Първо бебче е Дарина, през АПРИЛ ще са дружина!

  • 11 565
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 116
Аз мисля че ЗК не връща пари на пациенти.

Просто тя плаща на болницата и ако нормалното раждане на здравно осигурен в Токуда е 1000 лева, то на жена която не е здравно осигурена ще е 1400 лева (мисля че касата даваше 400 лева за нормално раждане).

# 256
  • варна
  • Мнения: 147
И аз знам,че касата не връща пари на пациентите,а ги превежда на болницата.
Пропуснах да пожелая късмет на изпитите на всички учещи майчета.Тези хора защо ви късат,не виждат ли ,че не ви е много до тях? Simple Smile

# 257
  • Мнения: 97
На 2 мои приятелки им върнаха пари и то наскоро, ще проверя и ще пиша.

# 258
  • Мнения: 371
Искам да попитам раждалите вече мами, много хора ми казват да се разхождам повече, защото щяло да ми е по-лесно да родя, наистина ли е така newsm78 че в последно време така съм се застояла в къщи, ама то в това лошо време къде да ходя Rolling Eyes
П.П. Извинявам се че се отклонявам от темата която обсъждате сега   bouquet

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Добро утро!
Вени, това е вярно, ако нямаш някаква забрана като мен Tired Аз чакам с нетърпение 8-ми март, че да хуквам да се разхождам Crazy
Аз съм с жестока хрема и главоболие днес Tired Едва гледам; пазете се, че малко остана. И количка не мога да избера и изобщо седмицата ми тръгва много наопаки Cry Отивам да полегна, че съм като пребита Tired

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 2 542
Калли, ти при д-р Ненов ли беше newsm78 Не го познавам, но всичките ми дружки от София са му пациентки и не щат да го сменят за нищо на света. Много странно, сега пък при Мазнейкова. Последният път едната ми приятелка заради него роди в Св.Лазар и не беше доволна от нищо, освен от него самият, пък и се изръси сума ти пари.
Иначе и аз незнам касата да връща пари-доколкото ми е известно, е точно както ritka го обясни.

# 261
  • Мнения: 2 751
Калли, ти при д-р Ненов ли беше newsm78 Не го познавам, но всичките ми дружки от София са му пациентки и не щат да го сменят за нищо на света. 
При него съм.
И аз не го сменяма за нищо на света  Grinning Има защо  Wink
Така че ходя след него като вярно кученце иа май ще се бръкнем с 1800 лв  Shocked
Ама поне ще ми е спокойно  Praynig

# 262
Калли, ти при д-р Ненов ли беше newsm78 Не го познавам, но всичките ми дружки от София са му пациентки и не щат да го сменят за нищо на света. 
При него съм.
И аз не го сменяма за нищо на света  Grinning Има защо  Wink
Така че ходя след него като вярно кученце иа май ще се бръкнем с 1800 лв  Shocked
Ама поне ще ми е спокойно  Praynig
Кали, нали ти имаш миома?Създава ли ти грижи и наблюдават ли я по специално твоите доктори?

# 263
  • Мнения: 2 751
Кали, нали ти имаш миома?Създава ли ти грижи и наблюдават ли я по специално твоите доктори?
Не ми създава проблеми вече. В началото имах кървене и болки. Забраниха ми да спортувам, понеже ме болеше от най-малки натоварвания и ходене пеша. Но не знам дали е от миомата.
Д-рът ме гледа всеки път щателно заради миомата.
Започна на 3 см, последния път беше 5, но вече не се вижда, заради напредването на бременността.
все пак д-рът говори за нормално раждане  newsm78

# 264
  • Мнения: 165
Сладка мама  Дари е страхотна . това значи ,че и нашите мишоци в момента изглеждат така  Hug
за разходките наистина са много полезни  Peace
 ние два дни бяхме на Узана и ми се искаше да си направя там едни разходки на чист въздух , но имаше страхотен леден вятър и пак по кафетата м/у цигарите Close
 момичета кога мислите да подгатвяте багажа за родилното ,защото аз малко по малко започнах с хавлии и две нощници ,които са с дълъг ръкав и мойта приятелка каза ,че ще ми е топло и трябвало с къс  newsm78 . поне се сетих ,че трябва да са с копчета отпред  -- за да може  да се кърми.   слагам снимки и на тях при бебешките неща .

