Грандоман.

  • 4 996
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 7 122
Имам предвид един конкретен човек. Може да е граноман, а може и да не е.  Сигурна съм обаче, че е гранд. Забавен, весел, див, простак на моменти, циник.
Към конкретния човек отношението ми е положително. Към Батето също. 

# 32
  • Мнения: 3 447
Там е работата, че когато някой е грандоман, обикновено има защо.

# 33
  • Мнения: 2 149
Моят мъж е адски амбициозен,но това не го прави смешен дори и да има грандомански мечти.
По-скоро е реалист и аз му се възхищавам Heart Eyes,Пу-пу Laughing

# 34
  • Мнения: 2 070
Винаги ще се сещам за лафа на Батето и подвикването му след преминаващи момичета :"Момичета, изглеждате ми много лекомислени ДНЕС!"  Това до една кръчма до рибното пристанище и пазара в Несебър при бай Тачо.

# 35
  • Мнения: 2 152
Aз също харесвам скромните хора Simple Smile.
Адски ме кефят и супер реализирани и успели хора във всяко едно отношение, но от  тях не лъха грам самодоволство. Естествени, приятни, изключително умни и интелигентни, не те притесняват с присъствието си  по никакъв начин
А тези грандомани, без покритие, или постигнали нещо си благодарение на мама и татко - жалки.
На моя приятелка съпругът е такъв. Изключително тъпо парче. Винаги когато се събираме се хвали и послъгва за "великолепната" си личност. А всъщност е такъв смешко - ужас ooooh! ooooh!

# 36
  • Мнения: 503
Забавляват ме.
Готини майтапи стават на техен гръб.
Нали? Аз също се забавлявам с такива хора. Особено, когато действителността доста се различава от мечтаното. Laughing
Ей тия са най- смешни, когато ги поставиш в нетипично за тях обкръжение или ситуация! Ошумоляват се като мишка в трици.
Иначе, нямам нищо против от грандовете- тип движеща сила.

# 37
  • Мнения: 1 470
Ако е диагноза,е дразнещо...Но понякога може и за лечение да се използва,но в разумни количества...А иначе за майтап става...

# 38
  • Мнения: 3 447
Аз не познавам пълен неудачник-грандоман, в интерес на истината. Не говоря за Наполеоновците, които пълнят лудницата, нали.

# 39
  • Мнения: 984
А под "грандоман" разбирам "на гол корем чифте пищови".

Отделям хората с широк размах и сериозен опит и успех.

Грандоманът, според мен, е мечтател "на ангро", човек с развито въображение за необозримото бъдеще, който почти нищо не прави, за да го реализира или ако го прави, то е по погрешния начин задължително.

Грандоманът също си има "лоши" навици като примерно неизслушва, не вниква, не тълкува, не вдява, не общува нормално, понякога такива хора потъват в собствената си вселена и никога не изплуват от там.

Не харесвам такива хора. Дразнят ме с непрактичността си и с постоянните си прищевки.

# 40
  • Мнения: 677
Грандоманът, според мен, е мечтател "на ангро.

Сори за офа, ама за да не ескалира проблема, би ли ми обяснила, какво е "на ангро"?

# 41
  • Мнения: 7 122
Поне Лиска с обяснението на ескалирането е подготвена.  Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 6 370
не е зле подобни теми, съдържащи размишления върху чужди думички, да започват с дефиниция на термина. така ще се спести сървърно пространство и темата ще се ограничи до съществото й.

грандоман (мегаломан) означава човек с неоправдани претенции за собственото си величие, с мания за такова.
следователно, понятието има негативен смисъл и просто няма как да се твърди, че такива хора са положителни или че зад приказките им стои нещо реално. ако стоеше - нямаше да са грандомани.

смешно е изказване от рода "съпругът ми е грандоман в постъпките си, не и в приказките си". това показва само, че не знаете какво означава думата.

препоръчвам горещо закупуването на Речник на чуждите думи в българския език. полезна домашна вещ.

# 43
  • Мнения: 984
"На ангро" означава "на широко" или по-точно на широко, но без зачитане на детайлите. Употребявам го понякога и като синоним на израза "на изуст".

А вие под "ескалира" какво имате предвид, сър? И аз сори.

# 44
  • Мнения: 677

Тва са две думи ли, егаси ескалацията отново.

А вие под "ескалира" какво имате предвид, сър? И аз сори.

Питаш? А уж сте от една партия с ескалиращата.

Общи условия

Активация на акаунт