Може ли два вида каши на ден?

  • 1 986
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
примерно предиобяд плодова следобяд оризова?ние си ядем оризовата но педиатарката ми даде плодова да вклуча предиобяд, в чужбина съм нямам мн доверие тук на мн неща не съм съгласна с тяхната медицина като това да не даваш на бебето вода до 6-тия месец;затова реших да се посъветвам с вас Sunglasses

# 1
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
А защо не ги смесиш?Аз давам каша за последно хранене , защото млякото не го засища и почна да се буди към 2-3 да реве и да пие вода.САлед като я изпие всичката продължава да мрънка, докато не пие мляко.Сега яде към 8 и спи до 6 като заклан.Снощи му направих 2 лъжици елда с плодове и 2 лъжици от просо.Това си е мое решение да ги смеся и нямам проблем.Алек е на 7м и2 седмици и менюто ни е следното:
6-ам
9 ам-
10 -пл пюре
12-зел.пюре

16-ам
18-пак плодово пюренце
20-каша с ам
дано съм била полезна.

# 2
  • Мнения: 68
благодаря много,забравих да допалня че ние сме на 5 м и половина,по рано захраних с каша тай като моята госпожшца пие мн малко АМ за възраста си 120мл и е 6.450 кг и затова лекарката каза да вклуча и плодова .кашата оризовата я яде  цялата с апетит  chef

# 3
  • Мнения: 9 470
не съм специалист, но съм давала на детето си два вида каши на ден - сутрин и след обяд след 8 месец, когато премахнахме кърменето в 10 ч. Дъщеря ми не искаше попара и затова сутрин ядеше каша с плод, обяд пюре и кърма, след обяд пак каша. Само че аз давах два вида плодова - примерно сутрин с банан, след обяд с ябълка или зърнена. Нямахме проблеми. По принцип дъщеря ми много не яде, така че много килограми не е качила от това ядене. Желая ти успех! Мисля обаче, че на вашата възраст е по-добре ако да имате най-много две заместени яденета, като едното да е зеленчуково пюре. Аз две каши давах при 3 заместени яденета.

# 4
  • Мнения: 3 993
благодаря много,забравих да допалня че ние сме на 5 м и половина,по рано захраних с каша тай като моята госпожшца пие мн малко АМ за възраста си 120мл и е 6.450 кг и затова лекарката каза да вклуча и плодова .кашата оризовата я яде  цялата с апетит  chef

Според мен бебето е малко още, на 5 месеца и половина, да му заместваш млечни хранения с каша! Така ще пие още по-малко АМ. Моята дъщеря на 6 месеца, че и месеци по-късно нямаше изцяло заместени хранения, на всяко хранене пиеше АМ задължително.

Това, че тежи 6 кг нищо не означава, ако бебето наддава нормално.
Потърси други начини да върнеш интереса й към млякото, пробвай други видове АМ например, но не се отказвай толкова лесно, поне до 1 годинка млякото е основната храна на бебетата.

# 5
  • Мнения: 15 379
Може да се дават 2 вида каши дневно. Аз така правех, защото синът ми не ядеше попара.
Но беше много по-голям.

Кашите, които даваш най-вероятно са млечни, а това е важно.
Бебето до 1 година не бива да има изместено млечно хранене, т.е. твърда храна+задължително мляко или млечни продукти.
Даването на твърди млечни храни не измества млечните хранения.

И все пак - най-добре в случая е да не включваш и втора каша за деня, а да настояваш да си изпива млякото.
Ако изпива само 120 милилитра АМ, но пък изяжда 200 грама млечна каша, то по-добре е да яде каша, така ще приема повече мляко, а то е най-важно до навършването на 1 година.

П.П. Би могла да слагаш малко ароматна каша в млякото. Много вероятно е по този начин да изпива много повече.

