След сесията, идва и семестъра с уроци нови за Фотошоп....(10)!

  • 13 625
  • 329
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 433
Направо ме е срам да се запиша - че съм голем ламер във фотошопа... но днес направих първият си урок - манипулация. Манипулираният обект , естествено е мъжът ми... Mr. Green Joy
Не е кой знае какво - но като първи опит се оценявам на 3 и 1/2 :mrgreen:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5016637

# 16
  • Мнения: 167
Мама Цоцоланка другия път кажи предварително и ние да ви видим, а такива красоти само с рецепта /може и на лични/.
mimival Аз също мисля че ципчето е много отворено и може би ако е по тъмно зелено като дивана ще е по-добре. За снимката на дедето се придържам към останалите.
val_stefС тая кукла стават страхотни рамките ти  Laughing
Лекси Много е хубаво, но според мен фона някак си прави главата на бебчо по ръбеста / не мога точно да се изразя/
JuliSНаправо е страхотно

# 17
  • Мнения: 259
E аз нямах интернет и за това не съм се похвалила че номер 15 от Категория Фотоманипулация с картина е моя. Много съм горда!!! Благодаря за гласовете! 
  Hug

# 18
  • Мнения: 2 818
 Sunglasses
Скоро не съм правила рамки, така че нямам с какво да се запиша... цялото ми внимание е в конкурса Blush Мечка страх, мен не страх  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 035
Благодаря мацки  Hug

veenii, браво!  bouquet   Дибавих "скрития" победител заел почитното второ място Grinning

JuliS, хихихи много яко  Joy

И да ви се оплача, скараха ми се за подписа  newsm45 и се наложи да се разделя временно с някои любими за мен неща поне докато се нарадвам на новото си банерче    Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 23:30 от val_stef

# 20
  • Мнения: 179
 запис и от мен Simple Smile
дълго време ме нямаше , но смятам да наваксам пропуснатото и да пиша пак често Simple Smile
но като ви гледам произведенията ми иде да заплача Simple Smile ... кога ли и аз ще мога Simple Smile
м/у другото искам малко помощ ако е възможно Simple Smile ... в фотографската ми отговориха преди няколко дена така , че трябваше сама да се обуча и да прочета и да се ровя и накрая да стигна до дилема кой фотоапарат да си взема Simple Smile
когато писах там дилемата ми беше м/у други 2 фотоапарата , но накрая след много четене и питане тук и там стигнах до следният избор Simple Smile
http://www.dpreview.com/reviews/PanasonicFZ50/page19.asp
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz18/page16.asp
смешното е , че по новият е с 30-40% по - евтин от по старият модел което ме озадачава , от друга страна мъжлето иска новият , аз старият модел и трябва да наклоня везните на някъде Simple Smile
а след като си го купя не ме питайте какви снимки и какви рамки ще изтопосам тук Simple Smile

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Аз докато реша да с е запиша и вече сте на втора страница. Е хайде, запис:

Поздравявам всички момичета, които намериха сили, време и желание да участват в конкурса и да споделят с нас страхотните си творби!  bouquet
И сега:
val_stef , много свежа, цветна и детска рамка. Допада ми и е в мой стил Hug
Лекси, харесва ми.  HugТова любимите хора и неща на малката ли са?
JuliS , добре дошла  bouquet, Страхотно попадение Peace
Дано не съм пропуснала някого от страницата. Hug

# 22
  • Мнения: 376
Страхотни сте, пък аз имах време да си направя само едно глупаво гифче  Embarassed просто нямам идеи напоследък.



# 23
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Румка страхотни рамки правиш, последната не прави изключение, много свежа и детска.
Аз такива не мога да правя  Sad все убитите цветове ме влекат.

JuliS много добре се е получило  smile3501

Лекси има ли сянка на малката? Ако не сложи малко блюрче покрая де не се откроява толкова много от фона.....

val_stef ти доказа, че правиш много качествени рамки. Твоята ми харесва така, както е! Малката е голяма бонбониера

# 24
  • Мнения: 2 270
Добро утро момичета
Джулка-страхотно начало-сега трябва да направиш така,че новата глава да се слее още по естествено със снимката.Трябва да изглежда като нарисувана и затова блясъка върху носа трябва да изчезне.Има много начина това да стане-въпрос на снимка е,но по принцип матовостта на снимката се постига най лесна с тази команда:imaje-adjustments-shadows/highlights-започваш да местиш плъзгачите на highlights-така че да ти хареса.Може после да добавиш малко шум от филтър -noise-add noise.Накрая може и върху цялята картина да добавиш старинна текстура/върви във някой от уроците за състаряване ,там съм показала,как точно става това
Румка-много хубава рамка-за пореден път
Лекси-фона много ми харесва.Надписа може малко да го намалиш и ми се струва,че сърчицата ще стоят по добре с бял  строк вместо с черен.Снимката няма контраст и затова не изглежда много добре.Увеличи черното и леко бялото  в левъла.
Вал стеф-малката е голяма хубавица-пу-пу.Лека корекция може да направиш в рамката си.Нагласи снимките/горните/заедно със щипките -така,че все едно се защипват във лилавата лентичка.Ти това си искала,но не е съвсем точно изпълнено.Фона ми се струва разфокосиран и много се набива на очи/защото се вижда разликата в качеството на снимките и фона/Иначе рамката като идея е супер.

tatyana_77 -с рамките не може да тъпчеш на едно място ако се стремиш да ги разнообразяваш-Опитай да направиш рамка ,като на Еми например и ще видиш,колко много неща трябва да знаеш за да постигнеш такова савършенство.
Уроците са хубаво нещо,но те трябва да са подбрани правилно спрямо нивото на всяка една от вас,защото иначе се получава забатачване.Ето например преди два дена една от вас се беше хвърлила на доста сложен урок и резултатите не бяха добри
.
Ти си по напред от много други и можеш да се занимаваш с различни уроци,но не забравяй рамките,точно там може да се приложи наученото

Сега се чудя,какъв урок да ви подготвя newsm78 newsm78.Някакви идеи

# 25
  • на село
  • Мнения: 1 028


Сега се чудя,какъв урок да ви подготвя newsm78 newsm78.Някакви идеи


ретуширане на лице  Mr. Green - махане на бръчици и пр.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси за съветите   bouquet
tatyana_77 е дала много добро предложение  Grinning.
Ани, а доколко може да се рисува с ФШ или това не е предназначението му? Опитах, но или ръката ми е много неточна или не ползвам правилния инструмент и настройки  newsm78

# 27
  • Мнения: 1 400
Здравейте! Нямам нищичко, което да покажа вместо "запис" и срам не срам ще го кажа - ЗАПИССС Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 035
Благодаря ви за комплиментите  Hug Но съм напълно съгласна с корекциите Ани, които е посочила  Peace
Простото Ани евала, пак доказваш професионализма си, супер набито око имаш, просто всичко което не е добре си го видяла  Hug Ще коригирам всичко по късно стига да съм добре, че такъв грип ме е лепнал не е истина  Tired

Румка, и на мен много ми харесва рамката ти, аз всичките ти ги харесвам де   bouquet

# 29
  • Мнения: 2 270
tatyana_77 -не съм много по ретуша-там има други майсторки.Даволинка например.Сигурна съм ,че когата има възможност ще спретне един урок
Лекси-за рисуването на фотошоп едно от най- важните неща е да можеш наистина да рисуваш и то добре/на хартия/.Е ако искаш да рисуваш пейзажи това не е наложително,но за хора,животни ,предмети и тн.без да можеш да нарисуваш даденото нещо на ръка-няма да можеш и на компютъра. По принцип всеки ползва програмата за каквото си иска и рисуванито е едно от тези неща.Рисуването на пейзажи е лесно.Там се използват различни четки и се играе с наслагването им ,с цветовете,нюансите и тн.Допълнително се обработват по познатите ви начини.
Рисуването на хигури,хора ,предмети и тн . е доста по сложно.Като за начало може да започнеш да тренираш ,като очертаваш контурите по готова рисунка .След като ръката ти свикне да рисува с мишка,тогава можеш да започнеш да правиш прости обекти,първоначално само техните контури,след това ще ги оцветяваш и така.Има много уроци /особено при руснаците/Пробвай

Общи условия

Активация на акаунт