Полипи на матката

  • 275 020
  • 481
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 391
Моя беше такъв........махнаха го и приключихме? Какво те интересува. Махай го и забравяй за него

Здравей, просто четох в гугъл, че бил опасен полип, ала бала... обаче двама лекари ми казаха, че няма от какво да се притеснявам и аз съответно забравих Simple Smile Благодаря за отговора!!!

# 466
  • Мнения: 243
Здравейте, момичета! Весела Коледа! 
Един бърз въпрос, към тези минали хистероскопия за корекция на матката и отстраняване на полип. Преди месец ми беше манипулацията. След нея мина един цикъл и сега започнахме с опитите, но този месец ни усещам изобщо овулация (т.с не усещам никакво бяло течение,а до сега съм имала и изобилие особено около овулацията). Дали има връзка с хистерото? Случвало ли се е при някои?

# 467
  • Мнения: X
Здравейте. Имам въпрос. От 6 месеца с приятеля ми правим опити за детенце. След като видяхме двете чертички бяхме много щастливи, плюс това ми закъсняваше с около 10на дена и си записах час за гинеколог. Два дена преди часа обаче ми дойде. Ходихме до спешен кабинет но ми казаха че нищо не се вижда все още и да си пусна кръвен тест. Не ми казаха нищо повече и се чудя дали има възможност да е спонтанен аборт. Можете ли да ми помогнете?

# 468
  • Мнения: 606
Момичета след махане на полипи в матката пили ли сте антибиотик и какъв?Може ли да се къпеш след операция?Кога човек може да  възстанови нормалния си живот и кога идва цикъла...ууу хиляда въпроса Cry
помагайте мерси Heart

Последна редакция: пн, 20 дек 2021, 18:58 от Lili222

# 469
  • Мнения: 781
Момичета след махане на полипи в матката пили ли сте антибиотик и какъв?Може ли да се къпеш след операция?Кога човек може да  възстанови нормалния си живот и кога идва цикъла...ууу хиляда въпроса Cry
помагайте мерси Heart
Пих антибиотик Ципрофлоксацин. На третия ден бях на работа все едно нищо не е било. Кога ми дойде цикъла не помня. Защо да не можеш да се къпеш, мен след секциото още на следващия ден ме накараха да се изкъпя, а е къде по-сериозна операция.  Премахването на полипи не е операция,  а манипулация Simple Smile

# 470
  • Мнения: 606
благодаря,защото нищо не ми обясниха освен при болка парацетамол да пия.А за цикъла се чудих,кога е нормално по-същото време ли трябва да дойде .Както вие,казахте явно е манипулация,но все пак доста неща не са ясни,а лекаря не ми отговаря и затова питах.мерси много

# 471
  • София
  • Мнения: 3 412
Нормално е да имаш зацапване и до следващия цикъл не се плаши. Може да ти се разбъркат хормоните, но някъде до 3- тия месец се оправят, от следващия ден броиш 5 дни без секс, измиване на същия ден не се препоръчва на следващия ден вече може, но само външно не са разрешени промивки. Първата 1 седмица без напъни, вдигане на тежко и тренировки. Антибиотика е за предпочитане да не развиеш инфекция, но успоредно с него вземи б-комплекс за да не хванеш гъбички или пробиотик.

# 472
  • Мнения: 146
Момичета след махане на полипи в матката пили ли сте антибиотик и какъв?Може ли да се къпеш след операция?Кога човек може да  възстанови нормалния си живот и кога идва цикъла...ууу хиляда въпроса Cry
помагайте мерси Heart
Лекарят трябва да ти го изпише. Можеш да се къпеш, сексуални контакти само след като лекарят ти каже кога.

# 473
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 184
Здравейте ще прочета темата ...
Накратко при последната ми бременност откриха понлип на цервикалният канал .
Последва спонтанен аборт и кюретаж. Отстраняване на полипа... Минаха няколко месеца.
Ноември имах странен Ц , той е нередовен след аборта 26-33 дни . На 18 ден от ц след секс, имах зацапване което продължи 4 дни към края се засили, спря за 3 дни и ми дойде Мц на 24 ден от ц.
Декември пак се повтори , на 18 ден зацапване което премина в мц( на 21 ден от ц) . Имах и болки и пих но шпа .  Не пия иначе
Днес също имам леко зацапване 24 ден от ц, знам че трябва да ида на док .

