по колко пъти каша?

  • 3 101
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 504
korinka не съм искала да те обидя и не виждам с какво...писала съм, че някой който НЕ кърми на поискване, не може да ми дава съвети за захранването, това е...това е и мнението ми и си го пиша...не поучвам никого...Lenyto незнам с какво впечатление сте останали...Продължавам да кърмя на поискване, вкл.и нощните кърмения, но не омита 4 пъти на ден по 220 гр пюрета, каша и т.н. А пък аз какво съм минала за да кърмя, мисля че е излишно да губя времето на съфорумките и да обяснявам с подробности, че 20 дена след секциото ми правиха др.тежка операция, бях 7 дена в болница, кърмата ми беше не намаляла, а направо изчезнала след скенерите, ангиографиите, 14 дена с тампони в носа и гипс на лицето и висенето с часове в онкологията  за да разбера дали хистологията е оки. Кърменето е въпрос на избор. Не само че си възстанових лактацията, но и продължавам да кърмя. Смятам, че 6 месечно бебче му е много да яде по 150 160 гр каша и го пиша, друг смята че е оки. Смятам, че 2 кърмения на 6 8 или 9 месечно бебе са малко, но това си е моето мнение, не карам никой да се съобразява с това нали? След доста четене и ровене в кърмаческия не кърмя 2 пъти, както може би е редно за възрастта ни и не съм тръгнала да я отбивам щото вече е захранена с почти всичко... Не виждам с какво налагам мнение newsm78

# 31
  • Мнения: 1 089
Верно че само на обяд се случва да има хранене с 220мл, които обиикновенно си изяжда и след половин час си търси да цока ( сигурно ожаднява, ама препочита кърма пред вода, естествено). Просто бебета са различни като почнеш от конституцията - едри, дребни , минеш през апетита и стигнеш до темперамента.
Четох тема в съседния подфорум, където майчетата дават значително по-големи количества храна на децата си ( е, верно че не са на кърма на поискване, но все пак).
Да заровим томахавката и да кажем, че грешка няма, когато се следи какво иска детенце- повече или по-малко. А каша може и два пъти на ден, стига да не качва много килцата.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 504
 Peace Малко оспамихме темата на момичето, за което се извинявам..  bouquet В крайна с/ка май всички бяхме съгласни, че количеството каша е доста..Не съм влизала в съседния форум, но сега прочетох линка. Основно контактувам с мами, които не кърмят и съм доста наясно какви количества омитат наборчетата на Кати. Явно нашите кърмачета си знаят, че след това има цица и затова са по скромни..Simple SmileИ при нас едното ядене е 220 гр, другите/общо 3 на ден/ от около 160- 200 гр. Цока си винаги когато поиска, а тя вече си иска като идва и ми вдига блузата. А сега е и болна и основно си цока..отказва ми всякакви пюрета и т.н. а иначе съгласна съм, че всеки трябва да се води по бебчето си, нееднократно съм го писала!

# 33
  • Мнения: 313
90 ml вода + 4 л каша не е голяма порция .  Остатъка е плодово пюре, което не е каша. Т е. бебето не поглъща повече от 100 мл чиста каша.

А по темата - не се дебеле от каша. Но ако се дават и много картофени пюрета може заедно да става голямо количеството на скорбялните храни за деня за съответната възраст и килограми.

# 34
  • Мнения: 4 555
Искам тук да питам нещо във връзка с кашите.
Смятам да захранвам с каша и имам намерение за няколко седмици до месец да кажем, да заместя едно хранене.
За да не е прекалено голямо количество наведнъж, смятам да го давам на две порции сутрин и следобед.
Кашата по-хранителна ли е от кърмата? Имам предвид ако храненето е 200 мл кърма, с 200 мл каша ли трябва да го заместя или по-малко ще е достатъчно?

# 35
  • Мнения: 911
Karina, правилно ли съм разбрала, че в продължение на един месец смяташ да му даваш само каша?

Защото ако е така - въобще не е добра идеята - в рамките на този месец съвсем спокойно може да опита 3 различни вида храни, еднообразието като нищо може да ви създаде проблеми със захранването. Да не забравяме, че захранване значи именно това - да опива различни видове храни, иначе щеше да си бъде просто "хранене". Примерно нека първия ден изяде 20-30 гр. каша/пюре (каквото там си решила), втория 40-50, третия 60-80... След 6-7 дена му въвеждаш нова храна, после - друга нова и така.
Ако бебето ти е към 6 месеца - максимума в края на месеца е 150 -160, като не е задължително да изяжда въпросното количество - моето бебе първия месец на захранването ядеше по 100 гр зеленчуково пюре, а кашата я дадох края на седмия, ако не се лъжа.......
 Ако кърмиш ти преповъчвам преди кашата/пюрето да си прикоткаш бебето и да му дадеш да цока.

"...ако храненето е 200 мл кърма, с 200 мл каша ли трябва да го заместя или по-малко ще е достатъчно?" Както казах идята на захранване е запознаване с нови вкусове и консистенции, а не да запълним определен обем. да не забравяме, че кърмата се разгражда за много по-кратко от всяка друга, различна от нея храна; за калоричността - мисля, че кашата е по-калорична от кърмата... до 200 гр каша се стига чак към деветия месец, аз лично нямам намерение да му давам такова количество каша, да не го товаря излишно...

Не се шашкай (макар че аз самата , когато му давах първата лъжичка, при първото ни хранене ужасно, ама ужасно се вълнувах) и се вглеждай много внимателно и в бебето, винаги има какво да научим от него! Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 089
На нас ни се наложи цял месец да хапваме само каша и при това оризова (това беше диетата заради постентеритния синдом). Според мен няма нищо страшно в това еднообразие, нали все пак до момента бебче е било само на кърма, без всякакво друго разнообразие. Пълната доза за възрастта можеш да достигнеш за около седмица, но това зависи преимно от апетита на бебето. Кашата видимо даже е по-концентрирана храна от кърмата, така че нормално количеството е по-малко.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 504
Искам тук да питам нещо във връзка с кашите.
Смятам да захранвам с каша и имам намерение за няколко седмици до месец да кажем, да заместя едно хранене.
За да не е прекалено голямо количество наведнъж, смятам да го давам на две порции сутрин и следобед.
Кашата по-хранителна ли е от кърмата? Имам предвид ако храненето е 200 мл кърма, с 200 мл каша ли трябва да го заместя или по-малко ще е достатъчно?

На всяка каша си има упътване, по колко е препоръчително взависимост от възрастта. Щом си решила постепенно в рамките на месец, спокойно според мен можеш да си заместиш кърмене с цялата порция, а не да я делиш на два приема, защото все пак трябва да въвеждаш плодове, зеленчуци и т.н. Ако две от храненията са му каша...кога ще даваш другите?Спомням си,че на 6 7 месеца педито казваше, че е нормално да хапват по 125 130 гр при заместено кърмене. Аз заместих чак на 10 месеца, а на 6 7 ядеше макс по 60 80гр квото и да било. Кашата определено засища повече, но ти сама ще видиш след като постепенно увеличаваш количеството колко време бебо издържа след определено количество каша. Мисля, че 200 мл каша ще са ви много на тази възраст, но си зависи от бебето в крайна с/ка. 200 давам чак сега ...

# 38
  • Мнения: 4 555
Мерси много на всички за отговорите.
Аз кашата я искам за дохранване, за да не давам АМ, но вярно, че толкова голямо количество е прекалено много. Ще давам колкото иска, след като си изяде кърмата Simple Smile
А с останалите неща мисля да започна чак на 6 навършени месеца, затова не исках друго да въвеждам този месец.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 915
моето бебе от около две седмици яде каша два пъти дневно - между закуската и обяда му давам безмлечна безглутенова (вместо попара) зеленчукова, но й добавям АМ, следобяда - някаква плодова, т.к. имаме поставена от педиатърката задача да качи килограми, до тогава ядеше всеки ден, но само по веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт