Полипи на матката

  • 275 556
  • 481
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 43
Опит с кое? Х-преп не е страшно, по-добре от рициново масло  Mr. Green И спиналната упойка не е страшна. Неприятно е усещането, но не е страшно. Питай, ако нещо конкретно те интересува

Здравей,  благодаря, ами да - май от х препа по ме е страх хахах
смисъл, добре ли се понася, има ли спазми, гадене, и т.н.

# 226
  • Мнения: 1 280
 Спазми има, но са търпими и всичко приключва много бързо. Гадене не. На мен ми понесе, не съм се чувствала зле изобщо.

# 227
  • София
  • Мнения: 3 266
На мен преди хистероскопия не са ми давали очистително  Thinking

# 228
  • Мнения: 1 280
Конкретно за хистероскопията, на мен също. Трябваше да не ям и пия нищо 8 чада преди нея. Но беше с пълна упойка. При нея вероятно е заради спиналната упойка

# 229
  • Мнения: 43
Ок. Всичко мина!
Вчера.
Но от снощи ме гони страшно главоболие. Четох че било от спиналната.
Вие имали ли сте глявоболие и какво се прави? (Освен хапчета)
Като лежа ми минава. Стана ли - боли и дори в ушите ми има напрежение..

# 230
  • Мнения: 1 280
 От упойката е. И мен ме боля. Малко диета и леки храни докато се изчистиш от нея. Този момент с главоболието го бях забравила.

# 231
  • Мнения: 43
От упойката е. И мен ме боля. Малко диета и леки храни докато се изчистиш от нея. Този момент с главоболието го бях забравила.
Теб колко те държа - помниш ли? Днес беле трети ден. Дори не знам дали има подобрение..

# 232
  • Мнения: 1 280
Да ти кажа, цяла седмица откарах. И бях на сокове и кисело мляко по препоръка на близка лекарка. Бързо възстановяване ти желая! Ще мине bouquet

# 233
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
И мен главоболието ме държа около 5 дни. Трябват ти много течности и ще отмине и си лежи повечко, ако можеш.

# 234
  • Мнения: 54 448
На мен преди хистероскопия не са ми давали очистително  Thinking

И на мен.  Peace
Дори не знам защо е това очистително.
Аз бях и без упойка. Не се видя полип и не ми сложиха.

# 235
  • Мнения: 5 459
Здравейте, момичета. Преди 10 дни премахнаха на майка ми полип. Днес взе резултатите и са и казали, че е злокачествен. Направо не съм на себе си. Можете ли да ми кажете какви са прогнозите в тези случаи  Cry Cry

# 236
  • София
  • Мнения: 3 266
alinnna, има доста информация в нета, общо взето ти препоръчвам да направите консултация с онколог веднага. По принцип, както ще прочетеш и ти, и злокачествените полипи на матката са с добра прогноза при навременно лечение.  Peace Предполагам, че ще иска радикален подход - да отстрани матката изцяло. Това е най-добре, и колкото по-бързо, толкова по-добре  Peace

# 237
  • Мнения: 5 459
Ами тя точно от онколог е оперирана и днес щяла да ходи на някаква комисия. Благодаря ти много. Можеш ли да ми пратиш някакъв линк с информация, че не мога да се съсредоточа от притеснение и да търся.

# 238
  • Мнения: 1 280
alinnna, на онко комисията ще й кажат какво да предприеме. За мен лично е безсмислено да се прекалява с четенето в интернет. Лечението се определя от стадия на заболяването, хистологичната форма и състоянието на пациента (възраст, съпътстващи заболявания и др.). Обичайно хирургичната интервенция включва премахване на матката с тръбите и яйчниците (хистеректомия). При навлизане в цервикалния канал се екстирпират и тазовите лимфни възли. Хирургичното лечение, в зависимост от стадия, се комбинира с радиотерапия, химиотерапия или лъчетерапия, но това могат да кажат само лекуващите лекари.
 Късмет ви желая и спокойно, има лечение!  Hug

# 239
  • Мнения: 33
Момичета, след махане на ендометриален полип 1,4 см на хистологичен резултат пише 118 - жлезист ендометриален полип. Някой има ли идея какво значи това?

Общи условия

Активация на акаунт