Татко, който е категорично против второ дете

  • 9 923
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 968
Искам да имам 3 деца:
Първото ще бъде моето продължение
Второто ще бъде неговото
А третото е приносът ни за света! Peace


Е, това ми хареса Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 31
  • Мнения: 753
Искам да имам 3 деца:
Първото ще бъде моето продължение
Второто ще бъде неговото
А третото е приносът ни за света! Peace
и на мен, красиво е!

п.с. ние сме 3 сестри, сега има и 3 внучета, когато се прибираме при нашите е невероятно, не мога и да си помисля да съм само аз примерно - за един от доводите по-горе, че колкото повече са децата, толкова по трудно е за образованието им не съм съгласна - 2 сме завършили, 3-тата сама не пожела да учи, все още и мрънкат нашите за тази 'нейна грешка'.
Като се замисля въобще не им е било лесно на нашите с 3 деца, те доста млади, нямане на пари.....дълга история, но резултата е пред мен и ме кара просто да се усмихвам на изречения като някои по-горе, защото са ги написали хора, които въобще нямат представа колко е хубаво да живееш в голямо семейство.

# 32
  • Мнения: 405
Не съм татко, но мисля, че този татко, който не иска второ е пълен егоист.
Обикновино това са хора, които нямат братя или сестри.
 

И аз не съм татко, но НЕ искам второ дете. По ред причини. И имам брат.

И аз така  Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз също не бих искала второ дете. Имам сестра, не бих казала, че съм егоист, но си имам свой виждания за някой неща и затова предпочитам да останеме само с едно детенце. Мъжа ми иска второ, дори си и мечтае да е момиче и т.н., но то детето не става само единия като го иска. Единия винаги трябва да прави компромиси! Предпочитам да имам само едно дете, но да му дам всичко което имам. При две дечица според мен винаги едното е лишено от нещо, винаги има дори и малко предпочитания към едното. Винаги между децата има някакво сравнение и в повечето случай първородното дете отнася всичко, а второто е миропомазано. Разбира се не обременявам никой с моето мнение, но при мен така седят нещата и съм сигурна че и мъжати има някаква причина за това!  Peace

# 34
  • Мнения: 1 925
Предпочитам да имам само едно дете, но да му дам всичко което имам. При две дечица според мен винаги едното е лишено от нещо, винаги има дори и малко предпочитания към едното. Винаги между децата има някакво сравнение и в повечето случай първородното дете отнася всичко, а второто е миропомазано. Разбира се не обременявам никой с моето мнение, но при мен така седят нещата и съм сигурна че и мъжати има някаква причина за това!  Peace
Моето мнение е горе-долу същото, да не кажа същото  Peace Аз имам брат, радвам се, че имам на кого да разчитам винаги, но знам какво е постоянно да се чуват неща от рода на " той е по-малък, затова на него ще купим колело, компютър и др.", "ти си си по-голяма, ти отстъпи" ... Винаги съм си казвала, че това аз няма да направя, ако имам 2 деца, но наблюдавам всички, които имат 2 и в повечето случаи едното е "онеправданото", другото "любимеца", на който всичко се прощава или почти всичко, не съм виждала семейство, в което и на двете деца да се обръща еднакво внимание и всичко да е "по братски"  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 1 320
...... не съм виждала семейство, в което и на двете деца да се обръща еднакво внимание и всичко да е "по братски"[/b][/color]  Peace

Да, аз пък не съм виждала семейтво, което да си признае, че едното му дете е по, отколкото другото. Повечето казват, че дацата са равни и не ги делят! Обаче винаги има различно отношение, това разбира се, децата най-добре го чустват, родителите в повечето случай дори и не се  усещат!

# 36
  • Мнения: 1 925
®, именно Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 399
 "Определени индивиди не трябва да имат деца въобще..."- май важи за самия автор, на такива децата им спират "свръх"реализацията.

# 38
  • Мнения: 537
Нашият татко е против /засега Wink/ второ дете най - вече заради финансовата страна на нещата. Мога да предположа, че и защото е от семейство на разведени родители, но това е друга тема. Но той, както и аз искаме да дадем нормални условия на живот на децата си и двамата много обичаме децата, а децата пък страшно много го харесват него Simple Smile Аз много искам голямо семейство, но ме е страх от това дали не би се почуствало голямото по пренебрегнато. Аз съм по - голямата и още помня как защитаваха повече брат ми Sad Но е гадно да нямаш брат или сестра, познавам доста едни на мама и на тате и те са ми го казвали това. Всички зависи от хората, но...имам чувството, че не осъзнаваме, че вършим същите грешки на родителите си, за които сме се заричали че няма да направим.
Не смятам, че който иска много деца няма какво да прави с живота, както и не смятам, че цял живот трябва да бачкаш  и да отлагаш да създадеш семейство, заради кариерата. И това, че едното дете отнемало реализацията на другото....не знам, ама трябва да си много озлобен срещу брат или сестра, за да го кажеш, не слагай всички под един знаменател.

