Татко, който е категорично против второ дете

  • 9 912
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Niakoi tatko moje li da mi obiasni misleneto na muj, koito e kategoricno protiv rajdaneto na 2-ro dete v semeistvoto! Tvurdi che me obica i e domoshar, no ne ta ne i ne!@



Ekcnpec: Моля, пишете на кирилица...!


Някой татко може ли да ми обясни мисленето на мъж, който е категорично против раждането на второ дете в семейството! Твърди че ме обича и е домошар, но не та не и не!

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 21:12 от Ekcnpec

# 1
  • Мнения: 7 723
Не съм татко, но мисля, че този татко, който не иска второ е пълен егоист.
Обикновино това са хора, които нямат братя или сестри.
 

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Не съм татко, но мисля, че този татко, който не иска второ е пълен егоист.
Обикновино това са хора, които нямат братя или сестри.
 

И аз не съм татко, но НЕ искам второ дете. По ред причини. И имам брат.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
аз съм татко на 1 дете и искам още 4
не разбирам хора които искат само по 1 ....

# 4
  • Мнения: 4 076
Разни хора-разни идеали.Наше приятелско семейство има две дъщерички и таткото прецени,че това е достатъчно.Майката обаче искаше трето.Спря си противозачатъчните,без да го предупреди,и след няколко месеца(достатъчно късно)му сервира бременност,която била цветна,та затова не разбрала  LaughingИмат прекрасен син и сега бащата благославя тази случайност.Не искам да кажа,че това е начинът-чрез лъжа,но и не съдя приятелката ми.Може би ако поговорят,жената обясни на мъжа си колко е важно това за нея,ако заедно изберат най-подходящия момент(финансов,здравословен,ЕГН и т.н.),ще стигнат до решение на проблема.
Ако не,кандидат-майката или трябва да се откаже от идеята,или да си поеме отговорността за една евентуална бременност и/или раздяла.Допускам обаче,че колкото и да е против,като види личицето на детенцето си,таткото ще го обикне толкова силно,колкото преди това не го е искал.Направо съм сигурна в това.
Лично аз уведомих таткото,когато реших да забременявам(за да се постарае повече  Wink).Изобщо не се сетих да го питам какво мисли.Моментите никак не бяха благоприятни от финансова гледна точка,но не бях сигурна дали някога ще се оправят,а аз исках поне две дечица.

# 5
  • Мнения: 2
аз съм татко на 1 дете и искам още 4
не разбирам хора които искат само по 1 ....
мхм...за сега съм на втората бройка , но и 5 да станат - все ми е тая , 'щото ми е кеф да гледам деца! Само когато се насерат ми е малко гадно , ама се свиква  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 2 968
Обикновино това са хора, които нямат братя или сестри.
 


Аз пък съм забелязала, че такива хора искат повече от едно дете Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 399
 Зет ми също беше против второ дете, имаше се за стар вече на 40г и сестра ми също забременя "без да иска". Сега разбира се го гледа, но не пропуска да мрънка: "що ли ми требваше..." "тамън мислех да си седна на задника, сега всичко наново..." и тн , та не го насилвай.

# 8
  • Мнения: 4 362
Обикновино това са хора, които нямат братя или сестри.
 


Аз пък съм забелязала, че такива хора искат повече от едно дете Simple Smile

Моят мъж е един на мама и татко  Mr. Green ,но определено той иска второ дете повече от мен  Blush

# 9
  • София
  • Мнения: 2 968
Обикновино това са хора, които нямат братя или сестри.
 


Аз пък съм забелязала, че такива хора искат повече от едно дете Simple Smile

Моят мъж е един на мама и татко  Mr. Green ,но определено той иска второ дете повече от мен  Blush
(

Да, затова говоря от личен опит Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5 370
Не съм татко, но мисля, че този татко, който не иска второ е пълен егоист.
Обикновино това са хора, които нямат братя или сестри.
 
Абсолютно погрешни твърдения. Мъжът ми си има брат, за когото прави всичко, когато се наложи,но когато започна да го моля и да му давам точно този аргумент-ме реже твърдо. Дотук сме били с децата-тоест, 1.
Свекърва ми е казвала, че още от най-ранна младост бил възприел модела за единствено дете.
Според мене, единствената причина за това е на детето да му бъде подсигурено всичко....и най-вече солидно образование, което си коства средства. Лошото е, че и да му дойде друга идея след време-в което се съмнявам-аз скоро правя 37. И тогава пък аз няма да искам повече деца. Tired

# 11
  • Мнения: 4 362

Свекърва ми е казвала, че още от най-ранна младост бил възприел модела за единствено дете.
Според мене, единствената причина за това е на детето да му бъде подсигурено всичко....и най-вече солидно образование, което си коства средства. Лошото е, че и да му дойде друга идея след време-в което се съмнявам-аз скоро правя 37. И тогава пък аз няма да искам повече деца. Tired


Точно поради тази причина и аз винаги съм искала само едно дете,за да е осигурено.
А пък ти за годинките не се бой,хич да не ти пука  Grinning ,имаш ли желание,срок да станеш мама няма  Heart Eyes
При нас я има и тази причина,че съм мислила за вариант второ дете,само че го планирам напред във времето,ама моята половинка казва,че не иска да казвали "дядо ти идва да те взима"/негови твърдения и мисли/

# 12
Аз имам едно дете. Не възнамерявам да имам второ. Решението няма нищо общо с любов/омраза към малките демончета. Решението има много общо с естествения подбор. Донякъде съм съгласен с безумния, но иначе рационален мотив за "второ дете, като презастраховка, в случай, че нещо се случи с първото", което си е божа работа, но извън това не разбирам обсесията "многолюдна челяд" (освен при някои българи от старо време, на които им тре'бе работна ръка за оран). Не ми се влиза в изтощителна полемика с умопомрачени родители, за това не ме разбирайте погрешно - никого не обвинявам за решението до което е стигнал с размишление или е взел с инерцията на "така правят всички". Но всяко второ дете разводнява развитието на първото. От третото нагоре процеса нараства с аритметична прогресия. Защото възпитанието е продължително и задълбочено, а когато първото дете е на осем години, а третото е на две, естествено е приоритетно да е именно то, "големите вече са си големи, оправят се добре и сами"...
С много малки изключения (говоря за познати семейства, в същност едно единствено) хората масово създават деца с лотарийна идея - от пълна сфера със челяд, все някога ще се изтегли едно число, което ще се изсули навън и "ще се реализира в живота" като бяла якичка или бяла робиня. Отделен е въпроса, че определени индивиди не трябва да имат деца въобще. По правило обаче, те се множат като плъхове, без това, че и живеят като такива, да им пречи по някакъв начин.
Забелязал съм също, че много майки, без ясна идея как точно да случват живота си, искат деца, които да им служат за оправдание. Пред горките съпрузи - за това да не работят, а пред тях самите, за осмисляне на пустотата на иначе най-продуктивната си възраст. Тези майки раждат и отглеждат деца, но не възпитават такива. Тези майки никога не са чели "Емил". Тези майки не проумяват свръхчовека на Ницше, ако приемем, че въобще са чували за него... Наскоро попаднах на репортаж за една "майка-героиня", която „родила и отгледала” девет деца. Тази разплодна кобила обвиняваше държавата в геноцид, че изискването й за втори безвъзмездно дарен апартамент още не е изпълнено?!? Какво е дала тя на държавата, та да изисква от нея? Девет деца, облъчени в ценностната й система, които вероятно някой ден ще си родят по девет свои, няма да работят, няма да плащат данъци, но ще изискват жилища...
Аз подкрепям идеята за качество, не за количество. При едно, общо взето константно ниво на ресурси, е по-добре те да се разделят на по-малко. Но ако този факт не ви притеснява, а и нямате кой знае какво да правите с живота си, плодете се, това поне е най-лесния начин да обезсмъртите иначе преходното си име.

Това са си мои виждания, моля, не се пънете да ме опровергавате, аз също не опитвам да избивам от главите ви абсурдите в които вярвате.

# 13
  • Мнения: 5 370
Аудист, аз няма да те обвинявам в нищо, напротив, мисля, че видях облечени в думи мислите на мъжа ми. Само че....един ден, когато нас  ни няма, синът ми ще е много сам. Брат брата не храни, но тежко му, който го няма.
И никога не бих използвала второто дете като повод да НЕ РАБОТЯ. Напротив, толкова съм луда, че сигурно бих сменила работата си за още по-платена. Crazy

Иначе....ще призная, че с повечето ти констатации съм съгласна.

# 14
  • Мнения: 274
Но всяко второ дете разводнява развитието на първото. От третото нагоре процеса нараства с аритметична прогресия.
Това са си мои виждания, моля, не се пънете да ме опровергавате, аз също не опитвам да избивам от главите ви абсурдите в които вярвате.

В общи линии няма да се "напъвам" да те опровергавам, но това ме обиди. Аз самата съм трето дете и отглеждам две собствени. И нямам идея какво те кара да твърдиш казаното по-горе, но избягвай да правиш обобщения на база "гледах по телевизията".
П.С. Грях ми на душата, но именно с второто си дете разбрах какво е да обичаш истински. Дъщеря ми порасна независима и самостоятелна, та някак не усетих, че гледам дете. Виж, със сина ми ситуацията е друга - вече  е на 8, но все още е "бебето на мама".

# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Решението има много общо с естествения подбор
безумния, но иначе рационален мотив за "второ дете, като презастраховка, в случай, че нещо се случи с първото"
обсесията "многолюдна челяд"
умопомрачени родители
Но всяко второ дете разводнява развитието на първото
От третото нагоре процеса нараства с аритметична прогресия
хората масово създават деца с лотарийна идея
Отделен е въпроса, че определени индивиди не трябва да имат деца въобще
без ясна идея как точно да случват живота си
Тези майки не проумяват свръхчовека на Ницше
При едно, общо взето константно ниво на ресурси, е по-добре те да се разделят на по-малко
само по това може да се съди, че сякаш нещо расист/фашист го раздаваш. Я вземи първо да прочетеш малко за програмите на Хитлер за размножаването, че така се излагаш. 

# 16
  • Мнения: 4 362
............Донякъде съм съгласен с безумния, но иначе рационален мотив за "второ дете, като презастраховка, в случай, че нещо се случи с първото", което си е божа работа,...............

Забелязал съм също, че много майки, без ясна идея как точно да случват живота си, искат деца, които да им служат за оправдание. Пред горките съпрузи - за това да не работят, а пред тях самите, за осмисляне на пустотата на иначе най-продуктивната си възраст. Тези майки раждат и отглеждат деца, но не възпитават такива. Тези майки никога не са чели "Емил". Тези майки не проумяват свръхчовека на Ницше, ако приемем, че въобще са чували за него

Но ако този факт не ви притеснява, а и нямате кой знае какво да правите с живота си, плодете се, това поне е най-лесния начин да обезсмъртите иначе преходното си име.


Значи следва извода,че хората няма какво да правят със живота си или не знаят и затова създават деца  newsm78 Създават деца ,за да може ако стане нещо с другото та да имат в резерва-ето тук вече наистина нямам какво да кажа!Евала за големите мъдри мисли,които написа!

Призванието на жената е да бъде майка!Без децата живота е немислим!

Нямам думи,да си жив и здрав !  Peace

# 17
  • Мнения: 288

Призванието на жената е да бъде майка!


А на мъжа- баща нали? Тези мисли все едно са на баба ми!

# 18
  • Мнения: 4 362
А на мъжа- баща нали? Тези мисли все едно са на баба ми!

Твое мнение!
Може и да съм баба,важното е ,че не съм дядо  Whistling
Моят смисъл е детето ми,не намирам смисъл само да изкарвам пари и да ги харча по себе си само,да бъда егоист.

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 11:44 от Дея`

# 19
  • Мнения: 2
По-големи глупости скоро не бях чел.
Един ден , когато осъзнаеш колко големи простотии си написал , сигурно ще се застреляш. Всъщност лудите не осъзнават , че имат нужда от помощ...и не се смятат за такива.
Дори от общочовешка и биологична гледна точка , двама човека се събират и съвсем естествено е да се възпроизведат пак два пъти.
Иначе биологичният ни вид ще намалява в геометрична прогресия...докато остане само един.
Пишеш някакви неща за Ницше и опитваш да докараш интелигентен вид , но според мен си за освидетелстване.
Не ме кефиш , ама никак. Остани си със здраве.

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 13:33 от хубав татко

# 20
  • Мнения: 2 070
Всеки има право на избор,
съответно да създава ,колкото си деца иска.
Но по голяма идиотщина от това,
че едното дете, може да замести другото,
при евентуално нещастие,не бях чела.
Всяко дете си е една отделна личност,
а не заместител на другото.

# 21
  • Мнения: 2 716
Съгласна съм, че колкото повече те е грижа за децата - толкова по-малък е броят им.
(справка - ромите)
Съгласна съм, че всеки сам решава колко деца може да отгледа ( и с това, че не винаги решението му е правилно съм съгласна)
Видях с очите си как татко се отказа от 3-то детенце. Щото не искал. Майката плачеше в болницата и не я изписваха, докато чакаха таткото да промени решението си. КОето той не направи.
Ей с това, по дяволите, никога няма да се съглася.  Close

# 22
  • Мнения: 2
Аудистът си казва някои верни нещица, за съжаление, колкото и да не ви харесва.
И други мъже разсъждават като него и едва ли им пука къде ще ги пратите. Mr. Green
...колко мъже познаваш , за да вадиш генералните и лишени от смисъл заключения определящи "другите мъже"?
И кое е верно в думите му?
Някои от глупостите му се отнасят за малцинствата - верно е , но да се биеш в гърдите като ми цитираш Ницше (което предполага , че има интелект) и в същия момент да ми обясняваш колко големи кретени са тези които искат повече от едно дете... е просто нелепо.
Любовта към хората и инстинкта за възпроизвеждане са основните движещи сили на тази планета (това е и причина за съществуването ни), а Едиповите комплекси на хората водят до лудост (на по лабилните психически), и би трябвало да се лекуват , защото до нищо добро не водят.

# 23
  • Мнения: 5 370
Не смятам да ти давам конкретни статистики, но са достатъчно на брой. И не всички четат и цитират Ницше.
Самото съществуване на тази тема го доказва. В повечето случаи именно мъжете са тези, които "удрят" контра на женското желание за второ-или трето дете. Колкото и да не ти се вярва.

# 24
  • Мнения: 2 716
[ но да се биеш в гърдите като ми цитираш Ницше (което предполага , че има интелект)
Ако знаеш колко простаци четат Ницше.
И аз даже го четох.  Blush
******

Въпросът на авторката е "защо не ще второ дете", а не кой колко е прост.
Та, ако може някой да помогне.
Аутистът изложи едната позиция. Нека някой татко да защити другата.
Ама по същия начин. С доводи. За да може, евентуално, да подскаже на жената как да се справи.

Може да не иска сега. Т.е. след 2-3 години да е готов.
Не е важно да се превръща темата в препирня.

# 25
  • Мнения: 2
 Върху умственото развитие на детето оказват влияние не толкова броя на неговите братя и сестри, колкото какво внимание и обич получава самото то и доколко му се дава възможност да развие своя личностен потенциал. Дори вторите и третите деца са донякъде привилегировани, защото майката и бащата вече са претръпнали от първия радостен стрес, че са станали родители. Направили са първия “експеримент” да отглеждат дете и вече при второто и всяко следващо могат само да се подобряват и да се усъвършенстват. Предполага се, че вече са постигнали консенсус по редица дребни въпроси относно отглеждането, като например как да се отучи детето да си смуче палеца, кога да тръгне на училище и т.н. къде по-сериозни, къде просто битови различия. А и не трябва да забравяме, че когато едно дете израства в сред по-големи от него то пораства по-бързо и дори може, покрай по-големите си братя и сестри да се научи по-рано да чете и пише и да се ориентира по-бързо относно своето бъдещо професионално развитие.
Затова ако някой реши да има повече от едно дете и има възможност да ги отгледа с еднаква загриженост, любов и финанси разбира се, трябва да знае, че това ще носи само позитиви на бъдещите братя и сестри, защото ще ги научи на повече отговорност и загриженост към нуждите на ближния, ще ги научи от рано на взаимопомощ, както и да се справят по-добре с междуличностната комуникация и да оцеляват в съвременния свят.
Обаче стремейки се да не ги лишават от нищо и да дадат най-доброто възможно образование и възпитание като свеждат броя на децата в семейството до минимум, се отваря нова пропаст – детето да е самотно, което пък е в унисон с егоизма и незаинтересоваността.
Колкото и деца да ни даде Бог да отгледаме, не бива да забравяме, за радостта в очите на децата , а тя е мерило за много неща.

# 26
  • Мнения: 2 716
Броят на братята и сестрите, също може да повлияе положително върху развитието на детето.
Друго нещо - до коя възраст поемаме ангажимент (финансов) към децата си? Ако е до живот - не възпитаваме ли хрантутници и лентяи.
Мен тате не ме отглежда цял живот.
Егоизъм е да оставиш детето си само на старини. Или да си мислиш, че твоята любов и грижа са му достатъчни. Че то се вълнува от "качеството" на живота си толкова, колкото теб. Да си мислиш, че си му осигурил всичко, не осъзнавайки, че го лишаваш от братя и сестри. Или поне от един брат (сестра)

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз ще ви кажа още една гледна точка - на мъж, израсъл в семейство с три деца. Той е най-големият. Е, мога да ви кажа, че той не иска повече от едно дете. Защото: всички негативи от това да имаш три деца, когато нямаш достатъчно средства и възможности да ги отгледаш пада върху най-голямото дете. На него се налага да порастне преждевременно, да поеме отговорността за отглеждането на другите двама. С всичко се е справял сам, докато мама и тате са обгрижвали другите двама или по-точно единият от тях.
В резултат - само едно от трите деца има що годе свястно образование. Не са близки - чуват се няколко пъти годишно по телефона. Едното от децата е развило огромна омраза към другите две, защото е съвършен егоист. И прочие и прочие...

# 28
Искам да имам 3 деца:
Първото ще бъде моето продължение
Второто ще бъде неговото
А третото е приносът ни за света! Peace

# 29
  • Мнения: 676
Може би не е зле авторката да сподели какви аргументи изтъква бащата за това, защото на базата на тази информация, която е дала може само да се гадае.... newsm78

# 30
  • София
  • Мнения: 2 968
Искам да имам 3 деца:
Първото ще бъде моето продължение
Второто ще бъде неговото
А третото е приносът ни за света! Peace


Е, това ми хареса Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 31
  • Мнения: 753
Искам да имам 3 деца:
Първото ще бъде моето продължение
Второто ще бъде неговото
А третото е приносът ни за света! Peace
и на мен, красиво е!

п.с. ние сме 3 сестри, сега има и 3 внучета, когато се прибираме при нашите е невероятно, не мога и да си помисля да съм само аз примерно - за един от доводите по-горе, че колкото повече са децата, толкова по трудно е за образованието им не съм съгласна - 2 сме завършили, 3-тата сама не пожела да учи, все още и мрънкат нашите за тази 'нейна грешка'.
Като се замисля въобще не им е било лесно на нашите с 3 деца, те доста млади, нямане на пари.....дълга история, но резултата е пред мен и ме кара просто да се усмихвам на изречения като някои по-горе, защото са ги написали хора, които въобще нямат представа колко е хубаво да живееш в голямо семейство.

# 32
  • Мнения: 405
Не съм татко, но мисля, че този татко, който не иска второ е пълен егоист.
Обикновино това са хора, които нямат братя или сестри.
 

И аз не съм татко, но НЕ искам второ дете. По ред причини. И имам брат.

И аз така  Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз също не бих искала второ дете. Имам сестра, не бих казала, че съм егоист, но си имам свой виждания за някой неща и затова предпочитам да останеме само с едно детенце. Мъжа ми иска второ, дори си и мечтае да е момиче и т.н., но то детето не става само единия като го иска. Единия винаги трябва да прави компромиси! Предпочитам да имам само едно дете, но да му дам всичко което имам. При две дечица според мен винаги едното е лишено от нещо, винаги има дори и малко предпочитания към едното. Винаги между децата има някакво сравнение и в повечето случай първородното дете отнася всичко, а второто е миропомазано. Разбира се не обременявам никой с моето мнение, но при мен така седят нещата и съм сигурна че и мъжати има някаква причина за това!  Peace

# 34
  • Мнения: 1 925
Предпочитам да имам само едно дете, но да му дам всичко което имам. При две дечица според мен винаги едното е лишено от нещо, винаги има дори и малко предпочитания към едното. Винаги между децата има някакво сравнение и в повечето случай първородното дете отнася всичко, а второто е миропомазано. Разбира се не обременявам никой с моето мнение, но при мен така седят нещата и съм сигурна че и мъжати има някаква причина за това!  Peace
Моето мнение е горе-долу същото, да не кажа същото  Peace Аз имам брат, радвам се, че имам на кого да разчитам винаги, но знам какво е постоянно да се чуват неща от рода на " той е по-малък, затова на него ще купим колело, компютър и др.", "ти си си по-голяма, ти отстъпи" ... Винаги съм си казвала, че това аз няма да направя, ако имам 2 деца, но наблюдавам всички, които имат 2 и в повечето случаи едното е "онеправданото", другото "любимеца", на който всичко се прощава или почти всичко, не съм виждала семейство, в което и на двете деца да се обръща еднакво внимание и всичко да е "по братски"  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 1 320
...... не съм виждала семейство, в което и на двете деца да се обръща еднакво внимание и всичко да е "по братски"[/b][/color]  Peace

Да, аз пък не съм виждала семейтво, което да си признае, че едното му дете е по, отколкото другото. Повечето казват, че дацата са равни и не ги делят! Обаче винаги има различно отношение, това разбира се, децата най-добре го чустват, родителите в повечето случай дори и не се  усещат!

# 36
  • Мнения: 1 925
®, именно Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 399
 "Определени индивиди не трябва да имат деца въобще..."- май важи за самия автор, на такива децата им спират "свръх"реализацията.

# 38
  • Мнения: 537
Нашият татко е против /засега Wink/ второ дете най - вече заради финансовата страна на нещата. Мога да предположа, че и защото е от семейство на разведени родители, но това е друга тема. Но той, както и аз искаме да дадем нормални условия на живот на децата си и двамата много обичаме децата, а децата пък страшно много го харесват него Simple Smile Аз много искам голямо семейство, но ме е страх от това дали не би се почуствало голямото по пренебрегнато. Аз съм по - голямата и още помня как защитаваха повече брат ми Sad Но е гадно да нямаш брат или сестра, познавам доста едни на мама и на тате и те са ми го казвали това. Всички зависи от хората, но...имам чувството, че не осъзнаваме, че вършим същите грешки на родителите си, за които сме се заричали че няма да направим.
Не смятам, че който иска много деца няма какво да прави с живота, както и не смятам, че цял живот трябва да бачкаш  и да отлагаш да създадеш семейство, заради кариерата. И това, че едното дете отнемало реализацията на другото....не знам, ама трябва да си много озлобен срещу брат или сестра, за да го кажеш, не слагай всички под един знаменател.

# 39
  • Мнения: 67
И аз много искам второ дете, ужасно много. И ако щете вярвайте въпреки глупостите,които ми разводняват мозъка не го правя,за да не работя. Като второ дете още по-малко се изживявам като резерва и незнам как подобни неща могат да хрумнат на някого,още повече и на желанието да си ги споделя извън Куклусклан. Както и да е, няма да коментирам повече. Ще го извикам високо и ясно, МНОГО ИСКАМ ВТОРО ДЕТЕ. Дано и нашия татко де се навие скоро. Навивам го от година, без успех за сега, стискайте ми палци да успея. Не бих могла да забременея "случайно".В нашите оношения нещата си ги казваме нараво и си вярваме,та не бих могла без негово желание и съгласие. Дано скоро мога да се похваля с напредък и започнали опитите.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
И при нас ситуацията е горе-долу подобна - аз копнея за второ, направо имам чувството, че ще се поболея, а той въпреки, че не е казал категорично "не", усещам, че не иска  Tired Изтъква ми някакви изсмукани от пръстите аргументи...
За мен причината е чиста проба егоизъм. Тъй като с Калина имахме доста проблеми от здравословен характер /и все още имаме/, освен това тя е доста буйна и палава и имам чувството, че го е страх, че всичко отново може да се повтори, а явно човекът си държи на спокойствието...
За протокола - той има брат, а аз съм сама.

