Инжекционнa полио ваксина?

  • 5 181
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
Цитат на: SafeHeaven
Да допълня още няколко въпроса. И предварително благодарности до Birdie.
Ако ваксинираме с Тетра-Акт-Хиб от каква друга ваксина имаме нужда в края на втория месец? Има ли нужда от Имоваксполио, след като
Цитат на: Birdie
Тетра-Акт-Хиб->> е ДТаК+полио (инжекционно)+Act-Hib


ДТаК- на 2-ят месец,на 4, на 6м, плюс четвърта доза 15-18месец. Бустер (доп. доза)->4-6 год. възраст. Общо 5 дози до 6 год възраст.

Акт-Хиб (или Хиберикс-друга фирма)-2м, 4м, 6м, плюс 4та доза във възрастта между 12-15месеца. Общо 4 дози до 15 мес. възраст. Хиб няма бустер в късна възраст.

Полио (инжекционно)-2м,4м, и трета доза между 6 и 18 месец. Бустер-->>4-6 год възраст. Общо 4 дози до 6 год. възраст.

Пневмококова ваксина (изключително важна-задължителна от 2000 година в календара на ААП)-2м,4м,6м и 4-та доза във възрастта 12-15месеца.
Схемата на приложение обаче е различна, ако първата доза се сложи след навършени 7 мес или след навършване на 1та година, или след навършени 2 год. до 5 год възраст-за тези случаи броят на дозите е различен-консултирайте се в зависимост от коя възраст на детето желаете да поставите първата доза.
След навършени 5 год възраст не се поставя рутинно.
За децата с голям риск от 2-та година до 18 год. възраст, в добавка към вече направените дози пневмококова ваксина, може да се направи и полизахаридната пневмококова ваксина->>само1 доза е схемата. Полизахаридната ваксина срещу пневмокок е РАЗЛИЧНА от тази, която се прави в малка възраст.

ММР-1 доза на възраст между 12-15месеца и бустер във възраст между 4-6 години. Общо две дози до 6 год. възраст. Повечето произвеждани днес ваксини ММР се слагат подкожно-проверете указанията на опаковката преди поставянето и!!

Хеп.Б->>схема 0 (сега, когато я правите), 2 доза след 1 месец от първата доза и 3 доза 6 месеца след ПЪРВАТА доза.
Хеп.А->>след навършване на 2 год възраст->>1 доза и втора доза->> 6м до 1 година след първата доза.

Това е официалната програма на ААП (Американска Академия по Педиатрия). Аз лично работя по нея-минимални странични ефекти от ваксините (почти никакви) и висока ефективност.

# 16
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На нас ни казаха че убитата полиоваксина е с по-ниска издръжливост а пък в българия има опасност от епидемия защото има контингент от деца които не се ваксинират и затова тук се слага живата. Въпреки това аз сложих убитата, така че всеки си преценява.

# 17
  • Мнения: 667
Цитат на: Birdie
ДТаК- на 2-ят месец,на 4, на 6м, плюс четвърта доза 15-18месец. Бустер (доп. доза)->4-6 год. възраст. Общо 5 дози до 6 год възраст.
.........................
Това е официалната програма на ААП (Американска Академия по Педиатрия). Аз лично работя по нея-минимални странични ефекти от ваксините (почти никакви) и висока ефективност.

Ето това е. Просто трябва да замълчим и да прочетем това професионално мнение няколко пъти, на който колкото му е необходимо, за да го възприеме. Едно от малкото наистина стойностни мнения във форума.
Хиляди благодарности Birdie. Бъди щастлив!
________________
Дали няма да стана нахален с още един въпрос. Ако е така Birdie извини ме.
Ако ваксинираме бебо с ТетраактХип, имаме ли нужда от друга ваксина? ... и съответно след ваксинирането на 2-я, 4-я и 6-я приключваме ли с цикъла ваксини през първата година, като съответно направим и Хеп.Б и Хеп.А.

