Бебета ЮНИ - 13

  • 12 359
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 67
 bleu при Марков на ФМ може на диск и на flash памет Simple Smile

# 16
  • Разград
  • Мнения: 377
Здравейте, мили мами! Ами аз пак ще се върна на темата за леглата. Много ми е трудно да реша какво легълце да купим на малкия момък. Пиша момък, защото последните пъти все такова се вижда, ама все пак ще видим като се роди живот и здраве. Аз като че ли съвсем се обърках, защото първо исках кошара, а сега май искам дървено. Абе всички ли като мен се раздвояват или само ние с бебо не знаем какво искаме.  Laughing Нашият татко казва че само се чудя и като дойде моментът каквото той реши, ама аз нещо му нямам доверие. А това дето го писахте за мъжете вчера е много вярно, защото и моят мъж е много мил, ама той пък от друга страна винаги е бил такъв към мен. Освен всичко друго вече се спрях на количка, но в нашия град няма никъде на  Mag England, а пък аз такава искам. Ако може някоя от вас - мамите от Варна, да ми каже има ли там магазин, в който се продават, ще съм много благодарна. Така или иначе ходя на три седмици на консултации, а и нали там ще раждам, не ми е проблем и от там да си напазарувам.  Hug

# 17
  • Мнения: 6
Здравейте, сладурчета Simple Smile
Да се запиша и аз! Благодарско на всички, които се грижат за обновяването на темичките!
По въпроса за косата - моята взе много да капе и е ужасно суха. Правя и чат пат маски с бадемово масло ама не виждам особен ефект! А ноктите  пък като че ли ми станаха по-твърди и от преди!
Искам да ви попитам...спомням си в началото някои от вас се оплакваха от бяло течение! Аз също имах и към 12-тата седмица ми назначиха един влагалищен крем. Тогава не направих пълния курс от 14 дни и сега пак ми се появи гадното течение. Та въпроса ми е ако и сега го ползвам (18-та седмица) дали има някакви нежелани ефекти според вас или не пречат такива кремове и глобули(влагалищни) ? Дано някои има инфо, че съм на доктор чак на 20.02. а тука не мога да звъня и да ходя на консултации без да имам записан час!

Лек Ден на всички Simple Smile

# 18
  • Miami
  • Мнения: 412
Здравей kris_ty4, аз също имам течение и док ми изписа едни хапчета(влагалищни).Сега съм в 18 седмица. Аз не ти знам кремчето и не мога да ти кажа дали става или не. Прочети му упътването, може там да пише нещо. А течението ти има ли миризма или цвят? Ако няма май не е толкова опасно, но де да знам,не съм специалист.

# 19
  • Мнения: 6
Аааа от известно време се каня да ви питам и все забравям, някои от вас праща ли sms за децата от дома в Могилино (инициативата на BTV-великолепната шесторка). Искам да ви поощря да пуснете по едно sms-че. Аз като си дойда в бг другата седмица ще направя същото, че от тука не може, става само от бг операторите!
Капка по капка вир става, нали знаете Simple Smile
  bouquet

# 20
  • Мнения: 6
Благодаря ти Kory за бързия отговор Simple Smile успокои ме!
Няма миризма или някакъв по особен цвят, но може би и от ежедневните превръзки изпитвах дискомфорт и нещо като смъдене (не точно сърбеж) А на опаковката не пише да е противопоказен при бременноста. Така че ще го ползвам за сега, но по малко!

# 21
  • Мнения: 220
Добро утро и от мен , майчета. И аз да се включа в новата тема.
offioly , благодаря за новата темичка.
Относно косата, да ви се оплача, моята спря да расте, а имах тооолкова хубава коса, ама така е.
Някой попита за бадемовото масло-аз се мажа с такова от месец и половина и ми идва много добре, мажа се сутрин след душ, не мирише и не ми се повдига от него, а кожата ми е мазна чааак до вечерта. На Икаров е, взимам до направо от фирмата в тубички по половин литър с дозаторче, защото в аптеките продават само по 100мл. а на мен това ми стига само за корема веднъж.
Исках да попитам за витамин А. Някои мами писаха че не е хубаво да се съдържа в мазилото, а на мен моята генеколожка ми го даваше в началото да го пия.  Thinking Дали не съм навредила на бебо  newsm78. Сега се притесних май май.
Завиждам на мамите които усещат вече ритничета. Mr. Green Моя бебо само гъделичка и драска като котенце.
Божее , бая съм изписала , извинявам се , ако съм ви отегчила.   bouquet

# 22
  • Мнения: 212
за моголино- дайте кой колкото може. аз лично заедно с мъжа ми вече сме пратили по 2-3

# 23
  • Мнения: 194
Запис и от мен  Peace

Тази нощ, пак както преди 2 дни, се събудих в 4,30 да пишкам и като се върнах... няма заспиване до 6,30  #Crazy Докато задрямах и часовникът звънна за ставане  #Cussing out Започвам да си мисля, че бебчо тогава се събужда и иска да ме подготви за след няколко месеца, когато ще ме буди нощем  Joy Да свиквам от сега  Crazy Иначе бебчо още не го усещам да ме рита. Само тези погъделичквания от време на време, ама аз го чакам да ме ритне  Crazy

Косата ми изобщо не е по-хубава от преди. Ужасно бързо се омазнява, а с каква скорост расте  ooooh! да не ви разправям. Изглеждам като метла в главата  smile3511 В началото на бременността окосмяването ми почти изчезна до към средата на третия месец. Много странно беше. Почти не ми растяха косми никъде, ама сега пак си е по старому.