# 6
  • Мнения: 190
И аз давам два вида каши на ден, защото синът ми не иска зеленчуково пюре на обяд, но той е много по-голям (на 9 месеца). Наистина пробвай да смениш марката АМ или да добавяш в млякото малко каша за вкус.

# 7
  • Мнения: 68
при нас точно това е проблема пюретата не иска плюе почна да повръща и намали следващите си приеми на АМ,затова от 7-8 дни спрях пюретата захранена е със всички видове които са за след 4 месец,започна добре но после отказа само плодовите яде с апетит,затова започнах кашата с пюретата незнам какво да правя как да продължа Cryнезная как да и направя дневното меню и всичко да е наред.поне не повръща сега млякото на 2 пъти яде 120 мл аз не я оставям докато не го изпие.пие 80 и спре поиграем след 20 мин пак пробвам и така понякога я нося пея а е тижка и така пие,чудо сме.сега се храни ето така;
06.30-120 АМ
09.30-120 АМ
12.30-120АМ
15.30-180 каша оризова
20.00-120АМ
понякога пие към 3 през ноща 100 Ам последните дни спря

# 8
  • Мнения: 68
а замалко каша в млякото е страхотна идея много благодаря-ще пробвам Hug

# 9
  • Мнения: 27 524
Принципно можеш, но смисъл не виждам. Засега нека пие мляко, един път каша на ден е достатъчно. Редувай оризова с плодова (какво има в плодовата толкова, та трябва да я даваш обезателно, според педиатърката  Thinking). Ще включиш зеленчукови пюрета, после плодови, няма смисъл просто от каша два пъти дневно.
А че бебетата нямат нужда от вода, докато са само на мляко е абсолютно вярно  Wink

# 10
  • Мнения: 68
а може ли да приготвям в къщи домашно приготвена прясна храна да варя картоф морков и др зеленчуци да пасирам и така да и давам?може пък да и хареса така приготвено повече от купените.някой ако знае рецепта и може и е давал така нека сподели.

# 11
  • Мнения: 27 524
Може, разбира се, то от това по-хубаво няма.  Simple Smile

Рецепти за домашни пюрета и каши

Имай предвид, че понякога бебетата не харесват картофа.

# 12
  • Мнения: 15 379
Само да добавя, че домашното зеленчуково пюре е задължително да съдържа АМ. Или след пюрето да пие АМ.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Може две каши, ако детето няма склонност към напълняване. Ако е пухкаво по-добре недей, кашите са доста калорични.
А дали има по-хубаво от домашно приготвената храна може да се поспори. Зависи какви зеленчуци и плодове използваш и от къде ги взимаш. Лично аз за бебе бих предпочела готово пюре с гарантирано качество (примерно Хип), вместо съмнителните зеленчуци от сергия с неизвестен произход. Но ако си ги гледаш ти или имаш откъде да вземеш сигурно чисти и качествени зеленчуци може разбира се.

# 14
  • Мнения: 3 993
Може две каши, ако детето няма склонност към напълняване. Ако е пухкаво по-добре недей, кашите са доста калорични.
А дали има по-хубаво от домашно приготвената храна може да се поспори. Зависи какви зеленчуци и плодове използваш и от къде ги взимаш. Лично аз за бебе бих предпочела готово пюре с гарантирано качество (примерно Хип), вместо съмнителните зеленчуци от сергия с неизвестен произход. Но ако си ги гледаш ти или имаш откъде да вземеш сигурно чисти и качествени зеленчуци може разбира се.

Подкрепям. И аз предпочитам гарантираното качество на Хип пред липсата на какъвто и да е контрол върху храните на българския пазар.

didka, ако живееш в Кипър... не знам как е там контрола върху храните.
Дневното меню, както си го написала, е добре само с едно заместено хранене. Не бързай да заместваш други и гледай да пие повече мляко. За пюретата, щом ги плюе и повръща, поизчакай малко да ги позабрави и после пак опитай.

Общи условия

Активация на акаунт