# 18
  • Мнения: 3 743
Birdie очевидно е, че си компетентна по въпроса с ваксините, и ако може да се възползвам и аз с един въпрос.
При нас положението е малко по-сложно-синът ми е с диабет от 2 годишен. Според личната му лекарка причина за отключване на диабета е ваксината Тримувакс?!?! 15 дни след поставяне на въпросната ваксина сина ми изкара рубеола и след 4 месеца му откриха диабета! Аз лично се съмнявам, че това е причината, но... Преди време четох една статия, че след въвеждане на задължителната ваксина против хепатит (ако не се лъжа от 1994г) са се увеличили с 60% случаите на детски диабет(в световен мащаб). Не знам и това до колко е достоверно.
Та въпросът ми е имаш ли информация по въпроса за връзката (ако има такава) между ваксините и отключването на диабета.
С риск да прекаля малко с въпросите ще те попитам и още нещо-има ли риск при поставяне на ваксина при сина ми, защото личната лекарка смята, че не трябва да слагаме задължителните ваксини и за сега сме ги отложили, трябваше да напрвим ДТ, полиомиелит и Манту.

# 19
  • Мнения: 8 585
Цитат на: SafeHeaven
Цитат на: Birdie
ДТаК- на 2-ят месец,на 4, на 6м, плюс четвърта доза 15-18месец. Бустер (доп. доза)->4-6 год. възраст. Общо 5 дози до 6 год възраст.
.........................
Това е официалната програма на ААП (Американска Академия по Педиатрия). Аз лично работя по нея-минимални странични ефекти от ваксините (почти никакви) и висока ефективност.

Ето това е. Просто трябва да замълчим и да прочетем това професионално мнение няколко пъти, на който колкото му е необходимо, за да го възприеме. Едно от малкото наистина стойностни мнения във форума.
Хиляди благодарности Birdie. Бъди щастлива!
________________
Дали няма да стана нахален с още един въпрос. Ако е така Birdie извини ме.
Ако ваксинираме бебо с ТетраактХип, имаме ли нужда от друга ваксина? ... и съответно след ваксинирането на 2-я, 4-я и 6-я приключваме ли с цикъла ваксини през първата година, като съответно направим и Хеп.Б и Хеп.А.


С три дози тетра-Акт-Хиб не приключвате, тъй като е нужно да сложите четвърта доза ДТаК на възраст 15-18 месеца и четвърта доза Акт-Хиб на възраст ->>12-15м за. Тъй като тези две ваксини се покриват в периода 15 месец (начална възможна възраст за ДТаК и крайна възможна възраст за Акт-Хиб можете на 15 месечна възраст да поставите и двете. Тъй като не са необходими повече имунизации полио, тетра-Акт-Хиб (съдържаща полио) не е пригодна. Трябва да изберете ДТаК и Хиб отделно от същата фирма обаче.

# 20
  • Мнения: 8 585
Цитат на: svasseva
Birdie очевидно е, че си компетентна по въпроса с ваксините, и ако може да се възползвам и аз с един въпрос.
При нас положението е малко по-сложно-синът ми е с диабет от 2 годишен. Според личната му лекарка причина за отключване на диабета е ваксината Тримувакс?!?! 15 дни след поставяне на въпросната ваксина сина ми изкара рубеола и след 4 месеца му откриха диабета! Аз лично се съмнявам, че това е причината, но... Преди време четох една статия, че след въвеждане на задължителната ваксина против хепатит (ако не се лъжа от 1994г) са се увеличили с 60% случаите на детски диабет(в световен мащаб). Не знам и това до колко е достоверно.
Та въпросът ми е имаш ли информация по въпроса за връзката (ако има такава) между ваксините и отключването на диабета.
С риск да прекаля малко с въпросите ще те попитам и още нещо-има ли риск при поставяне на ваксина при сина ми, защото личната лекарка смята, че не трябва да слагаме задължителните ваксини и за сега сме ги отложили, трябваше да напрвим ДТ, полиомиелит и Манту.


Ваксината Тримовакс няма нищо общо с диабета и възможностите за изява на диабет. Не е изобщо сериозно да се твърди такова нещо, особено от медицинско лице. Единственото, за което се повдигнаха съмнения относно ММР бе възможната и връзка с аутизъм (психическо заболяване), но след 1.5 год от "публикацията" авторите на въпросната статия публикуваха опровержение и тихомълком признаха кой и как им е "внушил" тези еретични мисли.
Хепатитната Б (или А) ваксина изобщо нямат връзка с диабет по-никакъв начин.
Диабета не е противопоказание за каквато и да е била имунизация по никое време от протичането му. Поради факта от честа употреба на игли, ваксинацията с хепатитната ваксина е особено актуална.

