Връщане в България

  • 28 617
  • 332
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 871
май и след смъртта си ще си чергарсвтам, по простата причина, че съм избрала да си завещая тялото на един известен професор-пластинатор, който ще ме нареже на филийки и ще ме показва на хората за да видят докъде води циганският живот Mr. Green
http://www.bodyworlds.com/de.html моля, хора със слаби нерви, бременни и страдащи от нощни кошмари да не кликат на линка.

ти ма уби! гледала съм всичките му експозиции и не мога да повярвам, че си му завещала тялото си ... Я кажи, как взе това решение, много съм любопитна ?

# 211
  • Мнения: 85
След всичко написано дотук стигнах до извода, че човек може да бъде щастлив и тук и там, стига да е в хармония със себе си и собствените си ценности, които, разбира се, са различни за всеки от нас. Всичко е строго индивидуално и субективно и универсални съвети няма!
Беше ми интересно да прочета всички мнения,   bouquet

# 212
  • Мнения: 3 034
много истини е написала xenia, НО - никоя от живеещите в Европа няма да я разбере, мисля че и живеещите в САЩ не се сблъскват със същото. казвам го, защото съм живяла в две европейски страни (за посетени не говорим, защото не дава вярна представа) - е такова чудо като тука НЯМА! затова и Титина я подкрепя, но тя също го вижда нагледно. това е - спорът е обречен, нещата тук са коренно, ама коренно различни и никакви пари не са в състояние да осмислят тоталната бездуховност - дух, ей това няма тук, момичета. ако са го имали едно време поне индианците, и те отдавна са го удавили в алкохол и наркотична мъгла. който не го е видял, да е живял тук и да се е борил с това всеки ден, няма как да го разбере. аз докато не стъпих тук, представа си нямах какъв въздух дишаме в Европа - ами цЕнен, дано все такъв си остане  Hug

# 213
  • Мнения: 391
Аз не мога да разбера, защо трябва да има един правилен начин за всички. Хора всякакви, мечти колкото си искате, ценности също... Не всеки ще може да е щастлив извън родната си страна и обратно, не всеки ще може да е спокоен в родината си. Затова е хубаво, че вече има избор и хората могат да го направят за себе си.

# 214
  • Мнения: 323
много интересни неща прочетох тук и реших да се включа.Аз съм по отскоро в чужбина за разлика  от повечето хора тук.Омъжена съм затова и дойдох.Мъжът ми е поданик на въпросната страна,в която живеем и е тук от 17 години,но е 100% българин по произход. В Бг работих като учителка няма да говорим за какви пари,но когато дойдох тук,поживях и видях,разбрах,че има неща,които в Бг са доста по-добре,отколкото тук.Или казано не по-различни.Моят мъж все се връща в Бг,но едва ли ще си помисли затова,но беше готов по едно време когато ме налегна депресията
и то много здраво.И той мисли,че човек трябва да се климатизира бързо и да не дава превес на емоциите,даже имаше моменти когато не ми обръщаше внимание.
Живеем в средната част на Европа,можем да си ходим в Бг но все не ни остава време затова.Виждам обаче огормна разлика между мен и съпруга ми,начина на живот определя и съзнанието.ПОнякога като че ли говорим на различни езици.
Но Бг не ми липсва никак дори,липсват ми близките,приятелите и родителите-това е за мен БГ.Държава,която не може да си уважава гражданите ,не заслужава да бъде уважавана.Аз съм работила за 210лв заплата на месец-някой живял ли е с толкова?А да не говорим за лъжите относно увеличаване на заплатите и прочие.Това е мизерия и го казвам от опит.Обичам БГ като географско понятие,но като институция НЕ.Достатъчно се нагледах на съсипани хора ,поради финансови причини не можещи да си плащат лекарствата на месец,да не говорим за други неща.

# 215
много истини е написала xenia, НО - никоя от живеещите в Европа няма да я разбере, мисля че и живеещите в САЩ не се сблъскват със същото. казвам го, защото съм живяла в две европейски страни (за посетени не говорим, защото не дава вярна представа) - е такова чудо като тука НЯМА! затова и Титина я подкрепя, но тя също го вижда нагледно. това е - спорът е обречен, нещата тук са коренно, ама коренно различни и никакви пари не са в състояние да осмислят тоталната бездуховност - дух, ей това няма тук, момичета. ако са го имали едно време поне индианците, и те отдавна са го удавили в алкохол и наркотична мъгла. който не го е видял, да е живял тук и да се е борил с това всеки ден, няма как да го разбере. аз докато не стъпих тук, представа си нямах какъв въздух дишаме в Европа - ами цЕнен, дано все такъв си остане  Hug

И аз такива неЩа предполагах, въпреки 4е не съм живяла в Щатите. Моето въобЩе не го броя за емиграция...


 А и едно дърво присадено ,може да намери по благоприятна почва за развитие.
 Бих могла да разбера всеки един завърнал се в Българи по причина различна от носталгията.Ей тази не я разбирам.Носталгията за мен е губене на време ,за въздишане по миналото.Човек би трябвало да направи така,че да е щастлив в настоящето и да има някакви градивни амбиции и илюзии за бъдещето.

с това съм много съгласна  newsm10

както и с това, 4е вси4ко е субективно, разбира се .... аз не помня да съм имала носталгия в на4алото, сега определено нямам

# 216
  • Мнения: 1 843
Моето въобЩе не го броя за емиграция...

Защото не ти къртят пет броя бормашини на главата, откакто температурите станаха над 10 градуса, инак, щеше бързо, бързо да се сетиш, че си емигрирала!
Ба*и работливия народ сме!