# 265
  • Мнения: 1 392
Здравейте момичета.
От списание 9 месеца ми изпратиха този файл. Това е покана за парти в City Center Sofia , но аз съм доста далече, и няма да мога да отида, но мамите, в близост могат да заповядат.А ето и поканата:

Здравословна бременност с “ЕВРОФУТБОЛ”
„Еврофутбол” организира национална благотворителна кампания „Ние чакаме бебе”. Тя ще стартира с  хепънинг в City Center Sofia на 30 януари. Кампанията цели да повиши информираността на бъдещите родители чрез издаване и разпространение на дневник-календар, провеждане на безплатни училища за родители, хепънинги. „Ние чакаме бебе” ще спомогне за здравословното и спокойно протичане на бременността, смятат организаторите. Издаденият вече дневник-календар представя систематизирана информация за 40-те гестационни седмици на бременността. За всяка от тях има съвети за физическото развитие на майката и на плода чак до раждането на детето, за начина на живот, за храненето, за психологическите промени. Представена е и специална гимнастика с цел подходяща двигателна активност за бъдещата майка. Дневник-календарът съдържа материали за трудово-правните взаимоотношения – по време на работа и отпуск за бременност, за раждане и за отглеждане на дете, необходимите документи, какво покрива здравната каса и т.н. Има и специални страници за вписване на данни – мерките на майката към даден момент, места за поставяне на снимки от ехографските прегледи, препоръки към бъдещия татко и др. Дневник-календарът е консултиран от медицински и други специалисти и ще се разпространява безплатно на различните инициативи по кампанията. “Ние чакаме бебе” е насочена към по-малките населени места, където достъпът до ценни съвети и препоръки е по-ограничен. Затова ще бдат проведени училища за бременни в 15 града на страната. Кампанията започна на 23.01.2008 г. и ще продължи до 19.03.2008 г. Част от кампанията са и три хепънинга за популяризиране на здравословната бременност – поканени са всички бъдещи родители. За настроението на присъстващите ще гарантират забавни игри, музика и разнообразни награди. Всяко от събитията има различна тема: в София на 30.01.2008 г. тя е „Най-масово мерене на кореми”, на 20.02.2008 г. в Бургас е „Най-масова гимнастика за бременни”, а във Велико Търново на 05.03.2008 г. – „Най-изразителна рисунка върху корем”.

# 266
  • Мнения: 200
ДОбро утро момичета  Hug
Аз вчера бях и още съм  с много странни болки, моля кажете дали някои го е боляло така. Боли ме корема но горната част над пъпа и малко отстрани, особенно ако се наведа ме срязва доста.Все едно имам мускулна треска или някои ме е удрял там. Кръста направо ме къса и не само той ами целия гръбнак. Едвам се надигах вчера от леглото. Отгоре на това тъкмо си мислих че ми е поминала кашлицата и айде пак снощи съм кашляла.Оплаках ви се едно хубаво. Но тези болки мислите ли че може да са контракции #Crazy
И както ви се чудих как сте сънували че сте родили и аз сънувах същото.Първо си сънувах корема все едно е прозрачен и виждам бебк а в него. После я родих  #Crazy Нямахме дрехи и одеалца и бебка беше гола. КАто я хванех беше студена  #Crazy и много малка. И най-странното е че отивам до банята и си казвам в огледалото "Може малко рано да я родих, ама поне е на хубава дата-22март" Представяте ли си наистина тогава да родя. Вече ще съм в 9ти месец  newsm78 И цяла вечер не съм спала, само такива неща са ми в главата.

# 267
  • Мнения: 794
Искам да попитам раждалите вече мами, много хора ми казват да се разхождам повече, защото щяло да ми е по-лесно да родя, наистина ли е така newsm78 че в последно време така съм се застояла в къщи, ама то в това лошо време къде да ходя Rolling Eyes
П.П. Извинявам се че се отклонявам от темата която обсъждате сега   bouquet
Аз от една седмица започнах с разходките. В събота обикалях поне 3 часа с почивка по средата за кафе. В неделя също доста походих, около час. И наистина се чувствам много по-добре, нищо не ми тежи, имам енергия. И, което е много странно, откакто започнах разходките, течението ми почти напълно спря. А преди беше много обилно. Смятам до 9 месец да не спирам да се движа, хем да не качвам много, хем да родя по-леко.

# 268
  • Мнения: 794
ДОбро утро момичета  Hug
Аз вчера бях и още съм  с много странни болки, моля кажете дали някои го е боляло така. Боли ме корема но горната част над пъпа и малко отстрани, особенно ако се наведа ме срязва доста.Все едно имам мускулна треска или някои ме е удрял там. Кръста направо ме къса и не само той ами целия гръбнак. Едвам се надигах вчера от леглото. Отгоре на това тъкмо си мислих че ми е поминала кашлицата и айде пак снощи съм кашляла.Оплаках ви се едно хубаво. Но тези болки мислите ли че може да са контракции #Crazy

И аз, и аз!!! Много странно ме боли - в най-горната част на матката, имам чувството, че е точно тавана на матката, където опира в диафрагмата. И боли много странно, особено когато се сгъна за нещо. Но аз не се плаша. най-вероятно е от разцрастването на матката. Болката наподобява болезнена мускулна треска...

# 269
  • Мнения: 200
Ася точно такива са болките и точно там. Уф успокоих се малко. Бях се шашнала да не са контракции някакви, че аз не съм изпитвала до сега и незнам какво чувстваш при болезнените контракции.

Общи условия

Активация на акаунт