Калций - преди или по време на бременност?

  • 3 841
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
По време на бременност калцият, приеман на таблетки може да предизвика контракции. Затова е по-добре да се приемат повече продукти, богати на калций Wink
Иначе бих те посъветвала просто да се храниш здравословно, пък след като забеменееш, гинекологът ти ще те посъветва какво да пиеш. Има доста противоречиви мнения за всички витамини и добавки по време на бременността, с изкл. май на фолиевата киселина...

# 16
  • Мнения: 64
Калции е необходимо да се приема по всяко време, но по време на бременност трябва да увеличиш приема му. Освен с таблетки /които според моята лекарка предизвиквали контракции/ и не съм пила, можеш да приемаш 1 кисело мляко на ден, 100 гр. сирене и 2 чаши прясно мляко - това е достатъчно за теб и детето.

# 17
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
на мен ми го изписаха преди да родя и след като родих Нели ми казаха да ги пия още 3 месеца...  Peace

# 18
  • Мнения: 8 999
Не можеш да се "презаредиш" нито с калций, нито с фолиева киселина. Те се приемат само в случай на констатирани липси в организма ти. Което е излишно, се изхвърля, а не остава на депо, т.е. не можеш да си натрупаш запасчета, от които организмът ти да си взима винаги, когато му е нужно. Добре балансираното хранене осигурява всичко необходимо и не е нужно да подаваш допълнително, освен ако не е по лекарско предписание.

# 19
  • Мнения: 2 731
Не е нужно според мен,просто се храни нормално,може да наблягаш на млечните продукти и тпва е .Успех с бебеправенето

# 20
  • Мнения: 64
Фолиева киселина съм пила един месец преди да забременея и през първите три месеца на бременността.

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 20:48 от g.petkova

# 21
  • Мнения: 64
Що се отнася до Зимафлора съм съгласна, че има ефект. Аз го пиех по време на цялата бременност и все още нямам нито един кариес /като се има предвид, че не минава и година без да правя зъб/.

# 22
  • Мнения: 2 652
Само недей, моля те, да пиеш флуорни таблетки или каквото и да е, ей така просто за профилактика. Храни се разнообразно - това е най-доброто, което можеш да направиш.

# 23
  • Мнения: 660
Калций по време на бременността не съм пила, но после докато кърмех се наложи Peace

# 24
  • Мнения: 360
Моят гинеколог казва,че трябва да се пият фолиева киселина и витамини 3 месеца преди опитите за забременяване. Що се отнася до калция сега не ти е нужен повече от необходимото, но забременееш ли нуждите ти нарастват двойно. Специално калции можеш да си набавяш от млечни продукти, но има други витаминни и минерали, с които е по-трудно. Ти прецени,но дори с балансирано и добро хранене, не винаги можеш да успееш да си набавиш всичко, а когато си бременна имаш големи нужди, и ти, и бебето. Успех!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 056
Яж повече сиренце и пий повече мляко, така ще си набавиш повече калций, щом смяташ, че ти е нужен. Така организмът ти ще си го набави по най-подходящия и най-оптимален начин. Природата го е измислила, когато на човек му липсва даден елемент, на него му се дояждат повече определени храни. Аз лично съм против допълнително приемане на хапчета, и без това повечето организмът ги усвоява в съвсем малък процент. (а с други, като флуора, например, ефекта може да е обратен, прочети има много по темата). В твоя случай е по-важно, според мен да вложиш усилия да се храниш правилно и да си оптимизираш менюто, а не да си даваш парите за химии.

Пък и по развалените зъби не е задължително да се стигне до извода, че ти е малко калция, но това е друга тема.

Аз и детето ми сме с нисък хемоглобин, но сме си жизнени, енергични, нормални...
Някои веднага биха се натъпкали с Малтофер, но понеже нямаме анемия, не мисля че е нужно да пия химии само и само за да знам, че имам хемоглобин 120 например...(сега сме с по 92-96). Това са числа, които не са ми нужни, щом съз здрава, енергична и нищо друго ми няма...(не говоря за болестни състояния, не ме разбирайте погрешно, моля!)

(извинявам се за спама, ама наистина не разбирам как някои са по-склонни да се натъпчат с какви ли не хапчета при някакъв проблем, но не и да се опитат да оправят проблема по по-лесния и здравословен начин, и по-естествен, разбира се...)

Фолиевата киселина
е много важна, предпазва плода от малформации като Спина бифида, тя е едно от нещата, които наистина всяка бременна жена трябва да приема.

# 26
  • Мнения: 817
Благодаря за мненията ви, момичета, но скоро май ще имам повод да се видя с гинеколога си и ще се консултирам и с него. Като цяло се храня доста пълноценно и смятам, че набавям всичко необходимо за организма си, но все пак исках да видя вашето мнение.
Да кажа на ушенце, че вчера си правих тест и ми се появи втора бледа чертичка. Днес повторих и резултатът беше същия. Още не съм сигурна, че има бебе, но вероятно другата седмица ще ходя на лекар и ще видим какво ще каже.  Praynig

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 52
Да напиша и аз едно мнение от името на стоматолозите GrinningОт средата на 4 месец е добре за теб и за детето да приемаш флуор(тогава започва изграждането на зъбните зародиши на млечните зъбки)Виждам много изписано за флуорната профилактика,и то предимно отрицателни неща и то от лаици.Досега не съм вземала отношение,но флоурът е полезен при условие че не се предозира.Да,много е опасно ако бъде в повече,но трябва да се внимава.Мисля ,че ще съм полезна като хвърля светлина как точно да дозираме флуора-при бременни трябва да се приема по 1мг дневно.Важно е да видите каква водичка пиете и съдържанието на флуор в нея,пише си колко е на литър.Като съобразите колко вода пиете си смятате колко ви остава до 1 мг.Давам пример-ако водата съсържа 0,5мг F на 1 л и вие пиете по 1 литър,то само с водата може да се набави  необходимото коли чество.Ако пиете изворна девин,там е доста по-малко концентрацията-приемате по 2-3табл от 0,25мг зимафлуор.Дано не съм ви отегчила,но е малко трудно да се обясни по-кратичко Laughing

# 28
  • Мнения: 2 652
naana, първо не е редно да пишеш каквото и да било от името на стоматолозите, защото много от тях не са привърженици на флуорната профилактика. И след като е толкова лесно да се предозира, а предозирането може да нанесе сериозна вреда, защо изобщо се препоръчва подобна профилактика? В крайна сметка не сме лаборатория всеки ден да си броим чашите вода и да изчисляваме съдържанието на флуор. Ами соковете и всички други течности, които поемаме, нали и те се правят с вода с определено съдържание на флуор? Тях как да ги сметнем? И защо преди да препоръчате флуорни таблетки или капки, първо не питате дали нямаме проблеми с бъбреците или дали не приемаме медикаменти, които не са съвместими с прием на флуор?

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 52
Не казвам,че флуора винаги е безвреден,но е доказано че в много страни кариеса при децата е намалял с 60 процента в резултат профилактика(в нашата държава положението е трагично относно честота на заболеваемост).Водата в мрежата и тази която се ползва за сокчета и т.н. не е флуорирана-аз също съм против централно флуориране,защото стават грешки.Но не може да се отрече тотално ефекта на флуора.При бъбречни заболявания не е уместно да се приема и калций,защото води до засилване образуването на камъни в бъбреците.

Относно това,че използвах множествено число за стоматолози се извинявам.Това е мое мнение,което обаче се поддържа от повечето стоматолози,включително и от всичките ни преподаватели.

Общи условия

Активация на акаунт