Абитурентски майки- нека споделим

  • 30 320
  • 447
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 203

А за какво си говорихте? Сигурно като при нас - за матурите и за легализиране на дипломите! Нашите учители препоръчват втората матура да е по езика. Така и не разбрах, защо смятат така.
[/quote]

Препоръчват матура по чужд език, защото матурите покриват задължителната подготовка по предмета, а в повечето гимназии се учи засилено езика / и затова оценките са най-високи/ и още нещо - оценката от матура по чужд език не влиза в балообразуването т.е. няма да понижи бала при кандидатстване.

# 436
  • Мнения: 377
Да, направи ми впечатление, че при изпити по история и език, от дипломата се взимат история и БЕЛ, а не история и език.

# 437
  • Мнения: 130
Здравейте,включвам се и аз-мама на 12-класник.Моят син започна уроци по математика/желанието му е УАСГ/.Не съм наясно след като кандидатства с математика във въпросния университет,може ли с резултата от изпита да се кандидатства и в други вузове с математика или  трябва да се яви отделно на изпит в съответния ВУЗ.

# 438
  • Мнения: 3 371
Здравейте мами ! Етиа , добре дошла   bouquet! Мисля , че с оценката , която изкара в УАСГ , може да се прехвърли във филиал на този институт. Не може с нея да кандидатства в СУ или УНСС , например. Моят син също ще кандидатсва с математика и английски език , дано да успеят  Praynig Peace!
Оказа се , че аз нещо не съм разбрала  - балът щял да бъде в СКай Плаза , а не Континентал...
Има ли отзиви за там , не съм ходила никога newsm78?

# 439
  • София
  • Мнения: 16 038
Все същото - на един собственик са, снабдяват се едновременно. Само е на високо в НДК. Сега се оказа, че и Ани там е била. Имаха снимка на класа - като гледам мокета не е сменян от комунизма. Води се лъскаво, пишат за събирания там на хайлайфа по жълтите вестници.
2-3 часа ще изкарат, все някъде трябва да бъдат. И навсякъде ги претупват - ама това е положението. Веднъж са абитуренти, сватби може и повече да правим/пепел ми на устата/.

# 440
  • Мнения: 444
ей ама найстина ли мислите че ги претупватв заведенията? Аз като чета за какви цени става въпрос то си е кощунство. Не е нормално тези ресторантьори да се излагат така - и без да влагат нискокачествени продукти са на печалба - надценката, която имат за гарантира продажба е доста висока. В цивилизованите страни при такива обстоятелства се правят отстъпки - но при нас обратното. Все пак се надявам децата ни да бъдат добре обслужени и нямат лоши спомени от вечерта. А колкото до това какво са яли или съм им прдложили - бих споделила мои преки наблюдения от една абитуриентска вечер в един хотел. Децата пристигнаха около 19.30ч. сервираха им салата, предястие и до там за самата вечеря значи около 22 ч вече бяха се качили в стаите преоблекли и в басейна а вечеря и десерт естествено чакаха в кухнята - сервитьорите седят и чакат. Така че не мислете за храната важното е да са щастливи. След тази вечер си промених мнението за голямата суетня около тоалети и др. такива - родителите щастливи тръшнали по някой др. лев извън бюджета за тоалет който на практика свалиха след два часа престой в р-нт и сложиха дънки и тениски. Това естествено в случай че са в х-л. а при нас практиката напоследък е такава.

# 441
  • Мнения: 3 410
Estreq, твоя дванадесетокласник в МГ ли учи, вече ясно ли е при вас къде ще бъдете на бала?

# 442
  • Мнения: 444
Здравей mama Tin да моята госпожица  е в МГ и още не са решили в кой х-л на Златните да бъдат. Все още избират-  преди седмица е било обсъждано в паралеките за да дадат предложение къде да са.  В последствие ще се реши. mama Tin не става ясно от кой град си ? При вас обсъждаха ли вече къде ще бъде абитуриентската вечер?

# 443
  • Мнения: 3 410
Моята госпожица е в Пета езикова и при нас единственото което се реши след първото обсъждане е да не се ходи в Албена. Първо,че е далеч и второ, че много много претупвали децата и  самите деца не са доволни от обслужването.

# 444
  • Мнения: 444
Едно и също в града - Нашите сега умуват дали да бъдат два дни след самата вечер още една нощувка,  за да си починат  а пък и последно да се наприказват и т.н.

# 445
  • Мнения: 7 821
Момичета, време е за нова тема, като я пуснете ще заключа тази.

# 446
  • София
  • Мнения: 1 762
Понеже аз съм пуснала тази, нека следващата тема я пусне някоя мама- абитурентска   bouquet

# 447
  • Мнения: 377
Абитуриенти 2009

Заповядайте в новата ни тема!  Hug
Мамите на абитуриенти 2008 също са добре дошли!  Laughing Ще имаме нужда от опита и съветите им!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт