Aspettando i carnevali - 76та италианска тема

  • 19 156
  • 291
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 359
Лени,започвам искрено да се притеснявам(Тсигуми също предполагам),ако заразиш тези слонове.Представяш ли си цяло стадо слонове да започнат да кихат в хор,какво цунами би предизвикала.И какви политически последици би имало.Апелирам за по голяма политическа и обществена отговорност от твоя страна.Незнам.....ако Берлускони изгуби изборите,заради сополите на една своя поданичка,как би реагирал

# 136
  • Мнения: 1 893
Момичета, извинете, че ви нахлувам в темичката, но дългогодишната ми мечта да видя Италия е на път да стане реалност в началото на март. Засега ще посетим само Рим за седмица. Оказа се, че в нета повечето сайтове са само на италиански и ми е доста трудно. Затова искам да попитам някои неща. Първият ми въпрос е за Roma Pass. Откъде мога да си го купя? Има ли сайт на градския транспорт, в който да си напиша маршрута и да ми покаже с кои номера и за какви пари се стига от едно място до друго? Благодаря ви предварително   bouquet

# 137
Аз телеграфи4но да съобщя на интересуващите се, 4е Air Italy закри линията София-Верона   Twisted Evil Видя се то, 4е всяко 4удо е за 3 дни. Толкова много се кефих на удобния полет, но видях около Коледа, 4е самолетите летяха с по 30ина души и миришеше на загуба. Явно им е дошло до гуша да 4акат нашенеца да се реши да лети и са закрили линията. Май поляците, оба4е, им правят фаттурато, щото до Варшава летят още. Ще се прикотквам към My Air от Venezia, зна4и 3-4 4аса път от вкъщи  ooooh!

По друг въпрос: Пове4ето от вас са по-добре запознати с продуктите в Италия, но аз да подшушна на "непросветените", 4е Буитони предлага то4ени фини кори Pasta Filo, (по4ти) като българските, и стават 4удесно за баница!!!!  Peace   

Лека ве4ер!

# 138
До beca: моми4етата близо до Рим със сигурност ще ти дадат мноооого информация. Аз мога да споделя от моите 2 пътувания до Рим, 4е за предпо4итане е надземният транспорт. Метрото освен мръсно е и опасно. Ина4е ти препоръ4вам туристи4еските автобуси. За около 13 евро на ден (зависи коя туристи4еска компания избереш) имаш билет за една линия, която обикаля вси4ки важни туристи4ески забележителности на града. Ти можеш да слизеш на спирките, които те интересуват, и пак да се ка4ваш... многократно през целия ден. Ако не се лъжа автобусите се движат на интервали 20-30 мин. Стартова спирка е Stazione Termini (тоест Централна ЖП Гара). Успех  bouquet

# 139
  • Мнения: 1 545
Лени, може ли се такава излагация, баш за рожденния ти ден да се разболееш! Овчева е права, оправяй се, че ако заразиш слоновете, направо международен скандал може да предизвикаш  Joy.
Бека, със сигурност някоя мама от Рим ще ти обясни подробно, само да се включат.
Елиза, не ме учудва, че са закрили линията. Те бяха пуснали и Наполи-София през Верона, ама за всяка дата, която проверих, ми излизаха цени от минимум 260 евро - че къде ми е далаверата? А уж нискотарифна компания.....
Деска, честита книжка!

# 140
  • Мнения: 764
Билет4ето в Рим е 1 евро за 75 мин транспорт.Може да се ка4иш на метро и да довършиш с автобус или обратно.Мисля 4е има и дневни билети за 5 евро,но не съм ги търсила и използвала.Билет4етата се купуват от таббакериите и будки до метростанциите.От тук може да си изкараш карта на метрото:
http://www.metroroma.it/metroroma/HTML/IT/Servizi/Muoversi+a+Rom … ppadelleLinee.htm
Сайтът е и на английски.Аз ли4но не знам друг по удобен и бърз на4ин на придвижване в Рим/още пове4е за истори4еския център/от метрото Peace 4исто е то4но толкова,колкото е 4ист Рим,място,където се изсипват милиони хора на ден.Пътуват предимно у4еници,студенти и хора работещи в центъра,забранен за коли,освен за живеещите там.Никога не съм имала проблеми,пазете се от цигани,но това се отнася за всяко място,дръжте си 4антите здраво PeaceЗа цялото време тук съм използвала автобус максимум 5 пъти,линиите са изклЮ4ително сложни и объркани и нямам представа за тях newsm78.Понау4ете някоя дума или се снабдете с разговорник,тук английски не върви Naughty
по повод самолетите Майеар,също не летят ве4е до Рим,останахме само с Уиз...

# 141
  • Мнения: 6 167
Хаха, за слона се загрижили  Twisted Evil
Мина ми като на куче, както се казва.
Днес всичко е ОК, утре мога дори да хапна торта  Whistling

Леле, хора, чудеса стават на този свят.
Майеър ни дава ваучер  за чакането, което ни причиниха по Коледа с полетите. Пак е нещо.
Въвели са и плащане на чекиран багаж, но са отменили същите пари в билета, т.е билета сега е по-евтин.
За майка ми платих билет от 0,01 еуро е 49еуро, като платиш багажа и някаква такса накрая излезе 69 еуро.
Преди същия билет май излизаше по-скъпо.

Снощи не помня къде гледах за метрото в Рим. 11 милиона за система , накрая с карта от Лацио и други места можеш спокойно да си минаваш през чекинга и да си пътуваш гратис. Сладурчета. Сега ще дават още пари, за да си направят системата да чете тези билети правилно.. все пак.

# 142
  • Мнения: 3 388
Лени, за завиждане сте с тези полети почти без пари! На мен до Варна ми излиза около 400 еуро сама с бебо. Убийствена цена само за единия билет!  Twisted Evil

Днес бяхме при нашата педиатърка- официално нейното становище е въпросната минестрина от 5-ия месец. Като гледам почти никое от бебетата на моите приятелки не я яде  Rolling Eyes

И сме 7 900, 68.5 см   Wink


# 143
  • Мнения: 6 167
Да, помня ги и аз тези цени  Rolling Eyes
Не можете ли да пътувате до Букурещ и после с кола?
Мисля, че много хора правят така. Майеър лети до Букурещ.

# 144
  • Мнения: 3 388
Варианта е до Букурещ или София и после с кола. Но при тези пътища и с  малко дете ми се струва един малък кошмар  Mr. Green Ако пък сложиш бензина  /ако е София са 2000 км отиване и връщане в двете посоки/, пак толкова ти излиза. Затова май ще си пътуваме до Варна с прикачване във Виена  Thinking
Но лятото, когато пътуваме тримата, само билетите ще ми излязат около 1000 еуро, оттам нататък другите разходи. Ами те агенциите за най-далечните дестинации по-изгодни оферти предлагат  Mr. Green

# 145
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здравейте от гладуващата ваша хомеоПатка!
Хора, почна се .... от днес съм на диета и няколко вида хапове хомеопатични, гранули с витамини и имам три черотченца на лявото ухо, засега не съм гладна. Цялата работа е овладяване на повиците на глад и чистене на черния дроб с тия чудесии. Диетата е лесна за помнене, протеини без свинско по 150 гр. със зеленчуци колкото ми се ще, а вечер четвърт кило зеленчуци, закуската е две фетте бискоттате с чай и само фруктоза за подсладител или череали с кисело млеко обкновено, магро.
Рапорт даден! НАли обещах да разкажа, та сторих го! ЕнтусиазЪма е голям, стискайте палци! Два месеца никакви въглехидрати, чак след седмица малко плодове, по 150 гр. на хранене! Та такива ми ви работи при нас!
МАлката е с леко подута бузка, май е от зъб никнещ, чували ли сте за подувания? Буди ни вече нощем, че и по два пъти. Зомби съм! Само това ми липсваше денонощно да се моря! Но няма как!

# 146
  • Мнения: 2 617
400 евро на мен ми звучат като мечта, само на наз двете е около 700 евро, но ще е така докато е малка,после ще прилагаме и други варианти  Sad

Успех, Миликс!  Peace Важното е освен резултати, после и да ги задържиш  Peace Сигурно е зъбче, миличките дечица Sad

# 147
  • Мнения: 2 379
Хей, Миликс, браво! Добре е, че си се организирала и дано подейства този режим. Simple Smile
Ти на диетолог ли ходи? Хапчета, лепенки ... предполагам, че са ти ги предписали.
А какво има в тези лепенки? Аз винаги съм била малко скиптична към подобни неща Confused, но може и да греша. newsm78

# 148
  • Мнения: 1 545
Миликс, стискаме палци скоро да се похвалиш с т 44 мярка! bowuu
Ани, абе аз не съм много на ти с географията на северна Италия, я кажи, ти далече ли си от Лаго ди Комо? Аз ще ходя на един конгрес в Черноббио, до лаго ди Комо било някъде си, близо до границата с Швейцария, сетих се, че и ти си някъде по езерата, та.....

# 149
  • Мнения: 5 476
Здравейте на всички.
 Hug
Преди два дни се върнах от Лас Вегас и все още съм гроги от часовата разлика и от висенето по цял ден на панаира. Надяваме се да има добри резултати за работата и да имаме нови клиенти.
  Макар че фирмата ни наистина е доста добре интегрирана в сектора  и имаме повече от 50%  фактурирано извън  Италия. Simple Smile
  Тъкмо се върнах и веднага на работа, правя отчети и ми е бръмнала главата.  Sunglasses
  След по-малко от месец ще заминавам пак към Дубаи.
 
  Нямах време да ви чета , така че от мен много поздрави  на всички и дано ми се отвори минута време да прочета по-обстойно. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт