Мнения за 35-то СОУ "Добри Войников"-София

  • 106 288
  • 320
  •   1
Отговори
# 135
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 BirdsFlu във всяко училище има такива тичещи, но ако го хванат този дето има дава концентрат - според мен лошо му се пише.

Не вярвам да е такова чудо, като масовост.

Пък и децата ще пият и ще пушат, ако имат пример в къщи.

# 136
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Аз живея на улицата на 35-то и мога да разкажа най-подробно всичко,което ви интересува,но съвета ми е стойте по-далеч от това училище супер зле е.

# 137
  • София
  • Мнения: 9 111
janaa777, сподели нещо по-конкретно. Аз до сега съм чувала основно положителни отзиви  newsm78.

# 138
  • Мнения: 1
Здравейте!Аз също се интересувам от това училище и ще се радвам ,ако споделите повече информация.Искам да попитам след ,като подам заявлението има класиране и след него се носи оригинала за записване?Защото при някои училища носенето на оригинала е самото записване.Благодаря ви предварително.

# 139
  • Мнения: 1 099
jana777, ако въобще не ми имала досег с училището, не смятам за редно да пишеш такива коментари.
Пиенето 6ти клас слабо ми се вярва да е масово явление. Аз нямам такива впечатления.
Гимназията е друго- пубертета си казва думата. Никой няма да оставя децата ви да ходят пияни на училище, но никой не може да им попречи, ако се напиват след. Това може да се случи не единстсвено в училище Х, а където и да е, въпрос е до човек.

Съветвам всеки, който се интересува, да отиде да се срещне с преподаватели, да влезе в някой час. Мненията със форумите са много субективни и кой знае на какво базират.   Peace

# 140
  • София
  • Мнения: 13 151
Тогава аз да споделя от личен опит, но за гимназията. В 8-ми клас ходеха в близките заведения начело с класната, за да пият. Вярно, че беше след часовете, но все пак ми се вижда нередно. А децата, които отказваха подобни мероприятия, бяха упреквани, че се делят от колектива. Направихме всичко възможно в 9-ти клас да е в друг клас, че поне да сменим класната. Иначе пожеланието за завършване на 8-ми клас от въпросната особа към момче от класа беше "да пие много без да повръща". За съжаление в горните класове имахме и учителка, която идваше редовно пияна на училище, но пък беше на непоклатима позиция. Повечето от свестните учители, които от години бяха в училището и работеха за доброто му име, напуснаха. И все пак, смея да твърдя, че дъщеря ми получи добро образование. Да, в сравнение със СМГ и 91 НЕГ (от които също имам лични впечатления) е на по-ниско ниво, но спрямо голяма част от другите училища е добър избор.

Колкото до делението на малки ученици и гимназисти, не може да се каже, че проблемите са само при едните. Може би само при най-малките може да се получи някаква изолация, но започнат ли сами да обикалят, делят общи коридори, тоалетни, двор и всичко, което става там е "общо". А и в крайна сметка директорката на училището е една, нали?

# 141
  • Мнения: 1 099
Таня, тези истории сама ли си ги виждала или са приказки на този и онзи?
Че тийновете пият- пият, но това може да се случи във всяко едно училище. Историята с учителката просто не ми се вярва, да е точно така. ( Да не говорим с репликата към момчето) 
Всичко е субективно. Играят и лични отношения и прочие.

Лоши учители и ученици има навсякъде за съжаление. Истории за пияни учителки съм чувала и за 73то, Фенската и тн. Но това всичко меродавно ли  е за цялото училище!?

Началното училище в 35то е много добро, с много добри учители. Това, което се случва в гимназията е друга тема, и то е проблем на всички училища.

# 142
  • София
  • Мнения: 13 151
Да, дъщеря завърши тази година и всичко е от първа ръка. Особено пък в 8-9 клас ми разказваше всичко, което се случва в училище.  Wink 

# 143
  • Viena
  • Мнения: 3 582
И аз в началото на 5-ти клас с голямо удоволствие преместих детето ми в друго училище.

# 144
  • Мнения: 1
Имаше запитване по - горе за госпожите които ще поемат първи клас Донка Димитрова, Боряна Прижибиловска ако някой може да даде информация, моля.

# 145
  • Мнения: 81
Да питам за гимназията- щом се води 3-та немска, преподават ли се и други предмети на немски и кои са те?

# 146
  • София
  • Мнения: 13 151
Да питам за гимназията- щом се води 3-та немска, преподават ли се и други предмети на немски и кои са те?

Да, учат. Обещават по два предмета всяка година, но в действителност не винаги намират преподаватели на немски език. Не се знае предварително какви предмети са, защото пак зависи от преподавателите, които успеят да намерят. Много малко учители имат правоспособност да преподават специалността си на немски език. Иначе немски преподаватели също трябва да има, но и там е проблемно. От време на време им изпращаха немски студенти (може и да не са студенти, но на подобна възраст), които се задържаха по няколко месеца.

# 147
  • Мнения: 1 099
Обикновенно преподавателите са по химия, биология, география. Според зависи. Това важи и за немските и за френскките паралелки.
Идват учители от други софийски училища от рода на 73то, 1ва френска,немска.

# 148
  • Мнения: 568
До 4 ти клас имахме късмет с много добра учителка в това училище и беше добре. След това - не.
Основният проблем - всяка година приемат деца изключени от други училища, които са с нисък успех и развалят дисциплината_меко казано. Дисциплината след 4-ти клас беше ужасна и не се вземаха никакви мерки, които да подобрят положението. Не изключиха официално никого, колкото и неприемливо да се държеше. Родителите на такива деца също се държаха абсурдно на родителските срещи.
Повечето учители са останали от преди, когато училището е било престижно и са добри и много компетентни, но понякога им е невъзможно да проведат нормален учебен час, за което искрено им съчувствам.
Класът на дъщеря ми се представи добре на външното оценяване след седми клас - повече от половината деца са с бал над 33, не ми е ясно точно как стана това, може добрата основа до 4-ти клас е изиграла някаква роля. Децата в класа не са приятели и нямат добър контакт помежду си точно заради новоприетите двойкаджии, които са много интересни в началото. Много трудно е в такава среда нормално и искащо да се развива дете да устои и да се чувства добре.

# 149
  • Мнения: 8 462
Обикновенно преподавателите са по химия, биология, география. Според зависи. Това важи и за немските и за френскките паралелки.
Идват учители от други софийски училища от рода на 73то, 1ва френска,немска.
[/b]
Това не е вярно за момента. И не знам дали е било вярно някога или просто градска легенда.

Общи условия

Активация на акаунт