# 41
  • Мнения: 217
Аз имам едно дете. Не възнамерявам да имам второ........

Добре казано, подкрепям   newsm10

# 42
  • Мнения: 3 926
Наскоро попаднах на репортаж за една "майка-героиня", която „родила и отгледала” девет деца. Тази разплодна кобила обвиняваше държавата в геноцид, че изискването й за втори безвъзмездно дарен апартамент още не е изпълнено?!? Какво е дала тя на държавата, та да изисква от нея? Девет деца, облъчени в ценностната й система, които вероятно някой ден ще си родят по девет свои, няма да работят, няма да плащат данъци, но ще изискват жилища...
Не си гледал внимателно. Иначе щеше да разбереш, че въпросната дама е преподавател в Софийския университет. И не е нито Не-наясно със свръхчовека, нито е седнала да реве за това или онова. Бутат й микрофон пред лицето и жената си казва мъката. Ти не би ли го направил? Или не познаваш силата на въпросите или по-точно казано медийната манипулативност?

# 43
  • София
  • Мнения: 1 320
Да, и на мен ми е страно за тази жената с девет деца, та мислели за 10-то...  Rolling Eyes Колкото и внимателно да гледа човек репортажа, как да ти кажа, аз лично не мога да си го обясна. Може ли ти да създадеш 9 деца без ясно да си задал въпроса "абе как ще ги изхрана,облека, изуча и т.н.?" Аз лично не разбирам такива хора. Да, ще кажете "то ако чака човек да има някакви финанси, никога няма да се реши да има деца". Сега иска жилище, утре друго. Да е мислила преди да ги ражда, да си потърсят работа, а не да чакат на човешката милостиня, то така е много лесно и аз бих си намерила оправдания за много неща, защо пък да не ме харантути народа....  Е, ама видите ли 9 деца родила на страна си!!! Да не влизам в спорове, все пак темата не е за това!  По горе съм дала моето мнение по темата!  Peace

# 44
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Да, и на мен ми е страно за тази жената с девет деца, та мислели за 10-то...  Rolling Eyes Колкото и внимателно да гледа човек репортажа, как да ти кажа, аз лично не мога да си го обясна. Може ли ти да създадеш 9 деца без ясно да си задал въпроса "абе как ще ги изхрана,облека, изуча и т.н.?" Аз лично не разбирам такива хора. Да, ще кажете "то ако чака човек да има някакви финанси, никога няма да се реши да има деца". Сега иска жилище, утре друго. Да е мислила преди да ги ражда, да си потърсят работа, а не да чакат на човешката милостиня, то така е много лесно и аз бих си намерила оправдания за много неща, защо пък да не ме харантути народа....  Е, ама видите ли 9 деца родила на страна си!!! Да не влизам в спорове, все пак темата не е за това!  По горе съм дала моето мнение по темата!  Peace

съобразяването с това е "рукавая ошибка" казано на руски .... но е друга тема
няма лошо от 9-10-14 деца, дай им обич, храна и покрив над главата, ако става нещо от тях ще се оправят по-нататък .....

# 45
  • Мнения: 116
познавам един дето не искаше 2 дете. Всичко да останело на едно място и други такива.
В един момент го хвана по млада кака /10-13г разлика / и си отима второ, а преди 2г и трето.  Rolling Eyes
Така че е и въпрос на желание, напън, както искаш го кажи и от женска страна. Някой си могат  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 1 479
За мен таткото е "бастун",егоист и страхливец!Моят бе сьщия,от страх ,че нямало да се справи ме караше да абортирам!Я сега да го видиш-"умира"и за 2-та.

# 47
ха,аз познавам татко, който питаше защо въобще хората искат деца, елате да го видите сега....с две Smile

# 48
Дай му второто постфактум... кво има да питаш... знаеш ли колко време може да се спести така...

# 49
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
...... не съм виждала семейство, в което и на двете деца да се обръща еднакво внимание и всичко да е "по братски"[/b][/color]  Peace

Да, аз пък не съм виждала семейтво, което да си признае, че едното му дете е по, отколкото другото. Повечето казват, че дацата са равни и не ги делят! Обаче винаги има различно отношение, това разбира се, децата най-добре го чустват, родителите в повечето случай дори и не се  усещат!
Разбира се,че има различно отношение!Да не би децата да са еднакви?!?!?

# 50
  • Мнения: 1 925
Кукич, това е ясно, че децата не са еднакви и към всяко трябва различен ПОДХОД, но аз лично говоря, за пренебрегване на едното дете в повечето случаи и като че ли родителите не го усещат... Thinking

# 51
  • Мнения: 125
Тъйййййй.....
Д ви обясня и аз за к`во иде реч според мен.
1- Аз съм средното от 3 деца.
2- Планираме, живот и здраве, да имаме две такива.
Та да поясня:
Тези, който са за единствено дете - не ви ли минава през ум, че делейки всичко с брат или сестра децата стават по-отговорни и търпеливи? И по грижовни? И доста по-съобразителни с другите?
Извинявайте, но няма какво да замени именно това, че вниманието не е изцяло приковано в теб! И, пак според мен (да не засегна някой пък сега - не търся това) децата, отраснали сами на мама и тати стават много по-егоистично настроени и по-разглезени възрастни. Да не казвам по-силни думи.
Както и да е - разни хора, разни идеали, както някой вече спомена - поне аз за себе си (а и човекът до мен) смятам да не оставям детето си само не само на старини - няма друга връзка, като тази между сестри (братя, брат-сестра).

# 52
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
И, пак според мен (да не засегна някой пък сега - не търся това) децата, отраснали сами на мама и тати стават много по-егоистично настроени и по-разглезени възрастни. Да не казвам по-силни думи.
Според мен това са обобщения,които твърде елементаризират(брей,много вносно звучи,ейц,ейц) нещата.Какъв човек  ще стане от теб зависи от характера ти и от възпитанието,което ти дадат,без значение на броя на братята и/или сестрите ти.
И,да допълня към по-горното си мнение,да не бъркаме любовта към децата с различното отношение. 
Страчи,ти си знаеш ,не споря  за вашето семейство конкретно.   bouquet

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 23:36 от Кукимявка

# 53
  • Мнения: 1 925
Според мен това са обобщения,които твърде елементаризират(брей,много вносно звучи,ейц,ейц) нещата.Какъв човек  ще стане от теб зависи от характера ти и от възпитанието,което ти дадат,без значение на броя на братята и/или сестрите ти.
И,да допълня към по-горното си мнение,да не бъркаме любовта към децата с различното отношение. 
Страчи,ти си знаеш ,не споря  за вашето семейство конкретно.   bouquet
И аз така мисля !

# 54
  • София
  • Мнения: 1 278
Мотивите на таткото вероятно са многопосочни. Нашият татко също е от тези "категорично против". Главният му аргумент е опасността за моето здраве - имах тежка и опасна бременност. Абсурдно е да се нарече това притеснение страхливост, или грижа за спокойствието му, така че аз също споделям тези му опасения.
От друга страна наистина смятам, че енергията за отговорно родителстване е лимитирана и колкото повече деца са налични - разпределя се между тях, т.е. сумарно, отделена за едно дете е по-вероятно да е успешно приложена.
Гаранция, 4е детето "няма да е само един ден" няма НИКАКВА - и 10 да са децата, може да не са си близки.
Относно "деленето с другите деца, което ги прави по-отговорни" - у дома също се поделят права и отговорности между всички членове на семейството - мама, тати и дете.
Подкрепям качеството, а не количеството!

# 55
  • София
  • Мнения: 7 097
децата, отраснали сами на мама и тати стават много по-егоистично настроени и по-разглезени възрастни. Да не казвам по-силни думи.

Това са клишета.
Аз съм едно дете и съм възпитавана така, че дори няколко братя и сестри да имах още, нямаше да е по-различно.

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 01:10 от Розов Пухчо

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Това са клишета.
Аз съм едно дете и съм възпитавана така, че дори няколко братя и сестри да имах още, нямаше да е по-различно.

Има огромна разлика... Само този, който не е имал братя или сестри може да твърди подобно нещо... Аз бях до дванадесетата си година само дете... После се роди брат ми... Няма нищо общо в периода преди... И периода след... Промяната беше ОГРОМНА... Така че и клишетата понякога казват истината...

Бай дъ уей, това какво общо има с темата...??? newsm78

# 57
  • София
  • Мнения: 7 097
Има огромна разлика... Само този, който не е имал братя или сестри може да твърди подобно нещо... Аз бях до дванадесетата си година само дете... После се роди брат ми... Няма нищо общо в периода преди... И периода след... Промяната беше ОГРОМНА... Така че и клишетата понякога казват истината...

Бай дъ уей, това какво общо има с темата...??? newsm78


След като няма нищо общо с темата, защо си толкова обстоятелствен  newsm78

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Ако ще се заяждаш с мен, мини на лични...!

Ако смяташ да кажеш нещо ПО ТЕМАТА - направи го...

Ако нямаш какво да кажеш, не го прави тук...

# 59
  • Мнения: 4 668
Къде ги намирате тези татковци ? Confused
Моят умира за второ , но аз не искам ...
И все пак не познавате човека , много лесно го характеризирахте като бастун и егоист  Rolling Eyes

Тези, който са за единствено дете - не ви ли минава през ум, че делейки всичко с брат или сестра децата стават по-отговорни и търпеливи? И по грижовни? И доста по-съобразителни с другите?
Аха , значи гаранция за качеството е количеството ... Боже , колко заблудени хора .
И аман от клишета , наистина ... но явно , когато няма какво смислено да се каже , се опира до тях ...

# 60
  • Мнения: 5 370
В кръга на майтапа - Пипинка, давай да се менкаме. Mr. Green Mr. Green
Така и ти ще си доволна, и аз .  bouquet

# 61
  • Мнения: 2 908
Глупост световна е,че мъже,дето нямат братя или сестри не искат второ-мъж ми е сам и умира за второ,че и за трето по тази причина. Crossing ArmsМоже би не иска,защото в този момент не е готов финансово за второ...

# 62
  • Мнения: 4 668
В кръга на майтапа - Пипинка, давай да се менкаме. Mr. Green Mr. Green
Така и ти ще си доволна, и аз .  bouquet

Готово  Mr. Green Наистина ще съм доволна .

# 63
  • Мнения: 2

 Sick ще се въздържа от коментар..

а по темата, не смяташ ли, че да питаш защо този татко не иска второ детенце, и каква му е психиката, да питаш тези неща в форум и някой ще ти отговори? Като този татко е до теб? Лееко апсурдно и безмислено ми се струва, или просто имаш нужда да споделиш с някого?

трудно някой тук ще ти каже защо, може би този татко е в състояние да ти даде по удовлетворяващ и разнообразен отговор от "не",
ако не е в състояние нещо с него не е наред.
опитай с него, сигурен съм, че има сериозни аргументи, аз лично първото за което се сещам и това което би ме накарало да се спра на едно детенце (един ден) е само и единствено ако моята половинка на иска(което силно се съмнявам) или ако нямаме средствата.

поздрави

# 64
  • Мнения: 13
Незнам кой татко е против второ дете но аз днес се сдобих с трето и сам много щаслив  Grinning

# 65
  • Мнения: 3 926
Незнам кой татко е против второ дете но аз днес се сдобих с трето и сам много щаслив  Grinning
Ами дай-Боже повече такива като теб. Да ти е живо и здраво новото попълнение към семейството - да расте усмихнато и умерено палаво дете Hug Hug Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 7 097
Незнам кой татко е против второ дете но аз днес се сдобих с трето и сам много щаслив  Grinning

С риск отново да ми направят забележка, че не съм по темата, ще кажа Честито  Grinning
Да ви е живо и здраво!

# 67
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ами може би това са хора, които не могат да поемат отговорност, или пък се притесняват от финансова зависимост, знам ли newsm78

Честито трето бебе userxxx само радости да Ви носи  Hug

# 68
  • Мнения: 320
Нашият татко не иска 2-ро дете. Защо ли? И аз все питам ама си оставам без отговор.

# 69
  • Мнения: 94
Ние с мъжа ми сме твърдо за 2-ро дете.Поговори ли с него?Каква е причината да не иска 2-ро дете? Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 1 144
Най-вероятно таткото се притеснява финансово. Не го съдете, а си поговорете в удобен момент и обяснете колко много искате второ детенце. Успех!

# 71
  • Мнения: 8
Май трябва да се намеся вече... С болка мога да кажа, че много голямото ми желание да имам второ дете ме кара да се отчайвам и да се разочаровам от съпруга си в опре делни моменти. Той обяснава това с финансите, с болестите, но аз знам, че е егоист, колкото и да го обичам. Той не може да изрази чувствата си добре. Имаме момченце почти на 9 години и колкото и да го обича не може да му го покаже. Много искам второ дете, не сме зле с финансите работим и за нашия град получаваме добри пари, но те на кого ли стигат. Все пак като знам, че има хора които искат а не могат и цял живот плачат, а аз мога а не ми позволяват много се отчайвам. Мислила съм всякакви варианти да го излъжа, но се отказвам.
ще ви дам пример както от никъде не може да се помисли че ще съм бременна така и той ми купува тестове за бременност за да провери. Не знам отчаяна съм от егоизма или от глупостта му но не знам как да се справя.
Благодаря на всички които ме подкрепят и дано всички които са писали тук и искат 2-ро да имат.
Съгласна съм, че е По добре е за децата да са поне две.

# 72
  • София
  • Мнения: 7 097

От сърце ти желая да се променят нещата при вас и той да се реши в един момент  thumbsup
Не се отказвай  Hug

# 73
  • Мнения: 1 144
А ако го изненадаш? Много ли зле ще реагира? Моят съпруг беше изненадан за втория ни син (а и аз също), но след първата малко негативна реакция, го прие и сега го обича безумно. И той беше в тежък период тогава, може би не беше готов да става отново баща. С третото дете нямахме такива проблеми. Пожелавам ти успех. Сигурно го обичаш този мъж, щом си готова да му раждаш деца. А ако го обичаш, ще трябва да се опиташ да го разбереш. И да му поднесеш бебчето по най-добрия възможен начин. Стискам палци. И за мен децата са всичко на света.  Simple Smile

# 74
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Не знам защо този татко не иска второ дете.Всеки си има своите причини.Лично аз си мисля,че ако наистина много обичаш някого ще направиш всичко възможно да го направиш щастлив.Ако половинката ти иска още едно дете ще я подкрепиш. Peace
  Моят мъж искаше само едно дете.След като се роди синът ни,той ми сподели ,че ще се радва ако си направим още едно.Лятото започваме да работим по въпроса.
  Работата е,че аз искам 3 деца. WinkНе се учудвайте ако и аз след година -две пусна тема със заглавие:"Татко,който е категорично против трето дете."
 Но аз съм му казала на нашият татко:"Аз искам три деца.Аз ще имам три деца(ако Господ даде  Praynig)Твое е решението дали ще си бащата и на третото." Grinning

# 75
  • Мнения: 673
Niakoi tatko moje li da mi obiasni misleneto na muj, koito e kategoricno protiv rajdaneto na 2-ro dete v semeistvoto! Tvurdi che me obica i e domoshar, no ne ta ne i ne!@



Ekcnpec: Моля, пишете на кирилица...!


Някой татко може ли да ми обясни мисленето на мъж, който е категорично против раждането на второ дете в семейството! Твърди че ме обича и е домошар, но не та не и не!
  Ти пък защо го питаш??? Не знаеш ли как стават тия работи???? Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 76
  • Мнения: 8
АМИ явно незнам. пробвала съм много неща но не стават единствения начин е да надупча май през.....! Но ми се купува тест и няма да стане нищо!

# 77
  • Мнения: 673
  Как така ти се купува тест ,бе жена? Да не би той да го роди това дете. Моя също беше против ,когато забременях с второто, амааа....
да си гледа работата. Категорично отказах да направя аборт. А сега когато прегърне малкото прилича на.... на лига... ама мноооого дълга. Казва ,че много го обича ,ама не просто много , а просто му се реве от обич.
   ДЕЙСТВАЙ! Надупчи и презерватива ,ако трябва!

# 78
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Май трябва да се намеся вече... С болка мога да кажа, че много голямото ми желание да имам второ дете ме кара да се отчайвам и да се разочаровам от съпруга си в опре делни моменти. Той обяснава това с финансите, с болестите, но аз знам, че е егоист, колкото и да го обичам. Той не може да изрази чувствата си добре. Имаме момченце почти на 9 години и колкото и да го обича не може да му го покаже. Много искам второ дете, не сме зле с финансите работим и за нашия град получаваме добри пари, но те на кого ли стигат. Все пак като знам, че има хора които искат а не могат и цял живот плачат, а аз мога а не ми позволяват много се отчайвам. Мислила съм всякакви варианти да го излъжа, но се отказвам.
ще ви дам пример както от никъде не може да се помисли че ще съм бременна така и той ми купува тестове за бременност за да провери. Не знам отчаяна съм от егоизма или от глупостта му но не знам как да се справя.
Благодаря на всички които ме подкрепят и дано всички които са писали тук и искат 2-ро да имат.
Съгласна съм, че е По добре е за децата да са поне две.
това пак ми мяза на е..ка че и бая вързани има
мила моя, като ти е егоист мъжа кво дириш при него, че и девет години вече?
я айде в лево - ако мен ме считат за егоист - и за няма да искав второ дете то този дето така мисли
отчаяна от егоизма и глупоста му...
ебават ни сори мили хора...ама това нормална жена и искаща дете то даден мъж не може да го напише
пак се извинявам за грубия си език ама....

като чета какво пише тази "жена" - много се извинявам ама или не е в час или аз просто си мисля, че е поредната гаргара
кой мъж оди доброволон да купува тестове и  коя жена излага желаниеуто си да направи дете без проблем пък я е срам да напише "презерватив"
че и раждала вече...след раждане малко срама ти остава, пък от това да не напишеш презерватив...
пак някой пубер сигурно ни взима на пързалка...

# 79
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
catnadeen,не си права!Има много двойки ,който имат подобен проблем.Майката иска още едно дете,а таткото не иска,или обратното.Аз лично познавам двойка,в която мъжът усърдно се труди жена му да забременее (нямат деца още),а жената тайно от него взима противозачатъчни,защото още й се живеело.Не ви будалкам!
 А я хвърли поглед тук:   
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283229.0 #Crazy

   А относно пробиването на презерватива,аз съм против! NaughtyЗащо?!Защото смятам,че създаването на едно дете е важна крачка.То се прави от двама,и трябва и двамата да са ЗА.
Не мисля,че  появяването ти на бял свят трябва да е чрез измама.
  Но всеки има право на избор,и авторката на темата сама ще реши как да постъпи. PeaceИ все пак ако изборът й е да забременее без негово съгласие,къде остава неговото право на избор?

# 80
  • Мнения: 673
  Тук си права ,но от опит знам ,че мъжете трудно взимат решение за подобно нещо. В случая е твърде индивидуално и всеки сам трябва да прецени. А какво да прави пък тази жена ,която иска да има още деца? Може би трябва да се разведе? Незнам... твърде лично е.

# 81
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Даммм.Строго индивидуално е!Няма писани закони за между човешките отношения.Затова и ние тук можем само да кажем мнението си ,но не и да дадем план за действие.А дали нямаше да е хубаво да има написано ръководство,кога как да постъпваме?! newsm78 Отговорът на този въпрос е дал един от известните фантасти(съжалявам ,но ми се губи името му Embarassed):
"Много напред в бъдещето,човечеството стигнало до най-чаканият момент.Били намерени лечения на всички болести,решения на всички проблеми и отговори на всички въпроси.Какво станало тогава ли?Хората започнали да залиняват и да мрат като мухи.Тъй като най-важният орган (мозъкът) спрял да функционира,и човешкият род спрял да съществува."

# 82
  • Мнения: 8
Май трябва да се намеся вече... С болка мога да кажа, че много голямото ми желание да имам второ дете ме кара да се отчайвам и да се разочаровам от съпруга си в опре делни моменти. Той обяснава това с финансите, с болестите, но аз знам, че е егоист, колкото и да го обичам. Той не може да изрази чувствата си добре. Имаме момченце почти на 9 години и колкото и да го обича не може да му го покаже. Много искам второ дете, не сме зле с финансите работим и за нашия град получаваме добри пари, но те на кого ли стигат. Все пак като знам, че има хора които искат а не могат и цял живот плачат, а аз мога а не ми позволяват много се отчайвам. Мислила съм всякакви варианти да го излъжа, но се отказвам.
ще ви дам пример както от никъде не може да се помисли че ще съм бременна така и той ми купува тестове за бременност за да провери. Не знам отчаяна съм от егоизма или от глупостта му но не знам как да се справя.
Благодаря на всички които ме подкрепят и дано всички които са писали тук и искат 2-ро да имат.
Съгласна съм, че е По добре е за децата да са поне две.
това пак ми мяза на е..ка че и бая вързани има
мила моя, като ти е егоист мъжа кво дириш при него, че и девет години вече?
я айде в лево - ако мен ме считат за егоист - и за няма да искав второ дете то този дето така мисли
отчаяна от егоизма и глупоста му...
ебават ни сори мили хора...ама това нормална жена и искаща дете то даден мъж не може да го напише
пак се извинявам за грубия си език ама....

като чета какво пише тази "жена" - много се извинявам ама или не е в час или аз просто си мисля, че е поредната гаргара
кой мъж оди доброволон да купува тестове и  коя жена излага желаниеуто си да направи дете без проблем пък я е срам да напише "презерватив"
че и раждала вече...след раждане малко срама ти остава, пък от това да не напишеш презерватив...
пак някой пубер сигурно ни взима на пързалка...

Ако някога си пускала тук теми за гаргара добре, но проблема при мен не е гаргара!
Помислихси, че като пусна такава тема ще прочета много мнения и ще се поуспокоя пък и дори ще се примиря щом има много хора на тоя хал.
Вече малко съжалих. Не ме е срам да кажа презерватив, но си имах причини да не я изпиша думата.
Ти явно предпочиташ да смениш мъжа щом не ти е по угодата било то и законно.... но при мен не е така за твое сведение!
Сори, че някой може да важничи и да се подиграва с проблем на друг.
Да си жива и здрава, пък дано нямаш дори и малки проблемчета!

# 83
  • Мнения: 8
МАЙ БЯХ МЛКО ГРУБА, НО....
ИЗВИНЯВАЙ!
МНОГО МИ Е КРИВО, НО ЩЕ МИ МИНЕ

# 84
  • Мнения: 673
  Хей ,не се разтройвай! Разни хора , разни идеали! Наистина трябва сама да прецениш ситуацията и да вземеш решение ,какво да правиш. Hug  bouquet

# 85
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
извинявай, ти как искаш той да има дете от теб?
цитирам "Не знам отчаяна съм от егоизма или от глупостта му но не знам как да се справя"
ако той усеща какво мислиш за него - сори ама и аз не бих искала дете от теб ако мислиш така за мен

първо си преразгледай отношенията към мъжа ти
и да знам какво пиша за разлика от други жени - мислех като теб и пишех като теб за мъжа си - ако това не е гаргара - порови и виж стари мои мнения да видиш колко си приличат
най накрая го хванах с любовни смс-и когато бях бременна с второто ни дете
аз на твое място първо бих помислила след като е такъв егоист и глупак що искам дете от него...ми че то ще наследи тези качества от баща си!

детето не е самоцел...то трябва или да е плод на любовта между двама или поне да е ясна цел и за двамата...иначе не става

успех и пак помисли добре - за мен семейните ви отношения слушайки грубите ти приказки по негов адрес не са наред...първо си оправи семейството и после ще дойде и детето!

# 86
  • Мнения: 8
вече си разменихме достатъчно реплики по темата! Моля да се изтрие тази тема! Благодаря на всички! Може би научих по нещо от всички!

Общи условия

Активация на акаунт