Недоносени деца - 6

  • 19 703
  • 312
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 11
 pri nas problema e 4e nemoje da pazi ravnovesie.samo za dvete race ina4e ne pravi i kra4ka.ako q hvana za ednata raka drygata q stiska v umryk i nemarda.ina4e sme stroini newsm44

# 106
Aglica76, моят син е 4 дни по-голям от малката ти, т.е. сега е на 1г. 2 месеца и половина.По термин все още нямаме годинка (да не забравяме че и това е важно).От няколко месеца върви, хванат за една ръчичка, преди десетина дни се пусна сам и тръгна, но от вчера нещо пак го достраша и не се пуска сам.Явно че ще стане малко по малко.Когато са достатъчно силни и спрът да се страхуват.Не знам дали ти и слагаш обувчици, аз да защото исках да проходи бос но много се парзаля по теракота, купихме му нови обувки и с тях се пусна сам, явно предишните не му бяха удобни.Вие как  се справяте?

# 107
  • Мнения: 139
Браво Вени Во. Все хубави новини да ни носиш.
А малкото Даринце как ли е днес?

# 108
  • Мнения: 11
az o6te ot na4aloto i kypih obyvki za prohojdane i do  den dne6en e stqh.i s tqh i bez tqh stapva na prasti.nemoje o6te da pazi ravnovesie Weary

# 109
  • Мнения: 388
aglika76, Тери (набора Laughing) прави по 10ина самостоятелни крачки, но е толкова изтръпнал от страх повечето пъти, че само залита и когато не го хвана навреме пада мераклийската. Не ползвахме проходилка - само за ръце го държах през цялото време, а преди около месец включих и колани. До едно време вървеше добре с коланите, но в един момент взе да се веси на тях като маймуна. Сега спрях да ги ползвам. Ако има качулка на дрешката го придържам за нея. Или го пускам сам и търча подире му, дебнейки кога ще залитне. Виждам, че все още не е готов напълно. Страх го е. Той навърши коригираната си годинка на 1ви януари.
Обувки за прохождане не ползвам, защото тези които имам май не са му удобни и се спъва. Пускам го по чорапки, с гумирани фигурки отдолу - отначало се пързаляше, но вече не.
Като чета и момичетата са ти писали да не се притесняваш. Всичко е индивидуално. Моето момче има и зрителен проблем на едното око, който си мисля че също оказва влияние донякъде (блъска се в стените и не може да прецени разстоянията). В двигателно отношение не се развиваше много добре. Не съм го водила на невролог (педиатъра така и не счете за необходимо). Имах големи притеснения за това. Проседя много късно - като че ли можеше, но не искаше. Някъде на 8-9 месеца взе да се обръща. Сега взе да се изправя, лази и прохожда накуп. Все едно изведнъж се отприщи. Но аз не му дадох мира. Мускулчетата му бяха доста стегнати, чак сега се отпуснаха. В нашия град дори не знам дали има специалисти, които да провеждат рехабилитация на недоносени. Затова реших да направя сама каквото мога.
Между другото майка ми ми разказва, че сестра ми навремето също е ходила и тичала на пръсти до 2-3 годишна възраст (доносена, проходила без проходилка и т.н.)
Имай търпение и номера ще стане  Wink И да се отложи с някой месец, прохождането е един напълно нормален процес с резултат.
Бая дълго стана, дано съм ти била от полза  Peace

# 110
  • Мнения: 2 070
Проседя много късно - като че ли можеше, но не искаше. Някъде на 8-9 месеца взе да се обръща. Сега взе да се изправя, лази и прохожда накуп. Все едно изведнъж се отприщи.
повтарям се,но искам да ви дам кураж.
и друг съм писала,Ади след годината навакса много бързо с това в което изоставаше.

# 111

Здравейте май4ета . Hug 
Veni Bo браво на твоето беб4е,най-важното е да диша само.Теглото ще го ка4и бързо.
А на малката Даринка,пожелавам бързо да напредва и да ка4ва грам4ета.
Сега да ви се похваля и аз.След 3,4 дни ще ни изписват.Най-после след толкова време.Дани преди 2 дни беше 2220г,сега трябва да е пове4е.
Май4ета кажете ми откъде купувате АМ,от детски магазин или от аптека?  bouquet





# 112
  • София
  • Мнения: 1 711
Veni Bo браво на бебчо Simple Smile Дано бързо да навакса килограмите и да си го гушкаш  Hug
Момичета май излишно се притесняваме, има доносени бебете които на 6 месеца също не се обръщат и такива коит прохождат след 1 годинка. Моят племенник, койте е съвсем доносен и роден почти 4 кг, започна да ходи за ръчичка на 7 месеца, но проходи сам чак на година и 2 месеца. Мисля, че изоставане с някой и друг месец е съвсем нормално, като се има предвид индивидуалността на всяко бебе, а и както е казала паликарова, след годинката много бързо наваксват.

# 113
  • Мнения: 109
@dima74 Много се радваме за душанката Дани.  Grinning Нещата се нареждат! Мисля, че няма значение от къде ще купуваш АМ, така или иначе храната е запечатена. Просто си намери място, от което можеш да я купуваш по-евтино, защото както знаем, бърка в джоба. Мария я изписаха 2090 грама, така че време си е бебока да е в домашна обстановка. Аз лично се уплаших като я видях разсъблечена у дома, но това беше само в началото. Ще се гушкате и още как! Особено с коликите толкова съм я гушкала моята дрисличка... само така със затопляне на коремчето се успокояваше.
Радостта е голяма!  Hug

# 114
  • Мнения: 50
Браво на нашите мъничета. Айде, папкайте и растете по-бързо, че на мамите ви им е скучно и тъжно без вас.

# 115
  • Мнения: 11
blagodarq vi mnogo .do nqkade se yspokoih ,no nali znaete kakvi sa pritesneniqta na maikata.qvno ve4e trqbva da mahna prohodilkata ,no zakasah s krasta i mnogo me boli

# 116
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравейте момичета, Днес ще бъде един хубав и слънчев ден и аз смятам да изведа малкото съкровище на разходка. Вчера също я извеждах за малко с кенгурото.
На въпроса за купуването на АМ моят съвет е да се купува от големите супермаркети ХИТ, Била, или Кауфланд, защото там са значително по евтини. В някои аптеки надценката е доста голяма може да достигне до 2 - 3 лева. Иначе наистина няма значение, защото тя не се купува с рецепта, така че изборът твой.
Hellche, как сте днес, нещо ми се губиш тези дни да не сте започнали с местенето? Исках да те питам мога ли да дам на Вероничка пюре от карфиол с картоф, тя вече яде по повече от половин бурканче пюре, изяла е вече доста пюренца от картофи и моркови и едно от картофи и тиква. Днес мисля да и дам да пробва едно пюренце на Ганчев с картоф и морков да видя дали ще го хареса.
МАМА жаба учиш ли днес, или ще излизате и вие на разходка?
Успешен ден на всички и много целувки на дечицата.

# 117
  • Варна
  • Мнения: 965
aglika76, Вики е с 1 ден по-малък от Михаела (и Тери Simple Smile ) и също не ходи още. Аз в проходилка не съм го слагала и сега си ходи по мебелите, а където няма как - пуска се и започва да пълзи. Тези дни все по-често се застоява прав без опора и току прави по 3-4 крачки, но ако обекта, към които се е устремил, е по-далеч - кляка и пълзи.
С проходилката мисля, че по-трудно ще проходи (лично мое мнение), защото ще разчита на чужда опора (а и прохождат на пръсти).
Обувки в къщи не слагам. Съвета на ортопеда е да прохождат боси (зимата с чорапки). Особено ортопедичните подложки правят мускулчетата мързеливи и след време може да стане дюстабан (ако е предразположено детето - например ако някой в рода е така).

# 118
  • Варна
  • Мнения: 965
Честит първи рожден ден на Теодор на мама maggy_pz!
 bdbaloni bdbaloni bdbaloni

# 119
  • Мнения: 983
aglika76, Вики е с 1 ден по-малък от Михаела (и Тери Simple Smile ) и също не ходи още. Аз в проходилка не съм го слагала и сега си ходи по мебелите, а където няма как - пуска се и започва да пълзи. Тези дни все по-често се застоява прав без опора и току прави по 3-4 крачки, но ако обекта, към които се е устремил, е по-далеч - кляка и пълзи.
С проходилката мисля, че по-трудно ще проходи (лично мое мнение), защото ще разчита на чужда опора (а и прохождат на пръсти).
Обувки в къщи не слагам. Съвета на ортопеда е да прохождат боси (зимата с чорапки). Особено ортопедичните подложки правят мускулчетата мързеливи и след време може да стане дюстабан (ако е предразположено детето - например ако някой в рода е така).

По мои наблюдения, децата които се научават да лазят, прохождат по-късно от тези които не могат. Може и да греша, незнам  Tired
Моя бонбон направи първите си крачки сам точно преди месец, вече ходи уверено.....е пада, разбира се и като падне, край...не може да стане сам, почва да реве или мрънка докато някой не го вдигне, след което продължава отново да щъка насам-натам. Най-лошото е обаче, че той и не прави никакви опити да стане сам  ooooh! От седемия навършен месец е в проходилката, не че съм им фен, просто ни я подариха и се установи, че само, когато дребчо е в нея има мир вкъщи  Crazy Та така, децата са различни...и най-важното е да са здравички, да растат и много, много да ги обичаме  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт