Какво според вас е сноб?

  • 4 824
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Ако по дефиниция сноб е човек без потекло, но с пари и претенции, то у нас сноб е по-скоро човек без пари, но с претенции - за потекло, за възвишеност, за ах и ох.
Що се отнася до интелектуалците - новата "аристокрация" имаше възможност да осигури на децата си най-доброто образование, имаше досег със световната култура, имаше много повече информация. Две-три поколения са напълно достатъчни, за да се оформи интелектуалец, дори прадядо му да е ходил с цървули. Същото важи и за интелигенцията преди 9.IX, впрочем.

# 16
  • Мнения: 6 993
Пример:
Цитат
Цитат
Ео  sine  е без .
Да, знам Simple Smile Мислех, че е sina, а не sine и за това се зачудих и го проверих  Grinning
newsm78 Аз ли съм пример за сноб? Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 2 430
В "американския" английски има един израз, който много точно описва явлението "wanna be" - т.е. "искам да бъда", ама не съм))))

Та точно това е за мен интерпретацията на българския сноб - искам да съм член на някакъв елит, ама не съм, щото елит точно като такъв няма, пък и да имаше - нямаше да съм за него. Или искам да съм звезда, то се пише за мен по пресата, обаче то една преса, пък и наема няма кой да ми плати.....
и др. подобни примИри...  Crazy


# 18
  • Мнения: 148
hahaha
Не,това даже е комплимент за нея,тя е нещо друго... Sick

# 19
  • Мнения: X
Много смешно е да си говорим толкова снобски за снобите!  Wink

Всички сме малко или много такива. Всички имаме жив спомен за дядото или прадядото с цървулките, в което няма нищо лошо, между впрочем. Културата не е "свещенна крава". Тя може да се придобие, трябват условия, желание, очи.
А на много от нас кълновете въобще не са попили толкова дълбоко, колкото си мислим. При неподходящи условия и среда само едно или две поколения трябват, за да се види колко всъщност не са здрави филизите.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Много смешно е да си говорим толкова снобски за снобите!  Wink

Всички сме малко или много такива. Всички имаме жив спомен за дядото или прадядото с цървулките, в което няма нищо лошо, между впрочем. Културата не е "свещенна крава". Тя може да се придобие, трябват условия, желание, очи.
А на много от нас кълновете въобще не са попили толкова дълбоко, колкото си мислим. При неподходящи условия и среда само едно или две поколения трябват, за да се види колко всъщност не са здрави филизите.

Да. Точно казано и леко със закачка.
Ще броим пилците следващата есен.  Wink

# 21
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Аз съм сноб, признавам се за пример. Отивам в Красива мама.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Почти не използвам думата, но когато го правя е в смисъл на превзетост ... без ръзка с аристокрация и прочее

# 23
  • Мнения: 2 716
Посочих диалога. Но може и ти да си.
Античалгарите са сноби. Яростните защитници на чалгата са сноби. Тесногръдите са сноби. Префърцунените са сноби. Претенциозните са сноби.
Така го виждам.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Остана ли изобщо някой, който да не е сноб?

# 25
  • Мнения: 281
Казвам се Мария и съм сноб.

# 26
  • Мнения: 494
 
Посочих диалога. Но може и ти да си.
Античалгарите са сноби. Яростните защитници на чалгата са сноби. Тесногръдите са сноби. Префърцунените са сноби. Претенциозните са сноби.
Така го виждам.
  Античалгарка съм-яростна. Префърцунена съм. Претенциозна съм. И още много "съм"...Само тесногръда не съм, защото не мога да си вкарам Д-чашката в определението Wink Laughing.Но ако "античалгарията" ме пречислява към тесногръдите, с радост ще "прегърна" и това определение за себе си Laughing ...Пък нека съм сноб...По-добре е от мижитурка-така мисля аз!

# 27
  • Мнения: 3 268
http://tarpy.ms-hydraulic.com/Karbovski/species.htm
Тук има интересно определение на жената-сноб.

# 28
  • Мнения: 193
В БГ има отклонение от класическото разбране за „сноб”. Причината е липсата на аристокрация, развивала се с поколения. Аз възприемам снобизма по-скоро като положителна черта. Определям като сноби, хората с претенции към качество като цяло.Негативно ми звучи „парвеню”. Даже много. В тази категория постявам хората, за които е определяща „най-високата цена”. 
А да, и аз съм сноб и мразя кича.

# 29
  • Мнения: 3 268
Elen,човек,който мрази кича и има усет към красивото е естет,а не сноб.Снобът не е много положителен герой.При него показността и това,какво мислят хората за него са от огромно значение.

Общи условия

Активация на акаунт