Не щеш ли да си дойдеш? Екстрата 'къртене' се предлага безплатно и в събота, и в неделя, също така от ранна утрин до късни доби!  Mr. Green

Но... аз пак не разбрах, бихте ли повторили... Ще се връщате ли или не в България?  newsm62

# 217
Моето въобЩе не го броя за емиграция...

Защото не ти къртят пет броя бормашини на главата, откакто температурите станаха над 10 градуса, инак, щеше бързо, бързо да се сетиш, че си емигрирала!
Ба*и работливия народ сме!

Не щеш ли да си дойдеш? Екстрата 'къртене' се предлага безплатно и в събота, и в неделя, също така от ранна утрин до късни доби!  Mr. Green

Но... аз пак не разбрах, бихте ли повторили... Ще се връщате ли или не в България?  newsm62

хихи .... Ве4ерница каза, България е навсякъде, ние в нея, тя в нас и така... нема мърдане  ooooh!
а ти кога Ще идваШ насам, а???????

# 218
  • Мнения: 4 138
май и след смъртта си ще си чергарсвтам, по простата причина, че съм избрала да си завещая тялото на един известен професор-пластинатор, който ще ме нареже на филийки и ще ме показва на хората за да видят докъде води циганският живот Mr. Green
http://www.bodyworlds.com/de.html моля, хора със слаби нерви, бременни и страдащи от нощни кошмари да не кликат на линка.

ти ма уби! гледала съм всичките му експозиции и не мога да повярвам, че си му завещала тялото си ... Я кажи, как взе това решение, много съм любопитна ?
ами, макар че не е по темата.......жажда за безсмътие.

# 219
  • Мнения: 323
matakosmata ще ми е много любопитно да разбера наистина ли си завещала тялото си на въпросния доктор и най-вече мотивите ти да направиш това?

# 220
  • Мнения: 4 138
да, наистина съм го завещала. мотивите ми са, че не искам нито да бъда погребана, нито кремирана. това ми се стори най-приемливо. а и ще е от полза за някого.
въпросът е дали ще ме вземат, защото е навалица голяма.

# 221
  • Мнения: 4 380
да, наистина съм го завещала. мотивите ми са, че не искам нито да бъда погребана, нито кремирана. това ми се стори най-приемливо. а и ще е от полза за някого.
въпросът е дали ще ме вземат, защото е навалица голяма.

Емиграцията се отразява зле на психиката. Joy

# 222
  • Мнения: 4 138
е, сега ако отречеш и пластинацията, ксения, направо ще ме убиеш. за теб явно от витоша по-високо нема и от дунава по-длибоко.
земята е кръгла и освен канада и българия на нея има още доста държави Mr. Greenи различно мислещи хора.
аз теб не се опитвам да убедя да правиш като мен, ама що ти раздаваш етикети като някакъв капацитет, не ми е ясно. моята психика е доста здрава и нямам оплаквания.
професията ми е специфична, имам доста допълнителни часове по психология. работя от 15 години с млади пациенти на командно дишане, специализирала съм в хоспиц и имам здравословно отношение към смъртта. без него не бих могла да работя това, което работя. ако за теб мъртвото тяло е нещо специално, за мен не е. то е една обвивка и подлежи на рециклиране.
възпитанието е нещо независимо от местоположението. човек би трябвало да премисля дали да бъде краен в оценките си спрямо хора, които не познава.

# 223
  • Мнения: 323
Xenia не прекаляваш ли с общите заключения,това което е валидно за едни не е валидно за всеки.Аз живея  в една от най-културните столици на света,където за култура се дават луди пари.Това и в Бг го няма и е едно от малкото неща,които харесвам и се възхищавам.
Може би там където живееш ти това да ти липсва,но в повечето случаи ние българите сме свикнали само да се оплакваме.
Никой на сила не ние карал да заминаваме където и да е .ТОва си наше решение и последствията от него си ги носим ние.Естествено е,че където отиде човек трябва да се нагажда спрямо ситуацията и хората.Всяка държава е създадена така,че да се хареса не на чужденците,а нейните граждани.
Оплакваме се,че парите не са всичко,ама са почти всичко.Нито хляб,нито сирене ще си купи човек с духовна храна.Много пъти човек жертва едно за сметка на друго.А оправдания като това,че  децата учат някъде пак как ще свикнат в Бг например са смешни.Ако сте съпруги на дипломати и се налага да обикаляте света и да местите децата си от една държава в друга и тогава ли щяхте да се оправдатвате.Децата се нагаждат най-бързо.Съвсем друг е въпроса когато трябва и двамата да сте на едно мнение къде да живеете и не дай боже имате различия.

# 224
  • Мнения: 3 034
.................................Оплакваме се,че парите не са всичко,ама са почти всичко.Нито хляб,нито сирене ще си купи човек с духовна храна.Много пъти човек жертва едно за сметка на друго.А оправдания като това,че  децата учат някъде пак как ще свикнат в Бг например са смешни.Ако сте съпруги на дипломати и се налага да обикаляте света и да местите децата си от една държава в друга и тогава ли щяхте да се оправдатвате.Децата се нагаждат най-бързо.Съвсем друг е въпроса когато трябва и двамата да сте на едно мнение къде да живеете и не дай боже имате различия.

да ти кажа, много си далече от истината  Confused добре, че родителите ми не разсъждаваха като теб едно време и ограничиха местенията ми до минимум  Tired и пак, не се чувствах никак комфортно като се налагаше  Sad не разсъждавай от своята си гледна точка вместо детето/децата си  Peace

а и само със сирене и тоалетна хартия трудничко се живее, поне аз трудно живея и Костко не е мястото да си осмислям живота с броя кашони, които мога да изнеса от там всяка седмица  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт