~*~ Bir varmis, bir yokmus.... Имало едно време... ~*~ - Турция`4

  • 25 072
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 27
sladka hapka виждам че си от стара загора, много обичам този град, аз съм от казанлък и в България повечето ми дни преминаваха в служебни пътувания между двата града. Колко много ми липсва България и колко много обичам Истанбул Laughing

# 76
  • Мнения: 6 243
Соня, не зная кога за последно си била в Казанлък, а и в Стара Загора. Двата града много се примениха последните години към хубаво. Аз често ходя до Казанлък и винаги с удоволствие - имам доста приятели там.

# 77
  • Мнения: 1 243
drize  аз се осмелих да попитам за съжителството без брак и децата родени в такава ситуация.Не съм искала да възникват някакви спорове-и ако е така се извинявам за въпроса  bouquet.Но нали пък форума е за това -да питаш и та получиш отговор.Да поспорим .да поговорим и да стигнем до някакъв извод-колективно или всеки сам за себе си.Попитах защото ми направи вшечатление че когато казах на приятели от турция че имам дете но не съм омужена и все пак живеем под един покрив с бащата на детето ми -те ме изгледаха доста странно.Жената е българка а мъжът турчин .Разбрах че това не е типично за Турското общество.      И реших да го обсъдим тук.Нека не се палим излишно и да обвинявам хората че не разбират правилно Корана ,Библията или която и да е свещене книга!Всеки има глава на раменете и може да чете и мисли!
Предполагам че на всеки му харесва тази тема не защото се поучаваме ,а защото си помагаме да достигнем до същността на тази така интересна и многолика Държава-Турция

# 78
  • Мнения: 1 243
drize[/color  изписаното от мен преди малко не е насочено към теб  bouquetПрочсто пропуснах да сложа интервал и ми се сляха редовете

# 79
  • Мнения: 2 199
 ooooh!
Моя приятелка туркиня замина при приятеля си изселник в Турция и доста време живяха заедно там без брак и тя като drize, каза, че не са я показвали и представяли пред никого, дори и пред родата  Sick Та се наложи да се оженят  Mr. Green то ако зависеше от нея, нямаше да сключат брак, но...  Laughing Laughing Laughing

Според мои наблюдения  bowuu може да не се гледа с добро око на съвместното съжителство без брак или на "консумиране" на брака преди това, но го правят- скрито и покрито разбира се.  Mr. Green
Имам доста колеги в университета от Турция и те по този начин ми обясняват нещата.
За да не разбере никой, че живеят заедно или "прекарват нощта заедно" момичето отива на гости по тъмно и излиза по тъмно я за работа, я за лекции  Mr. Green та така...
лъже родителите си, че е на гости на приятелката си  Tired Tired Tired
И в Турция забраненият плод е най-сладък  Wink и в Турция на младежта кръвта ври и кипи, друг е въпроса - как  Whistling

# 80
  • Мнения: 27
последно за нова година Grinning знам че е така аз живея в Истанбул от 9 месеца, може би затова ме тресе носталгията толква силно. И Казанлък и Стара Загора се промениха към по добре и съм много щастлива за това. Дойдох в Истанбул защото се омъжих тук и изобщо не ми се оставяше България.Но и Истанбул е прекрасен, космополитен и много гостоприемен.Аз обожавам Турция и с удоволствие пътувам из страната когато имам възможност, отделно почти всеки уикенд разучавам Ист. Почти навсякъде съм била в Истанбул, с кола разбира се Grinning
Tsve te няма спор, просто дискусия Simple Smile Нали за това е форума, а аз не виждам нищо лошо в дискусията Peace

# 81
  • Мнения: 418

Здравейте момичета Simple Smile

Не исках да засегна никой, Cоняз надявам не си се обидила !!!  Не беше насочено към теб ! И да много добре см запозната с Quran-а и знам какво пише , но е факт че тези никах съшествуват. Момичетата точно това питаха = легално има 1 брак, а др, ОДОБРЕН ОТ ИМАМ От cami , а защо имамът  го прави това след като в Qurana не пише нищо за това... не знам зашо го правят и одобряват .... Но е факт, ето аз познаваx тази жена, за чийто брат говорех ...Женен и двата пати от HOCA (имам) - и с двете жени има религиозне брак, само с първата има и религиозен и граждански ,но и двете са му СЪПРУГИ ( v negovata glava, tova kzah toi taka si iztalkuval tvoya tsitat,pishe che moga da ima 4, vzimam 2 bez da se zamislya za usloviyata ....) Hо на документ е само една  СЪПРУГA.... А и си мисля ,че преди 1500 години едва ли са имали термини като ДЪРЖАВЕН И РЕЛИГИОЗЕН БРАК ...просто е било БРАК , и според Quran-а един май може да има 4 съпруги . Аз лично не го разбирам и не го одобрявам *то не че някой е седнал мен да ме пита:), но аз също като теб точно така чета цитата = че трябва да бъдеш равен ,честен и еднакъв във връзките си с тези жени във всяко едно отношение = материално, emoziонално, сексуално, духовно, физически etc. ...Ще разпитам повече и ще пиша  какво са ми казали ....стига да искате разбира се, не искам да се натрапвам с тези теми, тъй като винаги , когато се дикутира религия се стига до спорове , и не ми се ще да има обидени  Peace

Соняз = къде си бе жена,ЛЦ ти пиша Simple Smile нали си ми комсу  по махале  :лол:

Сладка хапка - аз точно този музей посетих през лятоот === беше страхотно !!!!! Намира се в Каракой (Сахил Йол по пътя за Ортакой  Simple Smile

До после момичета   bouquet


ps: http://www.ezsoftech.com/omm/polygamy1.asp
"Marry women of your choice, two, or three, or four; but if ye fear that ye shall not be able to deal justly (with them), then only one." [Al-Qur'an 4:3]
"Ye are never able to be fair and just as between women...." [Al-Qur'an 4:129]
Therefore Polygamy is not a rule but an exception. Many people are under the misconception that it is compulsory for a Muslim man to have more than one wife.

 Peace

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 16:10 от bz

# 82
  • Мнения: 206
истанбул

# 83
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
erset, Добре дошла сред нас! Напиши нещо повече, ако ти остане време покрай приготовленията за рожцения ден на малкия!   bouquet
bz, къде живееш? Защо не се обаждаш? Ела ми на гости.   Peace
Споко цвете, аз само в определени теми се засягам!  Joy

# 84
  • Мнения: 168
Ами аз не съм забелязала да се крият хората, ако живеят без брак, напротив сестра ми навсякъде представяше мъжа, с когото живееше за гадже. Действително, когато решиха да имат деца си насрочиха сватба, но за съжаление те вече не са между нас и не можаха да дочакат сватбата си.

# 85
  • Мнения: 247

Ако отидеш до Eminönü се обади,ще ти кажа едно чудно място там където продават всичко за направа на торти,пасти ,формички моделиращи маси и каквото ти дойте на ум Simple Smile Grinning

Мария, златна си!
Сега видях допълнението към постинга ти.
Направо ми обясни къде е това място, а аз ще го потърся на картата  Hug
Има няколко магазини единия е Fermo-намира се точно на първия ред магазини в дясно от Египетския пазар.За ориентир търси
 Kahve Dünyası
-това е магазин,който е едновременно и кафе с маси отвън.В ляво от него е въпросния дюкян Fermo- за сладкарски принадлежности.....Ох..такива неща има вътреееее Simple Smile последно пратих мъжа ми,защото там като вляза излизам трудно Simple Smile и без пари Grinning
В дясно от кафето за което споменах има тясна уличка,която води нагоре. Ако тръгнеш по нея веднага вляво има много малко магазинче, а по-нагоре в дясно друго ,отново за подобен род стоки....
Въобще Еминьоню е любимото ми място за пазаруване...там има всичко Simple Smile

erset Здравей,радвам се да се видим в тази тема.Гласите ли рожденника?

# 86
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Здравейте момичета, Grinning
Здравата сте се разписали... newsm10
Ето ме и мен, след работа и веднага по темата:
по света хората си имат метреси, а тук"имам nikyahlı". Няма нищо ново под слънцето! Разбира се, тук си умиват ръцете е Кur'an, но там, както е отбелязала Соняз, са необходими специaлни условия и човешки качества, като може да се каже, че İсляма напълно е в защита на жената. Тук, в ТР мъжете, даже да са женени за повече от една( неофициално, разбира се, по-закон е забранено) припознават си децата и им дават името и покровителството си. В повечето случаи, изключения винаги има. No tова се случва повече с неработещите жени-те са и потърпевшите, те са и вторите съпруги, защото работещите не позволяват такова нещо. Пак казвам- по принцип!

# 87
  • Мнения: 166
Здравейте момичета  Hug
Радвам се,че има така темичка,едва сега я виждам,а то явно е имало и преди,ама като съм си блейка  Tired  Laughing
ще я следя с интерес  Flutter

# 88
  • Мнения: 168
Това сев практикува и от нерелигиозни мъже, които просто се извиняват с исляма, за да забършат някоя.

# 89
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Benmari,  bouquet
не ми отговори на въпроса, дали рисуваш в къщи или не успяваш от малкия Grinning

Общи условия

Активация на акаунт