Иначе да ви споделя моите притеснения  Rolling Eyes Миналата седмица като ни казаха, че може би ще си имаме момиченце, таткото толкова много се зарадва, че сега ме е страх, ако на следващия преглед при Марков се види, че му се е появила пишка милото да не се разочарова. Аз също за сега съм с нагласата за момиче, обаче някак си от началото си мислех, че ще е момче и ще го приема нормално. Една приятелка обаче, която сега също е бременна с второ, има една китайска таблица за определяне на пола и според нея всички излизат правилни. По нея излиза, че ще имаме момченце. Като й казах миналата седмица, че сигурно ще е момиче и тя ми каза: "Абе ти не бързай много, още може да се окаже, че е момче"  newsm78 Аз за себе си не се притеснявам, но ме е страх, че може таткото да се разочарова  Cry

Ето я и таблицата:

                      18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Януари           Ж  М  Ж  М  Ж  М   М  Ж  М  Ж  М  Ж   М  М  М   Ж  М  М  Ж  М   Ж  М  Ж
Февруари       М  Ж  М  Ж  М  М   Ж  М  Ж  М  Ж  М   Ж  Ж Ж  М   Ж М   М  Ж  М   Ж М
Март               Ж  М  Ж  Ж  М Ж   М  М  М   Ж  М  Ж  Ж  М  М   М   М  Ж  М  М  Ж  М  Ж
Април             М   Ж  М  Ж  Ж М   М  Ж  Ж  М  Ж  Ж  Ж  Ж Ж  М   Ж  М  Ж  М  М  М   М
Май                М   Ж  М  Ж  М  М   Ж  Ж Ж  Ж  Ж  М  Ж  Ж Ж  Ж  Ж  Ж  М  Ж  М  М   Ж
Юни                М   М  М  Ж  Ж  Ж  М  М   М  Ж  Ж  М  Ж  Ж Ж  Ж  Ж  Ж  Ж  М  Ж Ж   М
Юли                М   М  М  Ж  Ж  М   М  Ж  Ж  М  М   М  Ж  Ж Ж  Ж  Ж  Ж  Ж  Ж  М  Ж  М
Август            М   М   М  Ж  М  Ж  Ж  М   М  М  М   М  Ж  Ж Ж  М   Ж  М  Ж  М   Ж  М  Ж
Септември     М   М  М  Ж  Ж  М  Ж  М   Ж  М  М   М  Ж  Ж Ж  Ж  Ж  Ж  М  Ж   М  Ж  М
Октомври       М   М  Ж  Ж  Ж  М  Ж  М  Ж  М  М   Ж  Ж  Ж Ж  Ж  Ж  Ж  М  М   Ж  М  Ж
Ноември         М  Ж  М  Ж  Ж  М   Ж  М  Ж  Ж  Ж  Ж  М  Ж Ж  Ж  М  М   М   Ж  М  Ж  М
Декември        М  Ж  М  Ж  Ж  Ж  Ж  М  Ж  М  Ж  Ж  М  М  М   М   М  М   М  М   Ж  Ж  Ж

Моля ви, тези на които им е втора бременност и другите, на които вече са им казали пола, кажете дали за вас познава и дали да чакам да се появи пишка  Mr. Green

Ами това е от мен за сега   bouquet

# 24
  • Мнения: 616
maia a , и аз съм от разград... май не съм те засичала в разградската тема, но може и да съм се разсеяла  Hug
Кори, бадемовото масло е на Икаров, но най-добре в аптеката да попиташ, ще ти препоръчат специално за стрии, но не беше бадемово, а май от някакви кълнове  newsm78 пак на икаров.
А не е ли обратното - когато си бременна, косата и ноктите ти "страдат" поради липсата на витамини? т.е. по-бързо се изтощават? И ако пиеш витаминки - тогава е ОК  newsm78

# 25
  • Разград
  • Мнения: 377
Как бе, offioli, аз пък те засичам. И то често.  Hug

# 26
  • Мнения: 210
А Танита  Crossing Arms да си сгъваш таблицата веднага! Не щем момче, искаме мома!  Sad
По всички възможни мерилки и теглилки ми се пада момченце, да му мисли Диков ако не изплюе камъчето днес ! Laughing

А за МЪЖ не се притеснявай, нали е мъж... те не се разочароват толкова чак  Hug  Просто да го погледне от хубавата страна - ще го води за риба, ще се боричкат ... ще пускат вертолет с дистанционно и всякакви такива работи  Crazy
Ще го научи да цели тоалетната чиния  hahaha  Само да е живо и здраво е важно май   bouquet

# 27
  • Мнения: 194
Забравих да напиша, че в таблицата се гледат месеца на зачеване и точните години на майката в деня на зачеването  Peace

# 28
  • Разград
  • Мнения: 377
На мен таблицата ми излиза вярна. Да взема да си я препиша, че следващият път искам момиченце.  Hug

# 29
  • Мнения: 9
 Здравей Кори, бадемовото масло е на Икаров и струва 1,60 лв. за 50 мл. Поради всичко възможно , което изчетох за предотвратяване на появата на стрии , аз в момента редувам мазане с Мустела, Бадемовото на Икаров и Нивея- обикновения крем класик. За сега нямам такива, а съм предразположена т.е. имам си стари, но май всички казват, че стриите се появават към 8-9 месец.
За килограмите от 57 стартово , сега съм +4.
Относно пола винаги съм искала да имам моми4енце, до момента в който на прегледа не ми казаха 4е ще е мом4е, странно  не съжалих  изобщо , но сега ако ми кажат, 4е е грешка и ще е момиче, мисля че адски ще се разочаровам  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт