шофьорски курсове за автоматик?

  • 10 466
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 131
Напротив,разрешено е да има учебни коли с автоматични скорости.Могат да те учат на такава,обаче ще получиш книжка с право да караш само такава кола.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 271
Алооо,чувате ли се,в закона е забранено да има учбни коли с автоматични скорости.Там ясно е казано,учебните коли и убочаващите се,само с ръчна трансмисия.Опомнете се.А що се отнася до темата,що за глупост е това,да се обучаваш за автоматик,че то няма нищо сложно.направихте от наи-марзеливото кормуване световен вапрос,че тук чак и савети се дават,кое ка ,защо.Само смях буди тази тема в мен!Скупа,наи-вайното запомни при автоматика,когато спреш не отпускай спирачката докато не ти се наложи да тругваш!!! hahaha
А ти защо не прочетеш отначало темата - авторката иска опреснителни часове, а не да кара шофьорски курс и да се обучава.
А относно закона, не съм много сигурна в казаното от теб, защото е факт, че има официално обозначени автомобили с автоматична трансмисия, те едва ли са срещу закона-....

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Напротив,разрешено е да има учебни коли с автоматични скорости.Могат да те учат на такава,обаче ще получиш книжка с право да караш само такава кола.

Е това пък изобщо не ми се вързва  newsm78 То да не е отделна категория ,че да ти разрешават само такава кола да караш  Crazy

# 18
  • London, baby
  • Мнения: 800
Напротив,разрешено е да има учебни коли с автоматични скорости.Могат да те учат на такава,обаче ще получиш книжка с право да караш само такава кола.

Е това пък изобщо не ми се вързва  newsm78 То да не е отделна категория ,че да ти разрешават само такава кола да караш  Crazy
Да, във Варна наистина има тавака кола, автоматик. Нормално е, като вземеш книжка да караш само на такава, защото скоростната кутия не е толкова лесна и лесно усвоима.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
То това хубаво, но ми е интересно къде в книжката ще напишат, че имаш право да караш само кола автоматик  newsm78 Не го вярвам това  Crossing Arms

# 20
  • London, baby
  • Мнения: 800
То това хубаво, но ми е интересно къде в книжката ще напишат, че имаш право да караш само кола автоматик  newsm78 Не го вярвам това  Crossing Arms
Пишело се някъде, не знам и аз къде. Истина е  Peace

# 21
  • Мнения: 927
Аз имам книжка от ОАЕ и съм се учила само на автоматик. Никъде на талона ми не пише, че е само за автоматик, но може би самия му вид е по- различен от този за мануал. Сега в Бг карам курс да ги науча и тия скорости, но наистина е по-трудно да се науча след като съм си свикнала на лесното вече. А и правилата в Бг са доста по-различни, да не говорим и за хаоса, който цари по пътищата.
Успех в намирането на инструктор  Hug

# 22
  • Мнения: 515
По принцип в книжката (не знам точно къде) пишело А, демек че може само автоматик да караш - моят инструктор ми го е казвал

# 23
  • Мнения: 2 005
Аз мисля, че няма специални изисквания относно вида на трансмисията в Закона за движение по пътищата... Пътните превозни средства са класифицирани от ЗДвП по други показатели със изисквания за съответна категория на Свидетелството за управление. Все пак ще питам личния ми служител на МВР Joy, щото ме заинтригувахте. Аз самата имам категория "С" от 15 г., управлявам редовно лек автомобил и мисля, че във връзка с това съм доста добре запозната със ЗДвП, както и с всичките му няколко изменения за тези години.

# 24
  • Мнения: 984
Искам да попитам нещо за автоматика, извинявам се предварително, че ще ползвам темата на tzveteli..
Много ме е страх да карам на заледено, страх ме е да не ми се наложи да натисна по рязко спирачката и се завъртя. Иначе другата кола ни е с ръчна скоростна кутия и когато е хлъзгаво гледам да намалявам с предавките.. Има ли някакъв трик при автоматика, когато караш на хлъзгав път?
можеш да минеш и на ръчно каране, имаш скорости, като дадеш 1 или 2 не можеш да вдигнеш висока скорост, някои модели имат зимно каране

# 25
  • Мнения: 364
В Германия когато караш курсовете на кола автоматик получаваш книжка с която можеш да караш само автоматик.В България не вярвам да е раzлично

Общи условия

Активация на акаунт