъкмо днес се чудих дали съм вече в 5-ти месец или съм още в 4-ти.

Супер е тази табличка!!!

# 81
  • Мнения: 23
Здравейте мамчета,  bouquet
тук наистина се пише много скоростно, не смогвам да чета, а какво остава за писане  Simple Smile.
Знаете ли момичета аз как се ориентирам за месеците и е по лесно така вместо да се броят седмиците - аз се ориентирам с дата на термина - всеки месец на датата за термина се сменя и месеца. Поне това е стар метод и няма как да се объркаш с него.
А за стрии някой ползвал ли е на Avon крема за стрии. Аз в момента го ползвам но още нямам кой знае какви наблюдения.

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 15:28 от galika81

# 82
  • Мнения: 176
Убихте ме с тези месеци. Аз дори не съм се замисляла. Имам една книга за бременни, където всичко е написано по месец, и за 4тия пише 13 до 16 седмици. За 5тия - 17 до 20 седмици. Та си мислех че това е, пък то гледай какви конфликтни мнения и изчисления имало  Joy

Хора, за цитонамазката... не знам колко пъти и колко често сте си правили, но аз си правя всяка година от 2001ва насам. Чак "остъргване" е мноооого силно казано. Просто с една четчица се взима съвсем малко секрет и клетки от шийката на матката (в този смисъл, да, остъргват се, но то е минимално). Веднъж само съм прокървила, и то беше едно петънце колкото 20 стотинки. В повечето случаи почти нищо не се усеща - е само джаджата като ти пъхнат (спекулума, де) е неприятно, но търпи се. Тук навсякъде пише че е задължителна при установяване на бременност, ако не си си правил в предишните не знам си колко месеца, както каза и някой друг. Та като цяло, странна ми е цялата тази паника от цитонамазката.

Също, някой спомена че нейна приятелка направила аборт след цитонамазка - няма начин да се докаже връзката между двете неща. Може наистина да е имало някакво усложнение, но също толкова вероятно е дори и да не си е правила цитонамазка да е имала същия край... (Да не дава господ, разбира се  Praynig)

На никой не натрапвам мнението си, просто казвам какво знам и какво мисля  Peace

Вероник, много се радвам че всичко е наред. Мислехме те тук. Добре че си се излекувала бързо и бебчо е добре!

Гледам още нови мами са се записали - добре дошли на тях!  Hug

Хайде, оставям ви засега, че за пореден път закъснявам...

# 83
  • Мнения: 210
Pretty_Galina , ама бива ли такова нещо 28.02 ... то бива ,бива ма чак пък толкова... не 27 не 29, ми 28... леле...  Joy Joy Joy

bleuLaughing hahaha  На сутрешното ми настроение наистина много отива да  #2gunfire #2gunfire, ама после ???... док ми е казал да не вдигам тежко... как ще ги завлека до храстите  newsm78


За това процедирахме по следния начин  argue Питах катаджията защо не глоби тези дето влизат в еднопосочна улица а той ми вика : ами то със стадо овце можеш ли да излезеш на глава... ooooh! На него му пожелах приятен ден и си бих камшика към офиса...

geneva2008 ,  ако ни заведеш на ресторант съм разорена, последния път поръчах таратор, пица, картофена салата и пилешки хапки  Embarassed то не ми е толкова за парите, ами срам ме хвана...

maichenceto ,  ама да си земеш линийка май, като ще чертаеш тез прави редици   Stuck Out Tongue Winking Eye -  шегувам се де!
То аз я пъдих offioly да ходи да се радва на мъжа си, пък се га ми липсва... ама кат се сетя че завиват казанлъшко гнезденце - айде извинена е...

Много сте бъбриви бре, ще ме уволнят ако всеки ден по толкова чета ...  bouquet

# 84
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249044.0
вижте и тази тема.Също е много смешна- за изцепките на мъжете относно децата.

# 85
  • Мнения: 13
galika81, и аз съм на твоето мнение. Може да не е до деня вярно това броене но поне не се налага да помниш наизуст седмици. Всеки месец на числото на термина се сменя месеца. Просто и ясно.

# 86
  • Мнения: 339
Днес нашето бебче е много активно. Не спира да ми побутва коремчето, много сладко усещане.
И аз да ви кажа хич не съм наясно коя седмица на кой месец отговаря. galika81, аз ги смятам така като теб. Терминът ми е на 06.06, така че след всяко шесто число казвам, че влизам в следващия месец. Видеозонът вчера показа 20 седмица - точно колкото показва и линийката ми.
maichenceto, и според твоята табличка ми съвпада, супер е.

Аз цитонамазка си правя всяка година, не пропускам. Когато забременях с моя син, при първия преглед ми откриха раничка. Но я лекувах чак след като родих.

Наистина осезаема е липсата на offioly, но тя ни предупреди, че е в сигурни ръце.

Meg_H, честита годишнина! Нищо че е студено, поглезете малко с любимия в домашна обстановка. Аз даже така най - обичам.

# 87
  • Мнения: 24
Meg h ,ЧЕСТИТА ГОДИШНА!!!ОЩЕ ДЪЛГИ ГОДИНИ БЪДЕТЕ ЗАЕДНО  newsm51

# 88
  • Мнения: 12
           Здравейте и от мен. Отдавна не съм писала, защото не смогвам да чета.
           Досега не са ми вземали нито секрет от влагалището, нито са ми правили цитонамазка, но предполагам доктора си знае работата. Но той спомена, че на изследванията на урината също показва ако има нещо притеснително. Аз имах увеличен белтък в урината, което той каза че може да е и от течение или от възпаление на пикочните пътища. И след като пих малко хапченца се оправих и сега изследванията са добри.

# 89
  • Мнения: 63
Благодаря ви момичета за загрижеността!  Hug  bouquet

Нямам търпение да мине утре ФМ за да съм сигурна, че бебето се развива добре и няма да се наложи амниоцентеза. На мен резултата от БХС е 1:3086. Лекарката ми каза, че това не е никакъв риск. Но все пак БХС се допълва с ФМ, както ми се разясни тези дни.

Общи условия

Активация на акаунт