# 39
  • Мнения: 67
И аз много искам второ дете, ужасно много. И ако щете вярвайте въпреки глупостите,които ми разводняват мозъка не го правя,за да не работя. Като второ дете още по-малко се изживявам като резерва и незнам как подобни неща могат да хрумнат на някого,още повече и на желанието да си ги споделя извън Куклусклан. Както и да е, няма да коментирам повече. Ще го извикам високо и ясно, МНОГО ИСКАМ ВТОРО ДЕТЕ. Дано и нашия татко де се навие скоро. Навивам го от година, без успех за сега, стискайте ми палци да успея. Не бих могла да забременея "случайно".В нашите оношения нещата си ги казваме нараво и си вярваме,та не бих могла без негово желание и съгласие. Дано скоро мога да се похваля с напредък и започнали опитите.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
И при нас ситуацията е горе-долу подобна - аз копнея за второ, направо имам чувството, че ще се поболея, а той въпреки, че не е казал категорично "не", усещам, че не иска  Tired Изтъква ми някакви изсмукани от пръстите аргументи...
За мен причината е чиста проба егоизъм. Тъй като с Калина имахме доста проблеми от здравословен характер /и все още имаме/, освен това тя е доста буйна и палава и имам чувството, че го е страх, че всичко отново може да се повтори, а явно човекът си държи на спокойствието...
За протокола - той има брат, а аз съм сама.

# 41
  • Мнения: 217
Аз имам едно дете. Не възнамерявам да имам второ........

Добре казано, подкрепям   newsm10

# 42
  • Мнения: 3 926
Наскоро попаднах на репортаж за една "майка-героиня", която „родила и отгледала” девет деца. Тази разплодна кобила обвиняваше държавата в геноцид, че изискването й за втори безвъзмездно дарен апартамент още не е изпълнено?!? Какво е дала тя на държавата, та да изисква от нея? Девет деца, облъчени в ценностната й система, които вероятно някой ден ще си родят по девет свои, няма да работят, няма да плащат данъци, но ще изискват жилища...
Не си гледал внимателно. Иначе щеше да разбереш, че въпросната дама е преподавател в Софийския университет. И не е нито Не-наясно със свръхчовека, нито е седнала да реве за това или онова. Бутат й микрофон пред лицето и жената си казва мъката. Ти не би ли го направил? Или не познаваш силата на въпросите или по-точно казано медийната манипулативност?

# 43
  • София
  • Мнения: 1 320
Да, и на мен ми е страно за тази жената с девет деца, та мислели за 10-то...  Rolling Eyes Колкото и внимателно да гледа човек репортажа, как да ти кажа, аз лично не мога да си го обясна. Може ли ти да създадеш 9 деца без ясно да си задал въпроса "абе как ще ги изхрана,облека, изуча и т.н.?" Аз лично не разбирам такива хора. Да, ще кажете "то ако чака човек да има някакви финанси, никога няма да се реши да има деца". Сега иска жилище, утре друго. Да е мислила преди да ги ражда, да си потърсят работа, а не да чакат на човешката милостиня, то така е много лесно и аз бих си намерила оправдания за много неща, защо пък да не ме харантути народа....  Е, ама видите ли 9 деца родила на страна си!!! Да не влизам в спорове, все пак темата не е за това!  По горе съм дала моето мнение по темата!  Peace

# 44
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Да, и на мен ми е страно за тази жената с девет деца, та мислели за 10-то...  Rolling Eyes Колкото и внимателно да гледа човек репортажа, как да ти кажа, аз лично не мога да си го обясна. Може ли ти да създадеш 9 деца без ясно да си задал въпроса "абе как ще ги изхрана,облека, изуча и т.н.?" Аз лично не разбирам такива хора. Да, ще кажете "то ако чака човек да има някакви финанси, никога няма да се реши да има деца". Сега иска жилище, утре друго. Да е мислила преди да ги ражда, да си потърсят работа, а не да чакат на човешката милостиня, то така е много лесно и аз бих си намерила оправдания за много неща, защо пък да не ме харантути народа....  Е, ама видите ли 9 деца родила на страна си!!! Да не влизам в спорове, все пак темата не е за това!  По горе съм дала моето мнение по темата!  Peace

съобразяването с това е "рукавая ошибка" казано на руски .... но е друга тема
няма лошо от 9-10-14 деца, дай им обич, храна и покрив над главата, ако става нещо от тях ще се оправят по-нататък .....

Общи условия

Активация на акаунт