Как сте с цикъла при кърмене?

  • 2 879
  • 71
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Чудя се само аз ли съм такъв карък, че ми идва по-редовно и от преди Imp
Лохиите ми спряха на 28-я ден след раждането и след 6 дни ми дойде цикъла, следващият месец прескочи и аз се зарадвах, че видите ли като кърмя на поискване няма да се занимавам с превръзки и тампони, обаче...ЦЪК на следващия месец пак го има, а последния път ми подрани и с 3 дни Close
Е, нямам късмет... ама, здраве да е! Grinning

# 1
  • Мнения: 5 228
Моя цикъл никакъв го няма още, и хич не ми липсва...

# 2
  • Мнения: 7 837
Досега ми е идвал два пъти в интервал от 20 дни, но от близо два месеца насам - нищо

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Възстанови се, когато Мая беше на 8 месеца. Оттогава - редовен като часовник почти, но той беше такъв и преди бременността. Единствения бонус от бременността и раждането е, че трае 1 ден по-малко.

# 4
  • Мнения: 581
Аз също още кърмя. При мен се появи 'нещо' като цикъл 10 дни след спирането на лохиите, но оттогава никакъв го няма  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 517
Възстанови ми се точно когато беба стана на 7 м. Преди това обаче 3 месеца имах съвсем слабо зацапване за по 1-2 дена, през около 28 дни (сякаш се "мъчи" да дойде). Сега обаче ми е като по часовник и почти не се различава от преди бременността - само с това, че нямам никакви болки.
Да ви кажа, аз пък се радвам, че ми идва редовно. Първите месеци бях в пълна неизвестност и даже купувах тестове за бременност, че знае ли човек защо не идва.  Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 586
Аз се позачудих как да гласувам... Писах го нередовен, но истината е, че за пръв път ме споходи миналия месец - 15 месеца след раждането, а сега позакъснява с 2 седмици... Май държа рекорда по най-дълга липса на цикъл Wink

# 7
  • Мнения: 4 414
на мен ми се възстанови на 4 месец след раждането...абсолютно редовен - като часовник!

# 8
  • Мнения: 7 106
Ами аз незнам как да гласувам Rolling Eyes ....
Значи дойде ми, когато Ева беше на 10,5 месеца, беше точто три дни и от тогава пак нищо. Бременна не съм, правя си всяка седмица почти тестове, ходих и на гинеколог, според който всичко ми е на ред, та сега незнам имам ли или нямам цикъл Thinking

# 9
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Sim
Моя цикъл никакъв го няма още, и хич не ми липсва...


същото и тук !

# 10
  • Мнения: 934
При мен се възстанови 6,5м. след раждането....Отначало не беше редовен, прескочи 1м., но сега се възстанови редовността си. Разликата е, че сега е безболезнен, по продължителност и сила е същия.

# 11
  • Мнения: 488
На мен ми дойде точно 40 дни след раждането, макар че кърмех като луда... Grinning
После 2 месеца го няма, та си изкарах акъла, и аз тестове купувах. На прегледа на 6-ия месец гинеколога ми ми каза, че яйчниците още не са възстановили нормалните си функции. Та сега единия месец ту ми дойде, другия не... малко кофти тръпка се получава на моменти  Thinking
Но пък за сметка на това няма никакви болки!!!! Ура!

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма го никакъв.Не ми липсва особено, но пък така не мога да следя..нали се сещате...да не стане сестричка....Пък като стане - стане, к'во да правим сега Grinning

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пълно отсъствие - и дано да се задържи така още мноого дълго Grinning Ама не взимаме никакви мерки за безопасност,че нали още не са минали 6 месеца след раждането и кърмя като луда денем и нощем...но се замислям вече дали не трябва малко по-внимателно Thinking

# 14
  • Мнения: 6 155
Цитат на: agneshka
на мен ми се възстанови на 4 месец след раждането...абсолютно редовен - като часовник!


Абсолютно същото. Новата екстра е, че доооста по-болезнен от преди Imp

# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
Е и ние сме на поискване,ама резултата е.....всеки месец дофтасва.

# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Миналата сряда ми изписаха хапчета за спиране на кърмата. Досега още не ми е дошъл цикълаи вече повече от година не съм ползвала превързочни материали.

# 17
  • Мнения: 824
И първия път и втория след като минаха 40 дена от раждането ми дойде. И така  всеки месец  редовно.

# 18
  • Мнения: 1 547
Twisted Evil Няма го. Ама гадните лохии продължават! Вече не вярвам на никого, който казва, че свършвали за месец.
Писна ми  #Silly

# 19
  • Мнения: 516
Година и три месеца се бях разделила с тази "екстра",но ето 4е
цикълът ми се възтанови преди 2 месеца-тоест 6 месеца и половина след раждането,но още не е то4ен и определено продължителнотта му е по-малка от преди Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 9 483
Аз кърмя вече близо 9 месеца и нямам никакъв цикъл.
Що така, не знам?!
Като момиченце съм, просто! Laughing  Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 2 952
Вече съм забравила какво е цикъл  Grinning
Година и половина не ми е идвал. Вече кърмя само вечер и съм се настроила, че може и да се появи.

# 22
  • Мнения: 198
ve4e 9 meseza e to4en i redoven kato 6veizarski 4asovnik!niamah kasmeta da se poradvam na otsastvieto mu pone dokato karmia-6ans!

# 23
  • Мнения: 6 206
При мен към 6-ия месец
Уж ми беше редовен
Ето сега ми закъснява 12 дни
Направих си тест - отрицателен, пък и то няма от какво, щото мъжът половината месец го нямаше, другата половина беше болен. Има една вероятност, но тя е тооолкова малка...
Сега се чудя да ходя ли на лекар, да не ходя ли.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: PoliaSp
Има една вероятност, но тя е тооолкова малка...

Тази вероятност да не е комшията? Laughing  Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 1 326
Вече 6,5 месеца от както  кърмя и го няма никакъв ина мен също не ми липсва!  Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 3 064
И аз съм от къръците - идва си ми съвсем редовно откакто Мишо стана на 2 месеца. Не пропуска и това си е! А уж не ти идвал докато кърмиш - дрън-дрън! Още кърмя и като ми дойде ми става особено гадно - защо все на мен!

# 27
  • Мнения: 4 242
Редовен. Лохиите ми се влачиха почти 3 месеца, после след почивка от десетина дни ми дойде и цикъла. Хубавото е че е малко по-оскъден от преди и по-къс с един ден. Интересно но вече трети път ми идва на една и съща дата Rolling Eyes  , докато преди беше винаги по рано с 2 до 5 дни. Thinking А как се надявах че като кърмя ще се радвам дълго на липсата му... Tired  мечтиии...

# 28
  • Мнения: 6 206
Цитат на: Jade
Цитат на: PoliaSp
Има една вероятност, но тя е тооолкова малка...

Тази вероятност да не е комшията? Laughing  Wink

 Laughing Много смешно. Grinning
Как да кажа, положението е такова - предпазваме се с презервативи. И те ми стоят под възглавницата и една сутрин докато съм си дремала и малкия е бил при мен, по едно време се разсънвам и го следам стиска и ровичка с малките пръстчета пакетчето. На вечерта ползвахме презерватива - поради обстоятелствата един единствен път този месец.
Та си мисля дали не му е било самотно и е решил да пробие опаковката и презерватива с оглед да се сдобие със сестричка?
Това е малката вероятност, а не комшията. Laughing

# 29
  • Мнения: 6 155
Цитат на: PoliaSp
Цитат на: Jade
Цитат на: PoliaSp
Има една вероятност, но тя е тооолкова малка...

Тази вероятност да не е комшията? Laughing  Wink

 Laughing Много смешно. Grinning
Как да кажа, положението е такова - предпазваме се с презервативи. И те ми стоят под възглавницата и една сутрин докато съм си дремала и малкия е бил при мен, по едно време се разсънвам и го следам стиска и ровичка с малките пръстчета пакетчето. На вечерта ползвахме презерватива - поради обстоятелствата един единствен път този месец.
Та си мисля дали не му е било самотно и е решил да пробие опаковката и презерватива с оглед да се сдобие със сестричка?
Това е малката вероятност, а не комшията. Laughing

 smile3532  smile3532  smile3532  smile3521 Сори, ама ми е много смешно Blush

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ах, малкия хитрец Laughing  Laughing  Laughing

# 31
  • Мнения: 6 206
Смейте се вие, смейте, на чужд гръб. Laughing
Поне се успокоих малко като ми даде отрицателен тест...

# 32
  • Мнения: 532
И при нас никакви симптоми.И не ми липсва. А презервативите ги държа далеко малката да не ги стига , че знаеш ли.Не че е лошо , ама да не оставаме изненадани.

# 33
  • Мнения: 4 915
Липсва. Какъв кеф!  Laughing  Laughing

# 34
  • Мнения: 554
Моят все още липсва Thinking !
Кърмя вече седем месеца и не се е появявал въобще.Даже миналата седмица ходих на доктор да видя дали всичко е наред Simple Smile !

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
2 месеца след раждането си ми идва редовно, пак е болезнен и ПМС яко ме тресе.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Мойто цикъл идва през месец. Докато му свикна доста бременни фантазии ме споходиха. Blush

# 37
  • Haskovo
  • Мнения: 150
И моят цикъл липсва.Лекарят ми беше казал, че докато кърмя може и да не ми дойде така че не се шашкам особено,правя си тестове от време на време че то не се знае Thinking и така Grinning

# 38
  • Мнения: 2 609
Дойде ми 2 месеца след раждането Imp (а ми беше толкова хубаво без него),от тогава ми е редовен,да чукна на дърво,най-много 2 дни да ми закъснее...

# 39
  • Мнения: 772
точно един месец след раждането се появи (1-2 дни след края на лохиите Imp ) и оттогава е по-точен от всякога общо-взето; май е по-малко болезнен, но и малко по-продължителен. а аз си кърмя

# 40
  • Мнения: 385
При мен се възстанови 1г. 1м. след раждането. И много ми хареса тази паузата от 1г и 10м. без него.

# 41
  • Мнения: 155
Никакъв го няма. Дойде само, когато Гоги беше на 2,5 месеца и оттогава- нищо.

# 42
  • Мнения: 967
Ами на мен преди няколко дни ми се появи за първи път след раждането. Ще видим след месец дали ще е редовен, но мисля, че и година и половина без него не е зле (9мес бременност и 9 мес. кърмене). Направо бях забравила за това, ама бързо бързо си припомних  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 1 616
Цитат на: belinda
Няма го никакъв.Не ми липсва особено, но пък така не мога да следя..нали се сещате...да не стане сестричка....Пък като стане - стане, к'во да правим сега Grinning

И при мен положението е същото. Изобщо не ми е притрябвал, ама ме е страх, че няма да се усетя, ако съм бременна. Пък не му е времето за друго бебе....

# 44
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Гласувах нередовен, но и аз незнам. В смисъл, че миналия месец ми дойде нещо като цикъл, но по-продължителен и сега никакъв го няма..............................

# 45
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ами какво да ви кажа редовен, даже по - редовен от преди- преди ми идваше на 30- 31 дни точно- сега понеже е по- редовен ми идва на 20 дни Confused грррр А инъче за първи път след раждането ми дойде след четвъртия месец.

# 46
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз гласувах за "редовен". Възстанови се около 50тия ден след раждането и оттогава ми идва на редовни интервали. Единственото предимство от преди да забременея е, че интервалите в началото бяха по-големи, но лека полека се скъсяват и вече почти са стигнали интервалите отпреди да забременея.

# 47
  • Мнения: 779
И на мен не са ми идвали "гости" толкова отдавна, че вече забравих какво е. То тва хубаво, ама аз нещо не мога да си обясня, как ако нямам цикъл и следователно не се отделя зряла яйцеклетка, мога да забременея  33uu ? Явно тоя час по биология съм го пропуснала (или съм го изкарала на някое кафенце) . Ако  може някой да ми обясни, ще съм мноооого благодарна. Щото само като си помисля за нова бременност, раждане и тн. направо  #Crazy .

# 48
  • Мнения: 1 616
Цитат на: Mal4o
И на мен не са ми идвали "гости" толкова отдавна, че вече забравих какво е. То тва хубаво, ама аз нещо не мога да си обясня, как ако нямам цикъл и следователно не се отделя зряла яйцеклетка, мога да забременея  33uu ? Явно тоя час по биология съм го пропуснала (или съм го изкарала на някое кафенце) . Ако  може някой да ми обясни, ще съм мноооого благодарна. Щото само като си помисля за нова бременност, раждане и тн. направо  #Crazy .

И аз си задавам същия въпрос- като няма цикъл, има ли овулация? А ако има овулация, не би ли трябвало неоплодената яйцеклетка да се изхвърли с малко количество кръв? Е как се изхвърля ненужната яйцеклетка, след като няма кръвотечение?!?! Моля някой по-осведомен да обясни, че много ми е странно това....

# 49
  • Мнения: 109
За моя радост все още го няма. Дано да продължи още това блаженство, че преди ми беше продължителен, обилен и болезнен. Дано да има промяна..

# 50
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Кървенето няма връзка с овулацията и изхвърлянето на неоплодената яйцеклетка - менструация има и при ановулаторни цикли,защото кърви и се излющва маточната лигавица,която се е приготвяла в нея да се вгнезди оплодената яйцеклетка.Неоплодената яйцеклетка пък загива много бързо - животът й е около 24ч,а от овулация до менструация минават около 14 дни(в класическия средностатистически случай),т.е. яйцеклетката е загинала много отдавна,без никакъв признак.Не може и да има признак,защото тя е просто една малка клетка,а в организма всеки ден загиват и се отделят хиляди клетки,та една повече или по-малко... Rolling Eyes
А можеш да забременееш преди възстановяването на цикъла,защото овулацията е около 14 дена преди менструация - т.е. преди да ти се появи някакъв мензис,може да е имало овулация.И ако си уцелила точно този момент,човечето може да е станало,менструация не си имала след раждането,че да се ориентираш,че може да е вече опасно и се разбира късничко,чак като видиш,че нещо определено не ти е наред - много кърмачки,забременели без да се е възстановил цикъла разбират чак като почнат да усещат движения Mr. Green (да не хукнете сега масово към аптеките Mr. Green )
Друг е въпросът,че обикновено този първи цикъл е ановулаторен,т.е. протича без отделяне на яйцеклетка,мензис идва и чак след него се възстановява плодовитостта - ама за жалост не може да се разчита на това.

# 51
  • Мнения: 5 255
Редовен като швейцарски часовник  Flutter .
Преди раждането също беше така  Wink .
Интервала е малко по-дълъг - през 30 дни, като трае 3 дни.
Преди беше на 26 дни.

# 52
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Цитат на: kopche
Аз кърмя вече близо 9 месеца и нямам никакъв цикъл.
Що така, не знам?!
Като момиченце съм, просто! Laughing  Crazy

 
Все едно аз съм го писала... Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 1 285
За първи път - когато бебка беше на 3,5 месеца.

Редовен като часовник.

Ново - няма болки преди това.

Оплакване - чувствително ми намалява кърмата преди началото на цикъла за 3-4 дни. Чувствам се ужасно с тия празни гърди. Sad  Всеки път си мисля, че сме приключили с кърменето Cry .

# 54
  • Мнения: 641
Два пъти за по два дни и толкова Grinning . Никак не ми липсва.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 958
На мен 10 дена след като ми спряха лохиите ми се появи някакво тъмно течение, но определено нямаше нищо общо с цикъла ми преди да забременея! Трябва ли да се посъветвам с лекар за това течение или е нещо нормално???

# 56
  • Мнения: 768
Пьрвия пьт като кьрмих ми дойде за прьв пьт на 7 месец( 3 април 2004) след ражаднето, на (30 април отново забременях).
Сега втория пьт още нямам цикьл, ама е рано Grinning
Та се получава от януари 2003 досега само един пьт ми е идвало Grinning  Grinning

# 57
ох и при мен е редовен 4 месеца след раждането и доста по болезнен от преди......първите дни не мога да си седя на краката от болки и много е обилен Sad въобще мъка мъкааааа

# 58
  • Мнения: 1 616
Imp  Imp  Imp Моят отговор вече не е актуален... Вчера ми дойде... Sad Sad Sad Многу й гаднууууууууу.... Така ми беше хубаво, като го нямаше...Sad

# 59
  • Мнения: 7 430
Цитат на: belinda
Няма го никакъв.Не ми липсва особено, но пък така не мога да следя..нали се сещате...да не стане сестричка....Пък като стане - стане, к'во да правим сега Grinning


НЯма лошо Белинда  smile3503
И при мен отсъства за сега....а за следенето - аз не съм заправила още секс - кекс, че имам болки  newsm45

# 60
  • Мнения: 3 200
Кърмя, дойде ми на 40-я ден след раждането, оттогава ми е редовен. Преди бременността ми беше същия, никаква разлика

# 61
  • Мнения: 1 312
Лохиите изчезнаха на 22ия ден,дойде ми на 36тия. ooooh! Предниа месец ме пропусна и още никакав го няма. Grinning
Ние сме на смесено хранене от 40тия ден,но въпреки всичко-нередовен Sign Exclamation  Confused:  Sign Exclamation

# 62
  • Мнения: 249
Цитат на: Sim
Моя цикъл никакъв го няма още, и хич не ми липсва...

Същото положение е и при мен. След раждането на първото ми дете цикълът ми се възстанови на 6-ия месец и стана по-редовен отколкото беше преди да родя......Сега ще видим как ще е...

# 63
  • Мнения: 249
Да, ама това беше онзи ден Sign Exclamation
Днес сутринта - Честито! - цикълът ми дойде...по-рано отколкото след първото раждане...

# 64
  • Мнения: 350
Още няма цикъл и това много ме радва!

# 65
  • Мнения: 249
Някой знае ли дали трябва да има цикъл по време на кърмене или не. защото бях чувала, че докато кърмиш нямаш цикъл. Така беше и с първото ми дете. дойде ми след 6-ия месец, когато вече почти бях спряла да кърмя... пък сега изненада #Crazy ....И това няма ли да се отрази по някакъв начин на кърменето   Thinking

# 66
  • София
  • Мнения: 9 483
И моят отговор вече не е актуален.
Дойде ми в събота. Twisted Evil  т.е.9 месеца и 1 седмица след раждането. #Puppy dog

# 67
  • Сливен
  • Мнения: 382
Възстанови се след 5.5 месеца. Нередовен е за разлика от преди. И преди не беше особено болезнен, но сега пък съвсем не е. За сметка на това предменструалния синдром, който преди почти не същяствуваше, сега е кошмарен. Превръща се понякога в предменструален, менструален и постменструален синдром. Най кошмарно бе през февруари, когато ме държа повече от половин месец.  Cry

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: ina_5kova
Някой знае ли дали трябва да има цикъл по време на кърмене или не. защото бях чувала, че докато кърмиш нямаш цикъл. Така беше и с първото ми дете. дойде ми след 6-ия месец, когато вече почти бях спряла да кърмя... пък сега изненада #Crazy ....И това няма ли да се отрази по някакъв начин на кърменето   Thinking

И аз се чудих редно ли е или не да ми идва редовно по време на денонощно кърмене, затова и пуснах темата.
Но като гледам данните от анкетата, явно няма "трябва" и "не трябва", всичко си е индивидуално. Просто някои сме по ощетени от други, но какво пък толкова, аз съм доволна и на 9-те месеца аванта Laughing

# 69
  • Мнения: 249
Цитат на: Jade
явно няма "трябва" и "не трябва", всичко си е индивидуално Laughing

Така , но все пак си задаваш разни въпросчета... А  като чуеш от тук-там разни мнения се поуспокояваш.

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: ina_5kova
Цитат на: Jade
явно няма "трябва" и "не трябва", всичко си е индивидуално Laughing

Така , но все пак си задаваш разни въпросчета... А  като чуеш от тук-там разни мнения се поуспокояваш.

Абсолютно Sign Exclamation
И това му е ценното на форума Grinning

# 71
  • Мнения: 824
Съвсем редовен ми е и след 2 раждания.Само,че след 2 раждане 40 дена имах лохии, след тях ми дойде. Следващия  месец ми  закъсня и много се притесних .Отидох на гинеколог да не би да съм бременна,след прегледа ми каза 4е ще ми дойде и няма бременност.Отдъхнах си .Доиде ми на следващия ден и така всеки месец редовно .Питах на прегледа гинеколога какво да правя ако все пак не ми идва защото кърмя ,как да съм сигурна, 4е не е бременност -отговора му беше ''всеки месец тест за бременност-гаранция няма''

Общи условия

Активация на акаунт