Моля прочетете...
Нашата библия:
http://www.cdc.gov/nip/

И тук:
http://www.immunize.org/catg.d/rules1.pdf
Моля прочетете тези правила особено внимателно. На много гъсто са изписани невероятни подробности с огромно значение.


http://www.immunize.org/catg.d/p4090.htm
и тук:
http://www.cispimmunize.org/pro/pdf/Hep%20B%20guidance.pdf
http://www.immunize.org/stories/story54.htm

# 21
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Извинете за офф-а, но само да вметна, че Birdie е мъж и е педиатър, с което се обяснява и компетентността му.  Grinning

# 22
  • Мнения: 3 164
Момичета дайте повече инфо за тази не жива полио ваксина-точно как се казва и от къде може да се поръча-а има ли други живи ваксини които имат и не жив аналог-много ме интересува,че скоро ни предстой да ги слагаме.

# 23
  • Мнения: 667
Цитат на: shoni
Момичета дайте повече инфо за тази не жива полио ваксина-точно как се казва и от къде може да се поръча-а има ли други живи ваксини които имат и не жив аналог-много ме интересува,че скоро ни предстой да ги слагаме.

Imovaxpolio се казва Inactivated Poliovirus. Струва 18,40 лв. в аптеката на Търговска лига.
... ама като гледам възрастта на Стоян май ви е малко късничко за полио.

# 24
  • Мнения: 8 585
Цитат на: shoni
Момичета дайте повече инфо за тази не жива полио ваксина-точно как се казва и от къде може да се поръча-а има ли други живи ваксини които имат и не жив аналог-много ме интересува,че скоро ни предстой да ги слагаме.

Инжекционното полио се търгува под различни търговски имена. В Гърция няма на пазара инжекционно полио като самостоятелна ваксина, а само в комбинация с други ваксини в една спринцовка.
Обикновено инжекционното полио се обозначава като IPV (Inactivated polio vaccine) в състава на комбинираните ваксини. Така че, ако разгледате опаковката и там една от съставките е обозначена като IPV, то ваксината съдържа и инжекционно полио. Чух, че в България има IPV под името "Имовакс", но нищо конкретно не мога да кажа за нея, нито знам какво точно съдържа този "Имовакс".

Ваксини, съдържащи инжекционно полио, в Гърция са:

*Инфанрикс [Infanrix]-IPV-Hib (производител SKB)->> DTaP (ДТаК)+ IPV (инж. полио)+Hib (хиб ваксината)
*Тетравак [Tetravaq] (производител Aventis-Paster)->>DTaP (ДТаК)+ IPV (инж. полио)
*Infanrix-Penta [Pediarix] (производител SKB)->>DTaP (ДТаК)+ IPV (инж. полио)+Hep.B( хепатит Б ваксина).
* Hexavac (производител Aventis-Paster)-DTaP (ДТаК)+ IPV (инж. полио)+Hep.B( Хеп.Б ваксина)+Hib (Хиб ваксината).

# 25
  • Мнения: 667
д-р Birdie така и така от няколко дни си говорим за ваксини. Бихте ли ми разяснили против какво точно е Pneumococcal (PCV) и каква е степента на Recommended?
В България мисля, че въобще не се предвижда ваксинирането с нея.

# 26
  • Мнения: 8 585
Цитат на: SafeHeaven
д-р Birdie така и така от няколко дни си говорим за ваксини. Бихте ли ми разяснили против какво точно е Pneumococcal (PCV) и каква е степента на Recommended?
В България мисля, че въобще не се предвижда ваксинирането с нея.

PCV е 7 валентна ваксина срещу заболявания, причиняващи се от микроба Streptococcus pneumoniae. Този микроб е най-важният причинител на менингити, пневмония, сепсис, рецидивиращи отити при деца до 3-4 годишна възраст. От 1999 PCV е задължителна в САЩ и броят дози зависи от това,от коя възраст на детето смятате да започнете с първата доза.
Стандартната схема е 3 дози на 2м, 4м, 6м, и един бустер във възрастта 12-15месец. Ваксината е много скъпа-едната доза е около 76 Евро. Не е задължителна в повечето страни от Европа (все още) единствено заради цената си.
Тук (Гърция) също не е задължителна, но родителите си я купуват и слагат масово. Няма почти никакви странични ефекти. Аз лично смятам, че е една от най-големите ни придобивки в областта на ваксините, след утвърждаването на ДТаК като ваксина в световен мащаб. Въпрос на време е да се произвежда масово, цената да падне и да се разшири употребата и.

# 27
  • Мнения: 3 164
Благодаря ви много за инфото.

Общи условия

Активация на акаунт