# 474
  • Мнения: 22
Здравейте! На хистологията пише аденоматозен полип на матката с данни за тубарна /цилиарна/ метаплазия в съществена част от жлезите. Знаете ли какво точно значи, понеже от информацията от интернет не успях да се запозная добре. Лекаря ми насрочи изследвания на хормоните.

# 475
  • Мнения: 13
Аз също имах проблем с полипи!

Всичко започна, когато бях в чужбина. Силни кръвоизливи, болки в корема ниско долу! В месеца имаше може би само ден два, в който нямах кървене! И така три месеца докато се прибера в България ( там нямах възможност да посетя лекар ). Така се започна моето ходене по мъките. В продължение на една година имах такова кървене и никой доктор в София не можа ма ми каже от какво е, а някои даже не искаха да ме прегледат, защото съм била в цикъл. Други ми предписваха лекарства за спиране на кървенето, които изобщо не ми повлияха.
В един хубав ден една приятелка ми препоръча нейния лекар и аз със малко съмнение ( но вече нямаше къде да отида и не знаех какво да правя ) се обадих и си записах час. С първия преглед той ми каза, че имам полипи и трябва да ми правят кюретаж. Направиха го и Алелуя! Най- накрая кървенето спря! До тук добре, след това изследвахме хормони, даде ми антибиотици и нямаше проблеми. Единствоното лошо при този доктор беше, че не можех да му разбера какво точно ми казва, защото е чужденец, а и той не обясняваше много. И така вече спокойна започнах бебеправенето. Но уви безуспешно и вече с три спонтанни, за които отново никой нищо не ми казва и отново в търсене на лекари. Всички казват всичко ти е наред, нямаш проблеми, но нищо не става. Моля ако някой има контакти на добър ендокринолог да ми ги прати на лично съобщение или друг лекар за който се сетите, който може да ми помогне!

Благодаря на всички!

 Hug


Здравей! Можеш ли да ми кажеш кога изследва хормоните след кюртажа, защото се проверявали на определени дни, за да излезе реален резултат. Правиха ми абразио преди 4 дни, доктора иска да ми даде хормони за лечение , но смята за ненужно да изследван стойностите им преди това.

# 476
  • Мнения: 8
И аз голям страх брах, а то беше много бързо, лесно и безболезнено. Хистеро правих. Беше ме страх и от упойката, но поговорих с гинеколога преди това и се успокоих. Беше ми казал, че ще се събудя по-щастлива от колкото съм заспала. Абсолютно съвпадна с реалността, няколко часа след манипулацията/щото то операция не е/ ме пуснаха да си ходя, а упойката още ми държеше веселото настроение, все едно бях изпила 2 големи водки  Mr. Green

На мен ми предстои хистероскопия след 5 дни и ... адски ме е страх от упойката и от след това ... Може ли да ми пишете на лично, моля ...

# 477
  • София
  • Мнения: 3 234
Здравейте. Имам въпрос. От 6 месеца с приятеля ми правим опити за детенце. След като видяхме двете чертички бяхме много щастливи, плюс това ми закъсняваше с около 10на дена и си записах час за гинеколог. Два дена преди часа обаче ми дойде. Ходихме до спешен кабинет но ми казаха че нищо не се вижда все още и да си пусна кръвен тест. Не ми казаха нищо повече и се чудя дали има възможност да е спонтанен аборт. Можете ли да ми помогнете?
Ами след като си имала положителен тест, явно е имало имплантация и в последствие си загубила бременността... Мен ако питаш, си направи изследвания. Всички лекари казват "случва се. Другия път може да е наред всичко." Може. Ама ако има конкретен проблем, може и да не е. За да не минаваш през същото отново, си направи преглед.

# 478
  • Мнения: 253
Здравейте!
На 5-ти ноември ми направиха полипектомия и пробно абразио. Полипчето бе с големина на лещено зърно, но предпочетох да го отстраним, а не просто наблюдаваме тъй като майка ми е оперирана от високодиференциран ендометриален карцином. Резултатите от хистологията са готови, но гинеколожката, която ми прави манипулацията е в отпуск. Като диагноза пише морфология на ендометриален полип. Прикачвам снимка, ако може някоя от вас да ми каже дали има нещо притеснително, че имам 10 дни до преглед. Имам дъщеря на 14 години, но ми се иска да хванем така да се каже последния влак и да опитаме да си имаме още едно детенце.

# 479
  • София
  • Мнения: 3 234
Не виждам хистология в тази епикриза, явно не е готова още

Общи условия

Активация на акаунт